21 - 22 Haziran Küçükyalı - Bursa turu.

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
Bravo size :)

HTC Desire S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tur biteli 3 gün oldu, ben hala bilgilendirme yapmadım. Afedersiniz, ancak kendime gelebiliyorum.

Tur sabahı, ertesi gün karnesini alacak çocuk gibi heyecanla alarmdan önce uyanıp giyindim. Zaten çantam da hazırdı. Saat tam 4.40'ta evin önünde son kontrollerimi yapıyordum. Fatih abi ' 5'te çık, 5.30 gibi gelmiş olursun ' demişti. Ama heyecanıma yenik düşüp çok erkenden çıktım.

Hava karanlık, sessiz ve sakin. Biraz soğuk. Başladım minibüs caddesinden sahil yoluna doğru dönüş yoluna kadar sürmeye. Hayatımda sahil yolunu hiç bu kadar güzel görmemiştim. Bir tek köpekler biraz korkuttu, onlardan da yola çıkarak kurtuldum. Havlamaladılar bile:)

Pendik'e geldiğimde Fatih abi oradaydı. Saat 5.30'du. Tahminlere göre geç kalmıştım, ama olsun. Hemen yeni aldığım kilometre sayacını taktı Fatih abi sağolsun. Sonra baktık, Veysel abi geldi. Onun da sayacını bir güzel taktı Fatih abi. Seyfullah abi derken 10 dakika kalmıştı feribotun kalkmasına. 2 kişi eksiktik. 5 dakika kala Hasan abi geldi. Ama hala eksiğiz! Biz geçtik feribota. Feribot iskeleden ayrıldı, hala eksiğiz. Aradık, aradık Demir abi açmıyor telefonunu. Neyse dedik, devam.

Yalova'da iner inmez hemen kahvaltı ettik. Biraz da şiştik.

Bursa yolu başladı. Terminal tarafları zaten düzlüktü. Yine mola verdik, kısa kısa çok molalar verdik. Süpürgelik yokuşu başlarken grup koptu. Benim yüzümden koptu. Veysel abinin bayırlarda beni çekeceğine dair sözü vardı. Ben de arkada kalınca tabii, 3'e 2 ayrıldık. Yokuş başlar başlamaz ben indim. Sürükleyerek devam ettim. Veysel abi de indi. Bir bindim, bir indim derken en sonunda bir tır sellektör yaptı. El işareti ile ileriyi gösterdi. Baktık, durdu. Çıktı kasaya, ' verin bisikletleri ' dedi. Ben gülmekten hareket edemedim. Veysel abi koştu. Verdi bisikletini. ' abi gel benimkini de al yapamayacağım ' dedim. Geldi benimkini de aldı :D biz buraya sığmayız dedik, biri ayakkabılarını çıkarıp yatağa geçsin dedi. O an söylediğinde anlamamıştım ama şimdi şimdi anlıyorum cümlenin sakatlığını. Gerçi abimiz çok iyiydi sağolsun. Bizi yokuşun bittiği, inişin başladığı yere kadar ki burası o 3'lünün bizi beklediği yer idi, çıkardı. Helalleştik, abi devam etti. Türkoil diye bir benzin istasyonu. Anlattık hemen, fotoğraflar da çekildik.

Yola devam ettik. Gemlik'e kadar hiç rampa yok. En azından hızımızı kesecek kadar yok. Gemlik'e çok az kalmış, Hasan abi arkada kalıyor. İleride arıyoruz, lastiğim patladı diyor. hemen geri dönüyoruz. lastiği takıyor Fatih abi ile Seyfullah abi. Veysel abi bırakın ben şişireceğim diyor. Bırakıyor herkes, bastırıyor bastırıyor bastırıyor hop! sibop kırıldı! gülüyoruz deli gibi. sonra bir lastik daha çıkarıyoruz. Bunu başkası şişiriyor. tam yola çıkacağız, aman allah! Veysel abinin ön lastiği patlamış. neden kaynaklandığını bilmiyoruz. şişiriyoruz, inmiyor bu sefer. Ben korkudan bisikletimi o bölgeden kaldırıp çıkartıyorum.

