Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

21 Şubat '12/İzmit-Aniden otomobil'in kapısı açıldı...

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında berkun erdoğan tarafından paylaşıldı.

1. berkun erdoğan

berkun erdoğan Yeni Üye

Seviye:
    Selamlar,
    İzmit bulvar da seyir halindeyken,birden yol kenarında park halinde duran aracın kapısı açıldı.Fren basmaya zamanım bile olmadı.Allah'tan ki hızım 15-17km/h civarındaydı.Hemen Devlet Hastanesine gittik.Dudağımın üst kısmına 4 dikiş, alt damağıma da 4 dikiş atıldı.Her zaman korktuğum olayı maalesef yaşamış oldum.Ya altımda yol bisikletim olsaydı ve hızım daha da yüksek olsaydı ne olacaktı? Maalesef bisiklet yolu olmadığından yol kenarlarından gidiyoruz.Seçeneğimiz yok çünkü.Lütfen yol kenarlarında park etmiş gibi duran ama bazen sanıldığı gibi olamayan araçların yanından geçerken daha dikkatli olalım.Sağlığımız gerçekten çok kıymetli.
    Saygılar.

Emrah Pektaş bunu beğendi.
  2. Emre Gözütok

Emre Gözütok Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok çok geçmiş olsun. Ahh o kenarda duran arabalar yok mu hareket halindekilerden daha çok korkuyorum onlardan . Umarım kimsenin başına gelmez. Allah acil şifalar versin.

berkun erdoğan bunu beğendi.
  3. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Acil şifalar diliyporum çok geçmiş olsun.. Bence bisiklet yolundan önce insanlarımızın bisikleti benimsemeleri gerek. Geçen gün yolda giderken burnunu çıkartan arabaya ellerimle işaret vererek geçeceğimi belirtmeme rağmen yinede üzerime sürdü..Önemsenmiyoruz en büyük sıkıntımızda bu...

4. Nüvit Becan

Nüvit Becan Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun,verilmiş sadakanız varmış...

5. canpinar

canpinar Yeni Üye

Seviye:
    büyük geçmiş olsun

6. Alfa_cube

Alfa_cube Forum Demirbaşı

Adı:
    Ali
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Geçmiş olsun diyorum..Yaklaşık 1 hafta kadar önce aynı şekide istanbulda 25 km civarı hızla seyir ederken bende kaza yaptım sağ el bieğimdeki şiş ve tahribat daha geçmedi kapının açılma sesine 2-3 metre önceden yaptığım fren reflexi beni savurulmaktan ve düşmekten kurtardı..O arabalarda ayna süs eşyası zaten..

7. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun... Allah daha beterinden saklasın...

8. Nüvit Becan

Nüvit Becan Üye

Seviye:
    Değerli Dostlar,
    Hakikaten bu büyük şehirlerde bisiklete binmek çok zor hale geldi. 70 li yıllarda hiç bir sıkıntı çekmeden yol durumu bakımından söylemiyorum o zaman asfalt durumu bundan iyi değildi,ama bisiklete binmek daha güvenli idi,diyeceksiniz hemen araç sayısı bugünki igibi değildi,ama hiç olmaz ise araç sürücüleri sizin üzerinize atari oynar gibi sürmüyorlardı. Yukarıdaki durumun bizlerinde başına gelmeyeceğini hiç birimiz bilemeyiz. Bu konu ile hakikaten bir şeyler yapılmalı ,zira bu işin bir spor ,bir yaşam biçimi olduğu konusunda insanlar biraz daha bilinçlenmeli .Bu arada tabiiki bazı kızdığımız trafikteki hareketleri nedeni ile ,kurye ve pizzacı motorlular gibi bisiklete binenlerde var; bir tanesi ile dün gece burun buruna geldim Bağdat caddesinde yürür iken resmen arkamdan gelip üstüme çıkıyordu ,işin garip tarafı elimde o sırada akordunu yaptıdığım jantlarım vardı,dedimki ne yapıyorsun ,utanmıyormusun bu yaptığına benimde bisikletçi olduğumu gördüğün halde ,adam sadece sırıttı biliyormusunuz. Neyse gene tüm dostlara kazasız,belasız sürüşler dilerim.

9. ademyener

ademyener Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Çok büyük geçmiş olsun.Gerçektende çok haklısınız ben de yolda arabaların yanından geçerken çok dikkatli olmaya çalışıyorum.Ama malesef ki büyük şehirlerde bundan dolayı muzdaripiz.

10. ozan erdem

ozan erdem Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    geçmiş olsun olayla ilgili yorum yapmıyorum çünkü çözüme ulaşamıyoruz nedense sadece kendi aramızda konuşup duruyoruz başka bir şey yaptığımız yok . . .

11. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun.

Park etmiş otomobillere yakın gitmeyelim lütfen arada 1-1,5 mt boşluk bırakın.

12. berkun erdoğan

berkun erdoğan Yeni Üye

Seviye:
    Haklısınız.Ama bazen yollar çok dar oluyor.Yol dışında gidecek bir alternatif bulamayınca mecbur kalıyoruz.Allah daha kötüsünden korusun..