Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

22.01.2011 Tek Başıma Uludağ Çıkışı :D

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Sercan Balcı tarafından paylaşıldı.

1. Sercan Balcı

Sercan Balcı Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba saygı değer arkadaşlarım ve ağabeylerim. Bu gezim yine bisiklet dolayısı ile tanıştığım Sayın Ahmet CENTELİ abimin Uludağ’ a arkadaşlarının çağırması dolayısıyla snowboard yapmak için gitmesi oldu. Ben diğer arkadaşlarımı bu çıkışa davet etmeme rağmen hava muhalefeti ve kendilerinin işleri ile hasta oluruz endişeleri ile gelmekten kaçınmışlardır. ( Her ne kadar sonradan pişman olsalarda ).

Ahmet abi Mustafa Kemal Paşa ikamet etmektedir bu arada. Ahmet abi ile bu hafta sonu ne yaparız diye kararlaştırırken benim arkadaşlar çağırdı ben Uludağ’ a gideceğim kayak felan yapıcaz sende gel istersen dedi. Cuma akşamı ben uyurken telefonum çaldı. Ahmet abi imiş :D Ben şuan Uludağ’ a çıkıyorum yarın ne yapacaksın gelmeyi düşünüyor musun dedi. Bende abi yarın gelirim hep yazın çıktım Uludağ’ a bir günde kışın çıkayım dedim.

Ertesi gün çantaya giysiler koyarak ve sıkı giyinerek Tarih 22.01.2011 öğlen saat : 12:30’ ta Ahmet abiyi ne zamandan beri görmediğim için ve Uludağ’ a kışın çıkma hevesi ile yurttan bisikletimle ayrıldım kendimi yola vurdum. Çıkarken Km saatim 3.145.0 gösteriyordu ( km Sıfırlama yok saatimde ondan :D ) .Görükle’ den başlayarak Nilüfer sonra Dikkaldırım tarafından Çekirge’ ye çıktım. Ha bu arada Çekirge tarafı daha rampalı bir çıkış Tophane tarfına nazaran :D . Çekirge’ ye geldim ve tabelalardan başlayarak fotoğraf çekimlerine başladım.

( Fotoğraflar cep telefonu ile çekilmiştir. ) ( Kare kare Uludağ çıkış Fotoğrafları )

Fotoğraflar altında tek tek açıklama yapılmıştır. Şimdi sizi fotoğraflar ile baş başa bırakayım….

Gidiş yönümü buluyorum :D
    Ve istikamet Uludağ…
    Bayırı sardım baya ve Bursa’ dan çıktım. Motorsikletli abi nasıl yatırıyor virajda :D
    Bu tabelalar soğutuyor adamı çıkmaktan.. :D
    Çıkarken bir manzara görüntüleyim dedim. İşte çıktım yer :D Ama daha çok varr…
    Kendimi de kadraja alayım… :D
    Meşhur tarihi çınar ama ben ona uğramadan devam ettim. İnkaya tabelasının altında duran teyze istifra etmekte nedense solda otobüs vardı herhalde TUTTU :D
    Çıkarken yol boylarında Meyve satan köylülerin tezgahlarından fotolar iştahları kabartalımmm :D
    Buda diğer tezgah :D
    Yine çıkarken bir manzara…
    Burada Güneş vardı acayip terledim. Sar bakalım bayırı nereye kadar :D Tabiki Uludağ oteller bölgesine kadarrrr :D
    Ve jandarmanın olduğu bölümün orda yakıt ikmal yapayım dedim. Artık burada foto çekmek yasaktı ama yine kuralları çiğnedim :D
    Ben sol taraftan çıktım. Sağ taraf ise Tophane’ den çıkılan taraf. Ben daha çok bayır çıkmayı yeğledim :D
    Görükle’ den çıktım km 3.145.0 idi. Jandarma’ nın orda 3.164.3 :D
    Çıkarken köylere dönüş yerlerini gördüğüm kadarı ile belirteyim dedim.
    Burda ise Maşaya yüklenip kitledim ve sabitledim aynı Travel özelliğimde olduğu gibi. Böylece daha verimli bir çıkış oldu benim için.
    Kilitlemeden görünüm..
    Bir diğeri….
    Maşamın boyu bu şeklini aldı ön taraf daha da aşağıya indi.
    Ve çeşmeler başlıyor bunları da çıkarken tek tek çektim. Bu 2. Çeşme ilki Jandarmanın oradakiydi.
    Bol bayırlı yol beni beklemekte….
    Buda 3. Çeşmemiz. Burda yine suyumu doldurdum.
    Hem çeşmeden su akıyor hemde yukarısından yazı bile zor okunuyor..
    Ve yol kenarında ilk karı görmüş oluyorum..
    Çıkarken bayırlardan az da olsa tatlı inişler sanki bir dinlenme safhası gibi…..:D
    Buda 4. Çeşmemiz.
    Bu tabela çeşmenin sağından gidilecek köyleri göstermekte… Ben soldan yukarıya devam..:D
    Soldaki tabela yönümü belli etti yine :D
    Kirazlıya varıcam birazdan..
    Bu foto az önce çekmiş olduğum çeşme ve tabelalar… Burada tatlı bir viraj var.
    Çıkacağım yer….

