Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2010 İspanya Turu

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında yasin emre erdoğan tarafından paylaşıldı.

  1. yasin emre erdoğan

    yasin emre erdoğan Aktif Üye

    Kayıt:
    8 Haziran 2010
    Mesajlar:
    119
    Beğeniler:
    95
    Şehir:
    istanbul-avcılar
    Seviye:
    Bu yıl İspanya Turu 75. yılını kutlayacak. 75 yıl önce 14 etaptan oluşuyordu. Geçen zaman içerisinde ilerleyen bisiklet sporu ve halkın ilgisi sebebiyle yıldan yıla ilerleme kaydederek 75 yıl sonra yani 2010 İspanya Turu 21 etaptan oluşmak üzere 170 km ortalama mesafe dikkate alınarak hazırlanmıştır. 28 Ağustos 2010 - 19 Eylül 2010 tarihleri arasında yapılacak olan İspanya turunun ilk etabı takım zamana karşı ile Sevilla şehrinden başlayacak. 21. Etap ve final finişi Madrid' de sonlanacak. Sadece bir etap bireysel zamana karşı etabının bulunması ve dağ etaplarının ağırlıklı olması sebebi ile bu yıl dağ etaplarını en iyi tırmanan isimlerin favori olacağını gösteriyor.


    16,5 km uzunluğunda olan zamana karşı etabı uzun ve düz bir etap ile klasik bir başlangıç niteliğinde. 21 etap sonunda toplam İspanya Turu yarış mesafesi 3.337,9 km toplam mesafede.





    ETAP DETAYLARI

    11 Düz etap, 8 orta ve 1 yüksek dağ etabı, 1 takım zamana karşı ve 1 bireysel zamana karşı etaptan oluşuyor.


    TIRMANIŞ DETAYLARI

    3 Özel kategoride tırmanış puanlaması mevcut. 10 noktada 1. tırmanış kapısı, 14 noktada 2. tırmanış kapısı, 13 noktada 2. tırmanış kapısı olmak üzere toplamda 40 tırmanış kapısı olacak.


    DİĞER DETAYLAR

    6 Dağ Finişi,

    1 Etap 16,5 km mesafelik Takım Zamana Karşı etabı Sevilla),

    17. Etap 46,0 km Bireysel Zamana Karşı Etabı (Penafiel)



    2010 İSPANYA TUR TAKVİMİ

    Etap 1 28 Ağustos Cumartesi 16.5km Sevilla-Sevilla TTT
    Etap 2 29 Ağustos Pazar 173km Alcalá de Guadaíra-Marbella
    Etap 3 30 Ağustos Pazartesi 156km Marbella-Málaga
    Etap 4 31 Ağustos Salı 177km Málaga-Valdepeñas de Jaén
    Etap 5 1 Eylül Çarşamba 194km Guadix-Lorca
    Etap 6 2 Eylül Perşembe 144km Caravaca de Cruz-Murcia
    Etap 7 3 Eylül Cuma 170km Murcia-Orihuela
    Etap 8 4 Eylül Cumartesi 188.8km Villena-Xorret del Catí
    Etap 9 5 Eylül Pazar 187km Calpe-Alcoy

    6 Eylül Pazartesi DİNLENME GÜNÜ Descanso Traslado

    Etap 10 7 Eylül Salı 173.7km Tarragona-Vilanova i la Geltrú
    Etap 11 8 Eylül Çarşamba 208km Vilanova i la Geltrú-Andorra (Vallnord / sector Pal)
    Etap 12 9 Eylül Perşembe 175km Andorra la Vella-Lleida
    Etap 13 10 Eylül Cuma 193.7km Rincón de Soto-Burgos
    Etap 14 11 Eylül Cumartesi 178.8km Burgos-Peña Cabarga
    Etap 15 12 Eylül Pazar 170km Solares-Lagos de Covadonga
    Etap 16 13 Eylül Pazartesi 179.3km Gijón-Cotobello

    14 Eylül Salı DİNLENME GÜNÜ Descanso Traslado

    Etap 17 15 Eylül Çarşamba 46km Peñafiel-Peñafiel (Bireysel zamana karşı)
    Etap 18 16 Eylül Perşembe 153km Valladolid-Salamanca
    Etap 19 17 Eylül Cuma 200km Piedrahita-Toledo
    Etap 20 18 Eylül Cumartesi 168.8km "San Martín de Valdeiglesias-Bola del MundoEtapa 7 Estrellas Comunidad de Madrid"
    Etap 21 19 Eylül Pazar 100km San Sebastián de los Reyes-Madrid



    ALINTIDIR
     
  2. Özgür Yalçın

    Özgür Yalçın Kıdemli Üye

    Kayıt:
    11 Ocak 2008
    Mesajlar:
    367
    Beğeniler:
    214
    Şehir:
    ankara
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    heyecanla bekliyorus
     
    yasin emre erdoğan bunu beğendi.
  3. Özgün ÇETİN

    Özgün ÇETİN Forum Demirbaşı

    Kayıt:
    21 Mayıs 2009
    Mesajlar:
    517
    Beğeniler:
    337
    Şehir:
    Çanakkale
    Seviye:
    ilk gün takım zamana karşıdan sonra sarı mayoyu kim giyecek?

    kazanan takımın kaptanı mı ? yoksa çizgiden ilk geçen takım elemanı mı ?
     
    yasin emre erdoğan bunu beğendi.
  4. gurol

    gurol Onursal Üye

    Kayıt:
    15 Eylül 2004
    Mesajlar:
    1.744
    Beğeniler:
    3.119
    Şehir:
    Kapadokya
    Seviye:
    İlk geçen. Tabiki ayarlarlar onu, kim gerekliyse o geçer çizgiyi ilk.
     
    yasin emre erdoğan bunu beğendi.
  5. Cem Unden

    Cem Unden Onursal Üye

    Kayıt:
    12 Şubat 2010
    Mesajlar:
    3.461
    Beğeniler:
    5.524
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    İspanya Bisiklet Turu , 20 sene öncesine kadar Mart , Nisan ayları civarında düzenlenirdi . İlk defa 1990'lı yılların başında seyretmiştim . Abraham Olano , Tony Rominger , Jalabert ,Alex Zulle efsaneydi, bu turda .Aynı zamanda en çok sevdiğim turdur .

    Neden mi ? İspanya'nın yolları ,köyleri ,ovaları aynı Türkiye'ye benzer de ondan !

    Tony Rominger(Mapei Clas - İsviçreli - Çok iyi bir yokuşçuydu) ,90ların ünlü bisikletçisi , Size göre sağdaki Alex Zülle
    [​IMG]

    [​IMG]
     
    caner ünsal ve yasin emre erdoğan bunu beğendi.
  6. Özgün ÇETİN

    Özgün ÇETİN Forum Demirbaşı

    Kayıt:
    21 Mayıs 2009
    Mesajlar:
    517
    Beğeniler:
    337
    Şehir:
    Çanakkale
    Seviye:
    züllenin gözlükleri kest =)
     
    yasin emre erdoğan bunu beğendi.
  7. kenanyaman

    kenanyaman Forum Bağımlısı

    Kayıt:
    6 Ocak 2008
    Mesajlar:
    706
    Beğeniler:
    452
    Şehir:
    giresun
    Seviye:
    hangi takımlar katılıyor daha geniş bilgi var mı ???
     
    yasin emre erdoğan bunu beğendi.
  8. Cem Unden

    Cem Unden Onursal Üye

    Kayıt:
    12 Şubat 2010
    Mesajlar:
    3.461
    Beğeniler:
    5.524
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    yasin emre erdoğan bunu beğendi.
  9. gurol

    gurol Onursal Üye

    Kayıt:
    15 Eylül 2004
    Mesajlar:
    1.744
    Beğeniler:
    3.119
    Şehir:
    Kapadokya
    Seviye:
    The Teams

