2016 Fulcrum 7 LG jant seti hakkında

emoboy07

Üye
Tepki
6
İsim
Emrehan
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar ben jant setimi değiştirmek istiyorum. Bu fulcrum ile ilgili 1 konu bulabildim fazla bir bilgi yok.Triban 3 bisikletimin stock jantlarını değiştireceğim bu jantı önerir misiniz?

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Fulcrum jantları campagnolo üretiyor. Rulmanlı sağlam jantlardır. Campagnolo khamsin de bakabilirsiniz fiyatları ağırlıkları benzer. G3 örüm farkıda var.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Kullanıcı yorumları oldukça iyi,
(link)

BikeRadar puanı da iyi. Güzel bir antrenman ve grup sürüşü jantı demişler
(link)

Evans yorumları çok iyi
(link)

Merlin yorumları iyi
(link)
(link)
(link)

Kullanıcılar giriş seviyesi yol bisikletlerine almışlar bu jantı, bisikletin üzerinde gelen jantlara göre "uçuyor" demişler. Kötü yorum göremedim, herkes memnun. Cyclocross jantı olarak kullanan bile var.

emoboy07

Üye
Tepki
6
İsim
Emrehan
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Anladım değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim benim Ruble 8'li birisi satıyor 8li uyumlu diye almayi düşünüyorum da. İnternetten 0 olanlara bakınca 8 uyumlu gözükmüyor ona takıldım da.

Tepki
59
Bisiklet
Claud Butler
@Sinan A. Çok teşekkür ettim benim elimde de khamsin vardı onun model ve yılından dolayı sanırım G3 değildi

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
Güzel jant ama kamshin ile aynı ayrıca 600tl lere çıkmışken 300 daha sıkıp vento almak daha mantıklı çünkü bir 300 tl niz daha olduğunda seramik rulmanlara geçebilirsiniz. Daha üst düzey jant ançak 2000 tl lik karbonlar olur.

emoboy07

Üye
Tepki
6
İsim
Emrehan
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Anladım Zekeriya bey ben zaten dediğim jantı birer birer alacaktim dediğim jantı bile direkt alacak para yok adam kabul etti tek tek :) Dediginiz jant Setleri benim 8 liye uyarmi linkte atarmisiniz. O zaman ben lastikleri Grand Prix 4000 gibi birşey alsam jant setlerini sonra dediginiz gibimi alsam acaba ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yurtdışından almak çok daha mantıklı ve ben olsam şuan kesinlikle scirocco alırım. merlinde stokta yok fakat geldiğinde 570tl gibi bir fiyatı olacak. vergiyle türkiye'ye 680 gibi bir fiyattan geliyor. g3 örüm yapısı gereği ekstra sertliğide beraberinde getirdiği için endurance bisikletler için pek önerilmiyor. fakat scirocco kalın profil sayılabilecek bir yapıda olduğundan g3 ün sertliğini nötrleyebilir diye düşünüyorum. tabi g3 örüm olmayan khamsinin fiyatıda 300 küsürlerde. oda başka kafa karıştırıcı detay.
@Zekeriya Çab
seramik rulman khamsin içinde var.

(link)
(link)
(link)

emoboy07

Üye
Tepki
6
İsim
Emrehan
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Birde şeyi merak ediyordum da mavic ksyrium s veya Equipe yani mavic jant modelleride 8li Ruble yazmıyor ben kendi bisikletime bir şekilde takamazmiyim ek bir aparatla birseyle olurmu acaba?

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
@Sinan A. Sonradan çıkmışsa ben kaçırmış olabilirim ama İki sezon evvel yoktu. Ben vento aldım g3 örüm olamayanından. G3 ile aynı tel sayısı. Sağ ve sol tel sayısı farklı bunu görünür kılmak için g3 dilimi olduğunu aralarında rijitlik farkının olmadığını okudum yabancı sitelerde. Bütün compagnolo jantları fiyat performans canavarı bence ne eksiği var nede fazlası egzersiz amaçlı bisiklet kullanımında fazlasıyla yeterler.

