Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

21 Haziran Cumartesi Beşiktaş - Rumeli Feneri (Sabah erken)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Özgür Nevres tarafından paylaşıldı.

1. Özgür Nevres

Özgür Nevres Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

21 Haziran Cumartesi günü Beşiktaş-Rumeli Feneri yapacağım. Eşlik etmek isteyen arkadaşları beklerim.

Hareket saati olarak 07:00 düşünüyorum (fazla sıcağa kalmamak için). Dolayısıyla toplanma saati 06:45. Maden rampalarına kadar tempo en az 25+ gibi düşünüyorum ama gerekirse MTB ci arkadaşlara uyacak şekilde değiştiririz.

Rumeli Feneri'nde denize girmek gibi bir fikrim de var, yanımda mayo getireceğim, size de tavsiye ederim :)

Telefonla ulaşmak isteyenler için numaram 0537 815 60 55

Herkese bol pedallı günler

alicanpek bunu beğendi.
  2. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    Özgür ben katılabilirim. Rumeli feneri yolu gerçekten çok güzel, birde Sarıyer rampası varki:D

Fakat ufak bir önerim olacak; Toplanma saatini 6.30am, hareket saatini en geç
    6.45 am. yapalımmı? Bu 15- 20 dakika trafik yoğunluğu açısından çok kritik.

Gerçi ben antremanı bölmemek için Rumeli fenerinden molasız geri dönmeyi düşünüyorum, deniz keyfini size bırakabilirim.:)

3. Özgür Nevres

Seviye:
    Hareket saati bana uyar.

Dolayısıyla toplanma saatini 06:30, hareket saatini de 06:45 e çekmiş bulunuyoruz

Mustafa İçdağ bunu beğendi.
  4. Fatih Balkış

Fatih Balkış Forum Demirbaşı

Seviye:
    özgür, datça'da evimiz var :) bisikleti götürmeyi düşünmüyorum çünkü orada xc500 var, datça yolları ve virajları için daha uygun... kamil koç bisiklet kabul ediyor, ancak datça merkezde değil de koylara gideceksen araç mutlaka gerekli, küçük minübüsler var ama onlara sığar mı bilmem, datça'da hırsızlık oranı 0 gibi bir şey, pansiyonlar kolayca kabul edeceklerdir, zaten onlar da bisiklet kullanıyorlar, neyse ben sana birkaç yer önerebilirim, konuşuruz ayrıntılı, pazar günü Mustafa Bey'le dönerim ben de,

5. Özgür Nevres

Seviye:
    Vay be bazı insanlar şanslı doğuyor :D
    Şaka bir yana, Datça'da bir ev benim de hayalim. Küçüklüğüm yazları hep Datça'da geçmişti (babam orada yaşıyordu). Araya uzun bir süre girdi (20 sene), 2006 da tekrar gittim. Epey değişmiş. Özellikle yolları. Kargı koyuna yol bile yoktu, şimdi asfalt yolu var. Marmaris-Datça arası ise otoban gibi gepgeniş bir yol olmuş (eski yolu bilenler ne demek istediğimi anlar). Ayrıca çevre koylara olan yollar hep topraktı, onlar asfaltlanmış.
    Ama denizi hala bir numara.
    Her neyse. Ayrıntılı konuşuruz sonra.

Bu arada pazar değil c.tesi aman yanlışlık olmasın :eek:

6. masculine

masculine Aktif Üye

Seviye:
    benim ctesi öğlene donmem gerekiyor.teklifim fenerden ziyade, sarıyerden düz devam telli baba civarına.hafif rampa da var.yolun sona erdiği yerden de geri donus.isteyen altınkum plajı var.oraya takılır.giriş 10 ytl diye hatırlıyorum.ben hafif tempolu, ciddi bir antrenman düsünüyorum....

Özgür Nevres bunu beğendi.
  7. Özgür Nevres

Seviye:
    Açıkçası Rumeli Feneri yolu çok keyifli bir yol olduğundan, Sarıyer'e kadar gitmişken o yolun tadını almadan dönmek istemiyorum. Ancak sorun değil. Kavağa gitmek yönünde genel bir eğilim oluşursa, kavağa kadar size eşlik ederim, ordan yukarı rumeli fenerine doğru saparım. Ya da o yol çok dik, Sarıyer'e dönüp oradan çıkarım fenere. O kadar yolu gittikten sonra 3-5 kilometrenin lafı mı olur :)

Bu arada Mustafa abi ve Fatih (Uyku evi) de öğlene kadar geri dönmüş olacak zaten.

8. Özgür Nevres

Seviye:
    Bu arada toplanma yerini söylemedim ama her zaman barbaros heykelinin orada toplanılıyor, yani hareket 06:45 AM Barbaros heykelinin önünden arkadaşlar.

9. alicanpek

alicanpek Aktif Üye

Seviye:
    Ben de geliyorum. Deniz nasıl merak ettim, aslında hiç fena olmaz. Maden rampalarını Özgür abiye tutunarak çıkarım artık. :D

10. oekizler

oekizler Üye

Seviye:
    Katilmak isterim. Umarim Uskudar-Besiktas motorlari o saatlerde calisiyordur.
    Sansimi deneyecegim.

11. ers

ers Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben iş yoğunluğundan gelemiyeceğim ama siz tadını çıkarın. bir de bol bol foto çekin ;D
    üsküdar-beşiktaş motorları hemen hemen her saat var. fakat sabah erken saatlerde; dolana kadar kalkmıyorlar. o yüzden biraz erken yola çıkarsan. senin için daha iyi olur :D

oekizler bunu beğendi.
  12. barend

barend Yeni Üye

Seviye:
    ağzımın suları aktı valla , kazasız belasız keyifli bir tur diliyorum ...
    resim çekin , foruma koyun ..içim erisin aksın :))

13. Mustafa İçdağ

Seviye:
    Rumeli Kavağı rampasından bahsediyorsun sanırım, o çok daha diktir.
    Sarıyerden rampa yukarı çıkılır, oradan Rumeli Feneri gideriz.
    Beşiktaştan toplam 85-90 km. tutuyor. Ciddi antreman istiyorsan benimle geri dönersin. Bu yol toplamda 3 yada 3 saat 20 dakikada biter, en geç 10.30 da
    Beşiktaşa dönmüş oluruz.:)

14. masculine

masculine Aktif Üye

Seviye:
    teşekkur...bende mtb var, yavaşlatmayayım sizi ...neyse duruma gore bakarız.0645 de barbaros heykelinin onundeyim

15. syt093

syt093 Kıdemli Üye

Seviye:
    Sabah bende geleceğim kuruçeşmeye kadar.

16. Cevat_Genc

Cevat_Genc Forum Demirbaşı

Seviye:
    tek mtb li bendim grupta :S balta limanını geçtikden bikaç km sonra bi yokuş var ordan geri döndüm selim ve fatih abiyle :)

Fatih Balkış bunu beğendi.
  17. bulent40

bulent40 Forum Demirbaşı

Seviye:
    haber vermediniz merak ettik.
    sizden sonra bir mtb'li daha geldi, koç ünv. ayrımı civarında o da döndü. 2,5 lastik değiştirme (buçuk olan yolda kalan başka bir yolcuya yardım) molasıyla bizde 10:40 gibi beşiktaştaydık.

18. masculine

masculine Aktif Üye

Seviye:
    o "mtb"li ben oluyorum:) temponuz yeni başlayanlar(benim gibi) ya da emekleme doneminden yurumeye gecenler ve galiba mtbliler için biraz fazla.sarıyer sonrası yokuşta yoruldum.yarın ki redbull yarışı da yalan olacak gibi ....ama üçünüzü de tebrik ederim.

19. Mustafa İçdağ

Seviye:
    Güzel antreman oldu, hatta hafiften bir yağmurda gördük, yolda iki lastik patlattık derken turu 10.40 da Beşiktaşta tamamladık.

Katılan herkeze teşekkürler. Gerçi bazı arkadaşlar erken bıraktı ama olsun denemekde bir başlangıç.:)

Antremana MTB ile katılan arkadaşlara bir tavsiyem olsun; perfonmans amaçlı
    bisiklete binmek istiyorsanız ( yol veya MTB) cleat pedal ve ayakkabı şart, pedal gücünüz ve bisiklet kontrolünüz muazzam artacaktır.

20. syt093

syt093 Kıdemli Üye

Seviye:
    Mustafa Bey , Bülent Bey merhabalar
    Kusura bakmayın yokusta yavaslayınca arkanızdan fatih biraz gitti ancak haber veremedik. Ben zaten kuruçeşmeye yetişecktim erken dönmem gerekiyordu.Vakit erken olunca birde takım antremanı çok daha keyifli oluyor istinye rampasına kadar geldik. dediğim gibi yetişip haber veremedik kusurumaza bakmayın lütfen. Antreman için teşekkürler, tekrar antreman olursa hber vermeniz bizi çok mutlu eder. Selamlar saygılar

Mustafa İçdağ ve bulent40 bunu beğendi.