2014 Mayıs veya Haziran Ayı İzmir - Antalya Turuna Katılmak İsteyen Varmı??

Tepki
5
Bisiklet
Scott
Sevgili Arkadaşlar;
Önümüzdeki yıl mayıs yada haziran aylarından birinde İzmirden Antalyaya Tur yapmak istiyorum. Bana katılmak isteyen tur arkadaşları varsa sevinirim. Çok güzel bir tur olacak. Ayrıca tatil mahiyetinde de olacak :))

Scudo

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
haziran ayında kıyılardan istanbul-mersin planım var denk gelirse tarihlerimiz denk gelebiliriz, ayrıca belirlediğiniz harita ve rotanız varsa paylaşırsanız sevinirim :)

• Beğen
Tepkiler: Osman Kıtay
Tepki
5
Bisiklet
Scott
rota çalışmalarım bitmek üzere. bitince yayınlarım. denk gelmeye çalışabiliriz güzergahımız tutarsa:)
izmirden antalyaya kadar eşlik ederim :)

• Beğen
Tepkiler: baris34ince
Tepki
5
Bisiklet
Scott
tahmini 21 gün sürecek maksimum. bazı tatil yerlerinde 2-3 gün dinlenmeyi ve ufak tatil yapmayı planlıyorum. hem güzel bir bisiklet gezisi hemde güzel bir tatil yapmak istiyorum. :)

Merickagantek

Daimi Üye
Tepki
74
Bisiklet
Lapierre
Abicim rotayı paylaşmak senin açından sorun değilse paylaşabilirmisin?

Tepki
5
Bisiklet
Scott
tabi ki sorun değil.. ama az bir düzenlemem kaldı onuda yapayım birkaç güne yayınlarım. nerelerde mola vereceğim, kaç km yol alacağım, kaç gün dinleneceğim gibi bilgileri yazacağım. ( tabi bu yazacaklarım tahmini, tur esnasında neler olur ne gibi sıkıntılar çıkar belli olmaz. Tur esnasında süreler değisebilir tabii..)

Tepki
5
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar İzmir - Antalya turumun güzergahı aşağıdaki gibidir;

1- İzmir - Çeşme ( 82 km )
2- Çeşme - Seferihisar ( 64 km )
3- Seferihisar - Kuşadası ( 80 km )
4- Kuşadası - Söke - Didim - Akbük ( 94 km )
5- Akbük - Bodrum (80 km )
6- Bodrum - Datça ( Feribot )
7- Datça - Marmaris ( 70 km )
8- Marmaris - Akyaka (34 km )
9- Akyaka - Köyceğiz ( 50 km )
10- Köyceğiz - Fethiye ( 70 km )
11- Fethiye - Saklıkent ( 40 km )
12- Saklıkent - Kalkan ( 60 km )
13- Kalkan - Kaş ( 27 km )
14- Kaş - Demre - Finike ( 75 km )
15- Finike - Kemer (70 km )
16- Kemer - Antalya (50 km)

Arkadaşlar gitmeyi planladığım güzergah hakkında tavsiyesi olan var mı?. Yardımcı olursanız sevinirim...

BF Okuyucusu

Okuyucu
Tepki
65
İsim
Okuyucu
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Amoeba
Tesadüfün bu kadarı :)

Dün tamamıyla aynı rotaya için bende plan yapmıştım. Ben bıraz daha uzatıp Antalya dan Manavgat, ve Alanyayıda eklemiş toplamda 999.99 Km lık bır rota cızmıstım :)
Aslında bu rotanın 600 700 Km lık bır kısmını pedallamaya nıyetlıyım. Bana katılmaya nıyetlı bır arkadasıma kızgınlıgımdan oturu boyle uzun bır rota cıkarmıstım :)

Bodrum Datca arası ulasım ımkanları ıcın Bodrumlu arkadasımı arayıp fıkır danısmıstım 36 KM lık kısmı ferıbotla alabılecegımı soylemıstı hatta :)

Tek fark ben İzmir-Çeşme yerine direk İzmir-Seferihisar yapmıstım.
Yukarda cıkardıgınız ıkı nokta arası mesafelerıde bır a4 kagıdına yazmıstım tamamen aynı :)

(link)

Tepki
5
Bisiklet
Scott
Aynen arkadaşım;
Alanya kısmını bilerek yazmadım alanya bende de var :)
Aynı güzergah tesadüfün böylesi ....

