Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

21 vitesle 24 vites'in arasındakı fark ???? bısıklet mtb dağ bısıkletı

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ibrahim saçak tarafından paylaşıldı.

1. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    21 vites ile 24 vites arasında performansını çok etkileyecek bir fark yok ama madem bu kadar parayı gözden çıkardın 27 vitesli bir şey almanı tavsiye ederim.

ibrahim saçak bunu beğendi.
  2. ibrahim saçak

ibrahim saçak Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    pekı soyle sorayım o vakıt... 21 ile 27 arasındakı fark nedır ben masa kılıtlemelı olsun v fren ya da hıdrolık farketmez dıyorum butcem 800

3. Uçkun Barış CANDAN

Uçkun Barış CANDAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Büyük bir fark yok yalnız hangisini tercih edersiniz diye sorarsan kesinlikle Salcano derim. (Lastik, jant, fren daha üstün) Ayrıca 7 'den 8 li sisteme geçmekte zor olmayacaktır. En fazla 50-60 tl

4. ibrahim saçak

ibrahim saçak Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    barıs bey cok tesekkurler kafamdakı tek sorun buydu salcanoyla ılgılı arasındakı vıtes farkı ondada pek fark yok ıstersenızde en fazla 60 tl ıle 27 vıtese cevırebılırım? anladıgım dogrumudur ?

5. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    60 tl ile 27 vitese çevirmeniz zor, arkadaş 7 li rubleden 8 liye geçiş için demiş onu sanırım. 21 ve 24 vites arasında çok fark yok asıl farkı 27 de hissedersiniz, zincir incelir ve rubledeki dişliler arası mesafede kısaldığından vites geçişleri çok net olur 24 ve 21 e göre.

6. ibrahim saçak

ibrahim saçak Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    hıc bılgım olmadıgı ıcın yanlıs anlamısım zor tamam 60 degıl 120tl olsun cevrılebılırmı yanı ?

7. Mustafa Şükrü Yıldırım

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Çevrilebilir ancak 120 yi geçer diye düşünüyorum, değişmesi gereken parçalar; arka vites kolu - zincir - ruble ve arka arttırıcı, bunları en az deore yada 2012 9 vites destekli alivio alman lazım. 120 TL yi geçer diye düşünüyorum, senin için basitçe bakayım istersen;

http://www.erdoganlarbisiklet.com/y...livo-arka-aktarici-rd-m-430-2011-9-vites.html - 9'lu alivio arka arttırıcı 50 tl (deore istersen 100 tl tabi 2. elde daha ucuza alınabilir)

http://www.erdoganlarbisiklet.com/y.../shimano-vites-kolu-deore-sl-m-530-takim.html - 9'lu deore vites kolu 85 tl

http://www.erdoganlarbisiklet.com/yedek-parca/ruble/ruble-alivo-cs-hg-30-11-34-9v.html - alivio 9 lu ruble 50 tl

http://www.erdoganlarbisiklet.com/yedek-parca/zincir/sihmano-deore-zincir-cn-hg53-9-vites.html - 9 vites zincir 45 tl

Toplam 230 TL.

9 lu sisteme geçtiğin için ön vites takımı değişmek istermi net bir bilgim yok. Bu parçaları 2. el temiz olarakta bulabilirsin. Benim sana tavsiyem ya bütçeni bir miktar daha yükselt deore li disk frensiz bir model bak, disk fren başını ağrıtıcaktır, yada aç sahibinden com u ve bisiklet forumun 2. el bölümünü ordan 800 - 900 tl ye çok güzel 9 vitesli bir model bulursun, 2. el bisiklet alman gözünü korkutmasın ben iki bisikletimide o şekilde aldım asla sıkıntı yaşamadım. Kron yada salcano yerine en az sedona ve diğer ithal modellere yönelmeni tavsiye ederim. (scott, trek, corratec vs. )

8. ibrahim saçak

ibrahim saçak Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    ilk basta goruntusu cok hosuma gıttıgı ıcın ılla dısk frenlı ıstıyordum ancak ısın 1 raz daha teknık kısmını kapar gıbıyım o yuzden dedıgınız gıbı yapıp normal frenlı daha ıyı sıstemlı bısıklet almaya karar verdım... 2 elden korkuyorum acıkcası. bu arada ugraslarınız arastırmanız ıcın cok tesekkurler sagolun.

9. Serkan.Ç.

Serkan.Ç. Team Sky

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    yokuş çıkarken görürsünüz vites farklarını

10. M.Cevat Bayhan

M.Cevat Bayhan Forum Bağımlısı

Adı:
    Cevat Bayhan
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bisikletim 27 vitesli ama 30 da olsa yok demem yani. Yokuşlarda vitesi efektif kullanmak ta önemli tabii ki...:)

11. Mustafa Şükrü Yıldırım

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yokuşlarda vites aralığının pek bir önemi olmaz genelde 24 ve 27 viteste de arka rublenin en büyük dişlisi 32 dir zaten. 27 vitesin sunduğu en büyük nimet bayır çıkarken bile vites değiştirebilmek ve hızlı geçişler.

12. Mustafa Şükrü Yıldırım

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bisiklet temiz ve bakımlı olduğu sürece 2. elden korkmanıza gerek yok. 2. el aldığım mtb mi 3 yıl (4500km) kullandıktan sonra tertemiz bir şekilde zarar etmeden sattım, yol bisikletimide aynı şekilde 2. el temiz aldım sıkıntı yok. Yani temiz ve bakımlı olduğu sürece 2. el bisiklet bir fırsattır ;). Bisiklet 2. el alınır diyenleri bile görebilirsin forumda :).

13. ibrahim saçak

ibrahim saçak Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bısıkletten hıc anlamadıgım ıcın cok rahat kandırılabılırım ınsanlara guvenmek cok ama cok zor kararımı verdım gıbı yarın gıdıp bu bısıkletı alacagım burda yazan fıyatın cok altında 1 rakama http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=915 inşallah tabiki :)