21 Mayıs köfte turu... Yol arkadaşı wanted....

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Cümleten selamlar...

Yanıma henüz arkadaş bulamadığım için şimdiye dek tek tabanca taklımak şeklinde programladım.

06.00 en geç 06.30 gibi Bostancı'dan binmek üzere Gebze banliyö trenine atlayarak Gebze'ye, oradan Eskihisar - Topçular yaparak,
Topçular'dan Yalova istikametine, sonra dağ tırmanıp Orhangazi'ye inmece,
Yusuf'u ziyaret ve oradan gölün kuzeyini alarak Boyalıca, ve tekrar tırmanıp ağır ağır inerek Altınova ve Topçular ve Eskihisar ve Gebze ve tren ve Bostancı,
şeklinde dönmeyi düşünüyorum. Arkadaş bulabilirsem yol eğlenceli olur, ancak hemen belirteyim, bu kilo ve performansımla, o duvar misali yokuşları kesinlikle pedalla bitiremeyeceğimi biliyorum. Yer yer yürüyüşler olacak, dolayısıyla eskaza gelebilecek arkadaşları canlarından bezdirmek istemem.:eek: :rolleyes:

Yani şu aşağıdaki gibi....

http://img199.imageshack.us/img199/5955/resim72.jpg
Genel rota
http://img690.imageshack.us/img690/5665/resim74.jpg
Birinci zirve noktası
http://img543.imageshack.us/img543/4436/resim75.jpg
İkinci zirve noktası

Bir de kaç saatte biter Allah bilir. Peformansa değil, gezinti amacına dayalı, ucu açık bir tur. Şimdiye dek bir seferde en fazla 70 km tepmiştim, bu yaklaşık 94 km olacak bakalım...

Murat Semiz

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
yol artı yemek paraları çekilirse severek eşlik ederim mustafa dostumada eşlik ettim kendisi davet etti onada teşekkür ederim her masrafı karşıladı kendisine müteşekkirim yalnız zinciri koptu ..
bu yukardaki güzergah yerine sadece 118 km ye patlayacak bi parkur vardır aşağıya ekledim..

evet bu parkur en kolayı geçen pazar kaytazdere camisine kadar gidildi orda zincir koptu ve gerisin geri döndük mecburen çünki çok vakit kaybedildi....
gebze trenine haydarpaşadan binerek..gebzede inmece ve akabinde feribota bisiklete para yok 35 dakika sonra topçular ,topçulardan karamürsel yoluna gittik ve atatürk caddeden sağa saptık ..evet bu yolda kızderbentte acaip rampalar var eğim 10 ve dönüşte aynı yol rampa var eğim 18 fakat bu yol en kestirmedir ve mtb ye uygun yoldur diğer güzergah sizin,son derece çetindir...

Tepki
190
@mtsemiz

Kondüsyonun cok iyi durumda değil ise bu parkuru tersten yapmanı tavsiye ederim.Altınova tarafından oluklu köyüne tırmanıp ordan göle doğru gidersen 3-4 km tırmanıs yapar geri kalan 65 km lik bölümde genelde iniş ve düz yol yaparsın.İznik dönüştede Orhangazi tarafından dönersen o taraftada sadece orhan gazi rampası var.Geri kalan yol düz ve iniştir.Bahsettiğin şekilde gidersen daha cok tırmanma agırlıklı gecer turun.Geçen hafta planladıgın turun aynısını yaptık.Güzergah şahane.İyi turlar.
(link)

Tepki
190
Ayrıca planladıgın bu turun mesafesi yaklasık olarak 170 km civarıdır.Yanlış anlamadıysam 94 km hesaplamışsın.Bu şekilde hesapladıysan bir yanlışlık yapmışsın.Sadece topculardan altınova üzerinden iznik köfteci yusuf 70 km civarıdır.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@faruk ''kücükyalı''

Resmini koyduğum haritaya tekrar bakınız. İznik değil, Orhangazi köfteci yusuf sözkonusu....

tolga akan

Daimi Üye
Tepki
76
İsim
Tolga AKAN
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
selam,turu yaptınızmı?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@tolga akan

Tolga Bey malesef mesajınızı ve mailinizi geç gördüm. Özür dilerim. Tura tek başına çıktım. Şu linke koydum.

(link)

İlginize teşekkürler....

Murat Semiz