    Ag2r La Mondiale Alm
    Andalucia - Cajasur Aca
    Astana Ast
    Bbox Bouygues Telecom Btl
    Caisse D'epargne Gce
    Cervelo Test Team Ctt
    Cofidis, Le Credit En Ligne Cof
    Euskaltel - Euskadi Eus
    Footon-servetto Fot
    FranÇaise Des Jeux Fdj
    Garmin - Transitions Grm
    Lampre-farnese Vini Lam
    Liquigas-doimo Liq
    Omega Pharma-lotto Olo
    Quick Step Qst
    Rabobank Rab
    Sky Professional Cycling Team Sky
    Team Htc - Columbia Thr
    Team Katusha Kat
    Team Milram Mrm
    Team Saxo Bank Sax
    Xacobeo Galicia Xac
     
    yasin emre erdoğan bunu beğendi.
  10. iconaclast

    iconaclast Aktif Üye

    Kayıt:
    16 Temmuz 2008
    Mesajlar:
    109
    Beğeniler:
    48
    Şehir:
    bursa
    Seviye:
    Takım liderlerini ve kadrolarının açıklamasını ne zaman yaparlar?
     
    yasin emre erdoğan bunu beğendi.
  11. Cem Unden

    Cem Unden Onursal Üye

    Kayıt:
    12 Şubat 2010
    Mesajlar:
    3.461
    Beğeniler:
    5.524
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    Xacobeo Galicia Kadroyu açıkladı

    Ezequiel Mosquera, David García, Gonzalo Rabuñal, Delio Fernández, Gustavo César Veloso, Serafín Martínez, Marcos García, Vladimir Isaychev, Gustavo Rodríguez, Francisco Pacheco ve Gustavo Domínguez

    David Garcia , 2 sene önce Türkiye Turunu kazanmıştı .Kaptan Mosquera

    Kaynak:http://www.esciclismo.com/ampliada.asp?Id=15565

    [​IMG]
     
  12. necdet

    necdet Yeni Üye

    Kayıt:
    2 Eylül 2007
    Mesajlar:
    4
    Beğeniler:
    4
    Şehir:
    istanbul
    vino ve menchov var mı turda. ben sanchez ya da valverde sorun yaşarsa vino'dan çok umutluyum, tabi yarışırsa...menchov'sa tektir, tourmaulet'de ağır kalmasaydı zamana karşı tadından yenmezdi.
     
    yasin emre erdoğan bunu beğendi.
  13. ömer başkan

    ömer başkan Yeni Üye

    Kayıt:
    13 Temmuz 2010
    Mesajlar:
    6
    Beğeniler:
    12
    Şehir:
    Muğla
    Cervélo TestTeam

    De Castro Iñigo Cuesta Lopez, (ESP)
    Theo Bos, (NED)
    Philip Deignan, (IRL)
    Stefan Denifl, (AUT)
    Xavier Florencio Cabre, (ESP)
    Roger Hammond, (GBR)
    Thor Hushovd, (NOR)
    Carlos Sastre Candil, (ESP)
    Xavier Tondo Volpini, (ESP)
    Reserve – Brett Lancaster, (AUS)
    Reserve – Oscar Pujol Munoz, (ESP)
    AgRr La Mondiale

    Nicolas Roche, (IRL)
    José Luis Arrieta Lujambio, (ESP)
    Guillaume Bonnafond, (FRA)
    Hubert Dupont, (FRA)
    Sébastien Hinault, (FRA)
    Biel Kadri, (FRA)
    Rinaldo Nocentini, (ITA)
    Christophe Riblon, (FRA)
    Ludovic Turpin, (FRA)
    Reserve – Cyril Dessel, (FRA)
    Reserve – Kristof Goddaert, (BEL)
    Reserve – Yuriy Krivtsov, (UKR)
    Reserve – Julien Loubet, (FRA)
    Reserve – Gatis Smukulis, (LAT)
    Andalucia-Cajasur

    José Angel Gomez Marchante, (ESP)
    Manuel Calvente Corbas, (ESP)
    Sergio Carrasco Garcia, (ESP)
    Juan Javier Estrada Ruiz, (ESP)
    Javier Moreno Bazan, (ESP)
    Manuel Ortega Ocana, (ESP)
    Antonio Piedra Perez, (ESP)
    Javier Ramirez Abeja, (ESP)
    Jose Vicente Toribio Alcolea, (ESP)
    Reserve – Antonio Cabello Baena, (ESP)
    Reserve – Pablo Lechuga Rodriguez, (ESP)
    Reserve – Martin Montenegro Jorge, (ARG)
    Astana

    Oscar Pereiro Sio, (ESP)
    Assan Bazayev, (KAZ)
    Allan Davis, (AUS)
    Alexsandr Dyachenko, (KAZ)
    Dmitriy Fofonov, (KAZ)
    Enrico Gasparotto, (ITA)
    Valentin Iglinskiy, (KAZ)
    Josep Jufre Pou, (ESP)
    Andrey Zeits, (KAZ)
    Reserve – Maxim Gourov, (KAZ)
    Reserve – Sergey Renev, (KAZ)
    Reserve – Gorazd Stangelj, (SLO)
    Bbox Bouygues Telecom

    Freddy Bichot, (FRA)
    William Bonnet, (FRA)
    Yohann Gene, (FRA)
    Vincent Jerome, (FRA)
    Alexandre Pichot, (FRA)
    Perrig Quemeneur, (FRA)
    Pierre Rolland, (FRA)
    Matthieu Sprick, (FRA)
    Nicolas Vogondy, (FRA)
    Reserve – Giovanni Bernaudeau, (FRA)
    Reserve – Laurent Lefevre, (FRA)
    Reserve – Johann Tschopp, (SUI)
    Caisse d’Epargne

    David Arroyo Duran, (ESP)
    Marzio Bruseghin, (ITA)
    Imanol Erviti, (ESP)
    José Vicente Garcia Acosta, (ESP)
    David Lopez Garcia, (ESP)
    Luis Pasamontes Rodriguez, (ESP)
    Ruben Plaza Molina, (ESP)
    Luis Leon Sanchez Gil, (ESP)
    Rigoberto Uran Uran, (COL)
    Reserve – Juan Jose Cobo Acebo, (ESP)
    Reserve – Pablo Lastras Garcia, (ESP)
    Reserve – Alberto Losada Alguacil, (ESP)
    Reserve – Francisco Perez Sanchez, (ESP)
    Reserve – Juan Mauricio Soler Hernandez, (COL)
    Reserve – Xabier Zandio Echaide, (ESP)
    Cofidis, Le Credit En Ligne

    Samuel Dumoulin, (FRA)
    Tony Gallopin, (FRA)
    Christophe Kern, (FRA)
    Arnaud Labbe, (FRA)
    David Moncoutie, (FRA)
    Rémi Pauriol, (FRA)
    Nico Sijmens, (BEL)
    Rein Taaramae, (EST)
    Romain Zingle, (BEL)
    Reserve – Mickaël Buffaz, (FRA)
    Reserve – Rémi Cusin, (FRA)
    Reserve – Kevin Ista, (BEL)
    Reserve – Sébastien Minard, (FRA)
    Euskaltel-Euskadi

    Igor Anton Hernandez, (ESP)
    Koldo Fernandez, (ESP)
    Benat Intxausti Elorriaga, (ESP)
    Esteban Egoi Martinez De, (ESP)
    Mikel Nieve Ituralde, (ESP)
    Juan Jose Oroz Ugalde, (ESP)
    Amets Txurruka, (ESP)
    Pablo Urtasun Perez, (ESP)
    Gorka Verdugo Marcotegui, (ESP)
    Reserve – Javier Aramendia Lorente, (ESP)
    Reserve – Alan Perez Lezaun, (ESP)
    Footon-Servetto

    Jose Alberto Benitez Roman, (ESP)
    Antonio Leal Cardoso Manuel, (POL)
    Giampaolo Cheula, (ITA)
    Arkaitz Duran Daroca, (ESP)
    David Gutierrez, (ESP)
    Enrique Mata, (ESP)
    Aitor Perez Arrieta, (ESP)
    Rafael Valls Ferri, (ESP)
    David Vitoria, (SUI)
    Reserve – Matthias Brandle, (AUT)
    Reserve – Vidal Celis Zabala, (ESP)
    Reserve – Martin Pedersen, (DEN)
    Reserve – Johnnie Walker, (AUS)
    Française des Jeux

