Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

22.02.2009 Esk-Bozüyük....

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında jemboy tarafından paylaşıldı.

1. jemboy

jemboy Kıdemli Üye

Seviye:
    Sabah kalktım hazırlandım iki hafta önce hava şartları ve bi hafta öncede benim istanbulda olmam dolayısı ile yapamadığımız bozüyük gezisini bu gün yapabilecektik hazırlıgımı yaptım bisikletimi kontrol ederken zincirdeki problemimin ilerlediğini gördüm ve bu zincir beni yarı yolda bırakır diyere söktüm allahtan yedek zincirim vardı hemen yasine telefon edip gecikeceğimi söyledim ama sadece bana beş dakikaya mal oldu neyse doktorlara vardıgım da takım toplanmış beni bekliyordu ufak bi fotoğraftan ve beceriksiz arkadaşların kasklarını duzelttikten sonra yola cıkıyoruz(Bu arada Yanımızdan gecen sedonalı arkadaşa verdiğimiz selamı almaması ve selam bile vermeden gecmesi biraz canımızı sıkıyor)

Hava soguk cevre yolundaki calısmalar nedeni ile yol bi şeritten daha fazla genişlemiş oldukca rahat gidiyoruz bir süre sonra ilk mola her zamanki gibi ihtiyac molası ve arkasından foto sevdası :

Ve ilk bozüyük tabelası Dondurucu sovuga karşın yolun askaldıgı dusuncesiyle içimizi ısıtıyor nerdeyse Bozüyükte alırız die yanımıza yiyecek almamanın hatasını karnımız acıkınca anlıyoruz neyseki yanımızda yasin var yanına aldıgı ekmeği hep beraber bi cırpıda yiyioruz normalde kuru kuru zor yediğimiz ekmek o ara cok tatlı geliyor hatta yuzumuzdeki mutlulugu sabitlemek için bi kare alıyoruz:

Bu rampadan aşşağı sallanmak zevkli oldugu kadar sogukta :D bide ıslak yolda gecen kamyonların sprey etkisi olmasa daha da zevkli olucak:)

Tabeladaki rakam azalırken yoldaki ıslaklıkta yerini usul usul yagan kara bırakıyor bozuyuk yaklaşmış olsada havada aynı oranda sogumus oluyor:

Ve sonunda beklenen Tabela ve bunu gordugune en cok sevinen de yasin oluyor cunku aclık en cok onda etki yapmıs durumda

Valla isim güzelde alttaki nufusun biz gectikten sonra dorulugunu yitireceğini düşünerek ufak bi düzeltme yapıyorum :D :

Meydan da bir iki fotograf cekindikten sonra direk yemek için bi yerler bakınıyoruz

bi süre karasızlıktan sonra bide yanlış secimden sonra bi yere dalıyoruz ve bu sabah hissetmediğimiz bir duygu yaşıyoruz SICAKLIK :D:D:D

Yemekten Kareler:

Şimdi sıra Hatıralarımda çok derinlerde kalmış bi Yeri aramaya geldi hayal meyal hatırladıgım altı yaş cocukluğum... ama maalesef buyudugum evi bulamadım sadece cocukken oynadıgımı hatırladıgım parkı buldum ama cok değişmişti neyse rampanın en sonundaki bakkaldan su soda ve şeker takviyesi yapıyoruz hava kararmadan ve kar yagısı hızlanmdan eskişehire dönmek gerek rampa aşşagı sallanıyoruz ve eskişehir yolu:

Ve dönüş yolu ilk mola gene ihtiyac molası :

Evet çakma fotografcılar sercanla semih alperin tarzını kopya etmeye çalıştılar ama nerdeee konu aynı konu mankeni ayrı demekki maharet fotografcıdaymıs kulakların cınlasın alperrrrrrrrrrrrrrr :

Ve eskişehire vardık klasik tabela pozu ben bu karenin cekildiğini zannedip karede uyuyarak cıktıgını dusundugum yarini arka tekerinden ittirirken yakalamış semihi burda takdir ettim sans ta olsa bence ii yakalanmış:D

Ve hava kararmadan eskişehire girdik son kareler artık yeni yapılan otelin önünde son pozları cekiniyoruz ama makinenin ayarlarımı değişti bilmiyorum sanki arka plan foto montaj gibi durmuş:

VE ayrılık noktası esparkın önünde son kareler.....

Geziye katılan 3 kafadar geldikleri ve bana eşlik ettikleri için teşekkür ediyorum
    Fotograflarıyla bu geziyi buraya aktarmamı saglıyan semihe
    Bu hafta caramio almasada sercana
    Ve beni kızdırsada kafasına vura vura sigarayı bıraktırıcagıma inandıgım yasine
    gönülden teşekkür ederim
    Ayrıca aramızda bulunamıyan ve bizden habersiz başkalarıyla cıktıgı gezide bileğini kıran alperin cabucak iyileşmesi(Aslında fotografları gorup canının cekmesi)Ve aramıza katılması dileğiyle ....

