Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2012 Eurasia Moto Bike Expo, Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı Bilet

Konu, 'Bisiklet Festivalleri ve Fuarları' kısmında Doğukan KARBAL tarafından paylaşıldı.

1. Doğukan KARBAL

Doğukan KARBAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ağabeylerimi ablalarım ve kardeşlerim. Elimde yaklaşık 10 adet fuar bileti bulunmaktadır. Eğer bileti alamayacak durumda olan, biletlere ulaşamayan, almak isteyipte bir engeli olan birileri varsa bana haber verebilirler. O kişilere kargo yoluyla biletleri yollayabilirim. Hiç bir ücret falan talep etmiyorum. Tamamen ücretsizdir. İyi akşamlar.

Saygılarımla ; Doğukan KARBAL

2. Doğukan KARBAL

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Biletlerden elimde yalnızca 5 tane kalmış bulunmaktadır. İsteyenler ö.m yoluyla ulaşabilir. Biletler için Melsa Bisiklet'e teşekkürler.

3. Doğukan KARBAL

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Biletlerimiz tükenmiş bulunmaktadır. Biletler için Melsa Bisiklet'e teşekkürler. İyi günler.

4. Bora Yurttutan

Bora Yurttutan Aktif Üye

Seviye:
    Daha biletler elinize geçmeden özel mesajla rica etmiştim ama
    elime ulaşmadı
    keşke gönderemem deseydiniz başka bir yerden edinmeye çalışırdım
    genede canınız sağolsun

5. Doğukan KARBAL

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Gerçekten çok ama çok özür dilerim sizden. Tamamen atlamışım. Arzu edersenız biletinizi Pazartesi günü kargolayabilirim, tekrardan çok özür dilerim... :(

6. soothsayer

soothsayer Kıdemli Üye

Seviye:
    hafta sonu gezme görme fırsatım oldu. bisiklet için güzel stantlar vardı. bence gayet başarılı bir fuar olmuştu.

7. soothsayer

soothsayer Kıdemli Üye

Seviye:
    özellikle ghost marka bisiklerin sergilendiği alanda 1 saat teker teker biiskletlere baktım :)

8. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Basından takip ettiğim kadarıyla toplam üçyüz milyon dolarlık satış gerçekleşmiş. İyi bir rakam...

9. Doğukan KARBAL

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Fuar'ımız gerçekten çok zevkli geçti, yani tam olarak oturmuş bir fuardı bu. Motorlar olsun, bisikletler olsun, modeller olsun. Gerçekten çok zevkliydi. Melsa'nın standında 1 gün çalıştım ancak çok cahil insanlar vardı gelenlerin arasında. Neyse düzenleyenlere teşekkürler. Bu arada CNR senin cafe'nden nefret ediyorum. Buradan cafe işletmecine selamlar...

10. ramirez

ramirez Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    çok fazla istememe rağmen saçma şekilde pahalı olmasından dolayı gitmedim.hafta sonu 25 lira gibi ilginç bir fiyat koymuslar giriş için. birde dergilere davetiye promosyonu yapmadıkları için sevinmiştim. gelen kitle kaliteli olur diye...
    Neyse sonucta istanbulda yasıyorum. bu bisikletleri normalde de görebilirim.

11. Doğukan KARBAL

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Önceden söyleseydınız yollardım. :) Olmadı ben içerdeyken sizi de içeri alırdım bedava. Olsun... :)

12. baki celik

baki celik Aktif Üye

Seviye:
    Biz ailecek eşimle birlite Ankara'dan sırf bu fuarı görmek için İstanbul'a geldik ama ne yalan söyliyim hiç beğenmedik sebebine gelince genç yaşlarımda Ankara'da sponsor olan bir otomotiv firmasının müdürüydüm bizde bu tip organizasyonlarda ana dağıtıcı firmalar en iyi bayilerine desteklemek suretiyle onların aracılığında stand açar ve bu sayede sadece manken gösterip broşür dağıtmaz mamülün yanında yedek parçalarını da satardı ve sizi tenzih ederim ancak standlarda da daha bilinçli satıcılar olurdu bu fuarda bilet fiyatlarının fahiş olması standlarda gerekli bilgiye sahip olmayan kişilerin görevli olması yedek parça satışının hiçbir standda olmaması bisiklet satışının bazı standlarda olması bence çok saçma ve kısır döngü bir fuar olmasına sebep olmuştur...

13. metinakin

metinakin Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Delta Bisiklet'in fuarda olmayışını garipsedim. Sanırım yerli tedarikçiler ortak bir kararla katılmamışlar.

Trek, Scott, Giant, Cannondale, Corratec gibi markaların olmadığı bir fuarda meydan diğerlerine kalmış.

Özellikle Kron'un üst seviye XC3000-4000 modellerini tercih etmek için bir donanım-fiyat avantajı kalmamış. Yine Sedona için de bu geçerli...

14. ramirez

ramirez Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Doğukan bey,
    bunu yazmamdaki amaç, tabiki içeri parasızlıktan girememek değildi. Bu şekilde anlamışsınız heralde. Ayrıca fiyat politikasının samimi olduguna inansam inanın çok daha fazla olsada verirdim.
    Ancak anladıgım kadarıyla bu fuar tanıtım ve satıştan ziyade( ki boatshow dahil birsürü fuar bu şekilde organize edilir. yani satış üzerine.) anlık kazanımlar üzerine hazırlanmış.
    kısacası; bir fuar, beni oraya uygun giriş fiyatı ile çekip,içerdeki ilgi ve tanıtımlarla en azından istediğim bir ürünü uygun fiyata( fuar "lansman" fiyatına) almamı saglayamıyorsa bence basarısızdır
    tabi bu benim kendi fikrimdir.
    Sizide tenzih ederim. eleştirim organizasyonun bütününedir. münferit algılamayınız lütfen.

Doğukan KARBAL ve Hasan TÜRKER bunu beğendi.
  15. onemorebike

onemorebike Üye

Seviye:
    Fuar organizasyonu tabiiki bu isten para kazanacak ama bu insanlar paraya o kadar odaklı olmuşlar ki bileti 25 tl satmak dışında bildiğim kadarıyla yerli firmaların ve ithalatçı olup dünya markalarının ki bunlar olmazsa olmaz markalar a yer vermemişler çünkü onlar olmasın diye Bianchi nin kurduğu (BİSED) bisiklet end derneğine sözde üye olmayan fuara davet edilmemiş ve isteyene de onlara 45 usd ama size 120 usd şeklinde teklif vermişler. (Trek, Scott, Giant, Cannondale, Corratec Geotech GT Mongoose gibi )markaların olmadığı fuarda meydan diğerlerine kalmış.Bu markalar tabiiki fuarda olan birçok firma için standartları yükseltecekti ve ziyaretçiler sadece kısıtlı kalite değil aynı zamanda teknoloji ve yüksek kaliteyi de karşılaştırma imkanı bulacaklardı.Burası Türkiye fuar organizasyonu bile bu şekilde olmakta ne diyelim bir daha böyle yaparlarsa protesto etmek lazım ki anlasınlar.
    yapacak tek şey protesto edip gitmemekte