2016 Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu / 52nd Presidential Cycling Tour of Turkey

Emre Akkanat

Forum Demirbaşı
Tepki
478
Bisiklet
Merida
Geçen sene finishi kaçırmıştım bu sene startta olucam :) :) Bakalım bisiklet şehrimiz Konya'da ilgi ne kadar olucak :D

• Beğen
Tepkiler: Berke ve ahmetkya
Scudo

selmantuncer

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
selman
Bence konyanin dahil edilmesi ve alanyanin cikarilmamasi cok guzel olmus ayrica 134.filo komutanligina basvurulursa türk yıldızları kısa bir gosteri ucusu yapabilir ki boyle olursa tour uluslar arası ve yerel medyada daha buyuk ve vurgulu bir sekilde yer alabilir

selmantuncer

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
selman
@Serkan Mıstınoğlu
Gelirse surpriz yapmaz ve bir cok etabı derece ile bitirir ama benim asil merak ettigim andre greipel. Mark cavendish tour a geldiginden beri andre greipel cok isteksiz ve soguk davraniyo hatta gecen sene matara tasimisdi bakalim bu sene ne yapacak.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Serkan Mıstınoğlu

Ben Cavendish'in yerinde olsam gelmezdim :)

Kittel,Bouhani,Poppel'ler ve birde gelirse Greipel gelse yeter benim için :)

Bu sene Kittel'in gelme şansı çok fazla.

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
http://haber.stargundem.com/resimler/1154000/1155425_5.jpg

"Türkiye'ye tekrar geleceğim"

2015 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu bir hayli hoş bir organizasyon oldu. Bence öbür yarışlar, organizasyonla ilgili Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'ndan fikirler almalı. Benim için, hoş bir ülkede, tüm yıl boyunca en mükemmel organize olunmuş yarış oldu. Türkiye'ye geldiğim ve yarıştığım için bir hayli mutluyum. Bunu geçen yıl da söylemiştim. Sonraki senelerde de bu yarışa katılmayı istiyorum" dedi.

Bakbay

Üye
Tepki
24
İsim
Barış
Bisiklet
Trek
Bu sene ortam karışık ben olsam gelmezdim ne olur ne olmaz allah korusun..

• Beğen
Tepkiler: Helen

ozgurgokalp

Daimi Üye
Tepki
663
Bisiklet
Cannondale
Babadağ'ın son 1000 mtlik tırmanışı yani yarısı parke, ondan önce toprak yol. Daha geçen ay o yolu geçtim. Toprakta koşulabiliyor mu bu yarışlar?

• Beğen
Tepkiler: Ali Kılıç 35.5

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
İzmir'im iyiydi aslında heyecanla bekleyip izlemeye gidiyorduk , kendimizi şanslı hissediyorduk. Üzüldüm şimdi

• Beğen
Tepkiler: Helen

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Fethiye Babadağ çıkışı mükemmelmiş. Bizim turda Araplarınki gibi turistler tv'de güzelliklerimizi görsün tatile gelsin anlayışında olduğu için zorluk düzeyi düşük oluyordu. Genelde düzlük etaplar vardı. Asıl şimdi yarış güzelleşmeye başladı.
Orası mutlaka çıkılası bir yermiş. Bana nasip olacak mı bakalım.:islik:

Tüfekci

Aktif Üye
Tepki
95
İsim
Mustafa
Bisiklet
Carraro
Parkur paylaşılmamış ama, Konya - Ihlara etabı ve Ihlara - Kapadokya etabı güzel olur gibi
Evet pek tabiat yok ama yinede aklıma takıldı :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Cancellara aslında klasikler sonrası gelebilir. Parkur güzel ama lojistik sıkıntılar olabilir 7-8 günlük yarışta 2 defa aktarma olmaz. Bence düzenlemeye gidilir sonuçta Paris-Nice, Tirreno-Adriatico bile 7 etaplık yarışlar, 10 etap olacak değil ya yarış. Konya-aksaray-Alanya arası kaç km bilmem ama eğer yarış öyle olursa bence istanbul çıksın etaplardan Meryem Ana'da ya da izmir'de bitsin.

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Doğu Karadeniz'de de bir etap olmalı.
Orada mükemmel tırmanma rotaları var.
Yalnız dağlara doğru asfalt yol bulmak zor.
Keşke küçük naif asfalt yolları olsa Doğu Karadeniz dağlarının. Alplerden daha güzel manzaralı sürüş rotaları olacağından eminim.
Bir de Fethiye ile Bodrum yolu arasında Köyceğiz'i çıktıktan sonra çılgın bir virajlı rampa var. Onun adını hatırlayamadım şimdi ama orası da çok zevkli bir tırmanma rotası olur. Oranın adını hatırlayan bir arkadaş varsa yazsın buraya.
O rampayı daha doğrusu dağı 1.6 benzinli bir araba bile güç bela tırmanmıştı. Öyle hatırlıyorum.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu
Gelir herhalde abi, niye gelmesin?

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@seffahcabbar Trabzon da 2 yıl yol bisikleti kullandım,rotalar çok güzel fakat yağmur ve karın olmadığı tek mevsim mayıs. Ayrıca yolların kapalı olması sonucu geçen sene ki Tour Karadeniz de silah çeken adam var. Ayrıca Alplerden güzel doğayı unutun çöp ve molozdan başka birşey yok. Var evet çok nadide 2-3 belki daha fazla rota bulunur. Ama halk,insanlar bu gibi organizasyonları kaldırabilecek gelişmede değil. Ayrıca çay zamanına rastgeldiniz mi ortalık savaş alanına döner.