2009 Sezonu Yarış Takvimi Açıklandı ! Yorumlar ve bilgiler için Buyrun

Bora TİRKİ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.889
Bisiklet
Specialized
Merhaba

2009 Bisiklet Yarış Takvimi Belli oldu.

Dağ bisikletinde resmi 12 yarış olacak.Özel yarışlarda olacağını düşünürsek güzel bir sezon geçireceğiz.

2008 yılında olduğu gibi yarışların çoğu Alanya'da yapılacak.
Ekim ayında Alanya'da yapılacak olan yarışta 13.sezonumu dolduracağım.
İlk yapıldığında kendi kendime şu lafı söyledimi hatırlıyorum."Umarım böyle güzel yarış bir daha ki yılda (1998) yapılır." demiştim. :D :D
Geride bıraktığım yıllara bakınca "VAYY ANASINI "diyorum.

Manavgat'ta üst üste 2 yarış , Cmt: XC (cross country) Pazar ise : XCM (maraton) koşacağız.
Cmt,pazar yarışına anlam vermeyenlere bir hatırlatma.
Eskiden Kapadokya MTB Festivalinde Cuma:Zamana karşı (TimeTrail),Cmt:XC (Cross Country) ve Pazar da XCM (Maraton) koşardık ve genel klasman sonuçları her gün değişirdi.Dinlenmeden üst üstte 3 yarış.
Yani benim için çok güzel oldu.Zor olan her yarış zaman hoşuma gider.
:p
Bu sene ; Maraton Türkiye Şampiyonası olmaması üzücü :( isterdim ki her sene , Türkiye Maraton Şampiyonası olsun.

İstanbul'da ise sadece 1 yarış bulunuyor.

Ankara'da "International Ankara MTB Cup" C2 klasmanında tek yarış koşulacak.

lk defa Isparta 'da "International Isparta MTB Cup" C3 klasmanında yapılacak.

Kapadokya'da ürgüp ve Göreme olmak üzere 2 yarış koşacağız.Cuma ve Pazar.:D

Geçen sene denemesi yapılan yarış bu sezon "International Aksaray MTB Race" C2 klasmanında yapılacak.İstanbul Aksaray değil. :D

Sezonun son resmi yarışını koştuğumuz Manisa'da bu yıl "Dağ Bisikleti Türkiye Şampiyonası " olarak takvime girdi.Tebrikler MANİSA.
Güzel parkurdu, dizimdeki sakatlıktan dolayı doyamadım.

Gaziantep'de ise "International Gaziantep MTB Cup" C2 klasmanında güzel olacağını düşündüğüm bir yarış olacak.
Bu arada Gaziantep'ten genç sporcuların çıkması çok sevindirici.

ve Alanya'da yapılan olan bu yarışta 13.yılımı dolduracağım.
2 evim olarak gördüğüm yarışta "13th Alanya International MTB Cup" olarak yapılacak.

Umarım bu sezon tüm sporcularımız kendi performanslarının üstlerine çıkarlar.
"Benim takımım yok,malzemem yok" demesinler.İlerde onlarda olur.
Ben bu spora başladığımda çevremde kimse yoktu.Şimdi sizlerin etrafınızda bilgili bir çok insan var.Öğrenmek istediğinizi belli edin.

"Yeterki kendinize inanın gerisi gelir."

Neyse lafı uzatmadan Yol Bisikleti yarışlarına geçeyim.

Yol Bisikletinde ise, K.A.P ; 9 yarış bulunuyor.

Yurtiçi Uluslararası Faaliyetler arasında yine Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Türkiye Bisiklet Turu 2.1 kategoride 12-19 Nisan 2009 tarihleri arasında geçtiğimiz yıl olduğu gibi İstanbul Prolog ve İzmir-Alanya parkurunda düzenleniyor. Bu yıl ayrıca Balkan Yol Şampiyonası da Tekirdağ'da yapılacak. Yurtiçinde düzenlenecek diğer bir Uluslararası Tur Zafer Yolu Turu 26-30 Ağustos tarihlerinde İnebolu-Afyon arasında gerçekleştirilecek.

Programda bu yıl Master kategori için ilgi çekici diğer bir ayrıntı da Çek Cumhuriyetinde düzenlenecek Master Avrupa Yol Şampiyonası bu kategorideki rekabeti şimdiden artıracak gibi görünüyor.

Sezonu ilk ve son yarışı yine Alanya'da olacak.
Yol yarışına gidecekler antrenmanlara başlasınlar.

2009 sezonunun şimdiden tüm sporculara başarı getirmesini diliyorum.

Edit Hakan Yazman: Teşekkürler Bora, konuyu sabitliyorum, Yarış takviminin Excel formatındaki linki aşağıdadır, oldukça güzel hazırlanmış, renk kodları ile yarış türleri ayrılmış ve yapılacak kategoriler belirtilmiş...

