Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

22"-23" size bisiklet için destek

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Arda Ak tarafından paylaşıldı.

1. Arda Ak

Arda Ak Yeni Üye

merhaba arkadaşlar.
    forumda yeniyim. eski bisikletim salcano insomnia'ydı fakat kardeşim el koyunca yaya kaldım. şimdi yeni bir bisiklet almak istiyorum ve bir süre araştırdıktan sonra Bianchi Alikut'ta karar kıldım. fiyat performans oranı bakımından on numara. fakat boyum 1,95 kilom 100. elim kolum falan da uzun sayılır. alikut'un maksimum size'ı 20" olarak verilmiş. sanırım bana uygun olan kadro boyu 22-23" civarı.
    kadro boyu olarak bana sıkıntı yaratır mı? yada alikut'a denk olarak 22-23" kadro boyu olan bir bisiklet tavsiye edebilir misiniz? şimdiden tavsiyeler için teşekkür ederim. alikut linktedir.
    http://www.bianchi.com.tr/urunler/urundetay.aspx?kategoriid=2&altkategoriid=1&urunid=6

2. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Kadro boyu 20" olsa bile fotoğraflarda da görüldüğü gibi kadronun üst kısmı çok daha yüksekte arkaya doğru.
    Kısacası, eğer 20" alırsanız, sanmıyorum ki küçük gelsin size.
    Hem MTB'lerde daha çok kontrol için gereğinden 2-4" küçük kadro tercih ediyor alanlar.

Arda Ak bunu beğendi.
  3. Arda Ak

Arda Ak Yeni Üye

yorum için teşekkürler. galiba bisikleti almadan önce netten sipariş etmek yerine bi üstüne çıkıp denemek en doğrusu olacak. yinede biraz şüpheliyim, kol ve bacak boyum uzun olduğundan ve alikutun kadrosu sele borusuna doğru iyice alçaldığından furş yatağı ile sele borusu arasındaki mesafe biraz kısa gibi göründü. bu aşağıya doğru olan eğim sele yüksekliğini de etkiler sanırım. ortalama bi midilli atı büyüklüğünde olan eski bisikletimin yanında güdük kalır diye korkuyorum, çünkü onun sürüşü çok rahattı.
    alikutu ilk fırsatta deneyeceğim. başka bisiklet tavsiyeniz olur mu? eski bisikletimin resimleri aşağıda. kendisi extra oversize kadro olarak geçiyormuş

4. Arda Ak

Arda Ak Yeni Üye

Şevket kardeşim ilgine çok teşekkür ederim. bisikletini forumda gördüm, biraz da araştırdım netten. çok güzel bi alet güle güle kullan. ama pek benim istediğim tarzda bir bisiklet değil. eski bisikletime benziyor ama almışken daha üst model bir bisiklet alayım diyorum. yarış için kullanmayacağım ama yinede uzun yolların ve dağa bayıra çıkıp inen bozuk köy yollarının hakkını versin, dayanıklı ve performansı yüksek olsun istiyorum. dediğin gibi XL kadro bulmak hakkaten çok zor. oversize bisiklet öneriniz varsa çok süper olur, hatalı düşünüyorsam söyleyin ama herhalde beni o paklayacak . bütçem 1700-1800TL arası. her türlü tavsiyenizi menmuniyetle araştırırım. bisikletsizlik canıma tak etti :)

5. çağrı türkmen

çağrı türkmen Aktif Üye

Seviye:
    Arda Ak bunu beğendi.