Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2016 Fulcrum 7 LG jant seti hakkında

Konu, 'Tekerlekler' kısmında emoboy07 tarafından paylaşıldı.

1. emoboy07

emoboy07 Yeni Üye

Adı:
    Emrehan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar ben jant setimi değiştirmek istiyorum. Bu fulcrum ile ilgili 1 konu bulabildim fazla bir bilgi yok.Triban 3 bisikletimin stock jantlarını değiştireceğim bu jantı önerir misiniz?

2. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Fulcrum jantları campagnolo üretiyor. Rulmanlı sağlam jantlardır. Campagnolo khamsin de bakabilirsiniz fiyatları ağırlıkları benzer. G3 örüm farkıda var.

3. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Kullanıcı yorumları oldukça iyi,
    Fulcrum Racing 7 wheelsets - clincher Reviews - RoadbikeReview.com

BikeRadar puanı da iyi. Güzel bir antrenman ve grup sürüşü jantı demişler
    Fulcrum Racing 7 road wheelset

Evans yorumları çok iyi
    Fulcrum Racing 7 Wheel Set Review - Evans Cycles

Merlin yorumları iyi
    Fulcrum Racing 7 LG Wheelset With GP4000s II Tyres & Tubes | Factory Road Wheels | Merlin Cycles
    Fulcrum Racing 7 LG CX Clincher Wheelset - 2015 | Factory Road Wheels | Merlin Cycles
    Fulcrum Racing 7 LG Clincher Road Wheelset -2015 | Factory Road Wheels | Merlin Cycles

Kullanıcılar giriş seviyesi yol bisikletlerine almışlar bu jantı, bisikletin üzerinde gelen jantlara göre "uçuyor" demişler. Kötü yorum göremedim, herkes memnun. Cyclocross jantı olarak kullanan bile var.

Deniz Baklacı, emoboy07 ve Deniz bunu beğendi.
  4. emoboy07

emoboy07 Yeni Üye

Adı:
    Emrehan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Anladım değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim benim Ruble 8'li birisi satıyor 8li uyumlu diye almayi düşünüyorum da. İnternetten 0 olanlara bakınca 8 uyumlu gözükmüyor ona takıldım da.

5. Süleyman DUMANLI

Süleyman DUMANLI Üye

Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Khamsinler G3 örüm olmaması lazım

OnurÖzdağ bunu beğendi.
  6. Süleyman DUMANLI

Süleyman DUMANLI Üye

Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    @Sinan A. Çok teşekkür ettim benim elimde de khamsin vardı onun model ve yılından dolayı sanırım G3 değildi

7. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
  8. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Forum Bağımlısı

Seviye:
    Güzel jant ama kamshin ile aynı ayrıca 600tl lere çıkmışken 300 daha sıkıp vento almak daha mantıklı çünkü bir 300 tl niz daha olduğunda seramik rulmanlara geçebilirsiniz. Daha üst düzey jant ançak 2000 tl lik karbonlar olur.

Kazuya ve mutlu07 bunu beğendi.
  9. emoboy07

emoboy07 Yeni Üye

Adı:
    Emrehan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Anladım Zekeriya bey ben zaten dediğim jantı birer birer alacaktim dediğim jantı bile direkt alacak para yok adam kabul etti tek tek :) Dediginiz jant Setleri benim 8 liye uyarmi linkte atarmisiniz. O zaman ben lastikleri Grand Prix 4000 gibi birşey alsam jant setlerini sonra dediginiz gibimi alsam acaba ?

10. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    yurtdışından almak çok daha mantıklı ve ben olsam şuan kesinlikle scirocco alırım. merlinde stokta yok fakat geldiğinde 570tl gibi bir fiyatı olacak. vergiyle türkiye'ye 680 gibi bir fiyattan geliyor. g3 örüm yapısı gereği ekstra sertliğide beraberinde getirdiği için endurance bisikletler için pek önerilmiyor. fakat scirocco kalın profil sayılabilecek bir yapıda olduğundan g3 ün sertliğini nötrleyebilir diye düşünüyorum. tabi g3 örüm olmayan khamsinin fiyatıda 300 küsürlerde. oda başka kafa karıştırıcı detay.
    @Zekeriya Çab
    seramik rulman khamsin içinde var.

Campagnolo Khamsin Asymmetric Wheel Set | Factory Road Wheels | Merlin Cycles
    Campagnolo Scirocco 35 Wheel Set | Factory Road Wheels | Merlin Cycles
    #BRK-016FCZ-PB5

11. emoboy07

emoboy07 Yeni Üye

Adı:
    Emrehan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Birde şeyi merak ediyordum da mavic ksyrium s veya Equipe yani mavic jant modelleride 8li Ruble yazmıyor ben kendi bisikletime bir şekilde takamazmiyim ek bir aparatla birseyle olurmu acaba?

12. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Forum Bağımlısı

Seviye:
    @Sinan A. Sonradan çıkmışsa ben kaçırmış olabilirim ama İki sezon evvel yoktu. Ben vento aldım g3 örüm olamayanından. G3 ile aynı tel sayısı. Sağ ve sol tel sayısı farklı bunu görünür kılmak için g3 dilimi olduğunu aralarında rijitlik farkının olmadığını okudum yabancı sitelerde. Bütün compagnolo jantları fiyat performans canavarı bence ne eksiği var nede fazlası egzersiz amaçlı bisiklet kullanımında fazlasıyla yeterler.

Sin bunu beğendi.
  13. Tasogare

Tasogare Bisikletkolik

Adı:
    Mugen
    Seviye:
    @emoboy07
    Fulcrum racing sport 014 var istersen 1892gr. , 10 lu hub için özelliklerine bak sen yine ilgini çekerse msj at

14. srdrmrs

srdrmrs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bende haftada 2 gün kullanabiliyorum , diğer günler sporda oluyorum. bisiklet ile uzun sürüşlerde yapıyorum. kartepeye gidip geldim. sırada edirneye gideceğim. ama onun dışında genelde pendik tuzla yolunu kullanıyorum.

bu jantı bana tavsiye eder misiniz?
    benim bisikletim scott cx comp. bisklet ile ilgili özellikler internet üzerinde pek yok. flickr sayfamda biskiletin fotoğrafları var ama şuan link veremiyorum şuan çalıştıgım yerde yasaklı malesef. bisikletim cylecross 23mm lastik kullanıyorum. ve fren sistemim deore. bu jant sistemi sanırım bana uyar? bu arada şuanki jantım da scott race 28 (fotoğraflarda da belli oluyor)

serdar maraS google a flickr serdar maras yazıp çıkan linki buraya yapıştırdım.

bilgisi olan yok mudur?

bune ek olarak arka aktarıcım 9lu 105 sistem. hadi tavsiyeyi geçtim de uyumlu derseniz 1-2 hafta içinde alacağım :)