Bozuk para

2. İbrahimBAKAN

İbrahimBAKAN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Güzel gezi olmuş.Parkı hatırlamak kolay olmuştur zaten. :) . Bu arada Alper abi alçıyı çıkarmış.Yakında katılır sizlere....

todiefor bunu beğendi.
  3. bicylerace

bicylerace Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu ayazda iyi kilometre tepmişsiniz, gezi paylaşımınız için teşekkürler.

todiefor bunu beğendi.
  4. oktay tiryakioğlu

oktay tiryakioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Tebrik ederim sizi , o soğukta pedal çevirmişsiniz. Hava şartlarından dolayı rollerda sürüyordum bende. Nedense bu sene hiç soğukta bisiklet süresim yok ..

todiefor bunu beğendi.
  5. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    büyüdügün evi bir dahakine bulman dilegiyle. geziyi bizimle paylaştığın için tşkler.

todiefor bunu beğendi.
  6. escudos

escudos Aktif Üye

Seviye:
    Selçuk abi anlatım cok iyi olmuş eline sağlık... ayrıca kask var kafamda pek etki etmiyor:D bazı resimlerin tarihleri 2007 yılı yazıyor bunun nedeni makinenin tarih ayarlarının değişmiş olması ama sonradan düzeltildi.

todiefor bunu beğendi.
  7. gRaVeSt0nE

gRaVeSt0nE Yeni Üye

Seviye:
    Herzamanki gibi eğlenceli bi gezi olmuş ayağınıza sağlık :) Bende alçıyı çıkarttım sonunda. Yakında aranızda olucam Selçuk abi bu çakma fotoğrafcılarla uğraşmak zorunda kalmıycaksın :p

todiefor bunu beğendi.
  8. todiefor

todiefor Aktif Üye

Seviye:
    Ehehee herkez birbirine sallıyor bune işdir ::):):):)
    Gerçekten çok güzel bir geziydi, Alper olcaktın bee :)
    Ayrıca bi dahaki geziye caramıo yu sen alıyon Selcuk ab!..:)
    (Geziyi düzenleyen Selçuk abiye ve geldikleri için Yasin'e - Semih'e teşekkür ederim.)

9. Semih ekizceli

Semih ekizceli Kıdemli Üye

Seviye:
    güzel geziydi bozüyükteki karşılaştığımız küçük çocuklarsa akıllara zarardı :)
    her ne kadar çakma fotografçı olsamda bir geziyi daha bitirmiş olduk :)

Onur Kula ve todiefor bunu beğendi.
  10. ASTROCU

ASTROCU Aktif Üye

Seviye:
    güzel bi gezi olmuş! pazar günleri sabahtan dersanemiz olması sebebiyle bu geziye katılamadık ama gönüllerimiz sizinleydi!birdaha ki gezide inşallah görüşürüz ama pazarları olursa hep dersane var gelemiyoz işte:(

11. escudos

escudos Aktif Üye

Seviye:
    bizim 3 müzünde dersanesi vardı ve her zaman ki gibi gitmedik

12. kont26

kont26 Kıdemli Üye

Seviye:
    guzel gezı olmus tebrıkler.gıdıs ne kadar surdu pekı bende bı kac bozuguk turu yaptıktan sonra bursaya gıtmeyı dusunuorumda...

13. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Kendi deneyimlerime göre mola(lar) dahil yaklaşık 2 saat falan sürmüştür. Zaten resimlerdeki saatlerden de anlaşılıyor az çok.

Bu arada, bu havada iyi yol yapmışsınız.
    10 km'lik yola üşeniyorum bu aralar soğuktan dolayı.:D
    30-35 (şehir içi de katılırsa herhalde 40 falandır) km ve geri dönüşüyle yaklaşık 70-80 km kış için çok iyi bence.:rolleyes:

14. Nuri Kongur

Nuri Kongur Forum Demirbaşı

Seviye:
    samimi anlatış ve güzel fotoğraflar... çok teşekkürler

todiefor bunu beğendi.
  15. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    fotoğraflar da yazınız da keyifliydi teşekkürler

todiefor bunu beğendi.
  16. B.Emre Kodal

B.Emre Kodal Kıdemli Üye

Seviye:
    herzmnki gibi gzl gzi olmş :)

17. escudos

escudos Aktif Üye

Seviye:
    Bozüyükde biraz dolaştık o yüzden toplamda sanırım 90-95 km arası yol yapmış olduk

18. todiefor

todiefor Aktif Üye

Seviye:
    95'i geçtik Yasin hatta sen 100'ü bulmusundur bizim oralarda 97 felan gösteriyordu :)
    Soğuk ta gezi yapmanın tadı başka üşümemek için durmuyosun :) Zevkli oluypr bayaa..:)

19. Tolga Can Sabah

Tolga Can Sabah Kıdemli Üye

Seviye:
    anlatımda fotolarda çok güzel herzamanki gibi :in:
    facebooktan daveti gördüğümde artık çok geçti :eek:
    sadece : ahhh diyorum :D nese inş bir sonraki geziyi kaçırmam :rolleyes:

20. todiefor

todiefor Aktif Üye

Seviye:
    ohaa o pspyı nası takmıs gidona özendim bak :)