2010 model Whistle Miwok 1053v Medium - kırmızı,beyaz

yaşar boz

Üye
Tepki
10
Arkadaşlar 2010 yılından beri aşkla baktığımız bisikleti son altı aydır binanın bodrumuna kilitliyorduk. Yeri pek sağlam değildi ancak hani basiretimiz bağlandı 4.kata çıkarmaya üşendik. Ve olan oldu 6 ocak 2014 gecesi bisikletimiz çalındı.Bir hafta karakola gittim geldim bir ses çıkmadı.Bu gün itibarı ile şikayetçi oldum. Bakalım bulunabilecek mi ?Çalan mahalle hırsıları olabilir ve mahalle dışına yada il dışına çıkarılırsa bulmak zor olur dediler. Bende öyle tahmin ediyorum ancak Allahtan umut kesilmez. Bisikletim 2010 model whistle miwok v Medium kırmızı-beyaz model. Aldığım sene inernette araştırmıştım. Küçükyalı saka bisiklette bir tane ancak bulmuştum.
Kısacası bu renk, model ve ölçüde bisiklete kullandığım sürece hiç rastlamadım. Ayrıca yaptığım parça yenilemelerini de tek tek faturaları ile sakladım. Bisikletimi nerede görsem tanırım kanaatindeyim. Eğer çevrenizde son günlered bu model ve renkte bisiklet sahibi olana rastlarsanız bilinki 2.el elden alınmış yada çalınmıştır. Nasıl emin olabiliyorsun diyorsanız 2012 ve 2013 yılında whistle miwok Türkiyede satılmadı. 2011 modellerdede numara değişti . yeni model numarası 1163 v olarak yazıyor.
yasar96@msn.com , profilimdeki resim bisikletin orjinal resmidir,Saygılarımla

Scudo

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Geçmiş olsun,

Müge Anlı'ya yada Fatih Portakal'a durumu izah eden,mail yada tweet atmalıyız,

Her gün onlarca bisiklet çalınıyor,ama bulunmuyor.

• Beğen
Tepkiler: yaşar boz

yaşar boz

Üye
Tepki
10
Aslında iyi fikir ancak onlar ne yapabilir ki Gündeme gelmiş olur ancak. Bence öncelikle üst düzey kaliteli bisikletlere ehliyet gibi küçük bir taşıma ruhsatı tahsis edilebilir. 20-25 lira gibi cüzdan parasını verir cüzdanı cebimize koruz. Ruhsatı olmayanı polis yakaladı mı en yakın karakola götürür bağlar . Cüzdanın varsa gider bisikleti alırsın. Zaten çalıntı ise ortaya çıkar. Yani kimlik taşıyoruz,ehliyet taşıyoruz,araba için zorunlu ruhsat taşıyoruz.1000,2000 liralık bisiklet için neden böyle bir kimlik olmasın.Aslında denetim mekanizması çok ancak. Biz önce hırsızlığın yapılmaması için insanımızı eğitmeliyiz. Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Geçmiş yıllar da,bisiklet ehliyetleri verirlermiş vakti zamanında,keşke günümüze kadar devam etseydi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yaşar boz

Bu çok güzel ama bisikleti çalınmayan anlamaz bu konunun önemini