Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

21-28 Eylül 2009 Antalya-Beyşehir göl çevresi ve Antalya gezimiz.

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ender Alıcıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    21-28 Eylül 2009 Antalya-Beyşehir, göl çevresi ve Antalya Gezimiz.
    1. Bölüm
    Herkese merhaba

Uzun bir zamandır yapmayı düşündüğümüz gezimiz için tüm hazırlıklarımızı yaptık. Gezimizi zaman ve kilometre sınırlaması olmadan yapmayı kararlaştırdık. Gezimizi Ben, eşim İlknur, arkadaşımız Nazlı hanım ve Çetin ağabey ile 4 kişi olarak yaptık .

Günler öncesinden Konya arabaları için bilet ayırtmaya uğraştık, ama hiçbir firma bisikletlerimizin de olacağını duyunca bize bilet satmadı. Bisiklet alımına ancak otobüsün kaptanı ve muavini karar veriyormuş.
    Sadece Isparta otobüsleri bisikletlerinizi 10 arabasına aldırırız dedi ve bilet ayırdılar. Ama hedefimiz Beyşehir olduğu için, eğer Beyşehir arabası bulamazsak bizde Isparta’dan pedallayıp gitmeyi kabul ettik.

Bayramın 2. günü ayın 21inde sabah erkenden evlerimizden çıkıp sabah Konya’ya gidecek otobüslerde şansımızı denemeye karar verdik. Evi en uzak ben ve eşim saat 5 de sabahın karanlığında evimizden tandemimiz ile yola çıkıp önce Nazlı hanımı, sonrada Çetin ağabeyimizi yoldan alarak otobüs garajına doğru yola çıktık. Sabah erken olunca tabi ki birkaç köpek havlaması ile karşı karşıya geldik.
    Sabahtan benim moralim bayağı bozuktu. Nedenine gelince, hayatımda ilk defa bisikletimi otobüse bagaja koymaya çalışacaktım. Tekli bisikletim olsa hiç düşünmezdim, ama kocaman ikili tandem olunca benim bisikleti almayıp, gezinin tadını kaçıracaklarını düşünüp, kendi moralimi bozuyordum.

Bir saat gibi bir sürede garaja vardık. Kapıdaki güvenlikçilerin şaşkın bakışları arasında 2 bisiklet , bir tandem ve römörkünü manyetik kontrol alanından geçirip otobüs firmalarına gene bir şansımızı denemeye karar verip sorduk. Ama gene otobüs kaptanı bilir cevabı alıp dışarı peronlara yanaştık. Ben hemen tandemimi söküp arkadaki römorku ve seleleri çıkarttım. Aklımca tandemi küçük göstermeye çalışacaktım.
    Tam bu sırada ilk otobüsler gelmeye başladı. Konset firmasının uzay aracı gibi bir otobüsü peronuna yanaşınca gidip sormaya karar verdik.

Aaa o da ne muavin ve kaptan getirin bisikletleri demez mi? Bisikletler geldi ve hemen ilk önce tandemi bagaja park ettik. Sadece ön tekeri ve seleleri çıkarttım. Nazlı hanımın da ön tekeri çıkardık. Çetin ağabey şanslıydı onun bisikleti yatırıp sonra dik konuma getirip bagaja koyduk. Yanlış hatırlamıyorsam sadece seleyi söktük.

Şimdi işte neşem yerine geldi. İlk teşebbüsümüzde işi halletmiştik.

Bu Antalya, Beyşehir ve tekrar Antalya turumuzu 4 kişi yaptık.
    Turun amacı: Sağlık için pedal basmak ve ülkemizin tanımadığımız bir bölgesini görüp tanımak ve tanıtmak.
    Turun bisiklet ile yapılan toplam kilometresi yaklaşık 360 km gibiydi.
    Turun süresi evden çıkış ve geri eve dönüş olarak 8 gün sürdü.
    Turda müthiş keyif alındı.
    Turda hiçbir olumsuzluk olmadı. Sadece benim arka cantın 2 teli kırıldı. Onun harici hiçbir kötü olay olmadı.

Tur 8 gün sürdüğü için o kadar çok fotoğraf çekildi ki,, eleye, eleye ancak bu kadar azaltabildim. 8 günüde aynı bölümde vereceğim için, fotoğraflar çok gözükebilir ama bölümleri gün, gün yapmak bana mantıksız geliyor. Fazla fotolardan dolayı şimdiden kusura bakmayın diyorum.

21 Eylül 2009 Pazartesi.
    Günlük yapılan kilometre: 22.84

Şimdi fotoğraflar arasında kısa bilgilerle sizlere bu Beyşehir gölü çevresi gezimizi anlatmaya başlayayım.

Bagajda bir tandem, bir römork,( adı tırtıl, sevgili arkadaşım Oktay Tiryakioğlu yapıp gönderdi, ona da buradan tekrar teşekkür ediyorum.) ikide bisiklet var.
    Yüzlerimiz gülüyor. Turun sonuna kadarda gülecekler.
    Bisikletlerimizi aldıklarına göre reklamlarını yapmakta bir mahzur görmüyorum. Teşekkürler Konset firması ve çalışanları.
    Otobüsümüz 45 dakika Isparta’da durdu ama hiç kafaya takmadık. Çünkü mühim olan yolda olmak.
    Resim ise Eğridir gölünden birkaç manzara.
    Nihayet otobüsümüz bizi hedefimizde bırakıyor. Beyşehir otobüs garajındayız.
    Burada hemen herkes bisikletini yola hazır durumuna getiriyor. Garaj çok kalabalık değil, bayramın ikinci günü, ama olan kişilerde bizleri yabancı sanıyor, bizde kendi aramızda hiç konuşmadan sadece bisikletleri harekete hazır hale getirmeye çalışıp yola düşüyoruz.
    Çetin ağabey kaptan köşkünde son ayarlamaları yapıyor.
    Beyşehir içine doğru şaşkın bakışlar altında yol almaya başlıyoruz. Çetin abi, sol tarafta benzinci gördüğünde, benzin almak için hemen karşıya geçiyor. Yok, yok bisikleti benzin ile çalışmıyor, kamp ocağı benzin ile çalışıyor, onun tüpünü doldurmak için karşı benzinciye geçiyor.
    Sevgili Mesut Girgiç’in Beyşehir gezilerinden, bizlere tanıttığı meşhur tarihi camiyi bizde görmek istiyor ve tarihi Eşrefoğlu camiyi geziyoruz.

