Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2013_Mayıs_4-5 Pınarbaşı-Celilboğazı-Gökgöl_Tuz Gölü (369Km)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Özgür ARSLAN tarafından paylaşıldı.

1. Özgür ARSLAN

Özgür ARSLAN Kıdemli Üye

Seviye:
    GÜZERGAH
    [tab=30]Sabahın seherinde uyandık yarence yollara dizildik. Merter Yaren ile ilk buluşmamız Rixos otel yanında oldu.Sonra Erdoğan ve Onur yarenler intikal ettiler. Sabah hoşbeş... Yolcu yolunda gerek diyerekten bastık pedallara. Karabağ beldesine kadar demiratların üzerinden indirmedim Yarenleri. Karabağ'da km 83' ü gösteriyordu. İçilen güzel çaylar ve sodanın ardından düştük Celil Boğazı sevdası ile yollara... :eek:
    İnsuyu beldesi ve kayalarla Yarenlik eden evler..
    Merter Yaren yine elinde makinesi yakalamak ister her şeyi..
    Pınarbaşı beldesinde yemek molasını verdik. Yolda "Altınkürek" tabelası dikkatimizi çekti.Karnımızda acıkmış ve hak etmiştik mevlanayı ve etli ekmeği...Yedikte yedik bir mevlana yarım etli ekmeği. Ustanın ellerine sağlık. Neskafe ve soda ikramı için ayrıyeten teşekkürler..Pınarbaşı İlkokulu müdürüne hoş sohbetinden dolayı teşekkürler..
    İşte pınar işte pınarın uzaklardan gelen misafirleri.
    Hele geçin bir resminizi çekeyim deyin.. Hemen sıra olunup doğallık ortadan kalkıyor, yerini biraz utangaçlık sevgi dolu bakışlar alıyor..
    -Nereden geliyorsunuz.
    Hep bir ağızdan:
    -Urfadan!
    Yanıtı alınıyor sevgiyle çarpan yüreklerden. Bizler kamp yapmak için onlar ekmek parası için çadırlarda konaklıyorlardı. Ortak yanımız çoktu aslında.. Sevgi ile bakabilmek, yarenlik edebilmek, suyun, havanın kıymetini bilmek...
    Yeşiller içine gizlenmiş yaşamlar. Umurunda mı! Bakın bakalım kaç tanesini görebilirsiniz? Emekle çekilmiş, pedal pedal örülmüş, emekle dokunmuş bu kareler bilenlere hayret bilmeyenlere çok..
    Yollar yollar Yarenler birbirini kollar.
    Selam verdik alacaklı çıktık :!:
    -Karnınız aç mı? diyen Anadolu insanı.. Açtımı yüreğini açar, kızdımı dağları yıkar.
    -Bir resminizi çekebilir miyim?
    -Vallah üzerim çok iyi değildir.
    -Ben yine de çekmek istiyorum izin verirsen.
    -Çek bakalım.
    -Bakıyım nasıl çıkmışım?
    İşte Anadolu insanının odunun ocağının tüttüğü yer.
    Erdik muradımıza, vardık Celil Boğazı' na. Seyreyle gönül gözüyle anla Yaren' in bu sözüyle...
    Şimdilik birinci gün artık yoktur söyleyecek sözüm. Yarın Yarenleri bekler Tuz Gölü'm..

