Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2010 FIA Dünya Ralli Şampiyonası Şile'de.

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Tolga Ayla tarafından paylaşıldı.

1. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Bende bu organizasyonda ''Acil sürücü çıkartma'' ekiplerinin birinde görev alacağım..

Yarış takvimininde Şile-Riva köylerine bisikletleri ile çıkmak isteyenlerin dikkatine..

TOSFED olarak, 2010 FIA Dünya Ralli Şampiyonası'nın dördüncü ayağı Türkiye Rallisi'nin organize etmenin heyecanını yaşıyoruz. Organizasyon aynı zamanda Junior Dünya Ralli Şampiyonası, Pirelli Star Drivers ve uluslar arası Fiesta Kupası FSTI'yı da içeriyor.
    Türkiye Rallisi sayesinde, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, tüm güzelliği ile konuklarını bir kez daha büyülemeye hazırlanıyor. Asya ve Avrupa kıtalarında gerçekleştirilecek olan bu benzersiz organizasyon, 15 Nisan 2010 günü Sultanahmet'te yapılacak Sembolik Start ile başlayacak.
    Rallinin en önemli parçalarından birisini, 16 Nisan Cuma akşamı Kadıköy'de yapılacak olan Özel Seyirci Etabı oluşturuyor. Ralli, koşulacak 23 etabın ardından 18 Nisan Pazar günü Pendik'te noktalanacak.

http://www.rallyofturkey.org/tr/tur-paketleri.aspx

Ali Menemen, Mehmet Boran ve reha genç bunu beğendi.
  2. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    Geçen yıllarda antalya'da yapılırdı bu musâbaka istanbul'a gelmesi isabet olmuş, daha fazla ilgi göreceği aşikâr.

Tolga Ayla bunu beğendi.
  3. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Reha keşke Antalya'da yapılsaydı..

O Kemerde otelde kalıp sabah saat 3 - 4 gibi arazi tekerli araçlarla toroslara tırmanıyorsun.

O sabahın dehşet keskin soğuğunu bol oksijenle içine çekiyorsun..

Varacağımız yer taşlık yola hakim olduğu için 20-30 km lik sonraki bekleme noktamıza 3 saatte varıyoruz.

Sabah tüpte çay kaynatılır, oh mis gibi güneşin doğuşu çıplak toroslarda..

Ah bu sefer orada olsaydı ben bisikletimi götürmez miydim, o dağları görev bitiminden sonra tek başıma Kemer'e dönmez miydim?

Vay be ne güzel olurdu!!

d.berkay ve reha genç bunu beğendi.
  4. Hasan Kuru

Hasan Kuru Onursal Üye

Seviye:
    Tolga abi senin tam olarak mesleğin ne ? Yani ambulansta ilk yardım görevlisi veya pratisyen falan mı? Sorumu mazur gör Tolga abi valla çok merak ettim. Yani ne güzel bisiklet yarışlarında falan görev alıyorsun. Özel olarak istek mi yapıyorsun nasıl oluyor çok merak ettim.

Saygılarımla,
    İyi Akşamlar

Tolga Ayla bunu beğendi.
  5. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Hasan ben 14 yıllık Paramediğim.. Paramedik demek kabaca tıbbi tedavi öncesi tüm müdehaleler ve ilaç yapımları gelir.

Geçtiğimiz süre içersinde birazda kişisel meraktanda mesleğimde tecrübelerimin yanında mesleğimin gerektirdiği bir çok dalda (arama kurtarma faaliyetleri, hava ve kara ambulanslarında) çalıştım. Son 6 yıldırda devlette sözleşmeli olarak çalışıyorum ve kendi müdürlüğümüz görevlendirmesinde hem şehir içi hemde şehirler arasında bir çok eğitim aldım (terörizm, kimyasal silahlar, biyolojik ajanlar..vs korunma)

Bu bilgilerimi zamanla resüsitasyon kurslarında, travma kurslarında ulusal medikal kurtarma ekiplerin eğitilmesinde de kullanıyorum.

Anlayacağım nerde zorluk varsa oradaki problemi çözebilecek bir yapım var. Bunu benimle birlikte uzun turlara çıkan arkadaşlarda da zaman zaman yaşadığımız tatsız olaylarda da gördüler..

Ne yapalım kimisine rahat batıyor işte :D

Hasan Kuru ve Mehmet Boran bunu beğendi.
  6. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hasan insanın başına ne gelirse meraktan gelir :D

Abi MİT ten mi geldin sen ajan filanmısın :D

Tolga Ayla ve Hasan Kuru bunu beğendi.
  7. Hasan Kuru

Hasan Kuru Onursal Üye

Seviye:

Bu bisiklet hobisini bana sen merak ettirdin bak bişi olmadı :D