BF Okuyucusu

Okuyucu
Tepki
65
İsim
Okuyucu
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Amoeba
İkinci döneme yeni bir bisiklet almak istiyorum yetişirse bende (stajım vs) yaz sonuna düşünüyorum. Tabi bu rota yanımda eş olursa geçerli. Benim niyetim Keşan-Selanik ti ama arkadaşımı pasaportu sorun olduğu için ikna edemedim bizde böyle bir tura karar verdik. Sanırım İzmir-Ölüdeniz arası birşeyde karar kılacağız.

Ben gelişmelerinizi merakla takip ediyorum. Eğer bisikletim yetişir, tarihlerimiz uyarsa sizde kabul ederseniz size eşlik etmekten büyük mutluluk duyarım.

Ama şuan belirsizlikler çok fazla :)

Tepki
5
Bisiklet
Scott
her zaman belerim ben yalnız çıkacağım ama yol arkadaşım olursa çok sevinirim.

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
İzmirden Antalya planlamıştık bizde konudan bakabilirsiniz.Fakat 2-3 gün kalmanın haricinde çok para harcadık clube oraya buraya gittik para bitti.Bodrumdan Dönmek zorunda kaldık :D

Tepki
5
Bisiklet
Scott
arkadaşlar güzergah hakkında bana yardımcı olacak arkadaşlar var mı ?

Merickagantek

Daimi Üye
Tepki
74
Bisiklet
Lapierre
aslında kusadası - dıdım -akbük seklinde yaparsanız daha kısa olmus olur.Söke den geçince uzatmıs oluyorsunuz birde söke de sağlam rüzgar vardır.

Barış Özegemen

Daimi Üye
Tepki
258
Bisiklet
Fuji
kuşadası dıdıme gıtmek ıcın sokeye gırmenız lazım yada kanyona tırmanmanız lazım ama ama sokeden gıtmek daha mantıklı %80 ruzgar dıdıme dogru eser gıderken problem cokmaz ama donuste bellı olmaz .... zamanımın oyle uzun bır tura uygun olacagını sanmıyorum ama haftasonuna buralarda olursanız ve ayarlıyabılrsem bodruma kadar gelebılırım orda da bır gece kalır ertesı gun donerım.... planınızı yaptıgınızda haberdar edersenız sevınırım dedıgım gıbı bır yada ıkı gun sıze eslık edebılme ıhtımalım var....

buarada kuşadasından dırek bodruma gıdersenız yolu az daha kısaltmış olursunuz....

Tepki
12
İsim
Emre Gerçek
Bisiklet
Scott
Tam hayalimdeki rota.Ben de aynı tarihlerde aynı rotayı gitmeyi planlıyordum ama şu an için ekipmanım yok.Ekipman için yazın para biriktirip eylül başında başlayabilirim ben de tura.Sizin turun takipçisiyim, çok işime yarayacak.

Tepki
5
Bisiklet
Scott
okullar kapanmaya yakın olacak turum. bende yıllık izin alıp tura çıkacağım..

tura cıktığım vakit forumdan haber vereceğim zaten. forumdan arkadaşlardan bana eşlik etmek isteyen olursa sevinirim. bir saat bile eşlik etse bisiklet sever bir arkadaşım memnun olurum...

ayrıca bende ekipmanlarımı toplamaya başlıyorum yavaş yavaş tamamlayacağım. işe uyku tulumu, çadır, heybe ve lastiklerden başlamak lazım ... zaten maliyetin büyük bir kısmını bunar tutuyor....
bu ekipmanlar içinde yardımlarınızı bekliyorum. kafamda oturttuğum malzeme listesi var yakında fiyatlarıyla forumda paylaşacağım. daha uyguna aynı ürünleri bulmaya çalışacağım...