2016'da Bianchi

HamzaUrun

Üye
Tepki
78
İsim
Hamza
Bisiklet
b'Twin
Bianchi üzerinde oluşmuş kötü algı çok komik geliyor bana. Kötüleyenler bianchi kullanıpta başına bir talihsizlik gelmiş insanlarda değil en garip olanıda bu. Bir bisikleti kullanmadan ve bir sorunla karşılaşmadan kötülemek pek inandırıcı gelmiyor bana açıkcası. Ne olmuş Türkiyede yapılıyorsa yani. Çok üst seviye bir kullanıcı değilseniz eğer bu kıyasladığınız donanımlar hiçbir avantaj sağlamayacaktır. Piyasada X bir marka bisiklet için mükemmel denirken aynı özellik ve donanımda Bianchi için aman bulaşma gerçek Bianchi değil deniliyor. Komik olmayın:) En iyi bisiklet en iyi fiyat ile en iyi donanımı sağlayabilendir. Marka takıntısı her zaman zarar ettirir. Büyük firmaların en büyük kozu donanımları değil marka algılarıdır.

Scudo

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Sonuna kadar katılıyorum size. Marka sadece gözü boyar. Bianchi 827 tercih edecektim. Yol bisikletinden vazgeçtim. Ama uygun ladro boyu yoktu. Bu Bianchinın değil Accellin hatası yani uygun kadro boyu üretememesi.
Trek Fx 7.0 aldım. Kadrosuna güvendim ve de tipine bayıldım. Ama marka konusunda dediklerinize katılıyorum

• Beğen
Tepkiler: HamzaUrun
Tepki
4
Merhaba arkadaşlar.

Yeni bir bisiklet almayı planlıyorum bu ara. 2000tl gibi bir bütçem mevcut. 2400tl ye kadar zorlayabilirim. pazarlık payı da olduğunu düşünerekden 2600tl lik bisikletlere de göz gezdiriyorum. Bu konunun gereği olarak 3 tane bisiklet arasından 1 tanesini sizle paylaşarak fikir ve görüş almak istiyorum. aklımda 29″ BIANCHI NTX 9 ERKEK DAĞ 30-V HD mevcut. Link-> (link)
bu bisikletin kadrosu hakkında bir bilgi, tecrübe veya görüşünüz var mı? bu bisikleti alsam kadro bakımından üzülür müyüm? donanım olarak gayet iyi olduğunu düşünüyorum fiyata göre. buna benzer önerebileceğiniz bir marka model var mıdır bundan iyi olan ama aynı fiyat civarında?

• Beğen
Tepkiler: Hastateker

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
@Pisi Balığı
Merhabalar hocam :)
2400 2600 iyi fiyatlar hocam. Daha iyi markalara yönelin derim çünkü uzun ömre değer fiyat dediğiniz rakam.
Konu sahibi benim ama diyeceksin ki önermiyor musun bianchiyi:D
Tabi ki hayır gönül rahatlığıyla binebilirsiniz ha carraro ha bu :D
Öneririm tabi ki de binin alın
*En güzel bisiklet sizin bisikletinizdir*

Tepki
4
@Hastateker yorumun için teşekkür ederim. Yani ben şeyi tam anlayamadım. Şimdi bu da bisiklet diğer iyi bir marka da bisiklet. 2 si de bu sektörün içinde. Şimdi ben bianchi alsam kadrosu diyelim ki diğerlerinden kötü olsun. Ne olabilir en fazla. 2 yıl sonra ortadan mı kırılır. Yani ben tam kadrodaki püf noktayı çakamadım. Konuyu bilmiyor depilim yanlış anlaşılmasın ama mantığıma yatmadığından soruyorum. Ha diceksiniz sen keko musun madem biliyosun ne soruyosun diye. Ama ne bilim bi kafa karıştı. Çok marka çok model olunca

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Pisi Balığı Sen bu bisikleti al, mutlu ol. olmadı Salkano igman al mutlu ol. Shimano deore set üstünde varsa, canını sıkma, al....BIANCHI' çok yakışıklı duruyor.

