Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2014 Ronde(Flanders)

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında Hasan Saylık tarafından paylaşıldı.

1. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İzlediğim en harika yarıştı belki de.Cancellara , Sagan ve diğerlerini parke taşların arasına gömdü. Farkını gösterdi.Bu yarışı 3 kez kazanan 6.kişi oldu. Haftaya Paris-Roubiax yarışını da kazanırsa efsanelerin arasında ilk sıralarda yer alacak. Haftaya Paris-Roubaix yarışı kıran kırana geçecek Tom Boonen vs. Cancellara...

ihtiyar bunu beğendi.
  2. Okan Örs

Okan Örs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Cancellara sezona çok formda başlayanlardan.Geçtiğimiz haftada çok iyi gözükmüştü zaten(klasiğin adını unuttum,mazur görün).Bazı kazalara karışıp arkalarda kalmış,önlere yetişebilmek için acayip bir çaba göstermişti.
    Hele helikopter kamerasının geçtiği görüntüler inanılmazdı!Sanki bir oyun konsolundan kumanda edilen bir bisikletçi gibi,herkesi birer birer yakalıyor,geçiyor ve kimse de ona tutunamıyordu.
    Haftaya, Roubaix'de şanssızlıklar yaşamazsa kimseye pabuç bırakacak gibi görünmüyor.Boneen eski formundan uzak...Sagan,silkelenmezse sürpriz yapabilir gibi...

ihtiyar bunu beğendi.
  3. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Evet geçen hafta ki E3 Harelbeke de kaza olmasa yine kazanacaktı bence Cancellara. Tom Boonen parke taşlı yollarda çok iyi fakat işin içine yokuş da girince Cancellara herkese fark atıyor çünkü kendisi hem taşlı yolda hem yokuşda çok iyi hatta sprinter özelliği Sagan'dan sonra en çok olan Klasikçilerden bana göre, birde zamana karşı özelliği eklenince adam resmen Spartacus. Paris-Roubaix de yokuşlar olmadığı için şanslar birbirine daha yakın fakat bu moral ve formla gözüküyor ki Cancellara zafere daha yakın. Fakat bu yarış da yollar daha dar, daha kötü, bir lastik patladı mı Boonen bile yarışı bırakabilir. Herşey olabilir.
    Dün kü yarışın en büyük kaybedeni Omega-Pharma takımı oldu ön gruplarda 4 tane adamları varken hepsi de Klasikçi olduğu halde podyuma bile adam sokamadılar.

4. Ekrem Erten

Ekrem Erten Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Buyuklugune yakisir sekilde inanilmaz keyifli bir klasik izledik. OPQS'in kumari tutmadi, alabilecegi en kotu sonucu aldilar. Fark 50 saniyelere kadar acilmisken Vandenbergh, Van Avermeet'e yardim etseydi belki de en az ikinciligi garanti olacakti ama Boonen, Terpstra, Stybar kovalayan gruptayken ikinciligi kabul etmediler. Bu ucluden hicbiri Cancellara'nin Paterberg'deki atagina cevap veremeyince isleri zora girdi. Cancellara'nin sansi ise ataga cevap verebilen tek kisinin Sep Vanmarcke olmasiydi cunku atak sonrasinda ona Vanmarcke gibi yardim edecek birini bulamazdi. Vanmarcke gecen sene Roubaix'de de, pelotondaki digerlerinin hep yaptigi gibi, Cancellara'nin tekerine yapisip beklememisti yardim etmisti, o yuzden bu yarisi kazanmasini istiyodum ama olmadi. Umarim o da muzmin ikinci&ucunculerden olmaya devam etmez.
    Cancellara onceki senelerde sprintlerde cok yaris kaybedince belli ki bu kis sprintini gelistirmeye calismis. 2-3 hafta once Milan-San Remo'da da kendinden beklenmiyecek derecede iyi sprint cikarmisti.
    Son 10 km icinde Alexander Kristoff gibi bir sprinterin toplu finisi beklemeyip kendi basina, onde iyi calisan dortluyu (ki iclerinden biri Cancellara) yakalamaya kalmasina sapka cikardim. OPQS ders almali bu adamdan, sayica ustunluk her zaman ise yaramiyor gordugumuz uzere.
    Van Summeren'in carptigi kadina da yazik oldu, durumu iyilesir umarim.
    Haftaya Paris-Roubaix'nin de en az bunun kadar keyifli olmasi dilegiyle...

5. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Milan-San Remo öyle bir yarış ki sprinterleri geride bırakamıyorsunuz çünkü onları yoracak bitirecek kadar zor yokuş yada parke taşlı yol yok o yüzden çok tat vermiyordu bu yarış. Fakat Taşlı yol klasikleri başka zevk veriyor insana . Paris-Roubaix için sabırsızlanıyorum artık...