http://www.bisikletyarenleri.com

ihtiyar ve Mhmt_EMR bunu beğendi.
  2. Özgür ARSLAN

Özgür ARSLAN Kıdemli Üye

Seviye:
    II. GÜN
    Turumuza başlamadan önce turumuzun yol güzergahını çalışan ve bizleri evinde konuk eden Erdoğan Yaren'e ve anne ve babasına, gecenin geç saati de olsa sütlüaç gönderen yenge ve amcasına, yeğeni Bahadır'a Halil İbrahim sofrasını açan enişte ve ablasına ve emeği geçmiş adını bilmediği mizden zikredemediğimiz dostlara teşekkürlerimizi sunarak turumuza başlayalım.
    Sabah 5.45 kalkarak güzel ve sıkı bir kahvaltı yaptık. Ayrılmazdan önce konakladığımız Kozanlı'daki Erdoğan yarenin baba ocağından Yarenlik hatırası.
    İşte Gökgöl göçmen kuşların tur güzergahı... Erdoğan Yaren bu gölde zamanı olursa flamingoların da görülebileceğinden bahsetti. Kuşlar için çok öenmli bir konaklama yeri. Yakın çevreden resim çekmeye gelenlerle dolmuş bile sabahın köründe.. Bizler bile bazı ziyaretçileri fark edemedik.Kamuflaj olmuşlar :lol: sanki bir ot çalılık gibi tek görünen kameraların objektifi.. Resimlerde aramayın biz bile zor gördük.. :lol: :lol: :lol:
    Nihayet tuz gölü.. Biraz tuzlu ama seyreyleyene tuzluya patlamaz :D Biz tuzlarla cebelleşirken karşılama ekibi Konya'dan hareket etmişti..
    Demiratı ve nallarını da Tuz Gölün'de tuzladık
    Cihanbeyli'de yemek molasında karşılama ekibiyle görüştük ve yerimizi söyledim. Yaklaşık dört saate karşılaşmanın gerçekleşeceğini söyledim kendilerine. Saat 2.37 de Cihanbeyli'den hareket ettik.
    Yolda telefon eden Ahmet Yaren'in "Çayı koyalım mı? " demesi yol yorgunluğuna ilaç olan hazır olması çok memnun etti. Ahmet,Cihangir,Süleyman,Emre yarenlere taş ısısıyla pişirdikleri çay için teşekkürler..
    İşte o çaydanlık resmin tam şetdesinde...
    Kavuşma anı Konya Ankara karayolu kırkıncı km..
    Toplam Yol: 369 km
    Ortalama hız: 25,3

NİCE YARENLİK VE TURLARDA GÖRÜŞMEK KAVUŞMAK ÜZERE!
    http://www.bisikletyarenleri.com

3. Şevket Şahin

Şevket Şahin Aktif Üye

Seviye:
    Bisikletle anayolların dışına çıkıldığında ülkenin her köşesinin ayrı bir cennet olduğu anlaşılıyor.

ihtiyar ve Özgür ARSLAN bunu beğendi.
  4. Sertan.Zaim

Sertan.Zaim Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba, "bisiklet yarenleri" olarak turlarınızı takip ediyor ve gayet başarılı buluyorum. Konya'yla ilgili birkaç sorum var ve sizin yardım edebileceğinizi umuyorum. 18 mayıs cumartesi günü günübirlik bir konya turu planlıyorum. Trenle sabah erken saatte gelip akşam 20:30 treniyle dönmeyi düşünüyorum. Biraz araştırınca Konya'da görülecek onlarca tarihi yer olduğunu keşfettim, 1 günlük tur için 120-130 km.lik bir parkur önerebilir misiniz? En fazla tarihi yeri gezip görebilmek için hangi güzergâhı izlemeliyim?

Özgür ARSLAN bunu beğendi.
  5. Özgür ARSLAN

Özgür ARSLAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Geliş saatinizi verirseniz karşılarız. Çatalhöyük Kilistra gibi tarihi yerleri gezebilirsiniz. Bu iki parkur için birer gün ayırmanız lazım.

Sertan.Zaim bunu beğendi.
  6. Burak ÖZBEK

Burak ÖZBEK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Güzel bir tur olmuş gerçekten. O kayalar da gerçekten ilginç, bizim buralarda pek görmediğimiz türden oluşumlar. Paylaşım için sağolun. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar dilerim.

7. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    gerçekten çok güzel. özellikle kayaların olduğu alan. ayaklarınıza sağlık

Özgür ARSLAN bunu beğendi.
  8. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet: