2010 Yılının en iyi pro bisikletçisi kim?

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
2010 yılında en iyi bisikletçi kimdi? En büyük sıçramayı kim yaptı ? En beğendiğiniz etap hangisiydi? En iyi takım ? En iyi menejer ?

Giro , Tour ve Vuelta'da unutulmayan anlar nelerdi?

2011'de neler olur?

Scudo

osmaner

Aktif Üye
Tepki
163
Sezonu yarısından sonra yakından takip etme fırsatım oldu. 2010'da zihnimde en çok yer eden isim tabii ki Fabian Cancellara.

Tour de France 17. etap tırmanışında sisler arasında Contador ve Schleck müthiş bir seyirlikti.

Lombardi'de hava şartlarına karşı inanılmaz mücadeleyi izlemek de çok keyifliydi.

http://cache.daylife.com/imageserve/05Nyarc69mgAY/610x.jpg

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Cem Unden Vincenzo Nibali

@Cem UndenDavid Arroyo , Richie Porte , Tejay Van Garderen , Igor Anton

@Cem Unden İtalya Turu 11.Etap Lucera - L'Aquila

(link)

(link)

@Cem Unden SaxoBank

@Cem UndenHer şeye rağmen Bjarne Riis

@Cem Unden Tour'da Schleck'in zincirinin atması ; Giro'da Basso ve Nibali ikilisinin harikalar yaratması , Vuelta'da Igor Anton'un düşüşü

2011'de neler olur? Henüz erken . Contador'un durumu henüz belli değil . Luxembourg Project Cycling harika bir takım kurdu . Schleckler şanslı gözüküyor . RadioShack'te Brajkovic'ten sıçrama bekliyorum bu sene . Robert Gesink, Vanden Broeck , Gilbert bu sene çoşar diyorum . Bakalım Andre Greipel , Cavendish'e sprintlerde rakip olabilecek mi? İkisinin ayrı takımlarda olması , pelotona zevk getirecek bu sene

samed akman

Aktif Üye
Tepki
33
Bisiklet
Specialized
En formda ya da en iyi bisikletçi Nibali'iydi belki ama en gösterişlisi Fabian Cancellaraydı sanırım. Cancellaranın roubaixdeki kaçışını ve motor taktı iddalarını merak edip "(link)" Paris Roubaixi indirip defalarca izledim.

Phlip Gilbert'in kaçışları inanılmazdı.
(Bu sene Gilbert ve Lotto sayesinde Canyon'nun yaptığı reklamın haddi hesabı yok. Tdf esnasında Canyon sitesinde Lottolu sporcuların aldığı derecelere göre bisikletler indirime giriyordu. Güzelim kadrolar %50 indirime girdi birgün. Ve o gün bütün kadrolar tükendi. Sebebini tahmin edin.)

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
@Cem Unden

Takip edemiyorum ki.İzlemeyince yarışları,gözden ırak olan gönülden de ırak oluyor.İzlesem takip ederim de ahh ahh.

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

ergün yurt

Daimi Üye
Tepki
358
contador ve Schleck,in kapışması komple sezona bedeldi.

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
2010 yılı için ilk üçü sıralayın deseler;

Andy,Contador,Nibali derdim...

Sprinterler arasında ise hiç tartışmasız Mark önde...Öyle bir noktada ki toplu sprint finısh'ınde bunny yapabiliyor :)

Akif Bozkurt

Forum Bağımlısı
Tepki
168
Bisiklet
Giant
Sylvain Chavanel i unutmamak lazım çok iyi bir sezon geçirdi ve harikaydı

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@GEMWK1

Uzun süredir sizi göremiyorduk buralarda .

Evet Sylvain Chavanel harika bir bisikletçi . Takım arkadaşı Jerome Pineau'da iyiydi bu sene ve Matthew Lloyd .Tempocu bisikletçilere bayılıyorum . Jens Voigt ise sporu bıraktı . Çok büyük kayıp

Tepki
36
@osmaner

katılıyorum kaptan 2011 dede patlama yapacak schleck kardesler

ergün yurt

Daimi Üye
Tepki
358
ortada bir gerçek var contador şu anda dünyanın bir numarası

dopingli olup olmaması bunu değiştirmiyor (bence).

• Beğen
Tepkiler: cagatay-taha

SamiKZ

Üye
Tepki
57
Benim seçtiğim - 2010 Dream Team

Contador
Basso
Nibali
Voigt
Cancellara
Vinokourov
Renshaw
Gilbert
Cavendish

valla bu takımımla kimse beni TDF'da durduramaz :D :rolleyes:

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bana göre 2010 sezonunun en muhteşem ismi Vincenzo Nibali idi. Giro'da Basso'ya domestiklik etti ve turu kazandırdı, kendisi sadece 2' 37'' geriden kürsü yaptı. Peşinden Vuelta'yı kazandı. Tek kelime ile muhteşemdi bence.

En savaşçı isim ise tıpkı geçmişteki gibi Vinokourov'du bence. Yaşı ilerlemiş olmasına ve uzun süre spordan ayrı kalmasına rağmen hala çok hırslı ve bunu her fırsatta bu yaşına rağmen gösteriyor. 2010 sezonunda Liège–Bastogne–Liège, Giro del Trentino ve Vuelta Chihuahua Internacional genel klasman zaferleri hala bu eski kurdun pilinin bitmediğini kanıtlıyor.