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@emoboy07
Fulcrum racing sport 014 var istersen 1892gr. , 10 lu hub için özelliklerine bak sen yine ilgini çekerse msj at

• Beğen
Tepkiler: SametUYNDRN

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
bende haftada 2 gün kullanabiliyorum , diğer günler sporda oluyorum. bisiklet ile uzun sürüşlerde yapıyorum. kartepeye gidip geldim. sırada edirneye gideceğim. ama onun dışında genelde pendik tuzla yolunu kullanıyorum.

bu jantı bana tavsiye eder misiniz?
benim bisikletim scott cx comp. bisklet ile ilgili özellikler internet üzerinde pek yok. flickr sayfamda biskiletin fotoğrafları var ama şuan link veremiyorum şuan çalıştıgım yerde yasaklı malesef. bisikletim cylecross 23mm lastik kullanıyorum. ve fren sistemim deore. bu jant sistemi sanırım bana uyar? bu arada şuanki jantım da scott race 28 (fotoğraflarda da belli oluyor)

(link) google a flickr serdar maras yazıp çıkan linki buraya yapıştırdım.

bilgisi olan yok mudur?

bune ek olarak arka aktarıcım 9lu 105 sistem. hadi tavsiyeyi geçtim de uyumlu derseniz 1-2 hafta içinde alacağım :)

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fulcrum racing 7 leri 2.5 yıl kullandım. Ufak bir kaza sonucu arka jantım deforme oldu. Akort edilemiyor. Yeni jantlara geçmek istiyorum. Jant tecrübem hiç yok. Sadece 2-3 haftadır araştırıyorum. Sürüşlerin %90 ı tırmanış oluyor, ama düz yol sürmeyi de seviyorum 😅
Sizden tavsiye alabilir miyim?
Bütçe olarak 2500-3000tl ayırabilirim. Temiz ikinci el de düşünebilirim.

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmet TOPAL daha yeni racing 5 sipariş verdim. Henüz kullanmadım. Tırmanış için iyi görünüyorlar. Ancak bir kaç ay kullanıp deneyimlerimi paylaşabilirim.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet TOPAL

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
709
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fulcrum racing 7 leri 2.5 yıl kullandım. Ufak bir kaza sonucu arka jantım deforme oldu. Akort edilemiyor. Yeni jantlara geçmek istiyorum. Jant tecrübem hiç yok. Sadece 2-3 haftadır araştırıyorum. Sürüşlerin %90 ı tırmanış oluyor, ama düz yol sürmeyi de seviyorum 😅
Sizden tavsiye alabilir miyim?
Bütçe olarak 2500-3000tl ayırabilirim. Temiz ikinci el de düşünebilirim.
Aynı jantı yaklaşık 4000km kadar kullanıp bisikleti sattım. Yeni bisikletimde de aynı jantın modifiye edilmişi geldi (Racing 77). DT Swiss E1800 32mm aldım, arada ciddi fark var. Tırmanış için P1800 23mm modeline bakabilirsiniz. Kendi segmentindeki Fulcrum jantlardan çok daha sağlamlar ve göbekleri de çok daha akıcı.

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@amd aslında ben de hafif profil bir jant istiyorum. Galiba 40mm ye kadar tırmanışa bir dezavantaj oluşturmazken, 30-40km/s üzerinde de sürekliliğe katkısı olumlu. (okuduğum kadarıyla)
Aslında zonda aklımda yer etti. Ama diğer seçenekleri de es geçmek istemiyorum.
DT swiss in jantları hakkında da bu açıdan bir kaç olumlu yorum okumuştum. Tabi bir de malum kötü asfalt yollarda uzun yıllar bozulmayacak bir jant olmalı.
Çok mu şey istiyorum 😅

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
709
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@amd aslında ben de hafif profil bir jant istiyorum. Galiba 40mm ye kadar tırmanışa bir dezavantaj oluşturmazken, 30-40km/s üzerinde de sürekliliğe katkısı olumlu. (okuduğum kadarıyla)
Aslında zonda aklımda yer etti. Ama diğer seçenekleri de es geçmek istemiyorum.
DT swiss in jantları hakkında da bu açıdan bir kaç olumlu yorum okumuştum. Tabi bir de malum kötü asfalt yollarda uzun yıllar bozulmayacak bir jant olmalı.
Çok mu şey istiyorum 😅
32mm profil janttan fazlasıyla memnunum. Ağır bir kullanıcı olarak max taşıma kapasitesi en önemli konuydu benim için, E1800 32'nin de 130kg (bisiklet+kişi) kapasitesi var ki diğerlerinde (Fulcrum & Campagnolo) bu 109kg. (Bendekinin 23mm olanında limit 120kg).
İyisi, kötüsü vs her türlü asfalt yolda 5000km'yi geçti ve bu yolu 107-115kg arası yaptım, en ufak bir akort sorunu dahi yaşamadım hiç.
Kesinlikle tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet TOPAL