2015 Cannondale Supersix Evo HI-MOD Team Edition

Baki KAYAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.874
Bisiklet
Colnago
@Uptown Cyclist
Cosmic 40C çok iyiydi cidden ama zipp hayalimdi, çok şükür taktım o bisiklete :)

• Beğen
Tepkiler: The UGUR
Scudo

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Baki KAYAN Güzel durmuş abi gerçekten güle güle kullan.Ayrıca alakasız bir soru sorayım çünkü bu konu'da diyeceğini dikkate alacağım.Zincir temizliğinde acaba mazot mu kullanıyorsun abi? Öyleyse ben de tekrar alayım.Sen böyle bir bisiklette kullanmışsın sonuçta :D

• Beğen
Tepkiler: Baki KAYAN

Baki KAYAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.874
Bisiklet
Colnago
Volkan ile yazışmamızı diyorsan o anda geçti o laf :) Mazot hiç kullanmadım. Ben tüm hareketli aksamı WD40 ile temizliyorum yıllardır ve çok memnunum.

• Beğen

Baki KAYAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.874
Bisiklet
Colnago
@BF Okuru
Bilirsin kolay kolay bisikletlerimi vermem ama sen binmiş nadir kişilerdensin zaten :D

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Baki KAYAN baki abi nedir bu himod un hikmeti normal supersix evo dan farkı nedir ? High modulus denen durummudur burkulmalara ekstra direnç vs .

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ulaş Çavuşoğlu Kardeşim benim biraz da internete baksan iyi olur be.Forumda sürekli mesaj kasmaya çalışıyormuşsun gibi oluyor çünkü.Hi-mod carbon diğer taraftan, Yüksek Modül karbon demek.Cannondale'nin Supersix Evo'nun üst modellerinde kullandığı karbon modeli.E mantıken daha iyi, daha az esneyen falan filan işte aklına ne geliyorsa normal Supersix Evo modellerinde Hi-Mod modeller'de o daha da falan.Böyle gelsin aklına.

• Beğen
Tepkiler: Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Uptown Cyclist internete bakıyorumda böyle yazınca değişik değişik siteler çıkıyo bazen güzel siteler çıkıyo sade güzel anlatan bazen bulamıyorum buraya geliyorum :) (aslında hepsi iyi anlatıyodur ama bazılarının kullandığı karmaşık ingiliççeyi anlayamıyorum :D )

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ulaş Çavuşoğlu bak şu an'da what's the difference between hi mod and regular carbon yazdım bir sürü sayfa döküldü önüme.En basiti bikeforums.net.Bunları bulabilmen gerekir hiç de alakasız şeyler çıkmaz yani ne yazacağını bilirsen.En basitinden, hi-mod or normal carbon o bile yeter.Hadi onu da geçtim, gördüğün gibi Hi-mod modeller daha pahalı.Bu şekilde daha iyiler diyebilirsin :D :D

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ulaş Çavuşoğlu karbon kalitesi dışında öyle aman aman farklar yok. Zirâ Baki abi de bunu kısaca yazmıştı (link), bir örnek misali o mesajı kopyalayıp burada ekleyeyim;

Mesela SuperSix Evo modeli 3 çeşit:

• SuperSix Evo
  • SuperSix Evo Standart Mod
  • SuperSix Evo Hi-Mod

Standart Mod ve Hi-Mod arasında çok ufak farklar var. Kullanımda da farkları olduğu söyleniyor ama ben fark göremedim. Açılar aynı. Karbon kalitesinin daha iyi olduğunu okumuştum.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BF Okuru
3 çeşit supersix mi var? Cannondale sitesinde görünmüyor ama :eek:

Baki KAYAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.874
Bisiklet
Colnago
Evet evo modelleri üç çeşit, şöyle anlayabilirsiniz. Giriş seviyesi evolarda üst borudan geçen fren teli dışarıdadır. Standart mode olan versiyonda ise üst borudan geçen tel içeridedir. Genelde himod ile karıştırılır ama himod kadro ile hem dizayn farkı vardır hem de kadroda himod logosu olmaz. Himod ise standart mod ile boya dizaynı farklılığı vardır, kadro dış yapısı aynıdır ama kadroda himod logosu mevcuttur. Artık cannondale örüm karbon kullanmıyor, sıkıştırılmış toz karbon kullanıyor, himod kadronun farkı burada ortaya çıkıyor, hem karbon tozlama hem de sıkıştırma teknikleri daha özel ve ayrıca karbon malzeme kalitesi daha fazla. Yavaş yavaş bu farkı hissetmeye başladım.

Cannondale markasının üst seri bisikletlerini gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Çok ciddi bir teknoloji barındırmakta

Yazıda black inc modelinden bahsetmedim. Bunu da eklemek isteyenler olabilir. Daha concept bir model olduğundan supersix evo klasmanına almamayı tercih ediyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ayrıca SuperSix modellerin kendi içlerinde de bir sürü farkı var.

SuperSix Evo Red
SuperSix Evo Ultegra 3
SuperSix Evo Ultegra 4
SuperSix Evo 105
SuperSix Evo Tiagra
SuperSix Evo Black Inc.

SuperSix Evo Hi-Mod Team
SuperSix Evo Hi-Mod Dura Ace 1
SuperSix Evo Hi-Mod Dura Ace 2
SuperSix Evo Hi-Mod Ultegra

Bunların her birisi farklı teknolojiye sahip tıpkı Synapse modelleri gibi ve gerek kadro yapıları gerekse de donanımları şeklinde. Fiyat farkları da bu sebeple dağılıyor. Bugün bir yerde daha okudum normal ve Hi-Mod arasında ağırlık farkı olduğu şeklinde ve işte bu da karbon teknolojisi konusunda Baki abinin söylediklerini doğruluyor.

Ekleme: Ciddi anlamda mükemmel bir bisiklettir. İmkanı olan denerse bunu görecektir. SuperSix modeller daha çok Baki abi gibi yarışçılara hitap eden bir model olsa da, denemeye değer. Çok tecrübeye ihtiyacımız var Baki abi : )

Bülent Gökmen

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Cannondale
Maşallah hocam tablo gibi olmuş. İnsan biyerden sonra ne gerek var bukadar masrafa diyor ama dönüp kendime bakınca yurtdışından renkli titanyum vida siparişleriyle ilgilenir bulunca ses çıkaramıyorum :) Parça parça birleştirmenin zevki bir başka.
Bu arada kendime mtb şort ararken ebayde cannondale Garmin tayt ve tshirt takımını 49 usd ye sattıklarını gördüm. İspanya'dan eleman orjinal mi değil mi sorusuna henüz yanıt vermedi ama az önce baktım satmış.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bülent Gökmen
Araya giriyorum afedersiniz :D ama onun orijinal olması'nın imkanı yok zaten, boş verin :D tek başına forma üst 60 dolardan fazla diye biliyorum.Bu hatta indirimli fiyatı olabilir.Forma böyleyse Taytı düşünün :D sonuçta Castelli yapıyor [emoji41]

• Beğen

Bülent Gökmen

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Cannondale
@Uptown Cyclist bende şüphelendim ancak malum yabancıların ''christmas'' çılgınlığında muazzam indirimler olabiliyor. Zaten her forma markasından birer tane elinde kalmıştı. Yine denk gelirse paylaşırım artık :harika:

• Beğen