five, gevele, Tolga Yücel ve 16 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sercan Balcı

Sercan Balcı Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu da az önceki yerin çıkılmışı :D
    Ve 5. Çeşmemiz
    Çeşmelerin üstündeki yazıları da çekmeyi ihmal etmedim.
    Suyumu doldurduktan sonra bir de bisikletimi kadraja aldım.
    Ve baya çıktıktan sonra 6. Çeşmemiz. Ama bu çeşme akmıyor terk edilmiş galiba…
    Ve çeşme üstündeki o anlamlı yazı…
    Burası ise Sayın Orhan KILIÇ abim ile yapmış olduğuz Uludağ gezisinde çay molası verdiğimiz yer. Ben burada üstüme dökmüştüm çayı… :D
    Bende çay molası vereyim dedim. Çayın görüntüsü süper…..:D
    Çay karıştırırken….
    Çay bitti bindim bisikletime tam kalkış yaptım bir tabela daha… İnsan çıktığı yeri hesaplayınca gururlanıyor tabi :D
    Ve zincir takmak mecburidir tabelası ve yolun görüntüsü. Bu benim için geçerli değil :D
    Kirazlıya varmış bulunmaktayım ben soldan devam edicem…
    Yakından bir görüntü…
    Çıkarken birde ne göreyim Meydan Kuzu Çevirme :D
    Yerin görüntüsü…
    Garson amca ve kuzunun çevrilmiş hali…. :D Tabi ben sadece baktım.. :D
    Çıkarken sol tarafta bir Zincir satınlan yerin Tabelası hoşuma gitti Kurdun bakışları..
    Derken 3 tane köpek geldi ztn hazır kıta solda bekliyorlarmış…
    İşte insan canlısı köpek sevdi beni :D
    Bu gelmedi çekindi herhal….:D
    Önümü kesti ikisi sanki ben Gelin Arabasıyım :D Ne alaka ise :D
    Sol taraftaki yer Türbe bulunmaktaymış. Bende bilmiyordum açıkcası…
    Bu işte insan canlısı beni seven köpecik takip ediyor beni … :D
    Ben pedal attıkca o koşturuyor. Kovalıyorum gitmiyorda :D
    Durdum oda durdu. Ben bisiklete binip seri bastım yetişemedi bıraktı nerdeyse Milli parka kadar gelecekti :D
    Çıkarken arkama baktım bir köpecik daha takip ediyor beni durdum ve önüme geçti poz verdi :D

