Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2011' de KRON Yeni Kadro Çıkaracak mı?

Konu, 'Kron' kısmında Ali ERTURAN tarafından paylaşıldı.

1. Ali ERTURAN

Ali ERTURAN Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Öncelikle merhabalar.Size sormak istediğim bir soru var. Acaba 2011' de Kron yeni kadro üretecek mi? Bildiğim kadarıyla bu sene xc250, xc500, xc1000 de yeni tasarımlı kadrolar üretildi.Acaba bu 2011' de diğer seriler için gerçekleşecek mi?

Bunu da şu yüzden soruyorum.Sahip olduğum bisikleti yükseltme düşüncelerim var ve sırada kadro ve maşa var.Düşündüğüm, kafama yatan kadrolardan biri de Kron XC4000.Gerek hafifliği, gerek ömür boyu garantisi ve fiyatınında diğer kadrolara göre daha uygun olması.Çevremde kullanan kişilerinde övdüğü bir kadro.Bu sebepten ötürü tercih ettim ama şuan piyasada ki 2009 model kadrolardan sonra 2011 de yeni bir kadro çıkacaksa şayet yeni sezon kadrolar tercihim olacaktır.

Ki aslında tek düşündüğüm kadro.Bütçem en fazla 300-350 TL civarı kadro için ve XC4000 te bu fiyat aralıklarında.Bu fiyatlarda önerebileceğiniz kadrolarda olabilir belki krona tercihen.Her türlü düşünceyede açığım.

Bu sebeple forumda ki değerli arkadaşlarımızdan bilgisi olan varsa bizlerle de paylaşabilirse eğer başka arkadaşlarında merakı giderilebilir.Şimdiden teşekkür eder, iyi akşamlar dilerim ..

CevdetÖZTÜRK bunu beğendi.
  2. adam_mustafa55

adam_mustafa55 Üye

Seviye:
    evet yeni kadrolar geliyor yeni özelliklerle birlikte ...

Ali ERTURAN bunu beğendi.
  3. Ali ERTURAN

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Kron xc4000 kadro almayı düşündüğümden 2011 model çıkacaksa onu almak daha mantıklı düşüncesiye Efor bisiklete sorması için kendi bisikletçime sormasını istedim.O da tam bilgi veremedi ama muhtemelen yeni kadroların çıkacağını söyledi.Ama ne gibi özellikleri olacağından bahsetmedi.Sizin bu konu hakkında bildikleriniz neler acaba?Ne gibi özellikleri bulunuyor ? Ve de ne zaman çıkacak bilginiz var mı? Marta kadar çıkar mı acaba?

4. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    efor bisiklet ile bi görüş istersen..:)

5. Ali ERTURAN

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Bisikletçi Bülent abime sormasını istedim.O soracak, öğrenince arayacak beni.Olmadı gidip kendim soracağım zaten.Cevabıda öğrendiğimde buradn paylaşırım.

6. soner69

soner69 Üye

Seviye:
    yeni modeller çıkıyor henüz gelmemiş ama çizimleri gördüm bu sene bomba gibi geliyor

adam_mustafa55 bunu beğendi.
  7. Ali ERTURAN

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Öncelikle merhabalar.Kron kadroların çıkıp çıkmayacağını Efor bisiklete mail atarak sordum ve cevapları şöyle oldu;

"Bu yıl xc 4000 çıkmayacak.Ama xc 1000 ve xc 2000 modellerinde xc 4000 kadrodan daha üst seviye olan U6 denilen en üst seviye aluminyum kadrolar kullanılacak."

Ben xc4000 çıkacak diye bekliyordum ama malesef bu sene de çıkartmıyorlar.Oysa ki 2010 da xc1000 çıkarıldı ve bu sene yine xc1000 çıkacakmış.Oysa ki xc4000 en son 2009 model ve 2011 de yeni üretim yapılmayacak olması üzücü ..

İyi akşamlar.

Aziz Özkan bunu beğendi.
  8. Aziz Özkan

Aziz Özkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    XC4000 in bu sene de çıkmayacak olması kötü olmuş. bakalım yeni tasarımlar nasıl olacak henüz görüntüleri yayınlamadılar diye biliyorum. U6'yı da daha önce hiç duymamıştım.

bilgilendirme için teşekkurler ;)

9. Yasin Kukur

Yasin Kukur Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    yani bizim Xc4000, U6 olcak. :D

10. adam_mustafa55

adam_mustafa55 Üye

Seviye:
    u6 ek bir özellik. görüntüler henüz internet ortamına aktarılmadı. soner abi gibi bende inceledim tasarımları. efor bisikletin sahibi okan abi yanımıza gelmişti. o zaman beraber inceledik. u 6 özelliği xc 250 , 500 ve sanırım 1000 de olmak üzere bu modellerde yok fakat bunların üst modellerinde var. xc 4000 çıkıp çıkmayacağı konusunda bir bilgim yok. ben çıkacak diye biliyordum.

onun dışında tasarımlar daha şık. tarih olarakta ocağın 15 inden sonra türkiyeye geleceğini öğrendim. bildiğim kadarıyla şu anda kadrolar taiwan da seri üretimde.

