2016'da Bianchi

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hastateker
Çok fazla takılıyorsunuz, gereksiz takılıyorsunuz, boş yere takılıyorsunuz.Kötüleyen de olur iyi diyen de olur.Bahsettiğiniz bianchi Türkiye'de olan yani vasat bir marka.Idare eder diyelim.Düzgün bakarsanız pişman etmez budur olay.Italyan bianchi yani gerçek olandan hala ayıramıyor insanlar.Kısacası fiyat uygunsa, beğendiyseniz alın.Bu kadar net.Kaç sayfa olmuş ikna olmamışsınız demek ki içinize sinmiyor.O zaman uzak durun daha sonra pişman olmayın.

• Beğen
Tepkiler: Hastateker
Scudo

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Mesajınız için teşekkür ederim.
Konu beni çoktan geçti :D ben kararımı verdim Slr600 modeli ile.
Konunun uzamasının sebebi Bianchi alacak diğer kişiler için faydalı olsun diye.
Siz Bianchi alacak olsaydınız bu başlığı alıcı gözüyle okusaydınız size yardımcı olabilmesi adına konu bu kadar uzadı.
Fark ettiyseniz; size de aynı soruyu aynı nedenle sorucağım malesef:
Neden vasat bir marka neden idare eder bir marka? Carraro lapierre vs. ile aynı fabrika aynı makinelerden çıkıyor :D NEDEN :D

• Beğen
Tepkiler: samuray

Murat Ak.

Üye
Tepki
24
Bisiklet
Mosso
Bianchi yi yurtdışında söyleseniz şöyle bir campagnolo grup setli full karbon o turkuaz rengi tamam koş al derim ama Türkiye'de Slr ile kaldığı için baya problem bence hocam tavsiyem ,tiagra,apex,sora,chorus hemen hemen donanımsal olarak aynı işlevselliği görür.2016 shimonalarda sora ve tiagra için konuşuyorum fiyatları 105 den tiagra 50 dolar sora 80 dolar civarı ucuz.Yani yol bisikleti öyle bir illet ki dizseniz bir dert,satın alsanız bir dert,benim tavsiyem bisiklete siz bineceksiniz,servis olayını ben hallederim diyorsam (ben Türkiye'deki servis ağı olarak bianchi ,salcano )dört dörtlük pek göremedim geneli başından savıyor.Şöyle de bir durum var ki bence sahibinden veya burdan güzel donanımlı temiz yol bisikleti satan arkadaşlar var . Fiyatları bayağı düşüyor ona bir bakın derim. Eğer olmuyorsa kadro boyu ve diğer donanımlarla,en iyi donanıma en ucuz bisikleti almanızı öneririm :)

• Beğen

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Teşekkür ederim. Servis türkiyede genel olarak sıkıntı :D buzdolabından tutun en basit şeye kadar.
Vakit buldukça haftada 2 3 kez 1 saat kadar araştırma yapıyorum.
Uygun bir şey olunca durmam zaten :)
Teşeklür ederim iyi günler

DKN

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Doğu kan
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
nokya telefon oldu :D

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hastateker
Carraro ve lapierre hiçbir şekilde aynı makinelerden çıkmıyor onu diyelim önce.Lapierre nin Türkiye ile alakası olsaydı hiçbir şekilde almazdim sadece accell'in bünyesinde.Bianchi yani Tr'de olan, market bisikleti dediğimiz bisikletlerle en fazla tiagra donanımlı yol bisikleti yapan bir marka.Ne bir karbon bisikleti var ne de bi şey.Yani markanın yelpazesi yok bile.Lapierre ise dünyada olan lapierre'nin ta kendisi.Aynı modeller, donanımlar renkler falan.Yani accell'in olması sizi yanıltmasın.Bianchi gibi sadece isim benzerliği değil resmi, bilinen, Fransız orijinal lapierre.

• Beğen

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
@Uptown Cyclist
Yorumunuz çok aydınlatıcıydı teşekkürler.
Şey sormak istiyorum. Bu konuyu "2016 da Carraro" diye açsaydım ve de Bianchi slr600 değilde carraro cr 052 modeli üzerinden konuşuyor olsaydık yine aynı şeyleri mi diyecektiniz?
Aralarındaki tek fark karbon maşa. 108 tl fiyat farkı var. 108 tl lik karbon maşanın ne kadar kaliteli olabileceği de soru işareti ayrıca
Teşekkürler iyi pedallamalar

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hastateker
Şu bir gerçek bunlar ne çok üst ne de kötü markalar.Yanlış anlaşılma olmasın slr 600 gibi bir bisiklet kesinlikle kötü değil.052 de kesinlikle kötü değil.Her şeyi geçtim kötü olsalar bu kadar kullanıcı olur muydu? Ama şunu inkar edemez bu markalar biraz daha giriş seviyesine hitap ediyor.Demek istediğim buydu kısacası.Ve evet bana göre carraro da böyle bir marka.Yani hepsi aynı seviyede.Düzgün kullanıldığı sürece yıllarca gidecek kadrolar.Gerisi zaten diğer parçalar.

• Beğen

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
@Murat Ak.
Hocam hata olmasin, Campagnolo Chorus, shimano da dura ace - ultegra arasina konumlandirilir.

• Beğen

Murat Ak.

Üye
Tepki
24
Bisiklet
Mosso
hocam haklısınız ben orda veloce diyecektim ama arada kaynamış hızlı yazayım derken Allah söyletti demek ki belki bir chorus grup set akar :) düzeltmeniz için teşekkürler.

