Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2014 Carraro modelleri

Konu, 'Carraro' kısmında slymn dmr tarafından paylaşıldı.

1. slymn dmr

slymn dmr Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  2. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    cr race 032 ye sora 3500 set yakışmış. Cr race 052 yeni bir model. Tiagra setli gayet güzel. Renk uyumu falan hoşuma gitti benim. 1989 lira ne çok iyi bir fiyat ne de pahalı.

ufuk şimşek bunu beğendi.
  3. Barış Onur

Barış Onur Aktif Üye

Seviye:
    Big 929 biraz daha iyileşmiş, fiyatı 1350TL olmuş. Ve de siteye yeşil yerine mavi olanı koymayı akıl etmişler.
    Üst seviye bisikletlerinizden birine öyle bir tasarım yapılır mı. Yapın şöyle maviş maviş ne güzel.

4. Mert Ahmet

Mert Ahmet Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    sizce 052 032nin yerine alınması gereken bir model midir ?
    yol bisikleti almak istiyorum spd pedalıdır ayakkabısıdır km saatidir felan hepsi için toplam 2000tl bütçem var cr 052 seçilir mi sizce ?

5. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Aralarındaki fiyat oranına bakarsak bence 032 yerine 052 almak daha mantıklı olur. 261 tl fark ile tiagra donanıma sahip olmak daha mantıklı duruyor. Sora 3500 serisi yenilendi bu yenilenen sistemin çalışmasının tiagra ya çok yakın olduğu gibi şeyler söyleniyor. Yeni sora sistem kullanmadım ancak sonuçta biri 9 lu biri 10 sistem bu yönüyle mantıklı bence. Bisikleti alacağınız yerle bisiklet pedal ayakkabı vs hepsi için fiyat görüşürseniz biraz daha fiyat kırdırırsanız bütçenizi biraz aşsada alınabilir diyorum ben. Ancak piyasaya yeni çıkacak bir ürün olduğu için net konuşmak mantıklı değil. Ancak genelde carraronun bisikletleri özellikle yol bisikletleri birbirine çok yakın bisikletler. 052 modelinin de aynı kadro üzerine tiagra set ile toplanmış bir model olduğunu düşünüyorum. Benim carraro bindiğim zamanlar 5 6 çeşit yol bisikleti vardı carraronun 2 farklı kadroyu farklı parçalar ve farkı boyayıp farklı isimler altında satıyorlardı. İlk yol bisikletim carraro d'ambiez 916 idi. carraro dan memnundum ama üzerindeki vites parçalarından pek memnun değildim. Bu yüzden tiagra setli olmasına sevindim açıkçası. Çünkü carrarolar hoşuma gidiyor.

6. Mert Ahmet

Mert Ahmet Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Çok teşekkürler cevabınız için.
    http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=171 Bu üzerindeki pedallara ne deniyor ? daha önce böyle bir bisikletim olmadı mtb kullandım hep almışken iyisi olsun istiyorum. Carraro benim de hoşuma gidiyor ve açıkçası fiyatlarını da uygun buldum diğerlerine göre o yüzden tercih etmek istiyorum. Pedalı ilerde değiştirebilirm belki ama hiç olmamasındansa bir tane km saatim olsun daha iyi diye düşünüyorum sonuçta hızımızı görüp mesafeleri hesaplıyoruz... İlk başta pedal almak yerine km saati almak daha iyi olacak galiba, nasılsa üzerinde pedalıyla beraber geliyor. :) üzerindeki pedalların performansı nasıldır acaba? Hiçbir bilgim yok o konuda.

7. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Üzerinde görünen pedallara kalpiye pedal deniyor. günümüzde kullandığımız kilitli pedalların eski versiyonu. Bence öyle bir pedal varsa üzerinde spd almanıza bile gerek yok pek. İlerleyen zamanlarda alabilirsiniz. Ancak resimdeki pedallar bisikletin üzerinde geliyor mu gelmiyor mu bilmiyorum. Alacagınız yerle görüşürseniz 2000 tl vereyim üzerine bir tane de km saati takıverin bunu derseniz kabul ederler bence. Hatta yanında bir km saati de hediye verin deseniz bile olur yani.

8. ErdemCkr

ErdemCkr Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Carraro 227 güzel ancak 330 :eek:ut:

9. İlker KESKİN

İlker KESKİN Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Carraro Crp 700 sahibiyim her iki teker fren disklerinden dönerken ses geliyor sanki disk hafif eğilmişde tek noktadan değiyormuş gibi ne yapabilirim bi bilgi bi yönlendirme lütfen

10. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kaliperi kadroya yada maşaya bağlayan vidaları gevşetin (sökülecek kadar değil 1-2tur)sonra freni sıkın fren sıkık halde vidaları sıkın(1tur alt vidayı;1tur üst vidayı çevirecek şekilde yani sıra sıra),son çevirmeye gelmeden önce kaliper sağa sola oynayacak durumda iken 2-3kere sık bırak yaparak kaliperi ortalayın (vidaları sıkarken kaymış olabilir).Fren sıkıkken vidaları sıkın ayarlanmış olacak,ama bu ayara rağmen yamuk rotordan dolayı ses geliyorsa tam yamuk olan yere zıt yönde kuvvet uygulayıp düzeltmeye çalışın 1mm bile ses için yeterli olabilir.Sonra biraz önce yazdığım şeyleri tekrar ederek vidaları sıkın sorununuz hallolacaktır.

11. İlker KESKİN

İlker KESKİN Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    çok teşekkürler bilgi için