2013 sedona 601 mi 611 mi?

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
Merhabalar. foruma yeni üye oldum. önümüzdeki ay yol bisikleti almayı düşünüyorum. şu ana kadar birçok markaya baktım. en son 601 ve 611 arasında kaldım. şunuda unutmadan söyleyeyim yıllar önce mtb kullanmıştım bu benim ilk yol bisikletim olacak. şimdi eğer sedona 601 alırsam. geri kalan aksesuarların hepsini alabileceğim. kask eldiven km saati led ışık gibi. ama eğer 611 alırsam eldiven alacak kadar bile param kalmayacak. sizce ne yapmalıyım? birde şunu düşündüm. 601 alayım daha sonra full tiagra sete tamamlarım. hemde yol bisikletine alışmış olurum. ne dersiniz hangisi daha mantıklı?

Scudo

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
yol bisikletine başlangıç için 601 yeterli olabilir.... ilerde yükseltmek isterseniz ciddi rakamları göze alırsınız zaten...

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
@Buğra Kaan

çok teşekür ederim.

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
İleride parça yükseltmek daha pahalıya gelecektir, yol bisikleti ucuz bir şey değil. Bu yüzden bütçenizin yettiği en iyi bisikleti alın derim aksesuar zamanlar toplanır. Bisiklet seçimine gelince, tavsiyem her iki model de değil, Salcano Xrs 030 Tiagra modeline bakmalısınız. Hatta ikinci el düşünürseniz (link) ikinci el bir ilan var hem de Apex donanımlı. Karar sizin..

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
@Furkan Çınar
bisiklet gözüme pek temiz gözükmedi( tamamen kozmetik olarak teknik bilgim pek yok ) ayrıca satıcı hakkında daha önce şikayetler vardı.

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Satıcıya dikkat etmedim ama ben de hatırladım şimdi hakkındaki şikayetleri. İkinci el olmasa bile yine de Salcano'ya bakmalısınız

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
salcano nun sevis desteği kötü diye duymuştum ne kadar doğru bilemiyorum. kredi kartıyla alışveriş yapacağım için sıfır almayı düşünüyorum. ancak xrs 030 tiagrayı alabilirim daha üstüne çıkabilir miyim pek sanmıyorum üniversite öğrencisiyim zaten. peki carraro 032 önerir misiniz? birde bisikletle ilgili en çok merak ettiğim konuları size danışmak istiyorum. diyelim adalara gittim ve lastiğim patladı orada. ne yapmam gerektiği hakkında en ufak bir fikrim yok. en yakın bisikletçiye kadar sırtımda mı taşımalıyım? eğer maks 2000 liraya çıkabilirsem xrs 030 tiagra mı almalıyım yoksa çok çok çok zorlayıp 030 apex mi ?

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
xrs 030 tiagra almaya karar verdim, eğer zorlayabilirsem apex bile alabilirim. ancak geldik zurnaya. istanbul anadoluda yaşıyorum. xrs 030 u en sağlam nereden alabilirim. geçenlerde bisiklet bakmak için kadıköyde biryere gittim ismini hatırlamıyorum. boğanın karşısındaki ramiz köfteden dümdüz aşağıya inip otoparktan sola dönüyorsunuz. adama dedim ki zaten iki dükkan var ikiside kardeş, ikinci dükkana gidip xrs 300 sordum. adam var dedi. arkaya git bak dedi. arkaya bir gittim rahat 30 tane bisiklet serpme usulü üst üste yığılmış. tabi o hengame bisikleti bulamadım. adam aradı buldu bisikleti. çok temiz bisiklet sıfır filan dedi. koşarak uzaklaştım dükkandan. ama geçengün bike and outdoor a gittim. adamlar özene bezene yerleştirmişler, gayet güzel bir dükkandı açıkçası. ama xrs 030 u gidip elden teslim almak istiyorum. birde kazıklanmamak için danışayım. sıfır bisiklet demonte halde mi bulunur. yoksa vitrinde hazır mı bulunur. yani adam sıfır kutuyu açıp gözümün önünde mi montaj yapacak? yardımcı olursanız çok sevinirim. sıfır diye 2. el bisiklet almayayım

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
bence nihat bisikletten salcano apex e bak fiyatlarıda gayet iyi satıcısıda.

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
@emircan Başbuğ06 fiyatları çok düşük değil mi bi sakatlık çıkarmasınlar.

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
valla bisiklet forum reklamını paylaşıyor bu forumdan o kadar çok kişi alış veriş yapıyor hepsi memnun bence bir sorun olmaz.
(link)

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Salcano'da karar kılmanıza sevindim pişman olmazsınız. Servis kalitesi aldığınız bayiye göre değişir, Nihat Bisiklet ise güvenilir olmasa BF sponsoru olmazdı diye düşünüyorum alışveriş yapan arkadaşlar da sorun yaşamamışlar.

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
@Furkan Çınar
Çok teşekür ederim sanırım kadıköy yeşil bisikletten alacağım. 1.85 boyundayım 57 cm kadro önerdiler. bakalım deneyip göreceğiz.