Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2012 Trek FX 7.5 ??????

Konu, 'Trek' kısmında Bora Yurttutan tarafından paylaşıldı.

1. Bora Yurttutan

Bora Yurttutan Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar forumda yeniyim öncelikle merhaba
    bisiklet konusunda teknik bilgisi yüksek arkadaşlardan bir ricam var
    konu şu:uzun zamandır 7.5 almayı düşünüyorum ve bütçemi ayarlıyorum
    fakat gördümki 2011 den farklı olarak 2012 de trek bu bisikletde değişiklikler yaparak lastikleri inceltti ve ön ayna dişli sayısını ikiye indirdi şimdi bu durumda bu bisiklet performans bisikletimi oldu? yokuş ve dağ yollarında kullanım amacından uzaklaştımı?

Link:
    http://www.trekbikes.com/us/en/bikes/town/fitness/fx/7_5_fx#

Teşekkürler

2. murat beyaz

murat beyaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Aynakol'da 50/34 kullanılmış, yol bisikletleri için kompakt aynakol dişli sayılarıdır.
    Ruble'de 11-34 kullanılmış. Yol bisikletlerinde en fazla 28 dişe çıkar rublenin büyük dişlisi.
    Bu bisikletteki oranlar gayet rahat çoğu yokuşu çıkar.
    Kötü zeminde ve arazide ise sıkıntı yaşarsanız, bunun nedeni vites oranları değil, lastik cinsi (dişsiz olması yani) ve de amortisor olmaması olur. Disk fren de olmadığı için, özellikle "asfalt olmayan" inişlerde tehlike yaşarsınız.
    Yani "asfalttan giderim" diyorsanız, bu bisiklet her ihtiyacı karşılar.
    Ama "patikalardan tepelere çıkıp, arazide iniş yapacağım" derseniz, bu bisiklet yanlış adres bence.

3. soner kulak

soner kulak Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu bisikleti dağ yollarında kullanan arkadaş tanıyorum girmediği arazi yok .aşırı mıcırlı olmadığı sürece her yerde gider bence sadece lastikleri hafif dişli bir lastikle değiştirmeniz yeterli olur .aynakol oranı bencede yokuşlarda problem yaratmaz çünkü ruble oldukça büyük.özetle benimde ilk fırsatta almak istediğim bisikletlerden tavsiye ederim

4. Bora Yurttutan

Bora Yurttutan Aktif Üye

Seviye:
    aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkürler bende asıl amaç şehir içi kullanım ve belki çok kısa turlar

5. haki

haki Yeni Üye

Seviye:
    Bende FX 7.6 almayı düşünüyorum. şu anda Bahar bisiklette 2. bisiklete %50 indirim kampanyası var, bir ortak bulabilirsem %25-%25 paylaşımla indirimden yararlanabiriliz

6. dağhan yaşar

dağhan yaşar Aktif Üye

Seviye:
    arazi konusunda karbon maşası sayesinde bir nebze rahat edebilirsiniz 7.5le. darbe emme konusunda başarılıdır, denedim:) ayrıca kullandıkları grip teknolojisiyle (ergonomik jelli grip ve gidonun sonlarına doğru yarım boru kullanılması) kollarınız; körüklü sele teknolojisiyle de (selenin sağ ve sol tarafında iki ayrı körük bulunur ve her pedalda ayrı ayrı vücudunuzla beraber hareket eder) kalçalarınız rahat eder.