22.02.2014 Cumartesi Ilgın Bulcuk-Derbent-Konya MTB Turu

İsmail TARHAN

Daimi Üye
Tepki
405
Değerli Bisiklet severler

Uzun zamandır planladığım ve gitmeyi çok arzuladığım bir tur olan Ilgın Bulcuk-Derbent mevkiilerini turlamak amacıyla bu turu yazmak istedim. 23.02.2014 Pazar günü Takkeli Dağ turumuz olması ve mevsim normalleri üzerinde seyreden bu havaları kaçırmamak amacıyla turu Cumartesi gününe yazıyorum.

Turumuza Konya Otogar'dan otobüsle Ilgın'a vardıktan sonra aşağıda linkini verdiğim güzergah üzerinden bisikletlerimizle tamamlayacağız.

(link)

Güzergah, Ilgın şehir merkezi-Bulcuk Barajı-Derbent-Altınapa üzerinden Konya'ya dönüş olmak üzere yaklaşık 85 Km'dir. Güzergah yarı yarıya asfalt/toprak olup toprak yollar kötü değildir ve doğal güzellikler açısından mükemmel yerlerdir.

Ilgın'a kadar ulaşım otobüsle yapılacağından kesin olarak gelmek isteyen kişilerin forumumuz üzerinden ya da telefon yoluyla tarafıma iletişime geçmeleri sayımızı belirlemek açısından önem arz etmektedir. Sayımıza göre araç durumu ve ücreti belirlenecek ve yine buradan duyurulacaktır.

Katılacak arkadaşların, tamir setlerini, ihtiyaç duyuyorlarsa yedek iç-dış lastiklerini ve yiyeceklerini temin etmeleri gerekmektedir.

Görüşmek üzere esen kalın...

Scudo

İsmail TARHAN

Daimi Üye
Tepki
405
Ilgin turumuz icin 22.02.2014 sabah saat 6.30 da otogarin 10 numarali peronunun onunde bulusacagiz. Buyuk bir ihtimalle bisikletlerimizi otobuse koymak icin tekerleklerini sokup yanlarina koyabiliriz. Bu durum icin hazirlikli gelinmesi ve tasinma durumunda bisikletlerinizi cizikten korumak icin ilgili onlemleri almaniz gerektigini hatirlatmak isterim. Normal ucret 12 tl dir. Ama bisikletler icin ayri bir ucret istenme durumu olursa halletmeye calisacagimizi da belirtmek isterim. Aksel firmasiyla gorustum haftasonu olmasi ve sabah 07.00 arabasi olmasi sebebiyle buyuk bir ihtimale aliriz dediler. Ama kesin de konusmadilar. Biraz ugrasarak halledebilecegimizi dusunuyorum. Gorusmek uzere...

• Beğen
Tepkiler: ayilmaz20391185
Tepki
70
Derbent yolu haritadan bakınca keyifli görünüyor, ilk bir saati çok bin metreden 1600 metreye çıkılacak olsada, çevre güzellikleri bulcuk göleti (abant versiyonu) ile
sanırım sonradan pekçok bisikletçinin bu rotaya katılmasını sağlayacaktır. Görüşmek üzere..

• Beğen
Tepkiler: İsmail TARHAN