Tarihi caminin kapı girişi
    Şimdi sırada karnımızı doyurma kısmı var. Yanımızda her türlü yiyeceğimiz, evden alınma hazırlanma var, ama ekmek almamız gerekiyor. Resimdeki Beyşehir ekmek unlu mamülleri buluyoruz. Bayram olduğu için ekmek az çıkmış ama yeni bir parti daha çıkacakmış. Çetin abi hemen dost oluyor Ali Çankaya ile. Bize çok sıcak davranıyorlar ve hemen fırında çay yaptırıyor Ali bey. Ekmeklerde sıcacık çıkınca, fırının büro kısmında nefis bir kahvaltı yapıyoruz. Sıcak ekmek, zeytin, peynir, tereyağı. Yeme işi bitince bir şok yaşıyoruz. Borcumuz ne diyoruz Ali beye, ne borcu efendim, siz bizim misafirimizsiniz demez mi.
    El deymiyor bu ekmeklere.
    Ali Çankaya , madem buraları gezmeye tanımaya geldiniz, ben sizin işinizi kolaylaştırayım diyor. ‘Ben şimdi aracımla tahsilata gideceğim, buyurun sizleri de çevre köylerde gezdireyim’ diyor. Hemen bisikletlerimizi fırının içine kapalı alana park edip bizi gölün çevresindeki köylerde ve en önemlisi de tarihi Eflatun Pınar Hitit, Anıt havuza da götürüyor.

Tarlalarda park etmiş balıkçı kayıkları.

Ali bey iyi ki bizi bu Eflatun harabelerine arabasıyla getirmiş. Yoksa bisiklet ile burayı bulamazdık.
    Resimde gözüken üç boğa burayı koruma amacı ile yapılmış. Çok güzel bir tarihi yer burası.
    soldan İlknur, Nazlı hanım, Ali Çankaya ve Çetin ağabeymiz. Tabi resmide ben çekiyorum.

Buradaki inanışa göre, resimde görülen taşlardan herhangi biri çıkarılırsa, buraları sular basacağı söyleniyormuş, bu taşlar üzerindeki kabartmalarda.
    Hemen yakınında çok eski bir değirmen.
    Gezdiğimiz köylerdeki taş evler görülmeye değer yapılardı.
    Köyün birinde tarihi bir cami.

Ali Çankaya bey bizi karanlıkta Beyşehir’e tekrar geri getiriyor. Tabi gezdiğimiz için çadır kurup kamp yapacağımız yer araştıramadık. Kıyıda bir yerlere bakıyoruz ama tuvalet bulamadığımız için ortada kaldık derken Orman idaresi önünden geçiyoruz ve hemen içeri giriyoruz. Misafirhanede 2 oda bulup hemen geceyi burada geçiriyoruz. İlk gecemizde, dört ayak üstüne düşüyoruz. Tabi bu resim ertesi sabah çekildi.

22 Eylül 2009 Salı
    Günlük yapılan Kilometre: 48 Km.

Sabah kahvaltımızı yapıp Beyşehir gölünü kuzeye doğru çıkıp dolaşmak üzere yola çıkıyoruz. Ve Beyşehir içindeki köprünün üstünde resim çekiyoruz.

Arka tarafımızda Beyşehir gölü. Bir iki gün sonra o karşı kıyılardan geçeceğiz.
    Tabelada Şarkikarağaç 55 Km yazıyor biz buraya varmadan Fele’den sola sapıp hem yolu kısaltacağız hem de gölün kıyısından devam etmiş olacağız.
    Bir gün önce araba ile gezdiğimiz Eflatun Pınarı sapak levhasındayız.

Bir mola yeri. Bölge trafik bizle çok ilgileniyor ve Samsundan burada ki, Yenişarbademli’ye bisikleti ile gelen akrabasından bahsediyor. Bende forumdan bu konuyu hatırlıyorum ve bu akrabasının Baho nickli arkadaş olduğunu anlıyorum.
    Tam biz sohbet ederken eşimi arı elinden sokuyor. Çok acıdığını söylüyor hemen ısırılan yeri sıkıp kolonya döküyoruz.
    Acıkınca ilk su başında kısa bir mola veriyoruz.
    Fele sapağına yaklaşıyoruz. Buralarda uzun zamandır gölü göremedik. Dönünce gölü görmek istiyoruz.
    Fele kavşağında kısa bir mola sırasında, havuzda yenmeyi bekleyen , buranın meşhur balığı sazanla tanışıyoruz. Ama o da son saatleri olduğunu anlamış yan yatmış ve nefes almakta zorluk çekiyor.
    Gene Fele kavşağında ilginç bir satış yeri ne arasan var.
    Fele kavşağından ayrıldık, trafik yoğunluğu çok azdı zaten ama buradan sonra iyice azaldı. Bir dostu görmüş gibi seviniyoruz, gölü yeniden görünce.
    Buralarda heryan meyva bahçeleri ile dolu. Elmalar, armutlar, siyah erikler, üzüm ve ceviz ağçları ile bezenmiş. Kime sorsak ye yiyebildiğiniz kadar diyor. Bu resimde de meyva yeme duruşumuz.
    Bu sapağa saptık ve bu meşhur kamyonetler ortaya çıktı, bunlar pancar motorlar, hiç birinde plaka yok. Sıfırları 7000-8000 TL. ye satılıyormuş. Gençler buralarda bunlarla yarışıyorlardı.
    Tesadüf meyva toplamak için durduğumuz yerde Göl restaurant varmış, işleteniyle konuşuyoruz, nerde çadır kurabiliriz diye, o da gelin benim bahçede kurun diyor. Bizde onun restaurantta balık siparişi veriyoruz ve sazan balıklarımızı yiyoruz.
    Aşağıda çadırlarımızı kurarken.
    Gölün hemen yanındayız.
    Yarın o karşı kıyıdan geçeceğiz.

2. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    2. Bölüm.

23 Eylül 2009 Çarşamba
    Günlük yapılan kilometre: 52.46 Km.

Kaldığımız Göl gazinosundan çiçekler.

Akşam çok rahat uyuyamadık. Nedeni ise saat 21.00 civarında gazino işletmecisi ışıkları kapatıp köydeki evine gitti. Tabi bizler zifiri bir karanlık içinde kaldık. Yatmadan öncede vahşi hayvanlar domuzların bahçelere girmesi ile ilgili konular paylaştık. Gel de rahatça çadırlar içinde açık alanda uyu bakalım şimdi. Burada her 45 dakikada bir top patlıyor. Sebebi ise meyve bahçelerine girmeye gelen yabani hayvanları, domuzları kaçırtmak içinmiş. Kendi ayarlanan saatte hep patladı. Tabi o hep patlarken bizde ha şimdi çadırımıza domuzlar saldıracak diye tedirgin uyuduk. Hava çok soğuk diye sıkı giyinmiştik, ama çadırda hiç üşümedik ve fazla giysilerimizi çıkardık.
    Sabah çadırlarımızın görünüşü.
    Tandem ve tırtılımız yola hazır bekliyor.
    Çetin Ağabeyin bisikleti de hazır.
    Nazlı hanımın bisikleti de hazır.
    Gazinonun bahçesi yemyeşil.
    Yola çıktık. Hedef yok ne kadar pedal basacağız belli değil. Nerde güzel yer bulursak konaklayacağız. Manzara çok güzel.
    Bu resimden sonra gölden gene uzaklaşmaya başladık. Köyler içinden geçip gidiyoruz.
    Geçtiğimiz köyün birindeki bisikletli çocuklar. Uzun müddet bize eşlik ediyorlar. Keşke akşam bizim köyde kalsaydınız diyorlar. Bizim köyde misafirhanemiz vardı diyorlar. Onlara teşekkür edip yola devam ediyoruz.
    Yol boyu meyve ağaçları bizle beraber oluyor.
    Beyşehir gölünde birçok ada var. Gördüğümüz büyük adalardan birine çok yakın geçiyoruz.

Yenişarbademli 30 Km sonra. Akşama orda kamp atmayı düşünüyoruz. Ama şimdi öğlen acıkması başladı. Kendimize bir çeşme başı arıyoruz.
    Çeşme başı ararken Gedikli köyüne varıyoruz.

Hemen köyün ilk girişindeki evin önünde duruyoruz. Evin köpeği tüm gücü ile havlıyor. Eğer bağlı olmasa bizi yiyecek.
    Bu evde Raziye Ürekli ile tanışıyoruz. Yukarı yayan çıkıp bakkaldan ihtiyaçlarımızı alıp buraya geri dönüp nefis bir menemen yapıp yiyoruz. Buradan ev sahibine yakın ilgisinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.
    Köyde bizim raziye hanımın evinde oturduğunu gören komşuları köy bekçisi Hasan Garip e git akrabanın evinde bisikletçiler var, in midir cin midirler demiş, o da koşturup hemen geliyor . Bizle o da tanışıyor. Onada selamlar gönderiyorum.

Yola devam ediyoruz. Göle sıfır gidiyoruz manzara çok güzel.
    Gölün dibindeyiz ama bayağı yükseldik. Kah bisiklet ile pedallıyoruz kah bisikletlerimizi biz ittiriyoruz.
    Yolda bir obruk buluyorum derin bir mağara oluşmuş.
    Gölün kıyısında bazen yükseliyoruz bazen de müthiş inişler yaşıyoruz. İnişlerin birinde devamlı fren ile inmenin ilk cezasını yaşıyorum. Arka tellerden biri büyük bir çat sesi ile kırıldı. Hemen yeni tel takayım sırayla devamı gelmesin diye düşünüyorum. Ama yedek tel var, kırılan tel ruble tarafında. Ruble anahtarını evde elime alıp geri bırakmıştım. Şimdi ona yanıyorum. O kadarcık ağırlığı taşımamız gerekliydi diye düşünüyorum. Yapacak bir şey yok .Cantlarada el deymiyor. Kibrit deydirsek alev alacak. Biraz canımız sıkılıyor. Yola devam.

Beyşehir gölünde balıkçı ağını topluyor.
    Yenişarbademli’ye çok az kaldı.
    Yenişarbademliye nihayet geldik. Şimdi kamp atacak yer arayışına giriyoruz.
    Yenişarbademli de girişteki benzin istasyonunda kısa bir mola veriyoruz. Benzin istasyonu sahibi istersek istasyon içinde çadır kurabileceğimizi söylüyor. Ama isterseniz sulama birliğinin yurt olarak kullandığı yere sorayım orda kalın diyor. Sıcak su olacağı için hemen onu kabul ediyoruz ve beldenin içindeki sulama birliğinin yerine gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Sıcak su bu tip gezilerde en çok aranan bir şey oluyor.

3. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    3. Bölüm:

24 Eylül 2009 Perşembe
    Yapılan kilometre: 47.76 Km.

Yenişarbademli’de sabah kalktığımızda dağın eteklerinin bulutlar tarafından sarmalandığını gördük.

Sabah kahvaltısı için çay ve yumurtamız var. Çetin ağabeynin benzinli kamp ocağı görev başında.
    Hakiki köy yumurtası bunlar.

Sabah mahmurları

Karavanaya hücum.
    Yenişarbademli’nin en merkezi yeri.
    Yenişarbademli arkamızda kalıyor. Pedallara basma vakti.
    Kurucuova köyünü geçiyoruz. Rampalar yaklaştı.
    Kısa bir su molası.
    Çeşmedeki yazı.
    Ne saray İsterim
    Ne başıma Taç
    Gönlüm sevdaya değil
    Bir avuç suya Muhtaç.

Dik rampalar iflahımızı kesiyor ama hiç kimse yakınmıyor. Neşe içinde çıkmaya devam ediyoruz.
    Beyşehir’e 46 kilometre yanaşıp, geçip gidiyoruz. Eğimi hiç sormayın

Yol üstünde bir köyde kahvede biraz atıştırma.
    Bu gün gidebileceğimiz kadar gittik Şimdi mola zamanı derebucak kazasına çok yakınız ama ona uğramadan geçip gideceğiz. Kaldığımız yer Aşağıkayalar köyüne 1 Km mesafedeki bir benzin istasyonu. Bu gece burada kamp atacağız.
    İstasyonun köpeği Çetin ağabeyyle dost oluyorlar. Nasıl dost olmasınlar. Bizim ekmeklerin çoğunu o yedi.

25 eylül 2009 Cuma
    Yapılan kilometre: 45.73

Sabah kahvaltıdan sonra yola çıktık. Kahvaltımızı bize köyden getiren Mustafa Karakaya’ya buradan çok teşekkür ediyorum.
    Saat 9.30 da hareketle

Pınarbaşı köyünden geçerken, resimde gördüğünüz gibi hanımlar köy ekmeği yapıyorlardı. Tabi onlarda bize tarhanadan tutun yolda yiyeceğimiz bir sürü şeyi yanımıza kumanya olarak koydular.
    Gendos ovasına geldik. Dümdüz tam 13 kilometre düz bir yol. Tabi bu yolun sonunda Toroslara tırmanmaca var bu düz yol bizi o tırmanışa hazırlıyormuş, ne bilelim.
    Gendos ovasından sonra tırmanışa geçmeden bir kahve molası. buradan sonra en az 7-10 Km tırmanış yaptık.
    Tepelerde pilimiz bitti. Ateş yakıp sucuk ekmek yedik, güç kalmadı gibi bir şey.
    Gevenli beli geçidi 1510 metre yükselmişiz.

Ve hedefimiz olan İbradı’dayız. İbradıya iniş çok dik ve tehlikeli idi. Ben, o kadar dik bir yol görmedim desem yeridir. Karşıdan gelen motorlu taşıtlar yolu zorlukla çıkıyorlardı. Cantlara gene el deymiyor.
    İbradı merkez.
    İbradı’da da Belediyenin lojmanında konuk ediliyoruz. Nazlı hanımın tanıdığı Belediye başkanı bize misafirhanesiniz açıyor.
    Bisikletler belediyenin arka girişinde istirahat ediyorlar.

Akşam belediye başkanı bizi Akseki tarafında güzel bir akarsu yanına götürüyor.

Buraları çok beğeniyoruz ve yarında İbradı’da kalmaya karar veriyoruz.

4. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    4.Bölüm
    26 Eylül 2009 Cumartesi

Yapılan Kilometre: 9.21 Km.

Bu gün bisiklet of günümüz ama biz gene boş yüksüz bisikletler ile İbradı yakınındaki Ormana beldesine gidiyoruz. Burası, evlerin mimari yapıları ile meşhurmuş.

Belediye misafirhanesinden İbradı’ya bakış.
    Tam kadro dinlenirken.

27 Eylül 2009 Pazar

Yapılan kilometre: 54.51

İbradıdan sabahtan kahvaltıdan sonra yola düştük. Hedefimiz Manavgata varmak. Çok zorlu rampalar aşacağız. Torosları geçeceğiz.
    Yaptığımız yolların en keyif verici yanı o kadar az motorlu taşıtla karşılaştık ki. Bu çok güzeldi.
    Uzun ince bir yoldayız. Çık babam çık. Yılan gibi kıvrılarak çıkıyoruz. Her tepe bir başka tepeyi doğuruyor.
    Gene en tepelerdeyiz. Manavgat Oymapınar barajını besleyen çayı yukardan görüyoruz.
    Tepede bir kahve molasından sonra, biraz dinlenmişiz.
    Tandemimiz de dinleniyor. Kayalara dayanmış, bitse de evdeki garajıma dönsem mi diyor. Tek teli de kırık.

Bu tepeden artık arkada akdenizi görüyoruz. Ama Manavgat’a daha çok var. Ve önümüzde çok dik bir iniş var. Bu inişlerin birinde gene telin birini daha kaybettik. Bu telleri bu kadar mı çürük yapıyorlar. Eve dönünce motor telimi ne taksam. 2. telde kırılınca arka cant bayağı bir eğrildi. Bende arka fren telini ve pabuçları ayırmak zorunda kaldım. Artık iyice yavaşladık ve ön fren le iniyoruz arka fren sadece çok gevşek tutar pozisyonda.
    Sağ salim Manavgata varıyoruz. Köprünün hemen yanında yemek faslı. Ben hemen bir bisikletçi arıyorum. Ama ancak yarın sabahtan yaptırabileceğim.
    Gene Orman dairesi misafirhanesinde kalıyoruz. Bisikletlerde greyfurt ağacının yanında dinleniyorlar.

28 Eylül 2009-10-05
    Yapılan kilometre: 78.92 Km

Sabahtan tandemin kırık teli onarılıyor. Nafiz Usta ve oğluna teşekkür ediyorum.
    Tüm bisikletler ufak bir ayardan geçiyor.
    Manavgat geride kaldı.

Yolda bir benzin istasyonu molasından.

Derede ördekler.

Antalya’ya evimize az kaldı.
    Ve nihayet Antalya tabelası. Ama daha en az 15 Kilometre var. Bu tabela ta Aksunun oraya dikilmiş. Ama artık evimize az kaldı.
    Aksudan geçerken bir köfte piyaz partisi yapalım dedik. Sevgili arkadaşımız Hakan Çakır’da bizleri Aksu’da karşıladı. Ona da teşekkür ediyoruz.

Tabi Antalya girişinde de, belediye bandosu bizi büyük bir coşku ile karşıladı. E tabi karşılıyacak . Beyşehir , gölü çevresinden, Torosların üstünden pedal basa, basa Antalya’ya gelmişiz bu yaşımızda kolay mı? ( Şaka, şaka)

Şimdi gelsin yeni turlar diyoruz hepimiz.

Görüşmek, hep beraber pedal basma dileğimle.

Sevgi ve selamlarımla.

5. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sevgili Ender abi,

Harikasınız,:in: tebrikler, :in: teşekkürler, :in: saygılar.:in:

Tepeden çektiğiniz ırmak fotolarına bittim.
    Hepsi çok güzeldi, çevredeki insanlarıda , binalarıda , çiçekleride, turun günlük rutinini de çok güzel yansıtmışsınız.:in:

Belediye bandosu karşılamasa, burada az yada çok takip edilse ne olur ki Ender Abicim. Siz turlarınızı kendiniz için yapıyor, alicenaplık yapıp , yazılarıyla , fotolarıyla bizimle paylaşıyorsunuz.

İlk derdi , izlendim , izlenmedim, kaç tık aldım olanların sportmenliğinden şüphe duyuyorum. :boese157: Bisiklet sporcusu kaprisli olmamalı. :boese157:

Sevgili eşinize, diğer tur arkadaşlarınıza, tırtıla da selamlar.

İlk mesajı yazdığım için daha bir sevinçliyim. Şimdi tekrardan sindire sindire bakacağım.:)

sonra birde İnci ile bakarız. ancak doyulur belki o zaman.:rolleyes:

Selamlar , saygılar.:in:

6. m.varolfb

m.varolfb Forum Bağımlısı

Seviye:
    kendimi öylesine bu güzel turunuzun için de hissettim, öylesine heyecanla izledim ki hangi beğenme ifadesini kullansam bilmiyorum, neden geziniz içinde hissettim kendimi şöyle anlatayım
    1-anlaştığınız konset firması hep yolculuk yaptığım firma Beyşehir-Isparta
    2-güzel turunuzun başlangıç noktası olan Beyşehir memleketim ve orada böylesine güzel bir bisikletci grubu görmek beni bir hayli mutlu etti
    3-bahsi geçen baho nickli Bahri abim bana bisiklet sevdasını aşılayan ve birlikte sizinle aynı güzergahı(beyşehir gölü etrafı) dolaştığım abim.
    4-geçtiğiniz Pınarbaşı kasabası görev yaptığım yer
    5-bisiklet sevdası...

tek tek hepinizi kutluyorum abilerim, ablalarım. Çok teşekkür ediyorum...

7. baho

baho Yeni Üye

Seviye:
    selam güzel insan ender abi.ben baho-bahri.öncelikle sizi ve tur arkadaşlarınızı tebrik ediyorum.oldukça zor bi güzergahı başarıyla geçmişsiniz.m.varolfb meslektaşım.pınarbaşında öğretmeniz.yenişarbademlide olduğunuz gün okulların açıldığı ilk gündü.ben 23 ünde ordaydım.sizlerle görüşememenin burukluğunu yaşıyorum.ve de mahçubum.tur fotolarınızın herbiri harika.hepsini mutlulukla izledim.hepsinde yaşanmışlığımız var.sizleri tekrar muhabbetle selamlıyorum.sevgiyle kalın...

8. İsmail ŞEN

İsmail ŞEN Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Öncelikle çok güzel bir tur yapmışsınız sizi tebrik ederim ve aynı zamanda emeği geçen herkese teşekkür ederim.Bir an için kendimi bu turun içerisinde hissettim.Resimler ve anlatım mükemmel. İnsanı bisiklete bağlayan harika kareler bunlar...Teşekkürler...Saygılar.

9. Erdem Yıldırım

Erdem Yıldırım Kıdemli Üye

Seviye:
    memleketimin bu kadar yakınında bu kadar iyi bildiğim bir coğrafyada sizleri görmek büyük keyifti :) tebrik ve teşekkürlerimle..

10. Ahmet Mumcu

Ahmet Mumcu Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevgili Ender ve Ilknur hanim.

Turkiyenin tandem uzerindeki tek uyumlu ciftisiniz ve bizlerle guzel anilarinizi paylastiginiz icin tesekkurler.
    Sizleri tanidigim icin sansliyim. Umarim GPA da yine guzel gunler geciririz.

Ender ve Ilknur hanim Musadenizle:

Sayin Yonetici Soner bey.

Herhalde asagida verdigim linkteki satasmalariniz yetmedi bu tartismayi igneli laflarinizla tum sayfalara yaymaya niyetlisiniz. Suphelenmeyi birakin da gerceklere odaklanin.
    O agizdan alevler cikan kucuk resimler umarim bana yoneltilmemislerdir.
    Aman yol yakinken bu yanlisinizdan donmenizi bekliyorum. Tartismalari surdurmenin kimseye faydasi olmaz. Dostluklar, arkadasliklar oyle kolay kolay kurulmuyor, bir anda herseyi yerle bir etmeyiniz, biraz ilimli olunuz lutfen.

Bir ara sayfalarimda az tesekkur edilmesinin uzun yollarda bizleri yalniz biraktigini istatistiklerle aciklamistim. Sizler yollarda hic yalniz olmadiginizdan bu tecrubeden mahrumsunuz.

Az tiklansak bile kimseye kiskancligimiz olmaz. Bizlerin pazarlamaci olarak fazla kabiliyeti yok urunumuzu pazarlamaya, bunu aciklayinca da "Tesekkur dilencisi" durumuna sokuyorsunuz bizleri.
    Ama yoneticiler olarak ben ve benim gibi dusunenleri aranizda gormek istemiyorsaniz dobra dobra soyleyin, istenmeyen yerde durmak bize yakismaz.
    Ama bir kisinin direktifleriylede arkadaslarimizi terketmeyiz.

Tesekkurler

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=50013&page=4

11. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Merhaba Soner
    Yaptığımız turumuzu ve resimleri beğenmenize sevindim. Hep bisiklet üstünde olmak istiyor insan.
    Çok iyi bir vakitte ve zamanda yapılmış bir tur olduğunu düşünüyorum. ne üşüdük, ne de sıcaktan bunaldık.
    Görüşmek üzere.

Merhaba m.varolfb

Sizlerinde bu coğrafyalarda bulunduğunuzu, hep okuyordum.
    Gezimizi hiç bir yerde duyurmadan yola çıktık. Ama Pınarbaşı kasabasında görev yaptığınızı bilsem kesinlikle sizi ziyaret edip geçerdim.
    Çünkü o kasabadan, sağa dönüp yol alışımızı şimdi gibi hatırlıyorum. Ve köylü hanımların evlerinin bahçesinde ekmek pişirdiklerini gördüğümüzde İlknur ve Nazlı hanımlar onları ziyaret ettiler. Bizde Çetin ağabey ile biraz ilerde durmuştuk. Hatta o hanımlardan birinin oğlu Manavgatta yüzerken daha yeni boğulmuş diye annesi anlatmış.
    Bir başka turumuzda yollarımızın kesişmesi dileğimle.

Merhaba Bahri

Sanıyorum Baran dinlenme tesislerinde Bölge trafik görevi yapan polis arkadaş senin akrabandı. Çünkü aynı senin yaptığın geziyi anlattı bize. Bende Forumda okumuştum senin gezini, senin olduğunu çıkardım.
    Yenişarbademli'den geçerken belki sizleri görürüm, daha doğrusu siz bisikletlileri görünce tanırsınız diye düşünmüştüm, ama kısmet olmadı. Pınarbaşı kasabasında, öğretmen olarak görevde olduğunuzu bilsek, okulu mutlaka ziyaret eder sizleri görürdük.
    Bir başka turumuzda görüşmek dileğimle.

Merhaba İsmail

Turu ve resimlerimizi beğenmene sevindim.

Bu turu hem kendimizin sağlıklı yaşamı için , hemde ülkemizin hiç tanımadığımız bir bölgesini tanıyıp, diğer arkadaşlarımıza tanıtmak amaçlı yaptık.
    Buraları gezerken, Anadolu insanının bozulmadığını, halen eski gelenek ve göreneklerine bağlı kaldığını görüp çok sevindik.
    Her bisikletçiye bu bölgeyi gezmelerini tavsiye ederim. Harika insanları var. Gölü, dağları ve manzaraları çok güzel.

Sevgi ile kal.

Merhaba Erdem.

Bir ara nerdeyse Konya'yı da içine alsın bu tur dediğimiz oldu. Bayağı düşündük, sonradan vazgeçtik.
    Ama kısmetse, uygun bir zamanda, Ürgüp'ü de içine alıp Konya üstünden Antalya dönüşlü bir tur düşünüyoruz. Tabi bu tur artık 2010 senesine sarkacak.

Bir gün beraber pedal basma dileğimle.

Merhaba Ahmet

Görüşlerin için çok teşekkür ediyorum. Eşimle bisiklete binmeyi hakikaten çok seviyorum. Bu tur bizim için unutulmaz güzel geçti. İmkan ve sağlık durumları elverse devamlı bisiklet ile insan dolaşmak istiyor.

Birde unutmadan söyleyeyim. Tandemde çekilen fotoğrafların genelde hepsini İlknur hanım çekti buradan ona da, bu güzel kareleri çektiği için teşekkür edeyim.

Bu sene GPA da buluşamayacağız. Çünkü bizi çağıran olmadı. Antalya temsilciliğini bile her sene kendileri bana verirlerdi.
    Tek üzüldüğüm nokta, her sene gördüğüm siz arkadaşlarımı göremeyecek olmam. Yoksa ben her yerde gene pedalımı çeviriyorum. Ne diyelim kader utansın.

Sevgi ve selamlarımla.

12. ibrahim Kızılkaya

ibrahim Kızılkaya Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevgili Ender abim..
    Çok nefis bir tur olmuş. Fotoğrafların her karesinde adeta ben de pedalladım sizlerle.
    Bu arada trafiksiz ve muhteşem doğasıyla harika bir rota seçmişsiniz.İmrendim..
    Sevgili Ender abicim.
    İlknur ablanın nefesini ensende hissederek pedallamaya alıştın artık.:D :D
    Tandemle yolculuğun avantajları da yansımış karelere.. Sucuklar, sahanda köy yumurtaları canımız çekti ya hu..

Bu arada tüm fotolar birbirinden güzel ama ben 3.bölümün ilk fotoğrafına bayıldığımı söylemeliyim. Geçtiğiniz köylerin taş evleri, göl manzaraları da o bölgede bir turu kaçınılmaz kıldı artık..

