2015 Bahar Klasikleri

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Hasan SAYLIK
20-30 kilometre kaçıp kazanabilecek bir tek Fabian reis var, onu da bırakmazlar :)

Yarışın finişi düzlükte diye TdF'ın düz etapları gibi bir son beklememek gerek. Parkur neredeyse 300 kilometre, toplam 2000 metreden fazla irtifa kazanımı var ve başından sonuna yüksek tempo ile gidiliyor. Dolayısıyla son 20-30 kilometrede en önde 150 kişilik bir peleton değil 20-30 kişilik seçkin bir grup kalıyor. Son tırmanış olan Poggio, finişe 10 kilometre kala başlıyor. Burada sprinterler ve domestikleri Gilbert gibi adamların kaçmalarına engel olsalar bile iniş bittiğinde son 3 kilometreye girilmiş oluyor. O kadar kısa mesafede de sprint treninin oluşması falan mümkün değil. Enerjisini en idareli kullanmış olan, en doğru taktiği uygulayan kazanıyor...

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
ne oldu yarış video falan var mı?

işten geldim,uzaylı gibi hissediyorum..

Gökhan G.

Aktif Üye
Tepki
118
ne kadar ağzım açık izlesem de şu klasikleri bir Cosmo amca kadar anlayamıyorum yahu. o taktikleri çakamıyorum, kim rolör kim saklanıyor gibi

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Sizce yarin takimlar endurance kadrolariyla mi yoksa safkan yaris kadrolariyla mi katilir?

Gökhan G.

Aktif Üye
Tepki
118
pek çoğu aero modeller, geneli düz ve sprint bitişi var diye olsa gerek

hazır okurken buraya da yazayım;
geçen seneki Milan Sanremo
fotoğraflarla yıllar içinde Milan Sanremo (link)
bu seneki parkurun özeti ve favoriler (link)
istatistiklerle Sanremo (link)
resmi sitesi (link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Birazda havaya bağlı bugün sonuçlar, iki yıl önce kar geçen sene yağmur derken çok farklı yarışlar izledik. Bu sene de yine aynı olacak gibi ,yer yer yağmur olan yarış olacak.
Tabi ki kaçmak kolay değil ben fakat o yüzden son yokuşlarda atak yapmak lazım. Diğer türlü Cav,Kristoff yarışı bırakmazlar.
Bu arada Cancellara, Oleg Tinkoff diyaloğunu anlatayım. Tinkoff Sagan'a twitter üzerinden şöyle birşey diyor "Fabian'ın arkasından ayrılma, o bir tilkidir".
Fabian ise yine karşılık olarak"Ben tilki değil Spartacus'üm" şeklinde açıklama yaptı.

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Yayın başladı gayet keyifli gidiyor.

Yarışı kazanma ihtimali olan çok fazla isim var. Bence çok farklı bir senaryo gerçekleşecek.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Yarışı izleyenler dikkat ettiyse eğer; ceketler, yağmurluklar, ayakkabı kılıfları... Hepsi arabalara geri gidiyor.

Yanlış bir kanı var bisikletçiler hakkında. Bisikletlerin bile bir kere kullanıldığı, her yarış sonrası "çöpe gittiği" şeklinde.
10 euro'luk ayakkabı kılıfları bile yeniden kullanılıyor aslında...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Gökhan Toros Evet tekrar kullanılıyor herşey sadece mataralar atılıyor.Geçen sene aynı yarışta ortalık karışmış yagmurluklar atılmıştı.
Sky yine düştü, artik sorun lastik diyecek kadar oldum.

Arda_7

Forum Demirbaşı
Tepki
140
Bisiklet
Cannondale
Evet atilmiyor.Cogu takim otobuslerinde camasir makinesi mevcut .

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Degenkolb kazandı, Kristoff yorgun kaldı sanki, Fabian yanlış pozisyon da kalması sonucu sprint atamadı, Degenkolb en büyük başarısına imza attı.

Tepki
1
Bisiklet
Diğer
Çok güzel yarış oldu. Degenkolb 6h 46' 16'' ile klasiği kaznamayı bildi...

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Cancellara yine kazanamadı..... :acpsnr: :acpsnr: