22.02.2009 Esk-Bozüyük....

jemboy

Daimi Üye
Tepki
645
Sabah kalktım hazırlandım iki hafta önce hava şartları ve bi hafta öncede benim istanbulda olmam dolayısı ile yapamadığımız bozüyük gezisini bu gün yapabilecektik hazırlıgımı yaptım bisikletimi kontrol ederken zincirdeki problemimin ilerlediğini gördüm ve bu zincir beni yarı yolda bırakır diyere söktüm allahtan yedek zincirim vardı hemen yasine telefon edip gecikeceğimi söyledim ama sadece bana beş dakikaya mal oldu neyse doktorlara vardıgım da takım toplanmış beni bekliyordu ufak bi fotoğraftan ve beceriksiz arkadaşların kasklarını duzelttikten sonra yola cıkıyoruz(Bu arada Yanımızdan gecen sedonalı arkadaşa verdiğimiz selamı almaması ve selam bile vermeden gecmesi biraz canımızı sıkıyor)

(link)

Hava soguk cevre yolundaki calısmalar nedeni ile yol bi şeritten daha fazla genişlemiş oldukca rahat gidiyoruz bir süre sonra ilk mola her zamanki gibi ihtiyac molası ve arkasından foto sevdası :

(link)

Ve ilk bozüyük tabelası Dondurucu sovuga karşın yolun askaldıgı dusuncesiyle içimizi ısıtıyor nerdeyse Bozüyükte alırız die yanımıza yiyecek almamanın hatasını karnımız acıkınca anlıyoruz neyseki yanımızda yasin var yanına aldıgı ekmeği hep beraber bi cırpıda yiyioruz normalde kuru kuru zor yediğimiz ekmek o ara cok tatlı geliyor hatta yuzumuzdeki mutlulugu sabitlemek için bi kare alıyoruz:

(link)

(link)

Bu rampadan aşşağı sallanmak zevkli oldugu kadar sogukta :D bide ıslak yolda gecen kamyonların sprey etkisi olmasa daha da zevkli olucak:)

(link)

Tabeladaki rakam azalırken yoldaki ıslaklıkta yerini usul usul yagan kara bırakıyor bozuyuk yaklaşmış olsada havada aynı oranda sogumus oluyor:

(link)

Ve sonunda beklenen Tabela ve bunu gordugune en cok sevinen de yasin oluyor cunku aclık en cok onda etki yapmıs durumda

(link)

Valla isim güzelde alttaki nufusun biz gectikten sonra dorulugunu yitireceğini düşünerek ufak bi düzeltme yapıyorum :D :
(link)

Meydan da bir iki fotograf cekindikten sonra direk yemek için bi yerler bakınıyoruz
(link)

bi süre karasızlıktan sonra bide yanlış secimden sonra bi yere dalıyoruz ve bu sabah hissetmediğimiz bir duygu yaşıyoruz SICAKLIK :D:D:D

(link)

Yemekten Kareler:

(link)

(link)

(link)

(link)

Şimdi sıra Hatıralarımda çok derinlerde kalmış bi Yeri aramaya geldi hayal meyal hatırladıgım altı yaş cocukluğum... ama maalesef buyudugum evi bulamadım sadece cocukken oynadıgımı hatırladıgım parkı buldum ama cok değişmişti neyse rampanın en sonundaki bakkaldan su soda ve şeker takviyesi yapıyoruz hava kararmadan ve kar yagısı hızlanmdan eskişehire dönmek gerek rampa aşşagı sallanıyoruz ve eskişehir yolu:

(link)

(link)

(link)

Ve dönüş yolu ilk mola gene ihtiyac molası :
(link)

Evet çakma fotografcılar sercanla semih alperin tarzını kopya etmeye çalıştılar ama nerdeee konu aynı konu mankeni ayrı demekki maharet fotografcıdaymıs kulakların cınlasın alperrrrrrrrrrrrrrr :

(link)

Ve eskişehire vardık klasik tabela pozu ben bu karenin cekildiğini zannedip karede uyuyarak cıktıgını dusundugum yarini arka tekerinden ittirirken yakalamış semihi burda takdir ettim sans ta olsa bence ii yakalanmış:D

(link)

Ve hava kararmadan eskişehire girdik son kareler artık yeni yapılan otelin önünde son pozları cekiniyoruz ama makinenin ayarlarımı değişti bilmiyorum sanki arka plan foto montaj gibi durmuş:

(link)

VE ayrılık noktası esparkın önünde son kareler.....