3. Sercan Balcı

Sercan Balcı Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevdim birazda olsa :D
    Ve bir veda fotosu çektim :D
    Bir müddet sonra çıkarken 7. Çeşmemize rastladık. :D
    Buda çeşme üstündeki yazı :D
    Yine köylere giden bir yol ayrımı daha ve ben yine sol taraftan çıkmaya devam edeceğim :D
    Köy tabelaları…
    Köy tabelalarının sol karşı tarafında gidilecek Uludağ yönü Milli Park’ a az kaldı.
    Milli Park’ a girmeden 8. Çeşmemiz :D
    Çeşmenin yakından fotoğrafı….
    Milli Park’ a geldik işte girişi ücretli ama bisiklet yine imdadıma yetişiyor geçiş Bedava :D
    Milli Park’ a vardım işte km . Jandarmanın orada 3.164.3 idi :D
    Milli Park’ a girdim işte yine bayırlara devam ediyoruz… :D
    Milli Park girişi ve kadrajda ben. Bandanaları yün donumun paçalarından kesip yaptım. Çaresizlik insanı hep sürüklemiştir buluşlara. Baya sıcak tutuyor :D
    Bir müddet çıktıktan sonra Uludağ kalan Km tabelası ve Çam ağaçları orda bollaşmış sanki bir tünel gibi geçiş havası yaşatıyor insana :D
    Tırmanırken yine sağ tarafta bir kar topluluğu görüyorum :D
    Bu virajı dönerken kayalar sanki bir heykeltıraş gibi gözüme görünüyor…
    Çıkarken sağ tarafta kenarda ağabeylerin fotoğraf çektiklerini gördüm benide aralarında görüntülemek istediler kıramadım :D
    Yine çıkarken bir dinlenme tesis görüyorum :D
    Tabelalar hep insana Uludağ heyecanı veriyor :D
    Tırmanmaya devam ederken hep sağ ve sol tarafta özlü ve güzel yazılar. Bu arada kar yağışı başladı :D
    Karlar kendini hissettiriyor ve keskin virajdan çıktığım yerin görüntüsü :D
    Karlar ile ben :D
    Yine çıkmaya devam ederken 9. Çeşme görünüyor ama ne yazık ki buradan su akmıyor 
    Çıkmaya devam ediyoruz…
    Sarı alana vardım. Oteller bölgesine az kaldı. Ben sağdan devam :D
    İşte çıkacağım yönü gösteren tabela :D
    Ha gayret dedim kendi kendime az kaldı :D

4. Sercan Balcı

Sercan Balcı Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu görüntü büyüledi beni adeta. Yukarıda sis var altta bir şey yok sadece soğuk :D Çıkmaya devam.
    Çıkarken son 10. Çeşmemiz su dolduran aile bireylerinden bazıları ile fotoğraf :D
    Su doldurma telaşı. Buradaki su çok güzel herkes buraya gelir su doldurmaya :D
    Çeşmenin üstündeki yazılar :D Nam-ı Değer Ayı Çeşmesi :D
    Sağ tarafta dinlenmeye çekildi birazda olsa :D
    Çıkmaya devam ederken varış yerini belirten tabelamız…
    Burası oteller bölgeleri yol ayrımı..
    Ben sağdan devam edeceğim :D
    Bu da yakıdan görünüm :D
    Ve Uludağ’ a vardım.Sağ taraftaki araba önünde Rakım tabelsı :D
    Hemen orda bir fotoğraf çektirdim :D
    İşte Ağaoğlu işte Uludağ oteller bölgesi :D Çıkacağım Dedim Çıktım :D
    Varış Km :D Milli Park’ ta Km 3.179.3 idi :D
    Ben bu arada mutluluktan uçmaktayım :D
    Sol taraftaki Beceren Otel ismi hep acayip geliyor insanlara :D Hemen Bir libido artışı :D
    Tam bu sırada fotoğraf çekerken Ahmet abi arıyor beni. Nerdesin diye bende daha yeni geldim sen aradın dedim. İstesen olmaz diye birde espri yaptım. Yerini tarif etti ve yanına gittim. Acıbadem Medikal :D
    İşte Ahmet abim :D Gördü beni inanamadı. Benim ne kadar deli olduğumu bilmiyor daha :D
    İşte Varış saatim Saat : 5’i 20 geçiyor. Başlangıç ise Öğlen 12:30 :D Buradan çarşıya gittik. Ahmet abimin arkadaşının dükkanda üstümü değiştirdim. Yolumuz Otel Fahri’ ye :D
    İşte Otel Fahri İşte ben :D

