Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2012 Salcano Astro 240 SRV mi ? 2012 Sedona Borla V mi ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ali Öztürk D tarafından paylaşıldı.

1. Ali Öztürk D

Ali Öztürk D Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bu yaz yeni bir bisiklet alıcam. Aklımda iki marka var. Bütçem 800 ' e kadar. Sedona ve Salcano arasında kaldım.Bu SAlcano 240 SRV : http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=922 745 TL
    Bu da Sedona Borla V : http://www.muratoglubisiklet.com/sedona-borla-567--u 763 TL
    Bi' de Salcano 2011 Model diyebilirsiniz ama değil sanırım değişmemiş 2012 Model deyince o çıkıyor zaten.
    Yardımınıza ihtiyacım var ikisi arasında kaldım... :/ :)
    ARKADAŞLAR SEDONA ATTIĞIMLİNKTE PAHALI OLABİLİR.ALIRSAM ERDOĞANLARBİSİKLETTEN ALICAM ORADA 763 TL.

2. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Direk sedona diyorum

Ali Öztürk D bunu beğendi.
  3. Ali Öztürk D

Ali Öztürk D Yeni Üye

Seviye:
    bende öğle düşünüyordum amma kalbim salcanoya gitmiyorda değil hani :D

4. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba Ali,Sedona gzel bisiklet kadrosu filan iyi hoş ama 21 vites ve shımano sistem,ben diğer bisikletlerden bi farkı olsun diye ve Sram sistemi denemek amacıyla Astro 240'ı aldım ayrıca gördüğüm ve kullandığım kadarıyla sramın vites geçişleri çok daha iyi ve bozuk yollarda shımanonun arka aktarıcıları kadar zinciri salmıyor.http://www.youtube.com/watch?v=NYKvCLC23ww

gok, Ali Öztürk D ve Yiğit Dikici bunu beğendi.
  5. Ali Öztürk D

Ali Öztürk D Yeni Üye

Seviye:
    peki teşekkürler çok iyi oldu videoyu izlediğim salcano 2-1 önde :D bir de salcano astro 240 SRV nin kadrosu 2011 ile aynı mı ?

6. Ömer Gündoğdu

Ömer Gündoğdu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben salcanoyu inceledim 2011 ile aynı kadrosu var sram x4 vites grubu kullanılmış mükemmel bir bisiklet.

7. Ömer Soykan

Ömer Soykan Kıdemli Üye

Seviye:
    Salcano 240 SRV.

8. Ömer Soykan

Ömer Soykan Kıdemli Üye

Seviye:
    Video'ya gelirsek; shimano deore'nin esnek olması daha iyi, kırılmaya dayanıklı. Sram çok sert, çat diye kırılacak gibi, ki öyle...

Mesut C. ve Sinan Ceylan bunu beğendi.
  9. Sinan Ceylan

Sinan Ceylan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Salcano 241v kullanıyorum. Hoş kadro ve maşa dışında her şeyi değiştirdim sayılır. Ama Sram x7'den aşağısı pek önerilmez. ^Ömer'in dediği gibi, Sram kırılmaya daha yatkın. Videonun altındaki yorumlarda birisi iki tane x5 kırdığını yazmış zaten. :)

241'de Acera vardı, ben onunla hiç sorun yaşamadım. Hatta bisiklet yere düşük vaziyette (ben de yerdeydim yani aslında) arka tekerleğin üstünden araba geçti, Acera yamuldu. :D Sonra bisikletçiye gittik, kadro kulağı değişti ve acera'yı pense yardımı ile düzelttik. Sorunsuzca kullandım, şimdi ben deore aldığım için onu da arkadaşa verdim. O da sorunsuz kullanıyor.