Yasin Kukur ve Ali ERTURAN bunu beğendi.
  11. Ali ERTURAN

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ben de xc4000 çıkacak diye biliyordum, en azından öyle duymuştum ama Efor bisikletten aldığım cevaba göre xc4000 üretilmeyecek bu sene.Özellikle xc4000 bekliyordum bu sene ama malesef cevap çıkmayacak yönünde.Ki Ocak 15 e birşey kalmadı zaten.Geldiğinde göreceğiz artık.Merakla bekliyoruz ..

12. adam_mustafa55

adam_mustafa55 Üye

Seviye:

Hadi bir örnek görüntü benden olsun. Burdan yola çıkarak kafanızda diğer kadroları yaratmaya çalışın :)

13. Ali ERTURAN

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    malzeme olarak yenilik olmuştur belki ama kadro tip olarak pekte değişiklik yok gibi geldi bana.Üzerindeki stickerlarda olmuş biraz değişim.Ama yine de güzel modeller olacağa benziyorlar.Birde diğer modeller derken xc1000 xc500 filan kastediyorsunuz heralde.Bana dediklerine göre xc4000 çıkarılmayacak bu sene.Hadi hayırlısı bakalım.
    Paylaşım içinde teşekkürler :)

14. adam_mustafa55

adam_mustafa55 Üye

Seviye:
    4000 muhabbetine takılmadık biz açıkçası. ama burada bisiklet satıcısı bi abi var. üst model bi kadroda hidrolik disk frenli orta seviye bir bisiklet toplamak istiyor 2011 modellerle. bi ara 4000 modelinin lafı geçti aramızda. çıkar çıkmaz zaman gösterir artık. kesin bir bilgim yok.

onun dışında ben 2000 modelini düşünüyordum. şimdi 1000 olmamak kaydıyla benim kafamda rengi güzel olan şöyle kendini belli eden güzel bir kadroda bisikletimi toplamak istiyorum.

bu yılki renkler daha güzel olacak diye düşünüyorum. çok aşırı bir değişiklik yok ama alaşımları daha kaliteli , daha hafif. vs vs. u6 denen özellikte aliminyumun daha kaliteli sınıflarını ifade etmek için kullanılmış sanırım.

şimdi diğer kadroların resimlerine baktım. mesela xc 1000 in açıları değişmiş. çok daha şık olmuş. xc 2000 de kadro açısında çok bi değişiklik yok ufak değişiklikler var.

250 modeli tasarım ve renk olarak çok şık modelleri olacak sanırım.

500 modeli de fena sayılmaz. bence 1000 modeli bu yıl çok tutulur gibime geliyor ama kadrolar çıkmadan bişey demem yanlış olur. ben mesela 2000 ve üstü modellerde şöyle rengi güzel bişey düşünüyorum. hayırlısı olsun diyelim. çok göze hitap eden güzel renkler gözüküyor tasarımlarda.

15. Ali ERTURAN

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Mustafa abi (Abi demem de bir sakınca yok umarım.) elinizde ki çizimleri bizlerle paylaşmanızda sakınca var mı acaba? Ben dahil yeni sezonda Kron toplamak isteyen arkadaşlar olacaktır mutlaka.Yeni nesil Kronları biraz tanımak ve bizleri aydınlatmak açısından çok iyi olur diye düşünüyorum.

Bir de sormak istediğim, internet üzerinde biraz bakındım ama sonuç yok.Bu çizimlere nasıl ulaştınız acaba ?

Teşekkür ederim.Saygılar.

16. adam_mustafa55

adam_mustafa55 Üye

Seviye:
    Kron un üreticisi Efor bisikletin sahibi Okan abiyle sıkı ahbap sayılırız. Yanımıza geldiği zaman gördük tasarımları. açıkçası burda paylaşmak istemiyorum.

17. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yine berbat kadrolar bızı beklıyo :D açık konuşmak gerekırse en guzel modellerı 2007deki modellerdi.

İbrahim sarı bunu beğendi.
  18. adam_mustafa55

adam_mustafa55 Üye

Seviye:
    yeni kadroları ve özelliklerini bilmediğin için bu şekilde konuşman normal. Kron u beğenmiyorsan piyasada bir sürü markanın kadrolarına yönelebilirsin. Cebine güveniyorsan :)

sonEr´´ ve Ali ERTURAN bunu beğendi.
  19. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yeni bisikletlerin tasarımları berbat bence 2008 model xc4000 benım favorım zamanında bulabılseydım o kadroyu alıp bısıklet dızıcektım.

20. Ali ERTURAN

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Biran önce piyasaya çıksada görsek artık şu Kron kadroları.Evet özellikleri konusunda pek bilgimiz yok.Ki bildiğim kadarıyla Kron' un kendi adına kurulmuş bir sitede yok.Efor bisikletin sitesinde bile Kron'a ait bilgi olsun güncel paylaşım olsun bulunmuyor malesef.Kron' un en büyük eksikliğide belki bu.Haliyle insanlarında ne gibi özellikleri olduğunu öğrenmekte başvuracakları bir site yok.Yani ne kadar kaliteli kadroları bile olsa bence tanıtım ve reklam yönünden eksik kalınmış.Efor bisiklete bir mail daha attım; ne zaman çıkacağı, ne gibi özellikleri olduğu konusunda.Umarım en yakında cevap gelir.İyi akşamlar.