Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2011 Sedona 711 D ...Düşünceler

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Sefa Ayrılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Sefa Ayrılmaz

Sefa Ayrılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Gidip gördüm bisikleti gordüm bisikleti hoşumada gitti.Kafamdaki diger seçeneklerden ayıran özelligi hidrolik disk fren olmasıydı.Bu bisikleti sectigimde diger seceneklerden neleri kaybettigimi bilmek istiyorum.

2. başar akten

başar akten Kıdemli Üye

Seviye:
    diğer seçenekler neler? :)

3. Sefa Ayrılmaz

Sefa Ayrılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kron Xc 1000
    ASTRO 242 SRD SRAM X4 var
    ASTRO 243 SD
    ASTRO 292 24

4. Veysel Yılmaz

Veysel Yılmaz Aktif Üye

Seviye:
    Hocam sana kullanıcılardan edindigim tecrübeli abi ve ablalarımdan duydugum kadarıyla bir kıyaslama yapayım.Bende bisiklet arıyorum hala da aramaktayım cok arastırdım az cok bilgi sahibi oldum.Komponent ve fiyatta uygunluk bakımından cekici gelen Salcano markası gercekten komponent olarak cok güzel ancak kadrosuna güven yok ayrıca servisi pek fazla garantisi de olsa birsey kabullenmiyor yani sıkıntı oldugunda her seferinde cebinden para gitme olasılıgı yüksek.O yüzden madem seceneklerinin arasında Sedona ve Kron var daha cok o ikisinin arasında karsılastırma yap derim.Ayrıca disk fren gercekten de öyle aman aman gereken birsey degil ancak sedona'nın da kron'un da ölüsü yeter özellikle kron'un kadro kalitesi tartısılmaz diye bir muhabbet var ortada.Sonuc olarak secimini o ikisinin arasında yap derim

5. Hakan Yaş

Hakan Yaş Aktif Üye

Seviye:
    Şahsen ben de 711 ile XC1000 arasında giden gelenlerdendim. Fakat Xc1000'i görünce ne 711 kaldı ne başka marka. D'nin en büyük artısı hidrolik disk fren. sürekli dağ bayır, iniş yapmayacaksanız hidroligin artısının ne olduğunu merak ediyorum. XC1000 üzerinde sunduğu kadro ve alivio set gerçekten bir harika. Kadrosu 2011 model yani önceki yıllarla alakası yok. U6 dedikleri yeni bir alaşım. Ömür boyu kadro garantisi de cabası. Sedona için 2 yıl dolduktan sonra malının arkasında durmadığı okudum.

Şahsen her iki makineyi de yakından görmenizi salık veririm. Dokunun izin veriyorlarsa bir binin, tadın ;) Hangisi içinizie siniyorsa onu alın.

Veysel Yılmaz bunu beğendi.
  6. Veysel Yılmaz

Veysel Yılmaz Aktif Üye

Seviye:
    Buyrun xc1000 kullanıcısı.Eminim 2011 model bir kron xc 1000 sizi fazlasıyla tatmin edecektir.Tavsiyem kron yönünde.

7. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    kron'da sedona'da iyi markalar, forumda da birçok kullanıcısı var.

Salcano ise nereden aldığına nereye servise götürdüğüne göre biraz değişiyor.

Disk fren ise mekanik disk fren tercih edilmez ama hidrolik ise v frenden daha iyi performans verir...

8. fatih yazgan

fatih yazgan Yeni Üye

Seviye:
    Bende araştırma sürecinde biri olarak nacizane bilgilerimden paylaşmak isterim...Salcano'nun kadrosuna ve servisine güvenilmiyormuş...Sedona son zamanlarda isim yaptığı için biraz salmış deniyor...Ama şimdiye kadar Kron,Merida,Scott gibi markalar için hiçbir negatif yorum görmedim... Hidrolik Disc fren istiyorsunuz sanırım görüntü ve performans açısında güzeller ama profesyonel olmadığınız sürece frenleri kendiniz kontrol edip gerekirse tamir edemezsiniz fakat V frende böyle bir sorun yok ayrıca Disc frenin bakım onarım maliyetinin yüksek olduğunu da okudum... Şuan ki düşüncelerime göre Kron xc1000 daha iyi geliyor gözüme...