2012 Vuelta a Espana - İspanya Bisiklet Turu 18 Ağustos - 9 Eylül

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
21 etap ve 3283 km İspanya Turu bu haftasonu başlıyor . Fazla söze gerek yok , katılan takımlar , kadro aşağıdaki linklerde . Contador ve Chris Froome tekrar sahnede . Geçen sene Jose Cobo kazanmıştı , hatırlarsınız . Herkese zevkli turlar

(link)

(link)

http://www.grassyknolltv.com/2012/vuelta-a-espana/cartel-800.jpg

Sporcular 3.etaptan itibaren sert yokuşları tırmanmaya başlayacak
http://www.lavuelta.com/12pr/imgrecorrido/3_perfil.png

Scudo

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Bu İspanya Turunda Damiano Cunego'dan gerek GC'de gerekse etap finişlerinde iyi dereceler bekliyorum . 2011 Fransa Turunda GC'de 6. olmasına rağmen , bu sene katılmaması tamamen İspanya Turunu hedef aldığı hissi uyandırıyor bende . Çok sevdiğim tarz bir bisikletçi . Gerçekten çok yönlü ...

LAMPRE - ISD (LAM) (ITA)
ANACONA GOMEZ Winner COL
CIMOLAI Davide ITA
CUNEGO Damiano ITA
KOSTYUK Denys UKR
KVACHUK Oleksandr UKR
MARZANO Marco ITA
NIEMIEC Przemyslaw POL
POSSONI Morris ITA
VIGANO Davide ITA

Damiano Cunego antremanda
http://www.sportlive.it/pictures/20090325/cunego.jpeg

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
yürü be cunego ... takımı Lampre'de liderlik yapabilecek düzeyde bir sporcu ve iyi bir tırmanışçıdır onu izlemek gerçekten keyifli olacak

• Beğen
Tepkiler: Raven_35

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
uzun süreli doping cezasının ardından eneco tour ile geri dönüş yapan alberto contador'dan dağlık etaplarda mutlak başarı bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: Raven_35

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Fransa Turu'ndan kat be kat zevkli geçeceğe benziyor.Bu seneki etapların bol tırmanış içermesi güzel olmuş,tırmanışçıların turu olacak.

Ali Uslu

Üye
Tepki
14
Contador ile Froome en önemli adaylar gibi gözükse de gönlüm Thomas de Gendt'den yana..
Bu arada, Vuelta ile ilgili blog yazıma şu linkten ulaşablirsiniz: (link)

Selamlar

N. Burak Önder

Daimi Üye
Tepki
240
Bisiklet
Scott
Tur eurosportta verilecek mi ? Saat kaçta başlayacak ben bir bilgi bulamadım.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yorumlayalım;
Kendi adıma,Contador'un "Klenbuterol" hikayesini pek tutmadığımı yazmıştım.Doping dediğin adamı hoplatır,düz duvara tırmandırır.Şimdi top Contador'da ve artık sökülen apoletleri ait olduğu yere koyma vakti geldi.

Bire birde bu "El pistolero" yu safdışı bırakabilecek biri yok vueltada;Saxobank için ise aynı şeyleri söylemek güç.Hernandez,Navarro ve sorensen üçlüsünü özellikle merak etmekteyim.

Fransa turu artık "Compact" bir hal aldı.Dolayısıyla şöyle ezici kırıcı ve bitirici dağ etaplarını özledik.Her ne kadar otoriteler,sporcuları doping yapmaya iten şeyin bu aşırı güç etaplar olduğunu söylese de,herkesin bittiği yerde birilerinin vitesleri birer birer arttırıp kopup gitmesi sanırım hepimizi mest etmekte.

Bu sebepledir ki bana göre en büyük favori Contador'dur.Bu ve bundan sonra katılacağı her ne varsa.

Numero uno "El Pistolero"

• Beğen
Tepkiler: Murat Sarp

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Turun etap profillerini çok detaylı inceleyemedim . Çoğu zaman profiller yanıltıcı olabiliyor . Ama İspanya'nın kuzeyinde coğrafik olarak dağlık bölgede yapılması itibariyle yokuşçulara uygun bir tur olduğu belli . Zaten takım kadrolarında sprinterler sayıca az tutulmuş . Daha çok TT'ci ve yokuş domestikleri ağırlıkta .

Takım direktörlerinin yeni yeteneklere daha çok özgürlük vermesi sebebiyle en sevdiğim Grand Tur , Vuelta . Fransa Turu ile İspanya Turu arasında Pireneler kadar fark var .

Şöyle kendi bilgim ölçüsünde bir özet geçeyim

AG2R LA MONDIALE : Bu takımda John Gadret , Nicolas Roche , Nocentini , Christophe Riblon gibi GC'de iddialı olabilecek isimler var . Roche takımdan ayrıldı . Her ne kadar lider Roche dense de Gadret ve Roche arasındaki çekişme bu sefer Gadret lehine olacaktır . 2011 Giro dördüncüsü Gadret bu sene hayalkırılığı içerisinde . Fransız takımına Fransız kaptan uyar

ASTANA : Vino gitti , Astana bitti mi ? Lider Kessiakoff . Fransa Turunda yıpranmış olabilir . Geçen seneki Avusturya Turu dışında büyük bir tur zaferi yok . Türkiye Turu birincisi Dyachenko'da burada. Kevin Seeldraeyers ve Paolo Tiralongo'dan sürprizler gelebilir

BMC RACING : Allesandro Ballan ve Phillipe Gilbert kadroda . Yokuşçu Amael Moinard 'da burada

EUSKALTEL EUSKADI : Klasik olarak bu turda var güçleriyle yarışırlar . Igor Anton , inşallah başarılı olur . 2 senedir kadersizliğini aşamadı. Amets Txurruka , doping cezası sonrası kendisini gösteremedi bir türlü . Gorka Verdugo'ya dikkat !