• Beğen

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Yorum yapan herkese çok teşekkürler.
Bence konu açığa kavuştu :D
EN GÜZEL BISIKLET SIZIN OLAN BISIKLETTIR

• Beğen
Tepkiler: yaboga

yns2ylmz

Üye
Tepki
29
İsim
Yunus Yılmaz
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hastateker henüz almadınız mı Bianchi öğrenci oluş sebebimden dolayı acayip sempatik ve kullanışlı geldi 1500tl seviyesine kadar çıkabilirim bende giriş seviyesindeyim ilk yol bisikletim olacak ben yalnız slr 200 ve slr 400 bandında dolanıyorum bana tavsiyeniz nedir teşekkürler hocam

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
türk bianchi uzun yıllardır farklı gözüken saçmasapan tasarımlar üreterek bilinçsiz tüketicinin gözünü boyadı. ağır, kadro boyu seçeneği olmayan, düşük seviye komponentler takılan, yüksek fiyatlı bisikletlerle pazarın hakimi oldu. bazı bisikletlere üst seviye vites parçaları (arka aktarıcıya bakıp iyiymiş dedirderek) koyup yüksek bir fiyattan satarken ortalama bir bisiklet kullanıcısının gözüne çarpmayacak kısımlarda kalitesiz parçalar kullanıp duruyor ve maliyeti hiç düşünmeyeceğiniz kadar düşürüyor. ama eleştirmiş gibi olmayalım (birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde şirketin karlılığına zeval gelmesin) bianchi iyidir.

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Arkafaşlar merhaba :) @yns2ylmz
Uzun araştırmalar ve de türkiyede servise güvenmemem dolayısıyla Trek Fx 7.0 aldım.
Çom mennum kaldım daha test etmedim. Sınav geçtikten sonra bakacağım. Inceleme de yapacağım.
Önemli olan ihtiyacınıza ve de size hizmet etmesidir binanchi o bu şu değil sizin olan bisiklet önemlidir.
@ozgur908 benim almak istediğim bianchi slr 600 modelinde vites sistemi full tiagra 4700 idi. Aktarıcılar kollar. Tabi ki profesyonel değil ama giriş ve de ortada ihtiyacı karşılar.
Marka olarak değil de accel bisiklet olarak değerlendirelim

yns2ylmz

Üye
Tepki
29
İsim
Yunus Yılmaz
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hastateker Trek üst düzey markalardan bisikleti de çok beğendim ama benim artık yol bisikletine binme zamanım geldi geçiyor 5 yıl sonra ki hayalim cervelo veya specialized Bianchi den başlasam bimiyorum arkadaş bazısın ağzı yanmış bazısının kolu bacağı galiba slr 400 alıcam Salcano almak istemiyorum sende epey konuşmaya girmişsin hepsine baktım sağolasın forum üyelerine maaşallah :)

• Beğen

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
@yns2ylmz
Salcano alacağınıza Accell bisikleti tercih edip Bianchi almanız daha mantıklı.
Forumda İki Teker Bir Adam a mesaj atmıştım;
Kendisi lapierre kullanıyordu bir zamanlar. Yine accell. Bana accellden memnun kaldığını söylemişti. Slr 400 claris setti herhalde. Güzel bir başlangıç olabilir tabi ki.
Ama yine de çok şey beklemeyin ve de umarım uygun kadro boyu bulursunuz. Ben competitive cycling den baktım kendi kadro boyuma. 58 oldu.
Trek fx bisikleti alırken de 22.5 kadro boyu tercihi yaptım 57 cm yazıyor daha dar hafif daha dar daha atik cevap verir diye düşünüyorum.
Yol bisikleti zirve tabi ki amacınıza uygunsa seve seve koşa koşa gidin alın :)
İyi günler kolay gelsin

yns2ylmz

Üye
Tepki
29
İsim
Yunus Yılmaz
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hastateker dostum youtube da bulduğum ilk şey iki teker bir adamdı lapierre bizi aşar yıllardır bekliyorum yol bisikletini bakalım belki grupseti değiştiririm sora diyen tiagra diyen çok var ama claris de beni yolda bırakmaz diye düşünüyorum bilmiyorum yüksek eğimlerde napar 10 kiloyu yokuşta nasıl hissederim kadro boyu olarak 51 yada 54 düşünüyorum boyum 1.77 hayırlısı olsun çok teşekkür ederim :)

• Beğen

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Claris yol serisinin en temeliydi şimdi tourneyi de eklediler. 2 yıl kadar binersin olmadı durumun el veriyorsa 1 yıkda grup seti değiştirirsin. Jantlar da önemli shimano whr 501 serisi var iyi diye okudum. Kadrona gözün gibi bak gerisi gelir zaten
Kolay gelsin

yns2ylmz

Üye
Tepki
29
İsim
Yunus Yılmaz
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hastateker bir de neden slr400 16 vites bi anlam veremedim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bende slr 400 kullanıcısıyım hiçde kibar kullanmam kendi fabrikasyon jantları ne akord bozuldu ne tel koptu ne göbekler dağıldı 50-34 aynakol 8'li ruble ile ki en büyük dişli 30 yokuşlarda çok rahatım kaç kere düşdü sağa sola ufak tefek çizikler dışında sorun yok clarisde gayet güzel ve tatminkar tavsiye ederim.