2015 salcano xrs030 tiagra sarı – siyah

EnginK.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.535
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hufucu
Haram filan değildir .Madem bu sizin şahsi görüşünüz, 3000 tl nin üstünde bisiklet o kişiye haramdır demek o 3000 tlnin üstünde bisiklete binen kişilerin şahsi görüşlerine haksızlık olur. Onların şahsi görüşlerine saygı gösterin ve haram demeyin...

Scudo
Tepki
50
İsim
ÖNDER
Bisiklet
Trek
2000 TL civarında alınacak bir bisiklette adedi 180 TL olan lastik kullanılıyor. F/P oranı çok iyi makine.Güle güle kullanın.

• Beğen
Tepkiler: iogee

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
Bence @hufucu isimli arkadaşımız 3000 lira vermek "çok para vermektir ve gereksizdir" tezini kuvvetlendirmek için "haram" kelimesini kullanmış. Bazen bizde böyle tanımlamalar yapıyoruz. Bunlar gündelik hayatımızda kullandığımız kelimeler, ben kendisinin niyetinin öyle olmadığına "dinsel bir durumdan" bahsetmediğine eminim. Ve bende aynı işi yapabilen ekipmanlardan birine gereksiz fazla para ödemenin karşısındayım. O yüzden böyle bir açıklama yapayım dedim kendi kendime :)

Ayrıca güzel bisiklet almayı herkes ister, o yüzden alabilen arkadaşlara bir şey demek ayıp olur.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
@Ali Demir
satarsanız başkasını da günaha sokarsınız. hibe etmeniz gerekiyor. mesela bana :D

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
Tiagra amatör sporcu için gayet yeterli, fiyatına göre gayet iyi bir bisiklet. Tek şikayetim ve benim zamanında almama nedenim 53/39 aynakol ve 11-25 ruble kullanması. Bence bu oranlar gereksiz ağır ve Salcanoya mesaj atım 50/34 le alabilir miyiz diye dönen bile olmadı, ben de almamıştım.

Tepki
99
Bisiklet
Cesur
Kadro çok şık duruyor. Üzerinde Scott yazsa kime anlayamaz renklerden ve görüntüden ötürü. :)

Güle güle kullanın.

• Beğen
Tepkiler: iogee

Zafer Y

Üye
Tepki
2
İsim
Zafer Yılmaz
Bisiklet
Sedona
@Onur GEBEN Merhaba

030 Tiagra almak üzereyim, Memnun musunuz, Tavsiye edermisiniz? Hybrid bisikletten geçiş yapacagim. Teşekkürler

iogee

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
iogee
Bisiklet
Focus
Dostum iki bisikleti de kullanmaktayim. Merida crossway 20 ve xrs 030 . hibritten yola geçtiğinde zorlanmiyorsun aksine daha hızlı süre biliyorsun. Hafif olması ve donanımı yeterli. Merida aldigim da keşke lastikleri daha iyi olsa ya da vites sistemi 24 değil 27 olsa daha hafif olsa dedim ama xrs 030 tiagrada bu sözü soylemedim. Lastikler gerçekten iyi bozuk yollarda test ettim. Hafiflik iyi daha hafifi full carbon alman lazim. Vites sistemi yeterli sora olsa keşke tiagra olsa derdim. Yani demek istediğim pişman etmedi beni. Tek kusur tiagra setin 54/39 arka 11 - 25 kombinasyonu devamlı sile te gitmeme karşın zorlanmadim ama 39 = 34 olabilirdi bunu da arka rubleyi 11 28 tiagra ile değiştirerek sorunsuz halde kullanabilirsin. Son söz olarak evet bisiklet şöyle iyi boyle iyi demek istemiyorum ama bu ayarda bu fiyata continental grand prix 4000 s2 ve shimano r501 farklı bisiklet daha pahali. F/P oranı bakımından pisman olmazsin.

Zafer Y

Üye
Tepki
2
İsim
Zafer Yılmaz
Bisiklet
Sedona
@Onur GEBEN

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Uzun zamandır bakıyorum bu donanıma daha yakın bu fiyata yok gibi.