    Christophe Le Mevel, (FRA)
    Olivier Bonnaire, (FRA)
    Pierre Cazaux, (FRA)
    Sébastien Chavanel, (FRA)
    Mikael Cherel, (FRA)
    Yauheni Hutarovich, (BLR)
    Gianni Meersman, (BEL)
    Yoann Offredo, (FRA)
    Arthur Vichot, (FRA)
    Reserve – Rémy Di Gregorio, (FRA)
    Reserve – Arnaud Gerard, (FRA)
    Reserve – Jussi Veikkanen, (FIN)
    Garmin-Slipstream

    Thomas Danielson, (USA)
    Julian Dean, (NZL)
    Tyler Farrar, (USA)
    Michel Kreder, (NED)
    Christian Meier, (CAN)
    David Millar, (GBR)
    Velde Ricardo Van Der, (NED)
    Matthew Wilson, (AUS)
    David Zabriskie, (USA)
    Reserve – Fredrik Kessiakoff, (SWE)
    Reserve – Thomas Peterson, (USA)
    Reserve – Peter Stetina, (USA)
    Lampre

    Alessandro Petacchi, (ITA)
    Grega Bole, (SLO)
    Danilo Hondo, (GER)
    Andrey Kashechkin, (KAZ)
    Mirco Lorenzetto, (ITA)
    Marco Marzano, (ITA)
    Manuele Mori, (ITA)
    Daniele Pietropolli, (ITA)
    Daniele Righi, (ITA)
    Reserve – Vitaliy Buts, (UKR)
    Reserve – Mauro Da Dalto, (ITA)
    Reserve – Angelo Furlan, (ITA)
    Reserve – Marcin Sapa, (POL)
    Reserve – Diego Ulissi, (ITA)
    Liquigas-Doimo

    Daniele Bennati, (ITA)
    Mauro Finetto, (ITA)
    Jacopo Guarnieri, (ITA)
    Robert Kiserlovski, (CRO)
    Roman Kreuziger, (CZE)
    Vincenzo Nibali, (ITA)
    Fabio Sabatini, (ITA)
    Ivan Santaromita, (ITA)
    Frederik Willems, (BEL)
    Reserve – Maciej Paterski, (POL)
    Reserve – Franco Pellizotti, (ITA)
    Reserve – Alessandro Vanotti, (ITA)
    Reserve – Oliver Zaugg, (SUI)
    Omega Pharma-Lotto

    Jan Bakelandts, (BEL)
    Christophe Brandt, (BEL)
    Mickael Delage, (FRA)
    Philippe Gilbert, (BEL)
    Leif Hoste, (BEL)
    Olivier Kaisen, (BEL)
    Jean-christophe Peraud, (FRA)
    Greg Van Avermaet, (BEL)
    Jelle Vanendert, (BEL)
    Reserve – Michiel Elijzen, (NED)
    Reserve – Daniel Moreno Fernandez, (ESP)
    Reserve – Staf Scheirlinckx, (BEL)
    Reserve – Jurgen Van Goolen, (BEL)
    Quick Step

    Carlos Barredo Llamazales, (ESP)
    Dario Cataldo, (ITA)
    Kevin De Weert, (BEL)
    Stijn Devolder, (BEL)
    Davide Malacarne, (ITA)
    Branislau Samollau, (BLR)
    Andreas Stauff, (GER)
    Matteo Tosatto, (ITA)
    Wouter Weylandt, (BEL)
    Reserve – Tom Boonen, (BEL)
    Reserve – Addy Engels, (NED)
    Reserve – Kevin Hulsmans, (BEL)
    Reserve – Nikolas Maes, (BEL)
    Rabobank

    Mauricio Ardila Cano, (COL)
    Oscar Freire Gomez, (ESP)
    Manuel Garate Juan, (ESP)
    Dmitry Kozontchuk, (RUS)
    Sebastian Langeveld, (NED)
    Paul Martens, (GER)
    Denis Menchov, (RUS)
    Laurens Ten Dam, (NED)
    Pieter Weening, (NED)
    Reserve – Grischa Niermann, (GER)
    Reserve – Nick Nuyens, (BEL)
    Reserve – Joost Posthuma, (NED)
    Reserve – Tom Stamsnijder, (NED)
    Team Sky