5. Sercan Balcı

Sercan Balcı Kıdemli Üye

Seviye:
    Buda diğer kare :D
    Ahmet abinin arkadaşlarından Acıbadem medikal’ de tanıştığım Volkan abim bizi Sucuklu Yumurta yemeğe götürdü. Siparişi verdik bol acılı :D Bekliyoruzz :D
    İşte geldi menümüz :D
    Başlamadan önce bir fotoğraf çektireyim :D
    Bu görüntüyü beğendim iştahı kabarttım ben baya baya :D Öğlenden beri bişey yemedim. Birde o halde Uludağ’ a Tırmandım :D
    Başladım artık yemeğe günah benden gitti :D
    Yemek faslı bitti. Dışarı çıktık kar yağıyordu. Bir fotoğraf çektirdim Volkan ağabeyle ile ne yazık ki karlar belli olmuyor :D Boyu çok uzun bu arada :D Ben 1.80 gibi o kaç sormadım :D
    Çarşı içine giderek Ahmet abinin arkadaşının dükkandan çantamı ve kaskımı alıp giydikten sonra bir gözlük taktım öyle fotoğraf çektirdim. :D
    Çarşı içine kilitlemiştim bisikletimi aldım ve karlar üstünde sürmeye başladım :D
    İşte bir Tırmanış Canavarı geliyor :D Karlar üstünde bisiklet sürmek çok keyifli oluyor :D
    Buda son poz artık. Buraya kadarmış :D

Bundan sonra Ahmet abiye ben bisikletle iniş yapıcam dememe rağmen kendisi beni bırakmadı. Çünkü yerler buz tutmuş benden şüphe duymaktaydı. Arkadaşlarından 2’ si İstanbul’ a döneceklermiş. Fuat ve Ferhat ağabeyler :D Onların arabayla gönderecekmiş beni öyle söyledi. Arabaya bisikletimi yükledikten sonra Ahmet abi ve Volkan abi ile vedalaşarak yola koyulduk. Sağolsun Fuat ve Ferhat ağabeyler beni aşağıya kadar bıraktı.

Ben bisikletimi topladım yola çıktım 15 km gibi bisiklet sürdükten sonra Görükleye yaklaşırken yağmur yağıyordu yavaş yavaş :D Görükleye girdim ve yağmur ahmak ıslatan tarzında hafif yağıyordu neyse ki çok ıslanmadan Öğrenci Yurduma dönüşümü gerçekleştirdim. Bisikleti yurduma soktuktan sonra giysilerimi çıkardım ve şöyle sıcak bir duşun ardından Ahmet abiye yurda vardığımı msj yolu ile bildirerek uykuya çekildim :D

Sizinle bu güzel gezimi paylaştığım için çok mutluyum. Bu arada sanki mevsimler arası geçiş yaptım. Güneş, Soğuk, Kar ve Yağmur :D Zamanınızı ayırıp bu güzel belgesel tarzında çıkıştan tek tek kareler ile size bu çıkışı adeta yaşattığım için çok mesudum :D Yine bir başka gezimde inş. Görüşmek üzere Hoşçakalın. Sonsuz Teşekkürler. Saygılarımla……

6. engin özen

engin özen Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    tebrik ederim serkan.. bu arada 3189 ile ulaşmışsınız oteller bölgesine :) 3179 derseniz 10 km rampa tırmanışınız havaya uçar.. görükle ile oteller bölgesi arası 45 km.. toplamda 5 saat.. birkaç hafta sonra istanbuldan gelerek ben de deneyebilirim.. uludağa çıkmayalı 2 sene geçti..