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
@Zafer Y
Carraro cr 052.

iogee

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
iogee
Bisiklet
Focus
Carraro cr 052 çok güzel bisiklet tasarım olarak özellikle salcano için lastikler jant artı derim carraro için tasarım hangisi hosunuza giderse onu alin donanım değil sadece bisiklet sonuçta bir markanın taraftarı olmakta doğru değil hangisi iyi bütçesi uygunsa onu alabilmeli

• Beğen
Tepkiler: rata

Gacemer

Üye
Tepki
59
Bisiklet
Salcano
Merhaba,

Yaklaşık 15 gün önce, renk de dahil tıpatıp aynısını aldım. Sabahları 5 de kalkıp bir buçuk 2 saat biniyorum. Müthiş. Çok memnunum. Tek sıkıntım koyacak yer. Balkona asma aparatı yaptım ama hanımla papaz olduk :) Antalya'da yaşadığım için dışarıda saklama konusunda en büyük 2 sıkıntı güneş ve yağmur. Her ikisinden de koruyabilecek tek yere de evde 2 yaşındaki canavar ulaşıyor. Tek çarem koruma kılıfı gibi bir şeyin içinde bir diğer balkonda yere yatırmak. Buradaki sıkıntım ise koruma örtüsü ya da kılıf bulamama. Bulduğum bisiklet örtüleri, fermuarlı yada değil, hep mtb'lere göre ve Salcanom sığmadı. İçine yol bisikleti sığdırabileceğim ölçüde koruma örtüsü yada benzer bir şey gören, bilen var mı?

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@Gacemer

Bisikletinizi dışarıda bırakmadan, minik canavarın kapsama alanı dışında tutmak da mümkün. Mesela:
http://www.creatingreallyawesomefreethings.com/wp-content/uploads/2013/11/Bike-3.jpg

Saturn

Aktif Üye
Tepki
90
Ben de bugün yeşil beyaz siyah 030 Tiagra almış bulunmaktayım. Renk açısından kuşkularım vardı fakat internette durduğu gibi durmuyor gerçekten. Küçük bir sorum var, gidonun üzerinde gelen fren kollarının konumunu pek beğenmedim. Fabrikadan gelen ayarlar en optimal seçenek olarak mı geliyor, yoksa kafalarına göre mi takıp gönderiyorlar? Daha önceden tam bir yol bisikleti deneyimi olmadığı için gidonu sarmadan önce sormak istedim.

• Beğen
Tepkiler: Gacemer

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
@Berke K.

Konu dışı olduğu için öncelikle açan arkadaştan af diliyorum.

Sen ve senin gibi düşünenler yüzünden doğal kaynaklar tükeniyor. İnsan her istediğini yapamaz. Ve buna bal gibi de karışılır. Satın alma(!) çılgınlığı sebebi ile aynı gezegeni paylaştığımız canlılar ve doğa yok oluyor. Sen daha iyisini alacaksın,giyeceksin,ego mastürbasyonu yapacaksın diye her şey mübah gibi düşünemezsin. Biraz oturup düşünün,ben ne yapıyorum diye. Destek,yardımlaşma gibi şeyleri bilmediğiniz için ne potansiyeli olan insanlar yok olup gidiyor.
(link)

Biz karışamayız zırvalıklarını bırakıp,egonuzu okşamayı bırakıp elinizdekiler ile biraz çevreye bakıp "ulan acaba ne yapabilirim?" derseniz,ülkecek ve insan olarak daha iyi yerlere gelebiliriz. Sonra konuşur durursunuz eğitim sistemi,çevre kirliliği şudur budur.
Haram gibi bir kelime ile ilgilenmiyorum,bunu sadece düşünceme ters olduğu için söylüyorum.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onur Ali İmren

Peki tekrardan yazayım öyleyse, kişi bütçesi yetiyorsa 10.000 liralık bisiklet bile alabilir kimsenin laf söylemeye de hakkı yoktur.
İşin komik yanı gelmişsin hiçbir şey düşünmeden burada bisikletçilere laf atıyorsun dışarıda her yıl telefon değiştiren, en son çıkanı alan millete laf koy biraz tüketim çılgınlığı dediğin şey o aslında.

• Beğen
Tepkiler: Gacemer

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
@Berke K.
pikaçu hakkı vardır tarafındayım bende :) o sebeple yazıyorum zaten. Çünkü o kişi benim doğal kaynağımdan çalıyor. Geniş düşünürsen hayatından çalıyor.

Sadece bisiklet için söylediğimi nereden çıkardın. Her şey için dediğimi anlamış olman gerekiyor.
Lütfen dediğimi anlamaya çalış.