Ömer Soykan bunu beğendi.
  10. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    can akıncılara sram-x4 de pek katilmiyorum.ben de gecen salcona 240 srv almistim.sramx4 bana berbat geldi:D vites aktarıcı devamlı sorun oluyor.bende iyi anliyorum ama yinede uzman birisine test ettirdim aktarma nedense sorunlu dedi.shimanodan şaşma dedi.sram x7 olursa düsünürüm.sramx4-5 alt sınıf.shimanonun alt sınıfları bile gayet sorunsuzdur.hidrolisk disk fren balataları sıklanmamis.servis iyi degil.hala gıcırtı geliyor sürtme hem efor-hemde zamanla alisacaksmis dediler:D.continental lasti 2.2 harika lastik ama sadece tam arazide.ben hybrid takmistm .asfalta cıkınca zamp gibi yapisıyor.gerci dag bisikleti olunca 2 adet farklı lastik olmasi şehir-arazi icin gerekiyor.v-fren sistem hem hafif hem de gayet pratiktir.v-frenle akort ayarı bile yapma sansin var.uzun yolculukda daha pratik olarak goruyorum.kadro uygunlugu varsa hidrolik disk frende takilir.v-frenin dezevantajı yagmurlu-çamurlu yollarda özellkle yokuş asagi yagmurlu zamanda hızlı degilde dikkatli inmek lazim.fren tutmama gibi sorun olur.ama hidrolikde sistemde yagmurlu havada frenler tam tutar ama arka teker kayıyor.sonucta ikisindede dikkat lazim.fark tam anlamıyla nötralize oluyor.salcona astro alcaksan al derim yinede:D kadrosu güzel gayet hızlı akıcı gidiyor.agirlik 13.5 kilo.donanımlar belki benim bisiklette öyle cıktı.salcona alsanda a dan z ye alyan vidaları sıklamayı kontrol ettir.bende tam yapmamislar.disk balataları sıklanmamıs gevsek bayag sorun cıkardı.

Ömer Soykan, Sinan Ceylan ve Mesut C. bunu beğendi.
  11. Ali Öztürk D

Ali Öztürk D Yeni Üye

Seviye:
    hepinize teşekkürler konuya grunge 420 Mekanik Disk te eklenmiştir. :D onada bakıyorum bu aralar hatta kesin kararım diyebilirim :)

12. Sinan Ceylan

Sinan Ceylan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    419 al mekanik disk olmasın. :)

13. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Mekanik diski bende dahil olmak üzere,forumun %90 ı tavsiye etmezken kesin karar verme bence:)

14. Atıl Güven

Atıl Güven Forum Demirbaşı

Adı:
    Atıl Güven
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Mekanik disk gereksiz ağırlık yapar.İlla disk olucak diyorsan hidrolik al oda biraz tuzlu olur :D
    Yine en iyisi v-fren

15. Alper Uğur

Alper Uğur Aktif Üye

Adı:
    Alper Uğur.
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Donanım konusunda arkadaşlar gerekenleri söylemiş zaten ben de diyorum ki hangisini bisikletin olarak benimseyebileceksen onu al :) Kolaylıklar.

16. Ali Öztürk D

Ali Öztürk D Yeni Üye

Seviye:
    hepinize çok teşekkür ederim. 420 DE mekanik diskle 15 kg ediyor. 15 kg bnim için iyi sonuçta ben profesyonel değilim.ağırlık benim için 2 ci planda önce perfonmans.zaten ileride hidroliğe geçicem.

17. Sinan Ceylan

Sinan Ceylan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ^Tamam işte, mekanik disklerin performansı çok kötü demek istiyor bu kadar insan sana.
    Zırt pırt sorun çıkaracak, sürtecek, ses çıkaracak, seni yavaşlatacak diyoruz... Sen hâla...

18. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Salcano 240 srv yi geçenlerde bir arkadaşımıza Ankara Işıl Bisiklet'ten aldık. Arkadaşım gayet memnun... Liste fiyatı 745 lira... Sanırım 650 tl ye almıştık... Taksitli olarak...

19. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende yakın zamanda salcano 240 srv alcam bence daha iyi

20. Ercan Eren

Ercan Eren Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Astroyu öneririm pişman olacağını sanmıyorum