2017 Scott Speedster 20 - İlk bakış

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@BerkEvren
Sorumu cevapladığınız için çok teşekkür ederim hocam, gerçekten kafamdaki soruların cevaplarını aldım. Bisikletiniz çok güzelmiş bu arada, güle güle kullanın :)

Scudo

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
@Cyclinq

Teşekkürler :) s kadro boyunu erdoganlarbisiklet'ten aldım.

@ATTy
Teşekkürler hocam :)
@BerkEvren
Evet s kadro boyu. Valla yorumunuzu gördüğümde coktan kurmuştum o yüzden ölçemedim parçaları. Saatlerdir vites ayarıyla ugrasıyorum.

Pedallarım yarından sonra gelecek. O zaman bir test sürüşü yapar ve sonucları yazarım :)

Bu da mutlu son :)

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@turac000 Tekrardan hayırlı olsun.
Vites ayarları pis iş ilk başta. Ama youtube türkçe ingilizce kaynak dolu. Çıkar birşeyler.
Sadece fren kolları çok yatık bu fotoğrafta. Özellikle mi yaptın bilmiyorum ama tepeden tutarken çok büker bileklerini bu şekilde.

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
@BerkEvren

Ön vites ayarı kaldı, onda da şöyle bir sıkıntım var; vitesi arttırıyorum, geçmiyor, bir daha arttırıyorım geçiyor. Sonra geçtikten sonra bir daha arttırabiliyorum böylece ön vites 1 tık daha yükseliyor. Bu sorunu çözemedim bir türlü.

Gidonuda ayarlayacağım hocam, pedalı bekliyorum :)

canalanplt

Üye
Tepki
8
İsim
polat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
boy kac hocam kadro uyunu nasıl ölçerek sipariş verdin denemeden ?

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
@canalanplt scott'ın verdiği beden tablosuna vs bakarak buldum hocam. s ya da m alacaktım. Erdoğanlarbisiklet s daha uygun olur dedi. Ona göre seçimimi yaptım. Ama henüz kadro bana göre mi değil ni bilmiyorum 2 güne görürüz :)

İlgili linkler: (link) ve (link)

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren

canalanplt

Üye
Tepki
8
İsim
polat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti

tifosi

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Scott
@BerkEvren

düzeltme gereği duydum. Hali hazırda kullandığım S50 2009 modeli olup karbon çatallıdır.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@tifosi
2009'da öyleymiş malesef. İlk mesajın başında bahsettiğim gibi seri numaraları ve özellikler yıllar içinde aynı fiyat bandında kalabilmek için değişiyor. 2016 model Speedster 20, 105 setli 2017 model Tiagra mesela. Aynı şekilde çatal speedster 10 ve 20'de karbon 2017 modellerde.

*Malesef derken keşke şimdide öyle olsa anlamında yazdım bu arada :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link) Bu siteden xs beden almamı önerir misniz?Bir de s beden elinde olan bisikletçi var mı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@turac000 hocam artık sizinde en kısa sürede bisiklet hakkında yorumları okumak istiyoruz.Yarın aklımı çelen birşey olmazsa şipariş vermiyi düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: turac000

İkkers

Üye
Tepki
16
İsim
İkkers
@turac000 pedallar cok iyi ve hafif gorunuyor. Nerede bulabilirim aynisini, marka model,agirlik vs.nedir,fiyat bilgisi de verebilir misin lütfen. Normal ayakkabiyla da sürüşe uygun midir. Ayrica bisiklet hakkinda genel degerlendirmeni de merakla bekliyoruz...

@Serkan Mıstınoğlu bu başlıktaki bisiklet icin de ayrintili (olduğu kadar) analizini ve yorumunu okumak cok mutlu eder!

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
@İkkers

Pedalları (link) almıştım hocam. Bütün detayları yazıyor. Normal ayakkabıyla süremezsiniz, performansınız düşer. Spd pedal için uygun bir ayakkabı alabilirsiniz daha mantıklı olur.

Bisiklete gelecek olursam;

Eski bisikletime göre (salcano city sport 10hd) çok daha iyi, akıcı... Vites de hemen geçiyor, hiçbir takılma olmuyor gerçekten. Hız ortalamam, 2 aydır bisiklet sürmememe rağmen göz görülür bir şekilde arttı. Bisiklet çok atak, pedala bastığınızda hemen fırlıyor. Trafik ışıklarındaki korna seslerinden artık temelli kurtuldum diyebilirim (tabii insanımız çok hoşgörülüdür belli olmaz...) Uzun ve dik yokuşlarda henüz test etmedim, onu da yarın göreceğiz :)

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@turac000
@İkkers Yokuş konusunu ben yazayım. Evim yokuş cenneti adeta :) Şöyle bir yokuş profili;
download.png

11-36 Ruble / 22-40 Aynakollu dağ bisikletimden; en yorgun günümde 3'te 1 daha hızlı çıkıyorum. Hatta 2'li aynakol önce korkutmuştu ama sürünce anlıyor insan. Rampa çıkarken vites yükseltmek büyük keyif :)

Kıyaslama istersen, ben bu bisiklet ile Giant Contend SL2 arasında kalmıştım. Ölçü olarak çok yakın geometrileri var. Top Tube giant'ta daha düz, biraz daha yatık ve agresif. Speedster 20 bir tık daha konforlu bir kadro diyebilirim. (Uzun sürüşler için avantaj bence)

@turac000 Pedallar hayırlı olsun :harika:

Ek olarak;
Kadro kıyaslamaları için Scott ölçü ve açılarını veriyor isteyene;

Speedster 20 için ölçüler;

Bike_Speedster_20_G.jpg

alisirin

Aktif Üye
Tepki
213
İsim
ali
Bisiklet
Scott
@BerkEvren Hocam 2016 speedster 40 ı inceliyordum jant ağırlıkları çok dikkatimi çekti. 1,4 ön 2,0 arka olarak yazmışlar, bunlar lastiklerle beraber olmalı diye tahmin ediyorum öyle midir acaba bilginiz var mı? Jantlar aynı 20 modeliyle. İncelemede burada.
(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@BerkEvren Hocam bir aldınız, 2 kişiye daha aldırdınız iki gün içinde :D

Çok güzel bisiklet bi tane de ben alırdım param olsa :D

Güle güle kullanın :)