Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

21.Yy türkiyesınde yaşadığımız şeye bak

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Emre Yıldız tarafından paylaşıldı.

1. Emre Yıldız

Emre Yıldız Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    30 dk once başımdan gecen bı olayı anlatmak ıstıyorum arkadaşlar
    saat 22:00 Denızlıde oturanlar bılır şervergazı ısıklarında ısıklarda duruyordum.Yanıma 2-3 apaçi taşıyan transıt yanastı hepsı bana bakıorlardı sonra ben bıraz gerı geldım onlarda gerı geldı amaçları satasmaktı bende kızdım kırmızı ısıkta geçtım gıttım.100 mt sonra olayı unutmus yolun en sağında yaklasık 30 km hızla gıdıyordum tam tempomu tutturduğum anda ısıklardan kalkıp gelen transtten bı tane öküz cam dan sarkıp benım kafama oyle bır vurduki ne yapacağımı şaşırdım.Yakalarmıyım acaba dıye pedala yuklendım fakat bır sure sonra elım ayağım tıtremeye başlayınca yavaşladım ve o an bacak kaslarıma lanet ettım :D

Turgay Ak bunu beğendi.
  2. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Böyle şeyler yaşanıyor. En güzeli hiç sallamadan yolunuza devam etmek. Sonuçta adamların altında araba var, diklensenizde kalkıp dövsenizde altlarında ki arabayla kendilerini sizden üstün görüyorlar, nitekim öylelerde.. O yüzden pek sallamadan yolunuza devam etmek en güzeli :)

Turgay Ak bunu beğendi.
  3. Emre Yıldız

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    plaka sahıbını araştırtıyorum şuan yarın gorusecem bı amacı neymıs

4. Oğuzhan Zengin

Oğuzhan Zengin Üye

Seviye:
    Plakayı alıp ihbar etmeyi düşündünüz mü diycem ama büyük ihtimalle düşünüp vazgeçmişsinizdir.Geçmiş olsun.

5. Emre Yıldız

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    aradık polısı merkeze gelıp ıfade verıp şikayetcı olmanız gerek dedıler bende babası polıs olan bı arkadasımla ırtıbata geçtım plaka sahıbını öğrenmeye çalışıyorum.

6. uğurcan gültekin

uğurcan gültekin Kıdemli Üye

Seviye:
    bunlar benim gözümde 2 ayaklı "insansı" yaratıklar!

selam ve dua ile

Emre Yıldız bunu beğendi.
  7. Oğuzhan Zengin

Oğuzhan Zengin Üye

Seviye:
    Çok daha iyi olmuş elinize sağlık inşallah cezalarını alırlar.Bazen insanın polat alemdar olası geliyo bunlara karşı.Bisikletle kovalamak yerine arkalarından ağır silahlarla yağdırmak falan geliyo içimden.Ama bisiklet medeniyet demek o yüzden sakiniz :D :rolleyes:

ugur T ve Samet Horasan bunu beğendi.
  8. özer.dönerkaya

özer.dönerkaya Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun. Dengenizi yitirip düşebilirdiniz. Ucuz atlatmışsınız. Bence şikayetçi olmaktan çekinmeyin.

9. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun olayla ilgili sert bir yazı yazardım bu konuyla ilgili ama sonra uyarı geliyor. Tekrar geçmiş olsun yerinizde olsam aracın plakasını alır ve karakola gidip şikayetçi olurdum.

10. Ayhan Cihangir

Ayhan Cihangir Kıdemli Üye

Seviye:
    Öldür öldür bitmez bu ......... çocuklarını, fişeğe yazık. Böyle birşey başına gelip de plaka filan alma imkanı olanlar varsa lütfen peşlerini bırakmasınlar. Bisikletçi insan sporcu insandır, sporcu insan güçlü çevik akıllı insandır. Korkmayın arkadaşlar böylelerinden.

11. Emre Yıldız

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    polis elinizde rapor olmadığı için bir şey çıkmaz dedı.adamlar suçlu olsalar bıle bır şey olmaz sonucta elinizde kanıt yok dedı

12. cem deviren

cem deviren Kıdemli Üye

Seviye:
    geçmiş olsun. var böyle hayvanlar maalesef. kusura bakmayın hayvan diyorum bunlara artık ama gerçekten insanlıktan nasibini almamış bu tip mahlukatlara insan diyemiyorum.

13. ibrahim m yaradilmis

ibrahim m yaradilmis Kıdemli Üye

Seviye:
    kardeşim aklı selim olalım kimi arkadaşlarımız malesef kavga dövüşle hallolunacak bi mesele gibi yaklaşmış ama nafile.bir de üstüne bi araba dolusu adamdan dayak yersiniz bizim burada adamı dövüyorlar sonra çok dövdük ayarsız oldu diye acile getiriyorlar.derhal plaka numarasını alıp polise haber vermek en güzel yöntem.belki işe yaramaz diyeceksiniz ama sizin karşı tarafa uygulayacağınız kanıtlanabilir her şiddet müdahalesi aleyhinize işler

Ali Niyazi Duman bunu beğendi.
  14. özer.dönerkaya

özer.dönerkaya Yeni Üye

Seviye:
    Rapor gerekmez. Başınızda bir büyüğünüzle gidip şikayetçi olun bence. Kanıt meselesi mahkemenin düşüneceği iş. Polis iş yükünü hafifletmek için öyle der.

Sonra bu işin psikolojik boyutu var. İçinize sindiremediğiniz mesele ileride sizi rahatsız eder. Meseleyi örtüp içinize atmayın. Mümkün olduğunca dışa vurun duygularınızı. Sorun etmiyorsanız da sorun yoktur. Tekrar geçmiş olsun.

15. Hasan Seçkin

Hasan Seçkin Üye

Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun. Sonuçları yazılamayacak kadar kötü olabilirdi. Şükür ki düşmeyip dengede kalabilmeyi başarmışsınız. İşin peşine düşmeniz iyi olur. Yasal yol ve yöntemlerle. Kolay gelsin. Sonuçtan bizleri de haberdar etmenizi rica ederim. Hürmetler

16. Eren ERDEM

Eren ERDEM Üye

Seviye:
    bir de onlara sorsanız =) ne kadar zevk almıştır, başka insanların mağduriyetini kendine zevk bilen yaratıklar...

geçmiş olsun.

17. Alper Üste

Alper Üste Aktif Üye

Seviye:
    Emre uğraşacağım dersen karakola gidip şikayetçi ol , fakat elinde kanıt ( örneğin allah korusun düşüp bir tarafını yaralasan belki polis olayı ciddiye alırdı.) olsa daha iyi olur bazen böyle şeylerle uğraşmak işlerine gelmiyor.

Mobese falan var mı olay olduğu yerlerde araştır ya da her hangi bir dükkanın güvenlik kamerası.

Geçmiş olsun bu arada ..

18. Deniz K.

Deniz K. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    plakayı aldıysanız,plakayla birlikte aracın marka model ve rengini buradan yazın, herkes bilsin.Geçmiş olsun.

19. Emre Yıldız

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    aracın plakasını fılen aldım polısede bıldırdım ford transsttı araç 2003-2004 model civarı kısa şasi bakalım ne olacak

20. kıvanç özkarayel

kıvanç özkarayel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    öncelikle geçmiş olsun poliste gereğini yapar diye umuyorum

bende cumartesi günü bisikletle gezerken 3-5 serserinin yanından geçmek zorunda kaldım çocuğun elinde tam anlayamadığım bir meyve vardı ( armuta benziyordu) bana attılar. ama çocuk tam isabetli atamadığı için azıcık önüme geldi. bende hiç aldırmadan yoluma devam ettim