İlknur ablayı, Nazlı hanımı ve Çetin beyi de kutluyorum. Yüreğinize sağlık.
    Paylaşım için de çok teşekkürler. Özledik abi,en kısa sürede birlikte pedallamak dileğiyle.Selamlar

13. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:

Ender abi affına sığınarak buraya yazıyorum.

Sevgili Ahmet, forumda yazdığım konuları tek tek bulup, orada seni ima ettiğim şüphesiyle gerçekten son derece değer verdiğim dostluğumuza zarar veren sanırım ben değilim.

Ben sana hala, sevgili ahmet derken ( herzamanki gibi ) sen ilk kez bu mesajlarında yönetici bey, soner bey yazıyorsun. Onlarca kez , sonercim, sevgili soner yazdığın halde. herhalde iğneli dediğin bu olmalı.

yinede kızgın değilim.

"teşekkür dilencisi" tabirini ilk kez duyuyorum, kullanmam söz konusu bile değildir.

Yollarda yalnız kalmadığım nereden çıktı bilmiyorum. Avrupa turu ile ilgili konum senin konularından daha az izlenmiş görünüyor. ( ayrıca bu izlendim , izlenmedim meselesi ilk kez giriyor foruma ve çok ama çok tehlikeli bir konu, üyeler arasında yayılmaması tek temennim )
    Öğrencileri üye o sebeple izleniyor , dedin cevap verdim, ama sen cevap vermedin.
    Beni uyardılar dedin, sana yazdığımın neresi uyarı, neresinde en ufak bir art niyet var, cevap verdim ama sen cevap vermedin.

sana son yazdığım 4-5 tane özel mesajıma cevap verir misin lütfen ? Tek aklıma gelen , okumadığın yada okuyamadığın . Lütfen en azından buna cevap ver.

Buraya yazdığında [( ki sana özelden söylediklerimin hiçbiri tartışma havasında değildir, ) şu iki konudan haberi olmayan birisine göstersek ( elbette göstermeyelim ) , evet soner sarıhan ahmet Mumcu ya hayran, diye düşünür, ( başka bir ima, kasıt aklına gelmez bile )] ne oluyor anlamış değilim.

forumun üye sayısı ; 27.452, mesaj sayısı ; 661.753 alınmak için çok fazla sebep bulunabilir.

İki konuda da kast ettiğim kişi sen değilsin. Hatta kastettiğim bir kişi değil. bir zihniyet sadece, evet bu zihniyet benim konum, benim konum diye krize girmiştir. evet, hemde kendileri başkalarını izlemedikleri halde. foruma fotoğraf eklemedikleri halde ( izlenmek için önemli bir kıstastır bu fotoğraf meselesi ) ( ki tekrar yazıyorum, kimin hangi konuyu izlediği ile ilgili tartışmalar forumda ilk kez görülüyor bizi , beni zerre kadar il gi len dir mi yor )

Özel mesajlarımı okuyabiliyorsan, Sana olan sevgi ve saygımızı anlattığım son özel mesajlarımdan sonra sana belki son kez bir özel mesaj daha yazacağım.

Nereden çıktı ? kim gitmeni istiyorsa karşısında ben varım. Asla gitmeni istemiyorum.

:in: İşte burada yazdığım gibi " sana ve turlarına olan saygı ve sevgim sonsuz ".:in:

Sana yazdıklarımın üzerine o son mesajı yazdığımda bunu anlayacaksın umuyorum . :rolleyes:

alacakaranlık kuşağındayım sanki, hayatımda bu kadar yanlış anlaşılmamıştım.

Beni iyi tanıyanlar, bilirki , beni en çok kıran , üzen, şey,

yapmadığım bir şeyin yapılmış gibi gösterilmesidir.

Sevgi , saygı ve selamlarımla.

14. Sencer Kan

Sencer Kan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Fotoğrafların düzeninden, kalitesinden, kullanılan Türkçe'nin duruluğundan da çok rahat anlaşıldığı üzere ;) , santim santim! planlanan müthiş bir tur ve bir o kadar müthiş bir sunu ile baş başayız...:)

İnanın, bu, özellikle 2. aşamadaki özen, biz izleyenlerinizi çok mutlu hissettiriyor.. Kurgudaki küçük bir eksiklik bile, bir anda! içeride kurduğumuz düşte yere düşürebilir bizi, bulutların üstünden.. :eek:

Düşümüzü uzun tuttuğunuz, size yükseklerden el sallamamıza imkan verdiğiniz için çok teşekkür ediyoruz.

15. basri

basri Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Tüm ekibe selamlar,

Çok güzelk bir tur yapmışsınız, anlatım, fotoğraflar, rota bir harika...

Teşekkürler, gitmiş gibi oldum, hatta lastiğim bile patladı :)

Hoşçakalın

Ender Alıcıoğlu ve Soner Sarihan bunu beğendi.
  16. Ahmet Mumcu

Ahmet Mumcu Kıdemli Üye

Seviye:
    Bak Ender ben de uzuldum seni ve Ilknur hanimi goremeyecegime. Her yaninizdan geciste o kadar neseli ve enerji veren bir butunlugunuzden bu sene mahrum kalacagiz.
    Beni de cagirmadi kimse, ne demek davet, siz oranin demirbasi olmustunuz artik, yani sizi evsahibi olarak goruyorduk.
    Umarim seneye kirilan kalpler onarilir da beraber olabiliriz.
    Resimler icin Ilknur hanima tesekkurler.

Neseniz, gileryuzunuz hic eksilmesin.

Saglicakla kalin.

Ahmet Mumcu

17. Ercan Saygılı

Ercan Saygılı Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu güzellikleri pedallayıp,gördükten sonra bizimle paylaştığınız için teşekkürler pedalınıza sağlık.