    John-lee Augustyn, (RSA)
    Kjell CarlstrÖm, (FIN)
    Juan Antonio Flecha Giannoni, (ESP)
    Simon Gerrans, (AUS)
    Peter Kennaugh, (GBR)
    Thomas LÖvkvist, (SWE)
    Petter Nordhaug Lars, (NOR)
    Ian Stannard, (GBR)
    Ben Swift, (GBR)
    Reserve – David Cioni Dario, (ITA)
    Reserve – Christopher Froome, (GBR)
    Reserve – Greg Henderson, (NZL)
    Reserve – Christopher Sutton, (AUS)
    Reserve – Davide Vigano, (ITA)
    HTC-Columbia

    Ytting Bak Lars, (DEN)
    Mark Cavendish, (GBR)
    Bernhard Eisel, (AUT)
    Harley Goss Matthew, (AUS)
    Hayden Roulston, (NZL)
    Kanstantsin Siutsou, (BLR)
    Tejay Van Garderen, (USA)
    Martin Velits, (SVK)
    Peter Velits, (SVK)
    Reserve – Michael Albasini, (SUI)
    Reserve – Maxime Monfort, (BEL)
    Reserve – Marco Pinotti, (ITA)
    Reserve – Frantisek Rabon, (CZE)
    Team Katusha

    Joaquin Rodriguez Oliver, (ESP)
    Gianpaolo Caruso, (ITA)
    Denis Galimzyanov, (RUS)
    Vladimir Gusev, (RUS)
    Joan Horrach Rippoll, (ESP)
    Vladimir Karpets, (RUS)
    Alexandr Kolobnev, (RUS)
    Evgeny Petrov, (RUS)
    Filippo Pozzato, (ITA)
    Reserve – Nikita Eskov, (RUS)
    Reserve – Mikhail Ignatiev, (RUS)
    Reserve – Danilo Napolitano, (ITA)
    Reserve – Nikolay Trusov, (RUS)
    Reserve – Eduard Vorganov, (RUS)
    Team Milram

    Robert Forster, (GER)
    Markus Fothen, (GER)
    Dominique Nerz, (GER)
    Dominik Roels, (GER)
    Matthias Russ, (GER)
    Björn Schröder, (GER)
    Roy Sentjens, (BEL)
    Niki Terpstra, (NED)
    Paul Voss, (GER)
    Reserve – Gerald Ciolek, (GER)
    Reserve – Wim De Vocht, (BEL)
    Reserve – Markus Eichler, (GER)
    Reserve – Johannes Fröhlinger, (GER)
    Reserve – Peter Wrolich, (AUT)
    Team Saxo Bank

    Anders Lund, (DEN)
    Fabian Cancellara, (SUI)
    Baden Cooke, (AUS)
    José Haedo Juan, (ARG)
    Domenik Klemme, (GER)
    Gustav Larsson, (SWE)
    Stuart O’Grady’, (AUS)
    Andy Schleck, (LUX)
    Frank Schleck, (LUX)
    Reserve – Kasper Klostergaard Larsen, (DEN)
    Reserve – André Steensen, (DEN)
    Xacobeo Galicia

    Ezequiel Mosquera Miguez, (ESP)
    Gustavo Cesar Veloso, (ESP)
    Delio Fernandez Cruz, (ESP)
    David Garcia Dapena, (ESP)
    Marcos Garcia Fernandez, (ESP)
    Vladimir Isaichev, (RUS)
    Serafin Martinez, (ESP)
    Gonzalo Rabuñal Rios, (ESP)
    Gustavo Rodriguez Iglesias, (ESP)
    Reserve – Gustavo Dominguez Lemos, (ESP)
    Reserve – Francisco Jose Pacheco Torres, (ESP)
     
    yasin emre erdoğan ve Cycleone bunu beğendi.
  14. Cem Unden

    Cem Unden Onursal Üye

    Kayıt:
    12 Şubat 2010
    Mesajlar:
    3.461
    Beğeniler:
    5.524
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    Saxobank'ta Richie Porte'nin olmaması ilginç geldi bana . Ben olsam Andy Schleck yerine Richie Porte'yi alırım . Nasıl olsa seneye Schleck yok . Benim favorim Vincenzo Nibali .

    Kadrolar bence biraz erken açıklanmış . İlginç isimler var .
     
    yasin emre erdoğan bunu beğendi.
  15. ömer başkan

    ömer başkan Yeni Üye

    Kayıt:
    13 Temmuz 2010
    Mesajlar:
    6
    Beğeniler:
    12
    Şehir:
    Muğla
    Andy'nin olması tamamen Frank Schleck'in genel klasman iddiası için.Ama sana katılıyorum Liguigas çok güçlü kadroyla geliyorlar.Eğer takım lideri Nibali olursa en büyük favorilerden birisi olur..Kreuziger ve Pelizotti durumları ne olacak görmek lazım
     
    yasin emre erdoğan ve Cem Unden bunu beğendi.
  16. Cem Unden

    Cem Unden Onursal Üye

    Kayıt:
    12 Şubat 2010
    Mesajlar:
    3.461
    Beğeniler:
    5.524
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    Pellizotti doping cezalısı . Astana'da Vinokourov muhakkak olmalı . Kadroları nereden aldınız ?

    Française des Jeux'dan Chris Le Mevel'den de patlama bekliyorum.Liquigas'ta Sagan neden yok ?TdF'ye de katılmadı . İyi bir sprinterdir kendisi. Cancellara'nın yerine de Lövkquist olabilir. Oscar Pereiro sporu bırakacakken lider olarak Astana'nın başında olması ilginç .

    Lampre'de Andrey Kashechkin (KAZ) var ; Vino'nun eski takım arkadaşı . 2 sene doping cezası almıştı. QuickStep'de Kevin De Weert ,TdF 2010'da genel klasmanda 18. olarak büyük başarı sağlamıştı.

    Tondo Volpini(Cervelo) ,omzunu kırdı . Yine de bu kadroların son kadrolar olduğunu sanmıyorum. Daha erken son kadrolar için
     
    yasin emre erdoğan bunu beğendi.
  17. Özgün ÇETİN

    Özgün ÇETİN Forum Demirbaşı

    Kayıt:
    21 Mayıs 2009
    Mesajlar:
    517
    Beğeniler:
    337
    Şehir:
    Çanakkale
    Seviye:
    sastre asılcakmış sanırım öyle konuşuluyor.
     
    yasin emre erdoğan bunu beğendi.
  18. Cem Unden

    Cem Unden Onursal Üye

    Kayıt:
    12 Şubat 2010
    Mesajlar:
    3.461
    Beğeniler:
    5.524
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    Cervelo'da 41 yaşındaki Iñigo Cuesta Lopez 17. Vuelta'ya katılacak . Onurunlandırmak amacıyla yarışa 1 numara ile başlatacaklar.

    Samimi olmam gerekirse Sastre'den çok fazla beklentim yok.

    Iñigo Cuesta, Vuelta'daki 17. startı
    [​IMG]
     
    yasin emre erdoğan ve Cycleone bunu beğendi.
  19. ömer başkan

    ömer başkan Yeni Üye

    Kayıt:
    13 Temmuz 2010
    Mesajlar:
    6
    Beğeniler:
    12
    Şehir:
    Muğla
    http://velonews.competitor.com/2010...362?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter
    kadroların acıklanan hali bu. Eğer sakatlık, çekilme vs. durumlar olursa rezervdeki sporcular onun yerine geçebilir. Pelizotti durumu kesinlik kazanmadığı için yedekte tutuyorlar diye biliyorum. Cancellara ise büyük ihtimalle olacaktır turda. Ayrıca takım liderleri henüz belli değil sıralama numara sıralaması değildir yani.
     
    yasin emre erdoğan ve Cem Unden bunu beğendi.
  20. Cem Unden

    Cem Unden Onursal Üye

    Kayıt:
    12 Şubat 2010
    Mesajlar:
    3.461
    Beğeniler:
    5.524
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    Pellizotti , Tadej ve Prado için henüz kesin karar yok ama rezerve olması saçma geldi bana.

    http://www.roadcycling.com/articles/Franco-Pellizotti-Faces-2-year-Doping-Ban_003781.shtml


    Liquigas'ın resmi stesindeki basın açıklaması şöyle
    http://www.teamliquigasdoimo.com/2010/eng/main.php?mod=comunicatiStampa&ini=9&fine=11&pag=3#
     
    yasin emre erdoğan bunu beğendi.