FDJ-BIG MAT (FDJ) : Arnold Jeansson'dan GC'de derece bekliyorum . Belki ilk 10 olur. Nacer Bouhanni , bir sprint alabilir

GARMIN-SHARP : . 23 yaşındaki Andrew Talansky , takım kaptanı .Thomas Dekker 'in doping cezası sonrası ilk büyük turu . Patlama yapmak isteyecektir. Koldo Fernandez , sprintlerde dikkate değer. Chris Le Mevel , Van Summeren patlama yapacaktır . Michel Kreder'e dikkat

ORICA GREEN EDGE : Tekleheimanot dışında merak ettiğim sporcu yok . İlk defa katıldığı büyük turu bitirmesi dileğiyle . Pieter Weening için tamam mı devam mı ?

KATUSHA : Kadro güzel , tabii ki Joaquim Rodriguez bu takımda kaptan . Dağlarda kazandığı turları , TT'lerde kaybeden adam . Losada , Menchov , Daniel Moreno , Pavel Brutt gibi süper domestikler var . Bir de TT'lerde uzman Gatis Smukulis

LAMPRE ISD : Damiano Cunego favorim

LIQUIGAS CANNONDALE : Nispeten zayıf bir takımla gelmişler . Takımın aslanları US Cycling Pro Challenge'da yarışacak . Çünkü sponsor Amerikalı Cannondale

LOTTO BELLISOL : Van den Broeck kaptan . Adam Hansen , bir sezonda üçüncü Grand Turu bitirmek istiyor . Gianni Meersman ,Bart De Clercq , Oliver Kaisen dikkate değer . Kaisen , breakaway gruplarını sever.

MOVISTAR : Bence en güçlü takım . Valverde , Cobo , Pablo Lastras , Benat Intxausti , Imanol Erviti , Rojas Gil . Daha ne diyelim

OMEGA PHARMA - QUICKSTEP : Zdenek Stybar , GC'de oynayacak isim sanırım . Dario Cataldo , Frantisek Rabon , Kevin De Weert , Niki Tepstra , Serge Pauwels , Gert Steegmans tam görev almaya hazırlar . Kadro güzel

RABOBANK : Gesink , Fransa'daki başarısızlığını unutturmak isteyecektir . Bauke Mollema , Laurens Ten Dam gibi GC'ye oynayacak isimler var . Manuel Garate iyi bir yokuşçu . Lars Boom , Grischa Niermann ve tempocu Matti Breschel var . Ama her zaman hayalkırıklığı yaratıyorlar

RADIO SHACK - NISSAN : Gözümden iyice düşmüş bir takım . Maxim Monfort , Jan Bakelandts ve Tiago Machado takip edilebilir

SKY PRO CYCLING : Süper kadro . Ben olsam Froome'u kadroya almaz ; Henao'yu kaptan yapardım . İtalya Turunda harikaydı . Kolombiyalı bu takımda harcanmadan kendini bir İspanyol takımına atsa iyi olur . Danny Pate ve Ian Stannard iyi tempocular . Richie Porte , Rigoberto Uran , Xandio ; yokuşlarda çoşar .

SAXOBANK - TINKOFF : Herşey Contador için . Sprinter Haedo kardeşler bile yok . Rafal Majka , Navarro , Jesus Hernandez , Benjamin Noval yokuşlarda şov yapacaklar .

VACANSOLEIL DCM : Thomas De Gendt , GC'de başarı için çalışır . Düzde Sergey Lagutin , yokuşta Rafael Valls Ferri'ye dikkat edilmeli derim

CAJA RURAL : Eski Konya Şekersporlu Danail Andonov Petrov ve Portekiz şampiyonu Manuel Cardoso kendilerini gösterir derim.

COFIDIS, LE CREDIT EN LIGNE : David Moncotie var bildiğiniz gibi .

ARGOS-SHIMANO : John Degenkolb , sprintlerde dikkate değer .

Andrew Talansky (Garmin Sharp) en son olarak Tour de l'Ain 'i kazandı
http://velonews.competitor.com/files/2012/08/WATSON_00003073-003-e1344888453809-640x421.jpg

Tepki
43
Merhabalar! Olimpiyatlardan bu yana izleyecek bir challenge yoktu sikintidaydim. Bu Ispanya turu benim gibi asfalt hastalarinin derdine derman olacak kanisindayim. Aksami sabirsizlikla bekliyorum ilac gibi gelecek. Umarim bundan kendi adima feyz alip vizyonumuzu bir parca daha genisletmis olacagiz degerli dostlar. Sevgiler

N. Burak Önder

Daimi Üye
Tepki
240
Bisiklet
Scott
Robobank'ın finişinden sonra BMC takımının yüz ifadesi çok iyiydi :D

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
vuelta'yı canlı olarak izleyebileceğimiz bir link varmıdır arkadaşlar ?

Tepki
43
Herkese iyi bayramlar! Link isteyen degerli dostum sizi email olarak p.m ledim. :) Burdan yazmak belki forum kurallarina uygun degildir. Herkese kazasiz ve kadansi yuksek pedallar dilerim :)

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
@ReşitÇağırgan

her gün (link) sitesi linkleri paylaşıyor yarış sonrasındada foto koyuyor baya büyük güzel arşivlik fotolar

CaCaLa

Üye
Tepki
3
İzleyebileceğim bir link varsa bana da atarsanız sevinirim.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Cem Unden

Bugünkü etap Degenkolb'un . Eski HTC Columbia'lı mükemmeldi.
http://cdn1.media.cyclingnews.futurecdn.net//2012/08/19/2/degenkolb_celebrates_600.jpg

• Beğen
Tepkiler: hitman47