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  18. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Sevgili Ender Abicim ve diğer ekip arkadaşları,
    Muhteşem bir tur yapmışsınız. Beyşehir Gölünün eşsiz manzarası bizler ile paylaştığınız için çok teşekkür ederiz. Rotanın ve insanların güzelliği fotoğraflarınızdan belli oluyor.

Bu tür gezilerinizin devamını diliyorum...

Sevgiler...

19. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Sevgili İbrahim kardeşim merhaba

Duyguların ve görüşün için çok teşekkür ediyorum. Trafiğin bu kadar az olan bir yerinde pedal basmanın dayanılmaz güzelliğini yaşadık. Herkese buralarda pedal basmasını tavsiye ederim.

Bende geçtiğimiz bölgelerde ki taş evlere hayran kaldım. Şimdi keşke mahalle aralarına giripte daha çok resim çekseymişim diyorum. Ama uzun süreli bir gezi olduğu için fotoğraf makinamın hafızasını idareli kullanmayı düşünmüştüm.

sevgi ve selamlarımla.

Merhaba Sencer

Yorumun için çok teşekkür ediyorum. Aynen dediğin gibi turumuzu inceden inceye planladık. Ama hiç bir gün için, şu yerleşim yerine varacağız diye kendimizi koşullandırmadık. Böyle yapınca bence çok daha zevkli oluyor.

Dediğin gibi foruma atarken bayağı bir gözden geçirip atıyorum. Ama yine de, her kontrol edişimde ufak tefek hatalar bulduğumu söyleyebilirim. Şu an da bile gördüğüm bir yerde harf hatam var. Ama o kadarcık ta olsun .

Beğendiğinize sevindim. İzmir'e geldiğimde mutlaka sizle pedal basmak isterim tabi benim gibi ihtiyarı aranıza alırsanız.
    Ben İzmir'de Şirinyerde kalıyorum.. Sağolsun Deniz Çetinkaya arkadaşım beni geldiğimde yanlız bırakmıyor. Ama uzun zamandır bisikletimi alıp İzmir'e gelmedim.

Kısmet, belki önümüzdeki hafta içinde bir bisiklet gezimiz olacak. Kimbilir belki pedallayıp İzmir'e kadar uzanabiliriz.

Görüşmek beraber pedallamak üzere.
    Sevgi ve selamlarımla.

Tuncay Hocam merhaba

Çok teşekkür ediyorum, ilginiz için. Hakikaten bizler için güzel bir deneyim ve gezmece oldu. İnşallah bir gün hep beraber böyle turlara çıkarız.

Sevgilerimle.

Ahmet'cim haklısın belki ama aldığım duyumlar, hakkımızda hiçte iyi cinsten değiller. Ne yaptımda bu tip şeyler duyuyorum. Onu bir anlayabilsem. Hatasız kul olmaz ama insan da kendi yaptığını bilir.
    He rneyse, ne yapalım bizde başka kulvarlarda pedal basarız, ne yapalım.

Sevgi ve selamlarımla.

Sağolasın Ercan arkadaşım

Dediğiniz gibi, çok güzel bir yerde pedal bastık. Herkese bu gezdiğimiz yerlerde pedal basmasını öneririm. Tabiat çok güzel, motorlu araç yok denecek kadar az.

sevgi ve selamlarımla.

Serkan'cım merhaba

Şimdi seni çok iyi anlamaya başlıyorum. İnsan birkaç gün evinden uzak pedal bastıktan sonra eve dönesi gelmiyor. Hele ki eve dönünce de, ne zaman bir daha uzun tura çıkacağız diye hazırlanmaya başlıyor. Yani aynen damardan şırınga oluyor.

Şimdi önümüzdeki hafta için yeniden hazırlanıyoruz. Rotamız dersen Ege tarafına pedal basmak, ama gene gün ve kilometre sınırı yok. Gidon ve pedal ne tarafa dönerse, yola devam diyoruz. Tabi kısmet demeyi de ihmal etmeyelim.

Sevgi ve selamlarımla.

20. Süleyman Şatır

Süleyman Şatır Bisikletkolik

Seviye:
    Ender Bey, İlknur Hanım merhaba...

Çok güzel bir rotanın tüm ayrıntılarını gözler önüne sererek, bizleri de aydınlatmış oldunuz... İbradi gibi şimdiye kadar adını bile duymadığım bir yerden geçen rotada, sizlerle birlikte pedal basmış gibi olduk... Romork takılı tandemle, üstelik 2 teli kırık tandemle tam bir macera yaşamışsınız... Ama sizleri ve arkadaşlarınızı tam bir uyum içinde gördüm... Sizleri tebrik ediyorum... Emekleriniz için teşekkürler... Ellerinize sağlık...

Bir tandem bisiklet, bir tırtıl, iki de bisiklet... Gerçekten otobüse binerken ben de düşünürdüm... Ama, otobüslere bisikletle binerken, bilet satısına bisikletlerden hiç bahsetmememek gerekiyor... Çünkü onlar, sorumluluğu üzerlerine almamak için hayır diyorlar... Ancak otobüs perona yanaşıp, muavin bagaj kapağını açtığı anda, muhakkak orada olun... Boş bagajda bisiklet gerçekten çok küçük görünüyor... Ama yine de sorun çıkmaz mı, çıkabilir... Diğer yolcuların çantaları, bavulları, bisikletlerle birlikte bagaja sığmazsa, işte o zaman durum kötü olacaktır... Size kibarca şunu söyleyebilirler; hiç merak etmeyin, siz gidin biz yarın ki otobüsle bisikletlerinizi göndeririz (!)...

Tekrar teşekkürler, görüşebilmek dileğiyle...

RECEP İŞLEK ve Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.