Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

21 vites ve 24 vites arası fark nedir?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Çağatay Çağlar tarafından paylaşıldı.

 1. Çağatay Çağlar

  Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  25 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  496
  Beğeniler:
  219
  Şehir:
  Göztepe, İzmir
  Seviye:
  Merhaba arkadaşlar. Birbirinin tamamen aynısı iki bisikletin (Salcano City Sport 24 ve 21 VS) arasında seçim yapmaya çalışıyorum. Birisi 21, diğeri 24 vites. Tek fark bu ve fiyat farkı da 45 TL. Bu, benim için büyük para çünkü başka harcamaları da olan (müzisyen ve akvarist) bir üniversite öğrencisiyim. Şehir-içi gezintilerde ve ilçeler arası asfalt yollarda kullanacağım. Çok fazla rampa çıkacağımı da düşünmüyorum. Viteslerden iyi anlayanlar ve uzun süredir bisiklet kullananlar beni bir aydınlatırsa çok sevinirim. 24 vites için 45 TL fark vermeme ciddi boyutta gerek yoksa ben o farkla kask vb ekipmanları daha çabuk alabilirim diye bu seçim yoluna girdim..
   
 2. Tolga Günsezer

  Tolga Günsezer Bisikletkolik

  Yaş:
  43
  Kayıt:
  19 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.257
  Beğeniler:
  1.117
  Şehir:
  Manisa / Sarıgöl
  Bisiklet:
  Whistle
  Seviye:
  1 - Kask için bekleme mutlaka hemen al.
  2 - Aradaki 145 TL fark değer. 24 vites oranları daha rahat olduğu için sürerken rahat edeceksin ama esas avantajın 21 vites yetmeyip 24 - 27 yapmak istediğinde 21 vites ruble, göbek, zincir, vites, vites kolu ve aynakol değişimi gerekecek ki bu 145 TL'den daha fazla masraf açar. Şimdiden 24 vites alırsan uzun süre kullanır bozluduğunda yükserltir, yükseltirken en az parça değişimi yaparak masrafını düşürürsün. Ayrıca 21 vites sistemde arka vitesler belli kalitede kalacağı için kısa sürede yetersiz gelebileceklerdir.
   
 3. Çağatay Çağlar

  Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  25 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  496
  Beğeniler:
  219
  Şehir:
  Göztepe, İzmir
  Seviye:
  Çok teşekkür ederim yorumlar için, sizlerin bilgisine güveniyorum. 24 vites bisiklette karar kıldım.

  Kask konusu çok mühim biliyorum, lazım olmaz olmaz, oldu mu da hayati boyutta lazım olur. Bisikleti 2 gün sonra alıyorum, kaskı ancak 1-2 hafta sonrasına alabilirim. Umarım o süreçte şehir içinde alışma turları atarken başa bela açılmaz.

  Tekrar teşekkürler.