Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2012 - Son büyük mücadele - Lombardiya Turu

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında ihtiyar tarafından paylaşıldı.

1. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Alberto Contador,
    Joaquin"Purito" Rodriguez,
    Samuel Sanchez,
    Ivan Basso,
    Damiano Cunego,
    Domenico Pozzovivo,
    Thomas De Gendt,
    Bauke Mollema,
    Juan Jose Cobo,
    Vincenzo Nibali,
    Rigoberto Uran,
    Ryder Hesjedal,
    Philippe Gilbert,
    .............................. Daha ne olsun. Sezonun son büyük kapismalarindan, Yarin Cumartesi Eurosport' da.

2. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    saat kaçta acaba
    17.00 diye gösteriyor doğru mu?

3. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Doğrudur..

4. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    televizyonun başında malum aile büyükleri var açın şu yarışı diyemiyorum internetten izlemeye çalışıyorum onlarca site gezdim yok yok hiçbiri açmıyor bilgisayara dalmama az kaldı bilemiyorum ki sinirimi nereden çıkarayım

5. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Cok yagmurlu bir yaris oldu. Kazalar ve düsüsler disinda, ilginc olan, son finise dogru Purito' yu takip edenler arasinda Contador' un hic yardim etmeyip, Purito' nun kazanmasina göz yummasi oldu. Ya milliyetci damari agir basti, ya da beraber gelinse sprintte kendine az sans tanimasi dolayisiyla, takibe karismadi.

Artık Yok ve Derya Keçeci bunu beğendi.
  6. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    izleyemedim deli oldum ...

2012 Lombardia Finiş Sıralaması

1 Joaquím Rodríguez Oliver (Spa) Katusha Team 6:36:27
    2 Samuel Sánchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:09
    3 Rigoberto Uran (Col) Sky Procycling 0:00:09
    4 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 0:00:09
    5 Sergio Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:00:09
    6 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp 0:00:09
    7 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:09
    8 Oliver Zaugg (Swi) Radioshack-Nissan 0:00:09
    9 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank - Tinkoff Bank 0:00:09
    10 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana 0:00:09

www.cyclingtr.com

ihtiyar bunu beğendi.
  7. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Evet,bu yorum Eurosport Türkiye yayınında da yapıldı ancak o grup yarışı Rodriquez e bırakmayacak idiyse,Contador'lu ya da onsuz gidebilirlerdi.Neticede Contador'un bu yarışı ilk On'da bile bitiremeyeceği belliydi (Bana göre),yanılmışım 9.oldu:) Sanchez,Henao,Uran vs yakalayamazdı onu;yakalayamadı da.Yine de turcuları Klasiklerin en önemlilerinden birinde görmek güzeldi.

ihtiyar bunu beğendi.
  8. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    aceba en önde giden Joaquím Rodríguez değilde farklı bir isim olsaydı contador yarışın son kilometrelerinde son bir atak denemesi daha yaparmıydı aceba ? çünkü etap bitimi ile Joaquím Rodríguez'in kazanmasından dolayı duyduğu mutlluluğu ifade etmesi bu solo kaçışa bilerek izin verdiği izlenimini uyandırdı bende

9. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    [video=dailymotion;xtyoun]http://www.dailymotion.com/video/xtyoun_giro-de-lombardia-2012_sport?search_algo=2[/video]

ihtiyar bunu beğendi.
  10. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu konuda biribirinden farklı pek çok yorum yapılabilir;
    Benim yazdığım gibi önde kaçan ispanyol olmasaydı.... gibi. Gerçek yüzünü bilemeyiz, ama ben olaya apayrı bir açıdan bakayım!:in:
    Bir kaç gün önce TDF 2013 parkuruna göz attım. Belki tarihin en büyük çekişmelerinden birisi olacak. Sebebine gelince, herşeyden önce en prestijli bir Tour olması. 100. yılı! Diğer taraftan, bidiğiniz gibi tura hazırlananlar, kaptanlar ve su taşıyıcılar dahi antrenman planlarını Fransa Turunun tarihine göre ayarlıyorlar. Favorilerin turun en zor haftasında formlarının zirvesinde olmaları gerekiyor. (1997 Ullrich' in Voj dağlarında ne zor duruma düşerek, takım arkadaşlarının bağıra çağıra yardımlarıyla turu nasıl kurtardığını bizzat gördüm).
    2013 Fransa Turu' nun ilk üç etapı Korsika' da. Oralarda bisiklete binen, veya turist olarak bulunan veya Asterix okuyanlar bile bilirler. Bence bu ilk üç etapta 2013 Turu' nun favorileri belirlenecektir. Yani benim görüşümce ilk hafta formda olamayanlar, çok zaman kaybederek, şanslarını yitireceklerdir.
    Contador, yarışlara döndükten sonra Vuelta' yı ve Milano-Torino' yu kazanarak bu kısa sürede favori rolünü ispat etti.
    Lombardiya Turu' nu kazanma adına o yağmurda, belki de kazanamayacağı bir yarışta kendini tehlikeye atarak Rodriguez' i kovalamayı göze alamamıştır. Purito' nun en iyi "allround" culardan birisi olduğunu biliyoruz.(Türkçesini bulamadım). Philippe Gilbert' in düştüğünü de gördüğü için, kış antrenman planlarını bozmamak için akıllıca davranmıştır bence.
    Tabii bu yaklaşımım bazı kişilere pek uzun vadeli bir kehanet olarak gelebilir. Ama geçtiğimiz sezonda, köprücük kemiği kırılmasından sonra C. Evans' ın durumunu gördük. 2013 te aklımıza gelen her isim elinden geleni yapacaktır.
    Contador, Schleck, Wiggins, Froome, Basso, Rodriguez, Valverde, Cunego, Nibali,......... say sayabildiğin kadar.

Okan Örs ve Derya Keçeci bunu beğendi.
  11. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Gerçekten de,kastettiğinizi düşündüğüm anlamda "Allround" un tam karşılığı yok."Çok yönlü" deyip işin içinden çıkalım.Size katılıyorum:El purito da, maksimum ve marjinal fayda hesaplarını çok kısa bir sürede yapıp,doğru kararı verebilme yateneğine sahip olan bir "Allround man" dir.Yani raconu bilir.

Ben pro olsaydım bu latinlerle daima iyi geçinmeye bakardım.Sportif yetenekleri tartışılmaz.Ayrıca çok ta duygusallar.Andy Schleck in,hiç umulmadık bir etap sonunda Fransa turunu Cadel Ewans a kaptırmasının ardından, kameralara hiç bir şey olmamışçasına görüntü vermesi, iskandinavlar için ne kadar alışıldıksa,mücadele ne kadar abartısız ve akıllıca yürütülürse,İspanyollar için durum bunun tam tersidir.

...ve gerçekten de 2013 büyük hesaplaşma olacak.Tıpkı,baş rollerini All Pachino ve Robert De Niro'nun oynadığı 1995 yapımı "Heat" gibi.Evet şimdiden o müthiş 2013 filminin afişini görür gibiyim.

Afiş konsept'im de şöyle olurdu.Sol üstte Contador,sağ üstte Schleck'in adları,ana resimde 2010 daki o meşhur zincir atması fotoğrafı (Port de pales),o görselin altında da,Froome'un Wiggins'i geçip arkasına dönüp te "Hadisene" bakışı (2012 TDF)
    Sol altta Wiggins,sağ altta ise diğerleri.Tekmili birden sinemamızda! (Çocukluğumuzda film gösterim reklamları,mahalle aralarında böyle anons edilirdi)

ihtiyar bunu beğendi.