Sercan Balcı bunu beğendi.
  7. Gökhan GÜNERİ

Gökhan GÜNERİ Aktif Üye

Seviye:
    yüzümde bir tebessüm ile okudum gezi yazınızı.gercekten cok hosuma gıttı.Bende bursada oturuyorum ancak manısa da ogrencıyım dolayısı ıle bısıkletım de manısada ancak yaz tatılınde getırıcem bursaya.Belki o zaman da beraber böyle bir gezi yaparız...

8. Yunus YILMAZ

Yunus YILMAZ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Gezin çok güzel geçmiş
    Eline ayağına sağlık.
    Bizimle paylaştığın için teşekkürler

9. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Sercancığım güzel görüntüler için teşekkür ederim. Fotoğraflara bakarken seninde katıldığın son turdaki anılar canlandı gözümde. 2 hafta sonra yapacağımız Uludağ turu için arkadaşların bir fikir sahibi olmasına katkıda bulunacak. Önümüzdeki günler için Meteoroloji kar uyarısı yapıyor. Buda daha beyaz bir atmosferde seyredeceğiz anlamına geliyor.

10. hanifisari

hanifisari Aktif Üye

Seviye:
    tebrik ederim
    benimde planlarımarasında var oraya tırmanmak
    guzel bir gezi yapmışsın

11. oguzhanzed

oguzhanzed Kıdemli Üye

Seviye:
    çok güzel gezi olmuş gerçektende.paylaşım için teşekürler.

12. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Sercancığım bana telif ödemen gerekiyor. Çıkacağım dedim çıktım sloganı her türlü kullanım hakları ile bana aittir. 8 Ağustosta gerçekleştirdiğimiz Uludağ turundan sonra gezi anlatımını "Gideceğiz dedim gittik, çıkacağız dedim çıktık'' diye duyurmuştum. :)
    Neyse sende o tura katılıp renk katan bir evladımız olduğundan bu seferlik kullanmana izin veriyorum. Kendine iyi bak. Görüşürüz.

13. Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Ömer Faruk MUMCUOĞLU Onursal Üye

Adı:
    Ömer Faruk Mumcuoğlu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    tebrik ederim gerçekten zor bir parkur aşağı inişte araba ile inmekte bence iyi yapmışsınız paylaşım için teşekkürler.

14. djayo

djayo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok eğlenceli ve azim isteyen bir tur olmuş. Uludağ'a tırmanmak öyle kolay bir iş değil. 2000 metreden sonra yüksek irtifaya bağlı oksijen problemi başlar. Aklimatizasyon süreci oluşmadığından , normal 2000 metre irtifa altı sürüşten 10 kat daha fazla enerji tüketimi ve oksijen ihtiyacı oluşur. Her pedal normal irifaya göre 10 kat daha fazla yorar.

Valla bi ara beraberde çıkabiliriz. Kutlarım arkadaşım. Süpersin.

Ek olarak çıkmak kadar dağdan inmekte zor. Kollar , bilekler , bel boyun uyuşuyor resmen :)

15. Sercan Balcı

Sercan Balcı Kıdemli Üye

Seviye:
    Deneyebilirsiniz abi memnuniyetler müsait olursam eşlik ederim :D

16. Sercan Balcı

Sercan Balcı Kıdemli Üye

Seviye:
    Yaparız hocam sizin bursaya gelmeniz yeterlidir :D

17. Sercan Balcı

Sercan Balcı Kıdemli Üye

Seviye:
    Tamam abi çıkarız bir ara ne demek bir ö.m kadar yakınım :D

18. Selim Esener

Selim Esener Forum Bağımlısı

Seviye:
    Güzel olmuş lakin insan sıkılır o kadar yolu yalnız gitmeye ama en güzel kare menü kısmı:))

19. Hakan Saç

Hakan Saç Aktif Üye

Seviye:
    Fotoğrafların telefonla çekilmesi dışında dört dörtlük bir gezi. Ayağınıza sağlık

20. Fatih Sert

Fatih Sert Forum Bağımlısı

Seviye:
    Zorlu gezileri severim. Limitlerde olmak ayrı bir tad. Paylaşım için teşekkürler.