Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2014 Scott Scale 720

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında aktorun tarafından paylaşıldı.

1. aktorun

aktorun Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Selam arkadaşlar;

8 yildir kullandigim Scott Scale 50 mi yenilemek istiyorum. Bunun icin birkac opsiyonum var :

1. "2014 model Scott Scale 720" almak. (maliyet 7.000 TL civari)

2. "2015 Salcano ASSOS 10 27.5 XTR" almak. (maliyet 11.000 TL civari)

3. Mevcut bisikletimin kadrosunu koruyup hemen hemen diger tum parcalarini yenilemek. (maliyet ???)

Acikcasi benim gonlum 1. secenekten yana. Sebebi yillardir kullandigim Scott Scale kadrodan oldukca memnunum. Daha hafif ve saglam olan karbon kadroya gecip bir 7-8 sene daha keyifle kullanmak isterim. Mevcut bisikletime bir bakim yaptirip satabilirim veya bir tanidigima verebilirim.

Ama bir bisikletcide gordugum Salcano da aklimi baya bir celdi. Inanilmaz hafifti. Uzerinde full (ama gercekten full) XTR set var. Jant, aynakol, arka vites, frenler, vites kolu, ruble... gidon, sele felan fiber karbon ust sinif parcalar. Tek soru isareti kadronun kalitesi, verimi ve guvenilirligi ???

Son secenek olarak da mevcut bisikletimin kadrosunu kullanarak Deore XT set ve yeni bir maşaya yonelebilirim. Acikcasi bisikleti parca parca toplamanin daha pahali olacagi soylenip durur. Hic hesap kitap yapmadim. Bunun yaninda alacagim parcalarin uyumu, 8 yillik kadromun ne kadar sure daha verim verecegi gibi soru isaretleri de var kafamda.

Tavsiyeleriniz kararimin netlesmesi icin cok onemli.

Simdiden tesekkurler.

2. Orhan Akarkut

Orhan Akarkut Bisikletkolik

Bisiklet:
    Eddy Merckx
    Seviye:
    Kadro iyi durumdaysa istediğiniz ekipman değişikliğini yapmanızı öneririm. Daha hesaplı olacaktır. İyi inceler/araştırırsanız 2. el malzemeleri çok uygun fiyatlara bulmanız mümkün...

n11.com da bisikletsepeti'ne bakın, fiyatlar uygun.

Örneğin ben sahibinden com'dan 1000TL'ye 2 el komple XTR M970 set aldım, iyi durumda. n11.com'dan, Performans'tan ve Erdoğanlar'dan Ultegra 6800 grupset aldım, toplam 1800TL civarı...

3. aktorun

aktorun Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kadromun iyi durumda olup olmadığına karar vermem gerekecek sanırım öncelikle :)

Bisikletimle ciddi bir kaza yaşamadım. Üzerinde vuruk veya derin çizik felan yok ama yoğun (arazi) şartlarda 7-8 yıllık bir kullanım söz konusu. Gözden kaçan birşeyler olabilir. En iyisi güvendiğim bir bisikletciye göstereyim ben kadroyu.

O paraya 1. seçenek makul mü sizce? 2016 model scale 720 ye göre %35 indirimli olacak satıcının söylediğine göre.

Not : Birde bu bisiklet yenileme macerasına girişim arkadaşım için ilandan bulduğumuz ikinci el (karbon kadro) bir bisiklet almaya birlikte gitmemizle başladı. Bisikletin durumunu yakından görüp, sürüp denedikten sonra hayal kırıklığı yaşadık. 2 hafta zaman ayırıp yaptığımız bilgi alma, pazarlık ve bulusma çabası boşa gitti :( Ve sonrasında doğruca bisikletciye giderek ona yeni bir bisiklet aldık.