2017 Türkiye Şampiyonası 1.Etap Puanlı Yol Yarışı

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.106
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Türkiye Bisiklet Federasyonu 2017 Sezonu Faaliyet Programında yer alan “Türkiye Şampiyonası 1.Etap Puanlı Yol Yarışları” 02 – 05 Şubat 2017 tarihleri arasında Alanya’da organize edilecektir.

(link)

Adsız.jpg

Scudo

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.106
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@selmantuncer evet selman aksilik olmazsa mümkün olan maksimum katılımcı ile yerimizi alacağız.

• Beğen
Tepkiler: selmantuncer

selmantuncer

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
selman
@celilcetiner çok güzel ben takip edemeyebilirim sen yayınlandığı zaman rotayı paylaşır mısın?

bu arada geçen yarışta da baya iyiydin ben izlerken yoruldum sen yarışı rahat bi şekilde bitirdin

• Beğen
Tepkiler: celilcetiner

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.106
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yarış ile ilgili bilgilere federasyon sayfasından ulaşabilirsiniz.

(link)

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.706
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sosyal amaçlı bir yarış yapılsa burada kaç sayfa yazı olur ama federasyon yarışı olunca yorum sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor nedense. Tüm yarışan sporculara başarılar dilerim.

Burak_Cakir

Daimi Üye
Tepki
551
İsim
Burak Çakır
Bisiklet
Ghost
yarış mükemmeldi. yabancılarla beraber 170 kişi start aldı. ben hayatımda böyle yüksek tempolu yarış görmedim
ilk km lerde ana grubu kaçırdım .50 km hız ile yetişemeyince yarışı bıraktım.
120 km 44 ortalama vermişler. hayvan gibi basıyorlardı zaten :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

Yıldız kadınlar takım klasmanında Mosso Ege Pedal birinci, Alanya Doğa Sporları Kulübü ikinci ve Karaman Extrem Bisiklet Doğa Sporları Kulübü üçüncü oldu. Genç kadınlarda Sakarya Gençlik Merkezi takımı birinci oldu. Büyük kadınlarda ise, Kocaeli Brisaspor birinci, Başkent Üniversitesi ikinci e Karaman Extrem üçüncü oldu. Yıldız A Erkekler takım klasmanında Çumra Belediye birinci, Konya Büyükşehir ikinci ve Konya Taşkent üçüncü oldu. Yıldız B Erkeklerde, Konya Taşkent birinci, Çumra Belediye ikinci ve Edirne Gençlik üçüncü oldu.
Genç erkeklerde Konya Gençlik Spor birinci, Kocaeli Brisaspor ikinci ve Kapadokya Bisiklet üçüncü oldu. Büyük erkeklerde Kocaeli Brisaspor birinci, Torku Şekerspor ikinci ve Kapadokya Bisiklet üçüncü oldu.
Dereceye giren sporcular kupa ve madalyalarını; Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, Alanya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erdal Tamrak ve federasyon yetkilileri tarafından aldılar.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burak_Cakir

(link)

yok böyle birşey dedim inanamadım. Sonra federasyonun sitesinden sonuçlara baktım. Hakkaten uçmuşlar. Şehirlerarası otobüslerden hızlı gitmişler. Yok böyle bir gidiş. Arkadan rüzgarda almış olmalılar. Aynı güzergahtaki türkiye turu dereceleri bundan yavaş. Hemen senden yorum alalım @Kudret Kurtcebe

