2015 merida speeder 300-d vs specialized sirrus elite disc

semir karabulut

Daimi Üye
Tepki
290
Bisiklet
Cannondale
İkisinin arasında kaldım. Fiyatları birbirlerine çok yakın. Sizce hangisi ?

Merida: (link)

Specialized: (link)

Scudo

mirzaberk

Üye
Tepki
79
İsim
Fatih Mirzaberk ASLANTAŞ
Bisiklet
Carraro
@semir karabulut arkadaşımda merida 300 speeder vardı ve bir süre binme şansım oldu. ondan sonra anladım ki ben bisiklete binmiyormuşum :D :D açıkça söylemek gerekirse ben hayran kalmıştım merida'ya ... kaldı ki fiyatı da burada daha uygun ben en son baktığımda 1.100 usd civarındaydı fiyatı

• Beğen
Tepkiler: semir karabulut

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
Merida donanım ve tasarım olarak çok önde. Marka prestijleri konusunda kuyumcu terazisi üzerinde Specialized önde. Ben Meriada'yı tercih ederdim.

İkisi de güzel bisikletler ancak şu disk fren sehir/tur bisikletlerine hiç yakışmıyor.

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Spe yi üreten firma zaten merida. S-WORKS haricinde bütün spe leri zaten merida üretiyor. Marka değerine bakmayın bu iki markada.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Donanım olarak Merida, görüntü (Bence) ve marka prestiji olarak Specialized önde.

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
Emin olamadım ama meridanın maşası alu galiba. Spe. karbon. Bu bilgiyi teyit ettirirseniz meridayı gönül rahatlığı ile eleyebilirsiniz. Karbon maşa ile Alu maşanın sürüş zevki arasında dünyalar kadar fark var. İkisi de karbon ise teknik olarak merida görünüş olarak Sirrus. ama en önemlisi baktığınızda sizi en çok motivasyonu veren bisikleti alın.

• Beğen

semir karabulut

Daimi Üye
Tepki
290
Bisiklet
Cannondale
@ (link)
Merida'nın maşası Alu evet. Görüntü olarak kesinlikle Sirrus önde.

@(link)
Sirrus Elite'in V frenli modelinin vites ve fren donanımları da çok dandik ya. Sadece fren farklı olsa hiç düşünmem alırım da, yıl olmuş 2016, 2500 Lira'lık bisiklete de Acera donanım koymasınlar, ayıp.

Bir de şu var:

(link)

alwaysace

Aktif Üye
Tepki
262
İsim
Osman
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Canyon

teknik özellikler için;

verdiğin iki markadan daha güvenilir ve sağlam geliyor bana. üst donanımları pahalı bütçene göre bu donanımlar iyi en azından sirrustan iyi :)

• Beğen

alwaysace

Aktif Üye
Tepki
262
İsim
Osman
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Canyon
o fiyatlara ben çıkabilsem gönlümden bu geçerdi; (link)

hepsi güzel bisikletler fırsatınız varsa bence deneyin hangisi iyi hissettirirse en güzeli odur. benim gönlüm herzaman almanlardan yana olur :)

semir karabulut

Daimi Üye
Tepki
290
Bisiklet
Cannondale
@ (link)

Ya aslında maksimum 3000'di bütçem, ana bu Merida Speeder 500 resmen aklıma girdi. Sağlam indirim kovaliycam artık. Bu Cube'leri Türkiye'de kim satıyor ki ? Nereden bulurum ?

alwaysace

Aktif Üye
Tepki
262
İsim
Osman
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Canyon
mersinde yoktur ben sadece erdoğanlar'ın sitesinde gördüm.

k3mal

Üye
Tepki
22
İsim
Kemal Bektaş
Bisiklet
Specialized
Merida kesinlikle... Sirrus donanım olarak Meridanın gerisinde ve daha pahalı. Bence direkt yol bisikletlerine bak, bende Sirrus Elite var belirli bir süre sonra yol bisikleti almadığıma pişman oldum.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim A.

semir karabulut

Daimi Üye
Tepki
290
Bisiklet
Cannondale
@ (link)

En fazla 3500 TL'ye önerebileceğiniz bi model var mı yol bisikleti olarak ?

k3mal

Üye
Tepki
22
İsim
Kemal Bektaş
Bisiklet
Specialized
@semir karabulut sen bulmuşsun zaten:) 105 set karbon maşa fiyatta daha uygun... yalnız sadece 52 kadro var, boyuna uygun ise olabilir.

semir karabulut

Daimi Üye
Tepki
290
Bisiklet
Cannondale
@ k3mal:

Uyuyor evet ama kafam çok feci karıştı :)

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@k3mal bende aynı derdi paylaşıyorum sebebi de Sirrusların gerçekten çok rahat ve performansı olması :) insanı resmen kamçılıyor. bu bisikleti kullandıktan sonra f/p oranı yüksek bir şey adamı kesmez. insanı daha sert bir modele cesaretlendiriyor.

@semir karabulut 3500-4000 aralığında yol bakacaksanız esas kafa karışıklığı yeni başlıyor. benden söylemesi.. Allez road-race scultura road endurance sanırım. kadro tasarımı olarak baya farklı karşılaştırmak çok doğru olmaz. farklı ihtiyaçlara cevap veriyorlar.

Ayrıca Merida ile Spe. ortak Merida Spe.nin çoğu kadrosunu üretiyor ama kadrolar tamamen farklı yerlerde geliştiriliyor ve tasarlanıyor. Yani MErida Spenin fasonculuğunu yapıyor. Bildiğim kadarıyla Ar-Ge sine bir katkısı yok.

• Beğen
Tepkiler: k3mal