Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

21 mart riva gezisi

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında engin güner tarafından paylaşıldı.

1. engin güner

engin güner Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sabah yaşadığım arka lastik sorunu nedeniyle yola 9 30 da çıkmak durumunda kaldım. Havanın oldukça müsait oluşu adeta sizi uzaklarda ki güzelliklere çağırıyordu. Bende bu sese kulak verip yola koyuldum. Sabah kahvaltıdan sonra güzelce bisikleti kontrol ettim arka lastiğin hava kaçırdığını gördüm. Şişirmeye koyulurken yırtık olduğunu düşünerek yerinden çıkarttım, tamir olmayacak şekilde sibobun dibinden ayrılmıştı yenisiyle değiştirdim. Yeni bir şey öğrenmiştim aslında demek ki bir iç lastik üç bin km den sonra vefat ediyordu. Ev de güzergâhı hava durumunu gideceğim yerleri harita üzerinde planladım, bir kâğıda not aldıktan sonra hemen yola koyuldum. Gidiş yönü oldukça keyifliydi. Sürekli yokuş aşağı bir iniş hâkimdi, birkaç çıkış dışında sorunsuzdu. Yalnız üçüncü köprü çalışması başladığından bazı yerlerde yol servis yoluna verildiğinden beklenmedik bazı sürprizlerde karşılaştım. Riva ya vardığımda deniz kokusu ve çarşaf gibi durgun akan meşhur Riva deresi beni bekliyordu. Birkaç poz aldıktan sonra ilkokulun orda miniklerin merakı üzerine durdum keyifli hoş bir sohbet ve güzel bir karede orada aldım. Riva içerisinde dolaştığım ufak gezide kaleye uğramadan olmaz dedim. Diğer gezdiğim yerler gibi burası da bakımsız ve bir o kadar metruktü. Tarihimize sahip çıkmamanın vermiş olduğu hüzünle birkaç poz sonrası ufak atıştırmadan sonra tekrar yola koyulma vakti gelmişti. Buraya davet eden o güzel inişlerin ardından artık yukarı çıkmaya başlamanın zamanı geldi. Geldiğim yolun aksine Beykoz Kavacık yolunun kullanmayı seçtim. Acarların girişine kadar bir hayli ürkek yorgun çıkış yaptım. Gözüme muazzam bir yapılaşma ilişti. İstanbul’un bu son ciğerleri de birkaç zaman sonra tamamı ile yok olacağını düşündüm üzüldüm ve acarlar buradan sonra keyifli bir sürprizle aşağı doğru süzülmeye başladım. Güzel puslu manzara kareleri beni bekliyordu. Birkaç kare fotoğraf burada aldıktan sonra Beykoz’a indim. Buradan sonrasında eve yetişmek için resim çekmeyi bıraktım. Şimdi sözü çokta uzatmadan sizleri birkaç pozla baş başa bırakıyorum keyifli seyirler.

2. Cengiz Gökalp

Cengiz Gökalp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    öğrenci kardeşlerimizin çektiği resim çok güzel. Genel itibariyle güzel çekimlerle yaptığınız paylaşım için teşekkür ediyorum.ayağınıza sağlık

engin güner bunu beğendi.
  3. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Fotoğraflar güzel, teşekkür ederiz... :)

4. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Güzel resimler, tebrik ederim.