• Beğen
Tepkiler: el_Aksa_1903

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

yoruma ne hacet eski milli bisikletçi geldi iş rayına girdi ,mektepli geldi, erol küçük bakırcı,
imdi şimdi hedef nere,fransamı,italya giro artı ispanyamı,o vakit uluslar arası takım çıkartacan yani en iyileri toplayacan ya da torkuyu toplayacan ,
biliyorsun hiç bir takımımız ne fransa etabında ne de italyada yarıştı ,keza ispanya ,bura devler ligi,devler ligine soyunmak için türkiyede gençlik ve spor bakanlığının önderliğinde ve de güçlü sponsörler önderliğinde bir çok takım çıkarman gerekecek, gençlerden kurulu ,orta yaşlılardan kurulu.
bu iş pahalı bir iştir,bisiklet sporu son derece pahalı bir iştir,ama yatıracan parayı düdüğü çalacan,
tekrar ediyorum ,
konya düz ova yarışını tekrar ediyorumki seyretmeyenler olabilir ,ne yaptı lotto adrei greipeli korudu rüzgara karşı sonda atak yaptı adrei ve birinci oldu ,lotto takımı 50 km 'den aşağı düşmedi fırtına gibi başladı pelotonu 3 'e böldü caja rural dayanmaya çalıştı, bir kaç kişi daha, ama adamlar 6 kişi dümdüz etti takımları ,bunu asla unutmayacağız, bir tarafa yazacağız ,torku yetişemedi, arkalarda kaldı, lotto çok hızlı gitti ve diyagonal dizildiler çaprazlama ,rüzgar soldan sert esiyor idi ama adamların hepside aynı performansta olunca sorun olmadı,ekip kopmadı ,arkada kalan andrei greipel domestiği ile yetişti,domestiği adrei 'i rüzgara karşı korudu ,antrenörden gelen telsiz ile andrei ipi göğüsledi,bu yarışta takım yarışmasının ne olduğunu gördük ,taktik baştan planlanmış ve uygulamaya konmuş idi ,lottadan 6 adam 50 km 'in altına düşmediler ve peloton ne olduğunu anlayamadan 3 'e bölündü ,biliyorsunki astananın amatörleri var proları var ,ya da sky 'ın şimdi sky 'ın proları gelse idi, cumhurbaşkanlığına ne olurdu, tahmin edebiliyorsun değilmi.

mehmetsunu

Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şimdi Sayın @Kudret Kurtcebe sen benim hiç ezbere konuştuğumu gördünmü. hayır göremezsin. Ben bilim ile teknik ile konuşurum. İşte kavandişin de katıldığı türkiye turunun alanya antalya etap sonuçları. 145 km yi 3 saat 18 dakika ile bitirmiş. Yani ortalama nedir 43.92 km. Bu prolardan daha iyi bir sonuç. Kavandiş gibi sprintelerden daha iyi bir sonuç.

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

aynen doğru fakat unutmayalımki amaç avrupa ,amaç ordan ses getirmek kendi içine kapanarak olmaz bu iş ,bizdeki cevherleri bulacak olan devlettir ve de özel sektördür ,alt yapıyı çok sağlam kuracaksın ,bu işte belediyelere ve valiliklere büyük sorumluluk düşmekte..

Tepki
18
İsim
Deniz Kayırhan
Bisiklet
KTM
Klasmana yabancı yarışçıların yazılmaması çok kötü oldu. Büyüklerin yarışını izlemek çok keyifliydi. O ort'u verdiler ve klasmanda isimleri yok ayıp oldu... Zaten 2. Ve 3. Yarışa katılmadılar

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
@Deniz Kayırhan

Alanya'da medyanın başında olanlar Mustafa Kemal Canfedai'ye karşı karalama kampanyalarına devam ediyorlar.

Bu şikayet de ilk olarak skandal başlığıyla Alanya medyasında çıktı.

Aşağıdaki arkadaş da Türk değil, geçici süreyle Alanya'daydı. Bizzat tanıştım. Hatta bizi kendi ülkesindeki yarışlara davet etmişti. Bu örnek tek değil başka yabancılar da var.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Alanya demişken size bir fıkra anlatayım:

Alanya'da yeni yapılan bisiklet yoluna motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu'nun adı verilmiş. Yarınki açılışı da onunla birlikte motosikletçi Kenan Sofuoğlu yapacakmış.

(link)

Memlekette yola ismi verilecek bisikletçi yok. Yola niye isim verildiği de ayrı muamma.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

sunu sesin çıkmıyor ,kayseri yaklaşıyor yarışacanmı karbonunla bakem ,,,valla varya kafanın etini yerim senin burada
:komik::komik:

mehmetsunu

Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Kudret emmi yaklaşıyor dediğin şeye en az 6 ay var. Ama sana adayacağım bir uzun tur var aklımda.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

eyvallah derim sana,,
bak bu froome 'un tünelini aklıma yazdım ona göre ,nasılsa trilyarder olacağım biliyorsun ,mısırdan acaip miras kaldı bana,zamana karşı alacağım, çekeceğim sky formasını, trafiğide kapatacağım ,nasılmı,
2 milyon doları gördükleri an o gün manş tüneli bana ayrılır mehmet aga....

:eek::eek::eek::eek::eek::komik::komik::komik::komik::komik::komik: