2010 model trek 3700 almayı düşünüyorum!

F-LOCK

Üye
Tepki
11
herkese merhaba :)
yeni bir kullanıcıyım ve bir kaç gündür nasıl bir bisiklet almalıyım sorusuna yanıt arıyordum.Ancak gördümki bu durum pekte öyle kolay değilmiş:) işte bu yüzden buradaki bilgili dostlardan yardım rica ediyorum.:)
bir kaç model inceledim ve kendimce 2010 model trek 3700 modelini beğendim(390 euro) şuanki bütçemde bu bisikleti almak için müsait durumda.
tabi bir türlü karar veremedim çünkü araştırmaya devam ettikçe iyice kafam karıştı:) lütfen bana bu konuda yardımcı olun:) tüm fikirlerinize ihtiyacım var soru yanıt şeklinde bilgi paylaşımını yaşarsak çok sevinirim:)bu süreçte yanlış bir karar verip ve bu yanlış karar sonrası sıkıntı yaşamak istemiyorum.
iyi bir başlangıç yapmak ve bu yolda devam ederken hevesimin bu yalnış karardan dolayı kırılmasınıda istemiyorum.:)
teşekkür ederim.
özürdilerim şimdi dikkat ettimde nasıl bir kullanım biçimi olacağını yazmamışım:(
eskiden extrem sporla ilgilendim uzun bir süre ve ben bu bisikleti hem şehir içerisinde hemde arazide( çok zor koşullarda değil) kullanmak istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: sokol yeşil
Scudo

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Merhaba,
Ben de 3700 kullanıyorum ve şimdiye kadar bir sorun yaşamadım. Yeni 3700 lerin eskilere göre maşasının strok unun daha fazla olduğunu göz önüne alırsanız memnun kalacağınızı düşünüyorum. Ben yine de mümkünse bütçenizi 50 € daha zorlayarak 8 li rubleye sahip 3900 almanızı öneririm.

• Beğen
Tepkiler: F-LOCK

hakan sancaktar

Daimi Üye
Tepki
170
işini görür bence ve üzerindeki komponentleri eskitince ihtiyaca göre jantları ve çekiş sistemini geliştirebilirsin. sadece disk firene uyumlu olmayan bir maşa var üzerinde ama v fren işini görürse, o da sorun olmaz.

• Beğen

F-LOCK

Üye
Tepki
11
@Orhan Kılıç

merhaba:)öncelikle çok teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı.
8 ruble ve strok derken neden bahsettiniz ve 8 rublenin vede strokun bana ne gibi bir artıları olabilir?:) kusura bakmayın bilmediğimden dolayı sormak zorundaydım.:) sevgiler...

F-LOCK

Üye
Tepki
11
@hakan sancaktar

teşekkür ederim yanıtınız için:)
anladığım kadarıyla bu modelin komponentleri fena değil!sizcede eksik kalan yanları varmıdır?yada artıları? bir avantajımda eskidikten sonrada bir kaç değişiklikle bir süre daha idare edebilirim sizin değiminizle:) güzel haber bu:) sanırım v fren benim işimi görecektir çünkü site üzerinde biraz araştırma yaptığımda v frenlerin benim için daha uygun olabileceğine kanaat getirdim.:)
bir şey daha sormak istiyorum aslında:) bu paraya daha iyi sonuç alabileceğim başka model tavsiyesinde buluna bilirmisin?karşılaştırma yapabilmek adına söyledim :)

VOLKAN ÇELİK

Forum Demirbaşı
Tepki
304
Bisiklet
Specialized
merhabalar ben 15 gün önce trek 4300 aldım çok az kullandım ve şimdi satıyorum henüz ilan falan açmadım, bisiklet şuan velespitte dilersen gidip görebilirsin, 3700 alıcağına bence benim 4300 ü al derim:)

• Beğen

VOLKAN ÇELİK

Forum Demirbaşı
Tepki
304
Bisiklet
Specialized
2010 model yeşil olan model benimkisi ayrıca ve 3700 fiyatına 4300 almış olursun ben çok daha üst modele geçeceğim için satılığa koydum

• Beğen

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
@F-LOCK
8 li ruble de arka dişli 8 li oluyor. Bu durumda 7 li rubleye göre 1. ve 2. dişliler arasına bir dişli ilave edilmiş olduğundan yokuş çıkarken gücünü daha optimal kullanmanı sağlar. Strok ise ön maşanın hareket yani esneme mesafesidir ve off road şartlarında kullanmayacaksan bir dezavantaj yaratmaz. Bence Volkan'ın teklif ettiği bisikleti görmeni tavsiye ederim. Bisikletin parçalarını değiştirerek modifiye etmektense daha üst model bir bisiklet alman daha akıllıca olur.

F-LOCK

Üye
Tepki
11
verdiğiniz tüm bilgilere çok ama çok teşekkür ederim arkadaşlar:)
gerçekten büyük yardımınız dokundu bisikletimi seçerken:)
seçerken dedim çünkü bu gün itibari ile 2010 model kron xc4000 aldım ve bir kaç değişiklik yaptırdım.
umarım herşey güzel olur:)
sevgiler...

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
herşey az bi parayla başlıyo sonra git gide artıyo o para :) bende 3700 le başlamıştım corratec motion aldım en son :) hayırlı olsun güle güle kullanın.

• Beğen