50 metre gitmemişken biz hasan abi ile kaçan grubu oluşturmuştuk ki arkamızda kimseyi göremiyoruz. arıyorum arıyorum açmıyorlar. bu sırada hasan abi patlayan lastiğini şişiriyor. hala açmıyorlar telefonu. en sonunda seyfullah abi açıyor ve veysel abinin lastiğinin patladığını söylüyor. geri dönüyoruz. bakıyoruz, raptiye girmiş! o inen lastiğe. Onun da hemen yaması yapılıyor ve Gemlik'e giriliyor.

Gemlik'te bisikletçi arıyoruz. bir tane buluyoruz, herkes iniyor tabii bisikletten. lastik diğer bisikletçide var diyor ve çırağa veriyor bir bisikleti takip edin bu oğlanı diyor. herkes atlıyor bisiklete. gidiyoruz 5 metre sonra allah allah bende bir gariplik var diyorum ön lastiğe bir bakıyorum patlamış! küfür ede ede durduruyorum grubu. lastiği değiştiriyorlar sağolsunlar. ben de lastik değiştirmeyi öğreniyorum. sonra devam ediyoruz. lastik de bulamıyoruz. olsun! bir güzel yemeğimizi yiyor ve Bursa yoluna çıkıyoruz.

Gemlik'ten sonraki ilk yokuşta ben yine iniyorum. bursa 27 levhasının önünde fotoğraf çekiliyoruz. sonra devam. biraz iniş biraz yokuş derken. biraz da mola veriyoruz. ihtiyaçlar karşılanıyor. sonra bir yokuş geliyor ki aman allahım. bunda ben iniyorum, ilk başta ben iniyorum diye indi herkes. sonra farkettim ki herkes yorulmuş o yokuştan. ki hala inancım var, o yokuşu Seyfullah abi ile Fatih abi bana mısın demeden çıkarlardı. tam yokuşun bitiminde duruyorlar. ağaçların altında dinleniyoruz. bundan sonra yokuş yok diyorlar. hep aşağı. Bursa'ya kadar. bakıyoruz ne kadar kilometre kaldı diye. 20 diyor telefon. inanmayıp 15 diyorum:) sonra başlıyoruz inişe. biraz ağır olduğum için hemen herkesi solluyorum. her an da hızımı bağıra bağıra. 67.4'ü görüyorum. sonra bursa levhasının önünde duruyorum. biraz tehlikeli bir duruş oldu ama olsun. bu gördüğünüz ölümsüz kareyi yakalıyor, bir amca. sağolsun.

anatolium'un önünde hasan abi ayrılıyor. haa bu arada o uyuyakalan demir abi arıyor yalova çıkışında. ben geleceğim söz verdim, siz gidin yakalayacağım ben sizi diyor. biz gemlik'ten çıktığımızda onun gemliğe 3 km'si kalmıştı.

oteli arıyoruz ve Fatih abi sayesinde hemen buluverip yerleşiyoruz. önce güzel bir duş, sonra çaylar kahveler derken dışarı çıkıp bir güzel iskenderimizi yiyoruz. sonra ulu camii kapalı çarşı derken akşam ediyoruz. geze geze göre göre. en son adres sormak için bir amcaya yanaşıyoruz. yağmur da başlamış tabii. tarif ediyor. tam yanından ayrılacakken dönüp hayatımızda hiç yemediğimiz ve bir daha da muhtemelen yemeyeceğimiz tostlarımızı hazırlatıyoruz. bir tost tuzlu olur mu arkadaş?! bastı tuzu bastı tuzu.

otele gidip bayılıyoruz. güya maç izleyecektik.

sabah erkenden kahvaltı edip otelden ayrılıyoruz. tabii demir abi gelmiyor. gemlik'te askerlik arkadaşı bırakmamış. orada kalmış. dönüşte gemlik'ten alıyoruz onu.

o bahsettiğim son yokuşa gelene kadar 2-3 kez iniyorum yine bisikletten. her indiğimde de özür diliyorum, huzuru kaçırdığım için. yokuşun bitimine geliyoruz, herkes üstünü giyiyor. ve zaman aralıkları ile birer birer iniyoruz. sondan 1. iniyorum. arkamda seyfullah abi önümde veysel abi. allahım ne güzel bir iniş! hızlandıkça hızlanıyorum. bir de virajlı ki sormayın! arkama bakıyorum, emniyet şeridine yakın olan şerit boş. hemen çıkıyorum buraya. veysel abiyi geçiyorum, 68 ile. fatih abiye yaklaşıyorum. ve onu da geçiyorum 74 ile olması gerek hatırladığım kadarı ile. gidiyorum. kapanıyorum. biraz daha kapandıkça kollarıma ve bacaklarıma kramp girdiğini hissediyorum. ama öyle güzel bir yokuş ki tadı hala damağımda. en son 79'u görüyorum. ve 80'e çıkamıyorum. biraz gövdeyi kaldırıp 70'e düşüyorum. ve devam ediyoruz.

Gemlik'e gelene kadar bu yokuşun verdiği ivme ile devam ediyoruz. gemlik'te bir köprü altında duruyor ve yokuşu değerlendirdikten sonra bir sonraki benzin istasyonundan demir abiyi alıyoruz. devam ediyoruz.

devam ettikçe yokuşlar başlıyor. grup bu sefer 4'e 2 olarak ayrılıyor. ve demir abi ile ben kalıyoruz arkada. bursa'ya gidişteki türkoil'e kadar birçok kere duruyor ve yürüyoruz. en son türkoil'e çok az kala arıyorum veysel abiyi. biz yalovadayız diyor. utancımdan bir şey de diyemiyorum tabii. hemen çıkıyoruz türkoil'e. ondan sonrası iniş.

inmeye birlikte başlıyoruz, demir abi ile. ancak bir süre sonra bakıyorum arkamda değil. yavaşlayıp bekliyorum. bu arada ilerimizde seyfullah abinin lastiği patlamış onlar da 1'e 2 olarak ayrılmışlar. duramamış fatih ile veysel abi. ancak şöyle bir düzenbazlık yapmışlar, türkoil'e çıkan yokuşu kamyona tutunarak çıkmışlar. o yüzden aramızda bu kadar fark. biz uyanamadık, tutamadık kamyonu. onlar tutmuşlar :D

yokuşta 70'i geçiyorum, biraz duruyor demir abiyle mesafeyi azaltıp tekrar devam ediyorum. en sonunda yalova kavşağı gözüküyor. ulan diyorum hiç aklıma gelmemişti, doğup büyüdüğüm şehre böyle gireceğim. ışıklarda bir bakıyorum veysel fatih ve seyfullah abi. hemen yanaşıyorum. lastik şişereceklerini söylüyorlar. giriyoruz benzinliğe. ben de kendiminkini şişiriyorum. sonra bir patlama sesi. veysel abinin dış lastik yarılıyor. güleceğim, gülemiyorum.

dondurma yiyecektik, gidemedik de. hemen gidip biletleri aldık. yakındaki bir çay bahçesinde limonata içip turu değerlendirip yeni turlardan bahsettik. sanki hiç soğumamışız gibi. gerçekten de öyle. bir soğuma olduysa o da benim yüzümdendir, yeniden özür diliyorum abilerden, her yokuşta indiğim için.

Pendik'ten uzbay karşılıyor beni. herkes Tuzla tarafında oturduğu için ayrılıyoruz. Uzbay ile ara vere vere geliyoruz. Veledromda tur atıp evlere.

Ve ertesi gün acıları.

Buradan Fatih abiye gerçekten kocaman bir tebrik. adam öyle ki Cuma işten gece çıkıp hiç uyumadan sabah tura geldi. Pazar da turdan sonra akşam 11'den sonra işe gitti. Hiçbir yokuşta da bana mısın demedi. Helal olsun.