(link)

(link)

(link)

Geziye katılan 3 kafadar geldikleri ve bana eşlik ettikleri için teşekkür ediyorum
Fotograflarıyla bu geziyi buraya aktarmamı saglıyan semihe
Bu hafta caramio almasada sercana
Ve beni kızdırsada kafasına vura vura sigarayı bıraktırıcagıma inandıgım yasine
gönülden teşekkür ederim
Ayrıca aramızda bulunamıyan ve bizden habersiz başkalarıyla cıktıgı gezide bileğini kıran alperin cabucak iyileşmesi(Aslında fotografları gorup canının cekmesi)Ve aramıza katılması dileğiyle ....

Bozuk para

Scudo

İbrahimBAKAN

Forum Bağımlısı
Tepki
319
Bisiklet
Scott
Güzel gezi olmuş.Parkı hatırlamak kolay olmuştur zaten. :) . Bu arada Alper abi alçıyı çıkarmış.Yakında katılır sizlere....

• Beğen
Tepkiler: todiefor

oktay tiryakioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
706
Tebrik ederim sizi , o soğukta pedal çevirmişsiniz. Hava şartlarından dolayı rollerda sürüyordum bende. Nedense bu sene hiç soğukta bisiklet süresim yok ..

• Beğen

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
büyüdügün evi bir dahakine bulman dilegiyle. geziyi bizimle paylaştığın için tşkler.

• Beğen

escudos

Aktif Üye
Tepki
29
Selçuk abi anlatım cok iyi olmuş eline sağlık... ayrıca kask var kafamda pek etki etmiyor:D bazı resimlerin tarihleri 2007 yılı yazıyor bunun nedeni makinenin tarih ayarlarının değişmiş olması ama sonradan düzeltildi.

• Beğen

gRaVeSt0nE

Üye
Tepki
31
Herzamanki gibi eğlenceli bi gezi olmuş ayağınıza sağlık :) Bende alçıyı çıkarttım sonunda. Yakında aranızda olucam Selçuk abi bu çakma fotoğrafcılarla uğraşmak zorunda kalmıycaksın :p

• Beğen

todiefor

Aktif Üye
Tepki
36
Ehehee herkez birbirine sallıyor bune işdir ::):):):)
Gerçekten çok güzel bir geziydi, Alper olcaktın bee :)
Ayrıca bi dahaki geziye caramıo yu sen alıyon Selcuk ab!..:)
(Geziyi düzenleyen Selçuk abiye ve geldikleri için Yasin'e - Semih'e teşekkür ederim.)

outdoor1

Daimi Üye
Tepki
259
İsim
yok
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Nishiki
güzel geziydi bozüyükteki karşılaştığımız küçük çocuklarsa akıllara zarardı :)
her ne kadar çakma fotografçı olsamda bir geziyi daha bitirmiş olduk :)

ASTROCU

Aktif Üye
Tepki
44
güzel bi gezi olmuş! pazar günleri sabahtan dersanemiz olması sebebiyle bu geziye katılamadık ama gönüllerimiz sizinleydi!birdaha ki gezide inşallah görüşürüz ama pazarları olursa hep dersane var gelemiyoz işte:(

escudos

Aktif Üye
Tepki
29
bizim 3 müzünde dersanesi vardı ve her zaman ki gibi gitmedik

kont26

Daimi Üye
Tepki
95
guzel gezı olmus tebrıkler.gıdıs ne kadar surdu pekı bende bı kac bozuguk turu yaptıktan sonra bursaya gıtmeyı dusunuorumda...

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@kont26

Kendi deneyimlerime göre mola(lar) dahil yaklaşık 2 saat falan sürmüştür. Zaten resimlerdeki saatlerden de anlaşılıyor az çok.

Bu arada, bu havada iyi yol yapmışsınız.
10 km'lik yola üşeniyorum bu aralar soğuktan dolayı.:D
30-35 (şehir içi de katılırsa herhalde 40 falandır) km ve geri dönüşüyle yaklaşık 70-80 km kış için çok iyi bence.:rolleyes:

Nuri Kongur

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Ümit
samimi anlatış ve güzel fotoğraflar... çok teşekkürler

• Beğen

escudos

Aktif Üye
Tepki
29
Bozüyükde biraz dolaştık o yüzden toplamda sanırım 90-95 km arası yol yapmış olduk

todiefor

Aktif Üye
Tepki
36
95'i geçtik Yasin hatta sen 100'ü bulmusundur bizim oralarda 97 felan gösteriyordu :)
Soğuk ta gezi yapmanın tadı başka üşümemek için durmuyosun :) Zevkli oluypr bayaa..:)

Tolga Can Sabah

Daimi Üye
Tepki
114
anlatımda fotolarda çok güzel herzamanki gibi
facebooktan daveti gördüğümde artık çok geçti :eek:
sadece : ahhh diyorum :D nese inş bir sonraki geziyi kaçırmam :rolleyes: