Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2013 modeller

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Umut Kılınç tarafından paylaşıldı.

1. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    Selamlar ben salcano ng 650 md alacağım ama 2013 modellerini mi beklesem yoksa indirime giren 2012 modelini mi alsam karar veremedim.2013 modeli bisikletçi 550 gibidir dedi 2012 modeli 410 diyor ama ben kararsız kaldım malum önümüz kurban aileme masrafta olmak istemiyorum.Sizce hangisini almalıyım

2. emir arıca

emir arıca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arasında donanım farkı yoksa kesinlikle 2012 modeli seçin derim. Tabi 2013 modelin rengi daha cezbesini ise ona bir şey diyemem. Bu arada mekanik diski özellikle mi istiyorsunuz? Zevkler renkler tartışılmaz tabi ama işlevi yüzünden tercih etme konusunda size 2 avantaj sağlar sadece. Daha sonra hidrolik diske geçmek daha kolay olacaktır bir jantın akordunun bozulması durumunda dahi fren performansınız bozulmaz ama bunların yanında ağırdır ve v frene göre frenlere konusunda bariz bir üstünlüğü yoktur.

3. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben disk freni görsellik için istiyorum bide şuanki bisikletimin jantı yamuk yaptırmaya zaman olmadı fren papuçları sürtüyor bu yüzden sürekli beni yavaşlatıyor o yüzden disk fren istiyorum.Benim ileride hidrolik disk frene geçmek gibi bir hayalim yok zaten dersler ve lisenin son yılları olduğu için bisikleti 3 sene falan kullanacağım sonrada paslanmasın diye ayda bir bakım yapacağım.

4. KaanG

KaanG Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Fren pabuçlarının sürtmesinin çaresi disk frene geçmek değil, janta akord yaptırmak (ya da yapmak) tır :)

5. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    Zaman yok diyorum zaten yenisinin alacağım eskiside emekliye ayrılacak.