Fatih abinin performansına en yakın Seyfullah abi idi. Gerçekten o da şahane bir tur çıkardı. hiçbir yokuşta ses çıkarmadı. sessiz sedasız çıktı. en son beni motive etmeye çalıştı ama yapamadım. hakkını helal et abi.

Veysel abi ile unutulmaz bir otostop macerası yaşadık ki ona da ayrı bir helal olsun demek istiyorum, kocaman MTB ile o yokuşlarda sadece benim için indi. gerçekten şahanesin.

Hasan abi de aynı şekilde. biraz savruldu KTM ile ama. hiç bırakmadı. hep önlerde idi.

Demir abiye de çok teşekkür ediyorum.

Gerçekten sizinle tur harika idi. İnşallah başka turlarda da birlikte oluruz ki Çanakkale veya Sapanca var sırada. Şahane insanlarsınız. Yeniden çok teşekkür ederim her şey için.

en büyük teşekkür molalarda belli bir sıra olmadan gidip gelip su alan herkese gelsin. hakkınızı helal edin.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
http://img.tapatalk.com/d/14/06/25/6a3amunu.jpg
Gemlik Çıkışı, İlk rampa.
http://img.tapatalk.com/d/14/06/25/za3yjeje.jpg
Gemlik'i bayağı bir geçtikten sonra, o son rampaya az kala. sol baştan, Hasan, Seyfullah, Veysel ve Fatih http://img.tapatalk.com/d/14/06/25/aryjugad.jpg http://img.tapatalk.com/d/14/06/25/a9e7u9ah.jpg
Gemlik çıkışı ilk rampa 347451354684. kez bisikletten inişim... :D http://img.tapatalk.com/d/14/06/25/esy4arah.jpg
Veysel abinin lastiğinin raptiye ile patlaması
http://img.tapatalk.com/d/14/06/25/3y3y7u7y.jpg
Veysel abiyle süpürgelik yokuşunu otostop ile çıktığımız yer. türkoil. http://img.tapatalk.com/d/14/06/25/5ybydu4y.jpg
Süpürgelik yokuşu başlamadan hemen önce.
http://img.tapatalk.com/d/14/06/25/9ymu3ady.jpg
Ve ilk fotoğraf sayılabilir. Kahvaltı bittikten sonra. Ufaklıklara çektirmiştik.

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
hocam telefon bekledim sizden ama aramadınız

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mehmet D.

dostum kusura bakma özür diliyorum, gerçekten hiç hatırlayamadım. bir sonraki turda gerçekten affettireceğim kendimi.

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
@dogukan demirbek

sorun yok hocam :) tura çıkıcam zaten haftaya pazar Bursa- Batum

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
@Antares
20 günlük bi tur olacak :D bursa-yalova-izmit-sakarya-zonguldak-bartın-amasra-sinop-samsun-ordu-giresun-trabzon-rize-batum turu :D

• Beğen
Tepkiler: Savaş Uzun

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
@Mehmet D.

Kastamonu ve Artvin'ide uçarak geçersin artık :D

• Beğen
Tepkiler: Savaş Uzun

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
@Antares

onları yazmayı unutmuşum :D işte bütün kıyıyı boydan boya gezcem oradan gelince bi hafta dinlenip -Sakarya-istanbul-antalya turuna çıkcam.

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
@Mehmet D.
Sen o turları yap sonra gel beni ... Tobe tobe :))
Nasıl bir enerji var anlamadım, ayakların pedala bütünleşik mi ne? :) ne yani ne gerek var

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mehmet D.
Vallahi ben arkasindayim Mehmet'in. Yapabiliyosa yapsin. Sahane bir seymis su tur kafasi.
@Antares

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
b@dogukan demirbek

saol doğukan :D aslında enerjiyle ilgili birşey yok sadece biraz cesaret var. bir günde 400 km yapabilen bir insan yirmi günde 2000 kusur yolda yapabilir :D

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
Bende küçükyalidan yalovaya geldim normal yollarla kaç km bilmiyorum ama bayağı sürdü yani :))