Edit2 Hakan Yazman :Xls dosyasındaki programı buradan direk inceleyebilelim diye Mustafa Kemal'in yardımıyla buraya jpg olarak ekledim, teşekkürler...
http://img513.imageshack.us/img513/7027/77471221ur6.jpg
http://img523.imageshack.us/img523/1178/35292249wf8.jpg
http://img222.imageshack.us/img222/149/58409021hq3.jpg

Scudo

fatihgüven

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bu 13 yıllık tecrübeden yararlanmamızı sağladığın için teşekkürler Bora Abi :)
Eline sağlık..

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
Süper bi sene olucak gibi gözüküyo..

Saol Bora abi.

elfaruki

Daimi Üye
Tepki
222
Bomba gibi bir sezon bizleri bekliyor...

Ellerine sağlık BORA abi.....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu sezon her kategoride büyük çekişmeler olcak gibi gözlemlediğim kadarıyla herkez çok iyi çalışıyo.bilgiler için teşekkürler bora abi.

mekatronik

Aktif Üye
Tepki
30
mükemmel olmuş bora abide üniversite ögrencileri için kötü olacak çünkü özellikle gaziantep üniversitesi için bütün yarışlar hep sınav günlerine denk geliyo gelmekte zorlanacagım gibi gözüküyo

yamaç kolatan

Aktif Üye
Tepki
155
Teşekkürler Bora abi. Ben Türkiye şampiyonasının Manisada yapılmasını çok doğru bulmadım açıkcası.. parkur gerçekten zorluydu fakat manisada daha sadece birkez bisiklet yarışı düzenlendi ve örneğin yarıştan birgün önce bisikletimde bir problem çıksa ve kesinlikle bir bisikletçiye götürmem gerekse enyakın yer izmir.. bana kalırsa türkiye şampiyonası kapadokya veya alanya da yapılsaydı çok daha güzel olurdu..

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bilgilendirme için teşekkürler. Ankara yarışını dört gözle bekliyorum.

ahmet ozgen

Forum Bağımlısı
Tepki
613
teşekkürler Bora Abi hem mtb hem de yol açısından güzel bir sene olacağa benziyor.

UMUT ALAÇİÇEK

Aktif Üye
Tepki
71
diğer yarışlar yokmu acaba bora abi yani yol bisikleti yarışlar onunda eklermisin acaba

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
C1 in yarısı kadar puan veren (UCI tarafından belirlenir) bir alt sınıf yarış. UCI lisansı olan herhangibir ülke sporcusu bu yarışlara (C1-C2-C3...) katılarak puan toplar...

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Şimdi konuyu açıp sabitleyecektim Bora benden önce davranmışsın :)
Evet arkadaşlar bu sene yarış sezonumuz oldukça bereketli görünüyor, adeta yarışa doyacağız, yol ve mtb yarışları ile 30 a yakın yarış var, sonradan koyulacak yerel yarışlarla (yalova vs) 40 ı bulacaktır diye tahmin ediyorum. Teşekkürler Türkiye Bisiklet Federasyonu...

(link)

Xls formatında çok güzel hazırlanmış program ben programı incelerken oldukça heyecanlandım, nabızım yükseldi öneririm :D:D

• Beğen
Tepkiler: Mert Bağcılar

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Konuyu sabitledim ve yarış takviminin XLS dosya linkini ilk mesaja ekledim:

(link)

Xls dosyasındaki programı buradan direk inceleyebilelim diye Mustafa Kemal'in yardımıyla ilk mesaja 3 parça jpg olarak ekledim, biraz amatörce oldu, daha sonra yapabilen bir arkadaş 800-900 piksel genişliğinde tek parça olarak bana özelden gönderebilirse buraya güncellerim, teşekkürler...

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
13 sene dilek olay tebrikler gercekyen buram buram tecrübe kokuyor bu adam dağ bisikletinin duayeni.yada profesörü diyebiliriz.
teşekkürler bora abi verdiğin bilgiler icin

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Arkadaşlar herkese hayırlı bir sezon diliyorum; kazasız belasız keyifli yarışlar.

Yamaç Manisa yarışı için "problem olursa ne yapacağız" demiş; kardeşim sen üzülme koca Bianchi fabrikası var :) O yoksa ben varım da, esas mesele Temmuz'da Manisa sıcağına nasıl dayanacaksınız bakalım. Yarışın o haftalarda olması zorunlu, biliyorsunuz ülke şampiyonaları aynı haftalarda yapılıyor. Ama hangi akıllı bir kere yarış yapılmış yere, o haftaya şampiyona aldı; vallahi anlamak mümkün değil. Ben Vestel'de çalışırken o haftalarda nefes alamıyorduk sıcaktan.

Bakalım göreceğiz.

Bu arada Manavgat Cuma+Pazar olacak. Bu konuda kesin açıklama olmasa da böyle düşünülüyor.

• Beğen
Tepkiler: burcu_challenger

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
Listeye bakarken bile garip bir heyecan basıyor adama.

Kapadokyanın kuru ve neredeyse sıfır gölge olan parkurundaki sıcağa dayananlar Manisa'da da cok keyf alacaktır. :)

C2 en alttan 2. katagori oluyor. Yuksek bir katagori değil. Yabancı sporcu gelmez genelde. Biz bize yarısıcaz Ankarada :)