Tepki
4
@Asusmune teşekkür ederim yorum için. Yani aynı fiyat kategorisinde bir markadan öbür markaya dağlar kadar fark olduğunu zannetmedim. Hani öyle çok para vericekmişim gibi de durmasın. Benim pazarlık olayım iyidir. Temiz bi 500tl indirimle alıcam da :D seti değiştirmesi sonradan daha zor geldi. İlerde bişi olursa sadece kadro değişikliği yaparım daha kolay olur tek parça. Astarı yüzünden pahalıya gelmesin diye düşündüm :) :)

• Beğen

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
@Pisi Balığı
Kardeşim mesela trek 10 yıl garanti veriyor. A Bianchi yani Accell bisiklet 2 yıl garanti veriyor. İkimizde 2030a kadar bisikletlerimize güzelce bakarsak güzelce kullanırız tık da demez.
Ben Trek fx aldım daha yeni 2025de kırılırsa bana yenisini verecek trek tabi ki garanti koşulları dahilinde. Ama sen kırarsan vermeyecek.
Arkadaşın sa dediği gibi bisikletini al. Mutlu ol.
Şahin alan adama alma mercedes al mı diyelim alacak tabi.
Güle güle pedalla bize de pazarlığı öğret :D

Tepki
4
@Hastateker hmm anladıııım :D ne haddime efenim pazarlığı öğretmek. Biraz almayacağım ayağına yatıyosun, öğrenciyim diyosun, iyi kullanıp bakım yaptırıcam ömürlük kullanıcam diyosun, biraz da jest ve mimikleri güzel ayarlarsak güzel indirimler görebiliriz :D :D teşekkür ederim yorumlar için. En başta da belirttiğim gibi birkaç marka arasında bu da vardı. Yorumlarınızı değerlendirip güzel bir sonuca varacağımı düşünüyorum. Tekrardan teşekkür ederim :) :) :)

• Beğen

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
@Pisi Balığı
Güle güle kullanın hocam şimdiden :)
Ben denemezdim pazarlığıda deneyeyim bi :D

BağdatlıRuhi

Daimi Üye
Tepki
163
Bisiklet
Bianchi
Bisiklete merak saldım ve bir bisiklet alayım dedim. Tabi ki bisiklet ile ilgili bilgim yoktu araştırmadan gittim mağazaya ve beğendiğimi aldım geldim eve. Aldığım bisiklet:

Bianchi Adrenaline: (link)

Bisiklet bildiğim kadarıyla 2016 model. Alalı 1-2 ay arası bir şey oldu. Çıkardığı tek sorun jantlar oldu. Onları da çift kat jantlar ile değiştirdim. Neyse size sormak istediğim şey şu: İyi mi etmişim kötü mü? Çok uzun mesafe kullanmıyorum. Kullandığım mesafe hafta sonları maksimum 30-40km arası. Hafta içi bazı günler 10-15km oluyor. Sizce uzun vadede sorun çıkartırmı ve bisikletin parçalarını yükseltmeye değer mi?

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
@Ruhi
Hocam jant değiştirmek ile iyi yapmışsınız
Ne gibi problemler çıkabilir ki donanım da?
Bence ciddi iş yapmıyorsanız gerek yok zaten yeter düz alanda bence?
@Kaplan53 hocam herhalde @Ruhi arkadaşa sordunuz soruyu :D
Bana sorduysanız da 11.6 kg

Kaplan53

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
Sedona
@Hastateker güzel duruyor bisiklet pek anlamıyorum hatta sadece hevesim var almaya araştırıyorum henüz karar veremedim

• Beğen

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
@Kaplan53
Hocam özür dileyerek tekrarlıyorum anlamadım benim bisikletten mi bahsediyorsunuz? Yoksa @Ruhi arkadaştan mı :D kusura bakmayın tekrardan

Kaplan53

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
Sedona
@Hastateker bende yanlış yapmış olabilirim giant model birtane vardı güzeldi bisiklet ona demişimdir ama hangisi idi onu unuttum bana şehir bisikleti söylermisin hafif olsun ama

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
@Kaplan53
Sedona 410 var herkes beğeniyor
Fiyat aralığınız nedir?

Kaplan53

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
Sedona
@Hastateker gunaydin bunu diyen cok ama ne bilim pek sevemedim max 1500 tl işe girmek icin alacam 5 km yol

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Üzülmezsin. Şu an Türkiye de bildiğin kron sedona gibi markalardan 3-5 kat daha fazla tecrübeye sahiptirler. Geçmişi var yani. Ha evet önceden gerçekten dandikti. Adamlar kendi bisikletlerini kendi fabrikalarında kendileri üretiyor. Türk parası üzerinden satılıyor. Dolar ve euro dan etkilenmiyor yani.

O eleştiren ve kötüleyenlere sor bakalım. Bianchiyi beğenmiyosun o zaman sen üret bir bisiklet. Bizim ülkemizde bu hep var. Tv başında anasına avradına küfür ettikleri beğenmedikleri topçularında bir insan olduğunu unutuyorlar. Adamı çıkartalım seni alalım oyuna de kaçarlar. Bisiklet yarışlarıda tv de izlemeye benzemez. O anı yaşamak o havayı solumak farklıdır.

Velhasılkelam her kafadan bir ses her zaman çıkacaktır. Bu konuda gerçekten tecrübeli ve bilgili kişilerin fikirlerini dikkate almanızı öneririm.

Bir işi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar.