2010 Masterler kategorisi

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
Fedarasyonun 2010 faaliyet taslak proğramında Masterler kategorisi yarışları 4 adettir.Kısacası 1 sezon içerisinde Master kategoride yol yarışına iştirak edecek olan sporcular ve spor severler sadece 4 yarış koşabilecektir.özellikle 2009 yılında Bisiklet sporuna renk katan ve Bisiklet sporunun lokomotifi konumunda yer alan bu kategorinin mali nedenler yüzünden iptali bile söz konusu idi,Bu kategoride müsabakalara iştirak eden ancak böyle bir kararın alınmasında'da sessiz kalan bazı teknik arkadaşlara özellile duyurulur..Yıldızlar kategorisinden sonra en kalabalık potansiyele sahip masterler kategorisinin kaldırılmaması için,,
Federasyona e-mail,telefon veya fax yolu ile gereken itiraz,tepki ve isteklerinizi belirterek sesiniz duyrumanız gerekmektedir...Artık gerisi size kalmış sevgili master arkadaşlar..sonradan AAA neden böyle,olurmu yaaa,,bilmiyorduk,duymadıydık demeyinde,,proğram netlik kesinlik kazanmadan halledilsin...saygılar

Scudo

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
Durumla alakalı yapmış olduğumuz toplantı neticesinde Atilla Bisiklet Takımı ve Atilla Bisiklet Kliniği olarak Atilla ATAY'ın vermiş olduğu kararı yazıyorum.

Sadece masterlar kategorisi olmak üzere 2010 yılı içerisinde 6 tane yol bisikleti yarışı yapma kararı almış bulunuyoruz.Yapılacak olan tüm yarışmalarda ödüller,madalya ve kupa verilecektir.Katılacak olan yarışmacılar minimum üç kişiden oluşacak şekilde takım kurabileceklerdir.Oluşturulan takımlar yeterli olduğu takdirde takımlar genel klasmanı tutulacak ve yarışların tamamında alınan sonuçlara göre klasman oluşacaktır.Aynı yarışlar dahilinde de bireysel klasman olacağı için 6 yarış sonucunda genel klasmanın ilk üçüne(takım ve bireysel) sürpriz ödüller, kupa ve madalya verilecektir. Tüm yarışmaların ilk üç klasmanına da maddi ödül verilecektir. Yarış programları ve detay bilgileri Bisiklet Forum ve Resmi takım sitemizden yayınlanacaktır.

TÜM MASTER CAMİASINA SEVGİLERİMİZLE BEYAN EDERİZ.

Bu cevap sanırım yeterli olacaktır.

bulent_atlas

Daimi Üye
Tepki
378
Sorun maddi imkansızlıklar ise çözümün yarış sayısını azaltmak olduğunu düşünmüyorum. Yol yarışlarında Master sporcuların çokluğunun yıldız ve genç sporcuların gelişimini engelleme gibi bir duruma çıkıyorsa ( masterlara verilen harcirah nedeni ile yıldız ve gençlerin yarışlarını azaltma gibi) başka çözümler bulunarak bence bu giderilmeli idi. Harcirah sisteminde yapılacak değişiklik ile yarış sayısının arttırılabilineceğini düşünüyorum.
Neden maddi imkansızlıkların dışında gelecek sene yapılacak organizasyonlar nedeni ile yaşanacak tarih sıkışması ise bence doğru planlama ile bunun da aşılabileceğini düşünüyorum. Örneğin bu sene tatil ilan edilen ramazan önümüzdeki sezon da benzer bir uygulama geçirecekse bu dönemde yarışlar devam edebilir. 30 günlük güzel bir zaman kazanılabilinir...

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Kanımca maddi sorun varsa, yarış sayısı azaltılmak yerine zaman limiti zorlaştırılabilir, böylece daha az ama daha fazla hakedene harcıah verilmiş olunur.

Masterlar diğer kategorilere, tecrübeleri ve kaliteleri ile örnek olmaktadırlar, yine yarışlara beraber giderek yıldızlar gençler ve büyükler kategorisindeki diğer yarışçılara yardım ve destek olmaktalar.

Masterları devre dışı bırakmak yapılacak en büyük hata olacaktır. Zaten günümüzde genç bisikletçiler sıkça gelecek endişesi yaşamaktadırlar, bir de master olduklarında iyiden iyiye müsabık spordan uzaklaştırılacaklarını düşünürlerse bu genç bisikletçilerimizin motivasyonunu düşürecektir. Master kategorisi önemsenmelidir, zira geçmişten gelen kalite tecrübe ve bilgiyi yeni nesile devredecek olanlar onlardır.
Hakan Yazman

Bora TİRKİ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.889
Bisiklet
Specialized
@ADMCOACH

Yukarıdaki yazıyı çevremizdeki tüm arkadaşlara duyurmamız lazım.

Bu siteye girmeyen insanlara ulaşmamız lazım.

Karar çok şaçma.:boese157: :boese157:

Bu taslakta olan karara,onaylanmadan bir şekilde tepki göstermek lazım.:boese157:

Daha mantıklı bir karar bekliyoruz. :boese157:

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
Kesin olmamakla birlikte sanıyorum yine masterlerde barajın %5 e çekileceği yönünde'de bazı kararlarında düşünüldüğü gündem'dedir.İyice gülünç olmaya başladı bu iş.onuda geçtik bu kararlar alınırken Masterler kategorisinde yarışan bazı arkadaşlarımız neden bu olaya müdahele etmezler onuda anlamak çok güç,Geçerli bir sebebi olmadan Alınan bu kararların ne kadar fayda sağlayacağıda düşünülmeli aslında,,2010 da masterler ile ilgili bir çok çalışma ve kararlar var ama ben şimdilik önemli olan bir kaçına değinmek istedim...Sanırım Federasyonun bu yarış açığını Atilla tamamlayacak yine
Lütfen yazımı dikkatli okuyarak yorumlayın....sevgiler ve saygılar

mehmet özbay

Forum Bağımlısı
Tepki
296
Bisiklet
Specialized
federasyonun bu olaya bir çare getireceğine inanıyorum elbette biz mastırların tecrubelerinden yeni yetişen yıldızlar ve gençler faydalanması gerek bu yüzden mastırlar mtb ve yol yarışlarının en renkli bölümünü mastırlar oluşturmaktadır gençler bizleri seyredip gıpta ile bakarken geleceklerini görmektedirler mastırların iptali bisiklet sporuna vurulacak büyük bir darbedir federasyonumuz çok aklı selim ınsanlardan oluşmuştur örnek sporculardan oluşan mastır sporcuların gelecekteki bisiklet sporcularına örnek olduklarının bilincindedirler
bütün mastır sporculara gereken saygının gösterileceği umuduyla
saygılar

murat ağırdilli

Daimi Üye
Tepki
290
arkadaşlar mastır katagorisi direk federasyonla ilgili değil bazı arkadaşların (federasyonun teknik komitesinde) eğer anteremanı varsa forumda ise hemen mastır katagorisini proğrama koyar aksi taktirde onlar istemezse hiç bir zaman yarış koşamayız çünkü kalem onların elinde ve onlarada ne kadar hesap sorarsanız sorun bir netice alamazsınız yazımdan rahatsız olan kişilere direk cevap verebilirim ama muhatap almak istemediğimi şimdiden bilinsin

• Beğen
Tepkiler: Serkan TELYAKAR