Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2009 Scott Scale 70 " Güncel fotoğraflar 3. sayfada "

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Burak Özen tarafından paylaşıldı.

1. Burak Özen

Burak Özen Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Selamlar.

Kendi topladığım ve yaklaşık bir ay önce resimlerini eklediğim, 781 ' i satıp, 2009 Scott Scale 70 almış bulunuyorum.Doktor Deniz bey (dr_bean) çok sağolsun benim için bisikleti arabasıyla Ankara'dan İstanbul' a getirdi.Tekrar teşekkür etmek istiyorum burdan.

Bisiklet sıfır gibi gerçekten, henüz yaklaşık 2 aylık zaten.Resimlerde de göreceğiniz gibi minicik çamur parçaları dışında tertemiz ve sopsorunsuz.

İlk günlerde maşa, aynakol, boğaz, gidon,sele borusu ve disk setini, hafifletme amaçlı değiştirmeyi düşünüyordum ama askıya aldım sayılır.İleride hafifletcem inş.Yine de şimdiden söylemek istiyorum maşayı kısa zaman içinde satabilirim.Düşünen varsa özel mesaj atabilir.

Herkesin daha güzellerine layık olması dileğiyle.

Detaylı resimlerini çektim ve buyrun, ekliyorum.Resimler benden yorumlar sizden.Şimdiden teşekkürler:

2. Atahan Akıllı

Atahan Akıllı Bisikletkolik

Seviye:
    değişime değmiş. hayırlı olsun güle güle kullanın. renk uyumu bir o kadar da iyi. eğer yeni maşa alacaksanız beyaz öneririm yine.

3. Mert Kabtan

Mert Kabtan Bisikletkolik

Seviye:
    Hayırlı olsun gercekten cok temiz bir bisiklet aldın ..

Burak Özen bunu beğendi.
  4. ahmett.01

ahmett.01 Kıdemli Üye

Seviye:
    güzelmiş.hayırlı uğurlu olsun.güle güle kullan...

Burak Özen bunu beğendi.
  5. Aziz Mustafa Şahin

Aziz Mustafa Şahin Aktif Üye

Seviye:
    Güle güle kullanın. Hayırlı olsun , güzel bisiklet.:in:

Burak Özen bunu beğendi.
  6. Alperen Levendoğlu

Alperen Levendoğlu Üye

Seviye:
    çok güzel bisiklet güle güle kullanın altınızda eskisin

Burak Özen bunu beğendi.
  7. Burak Özen

Burak Özen Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    herkese cok teşekkürler.

evet bende beyaz istiyorum maşa. zor olacak ama istediğim gibi beyaz bulmam, siyahtan cok daha iyi duracağı kanaatindeyim uyum olarak :)

Atahan Akıllı bunu beğendi.
  8. evoluzi0ne

evoluzi0ne Üye

Seviye:
    kanka ilk gün dükkana geldin dedim başkasının bisikleti heralde :D bu ne hız daha ötekini bitirdik derken şimdi bide bu çıktı :D hayırlı olsun bu da gittikçe kalite artıyor bundan sonra olcak bisikletleri merak ediyorum.Bunda yükselticek bişe yok bence keyfi modifikasyon olur sonrası.Kazasız belasız kanka iyi günlerde birlikte pedallayalım

Burak Özen bunu beğendi.
  9. Burak Özen

Burak Özen Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:

Cok sağol kanks.Beraber hızla ilerliyoruz işte bu işte inş :) sende bitir de parça yükseltişlerini, turlıyalım heryeri.:rolleyes: bir ay sonra karbona geçcem inş bu gidişle :003: daha iyileri senin olsn.Çok saol...

evoluzi0ne bunu beğendi.
  10. gecekusu333

gecekusu333 Kıdemli Üye

Seviye:
    hayırlısı olsun yakışıklı bi bisiklet olmuş kazasız belasız kullanın..

Burak Özen bunu beğendi.
  11. Gökhan Tanır

Gökhan Tanır Aktif Üye

Seviye:
    "Ooy oyy oyy" Burakçım bence yorumada,sözede,eleştiriyede gerek yok ne diyeyim bilmemki ama maşa,aynakol,boğaz,gidon,sele borusu ve disk setini değiştirmesende çok iyi duruyor ve hafiflik konusunda çokda fark edeceğini düşünmüyorum yinede karar senin ama süper kazasız belasız kullanman dileklerimle. :)

Burak Özen bunu beğendi.
  12. Burak Özen

Burak Özen Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Çok sağol Gökhan. evet kime sorsam değiştirme bin böyle diyor, bende öyle yapmaya karar verdim. ama olur da durumum el verirse hafifliği hissedilir bir hale sokmakta kararlıyım. bakalım hayırlısı. darısı başına

13. Serdar Ozuslu

Serdar Ozuslu Aktif Üye

Seviye:
    bu bisikletin tıpkısının aynısı ben de var. Yaptığım değişiklikler, Schwalbe 1,75 yol lastikleri ve SPD pedal oldu. Kullanımına göre lastiği değiştirmelisin.

Onun dışında bu bisiklet zaten ağır değil, hissedilir bir hafiflik istiyorsan bisikletin büyük bir kısmını karbona çevirmen gerekecek. Yaparsan da hydro formed aluminyum gözüne batmaya başlayacak. Onun yerine 2010 bir carbon scale almanı tavsiye ederim.

Burak Özen bunu beğendi.
  14. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    bende scale 70 almayı düşünüyordum ama bu resimi görünce vazgeçtim. scott ın sitesinden bakınca resimler çok canlı görünüyor renk uyumları özellikle. ama bu renkleri sevmedim. bisiklet çok güzel ona lafım yok ama renklerini sevmedim. benim için bisikletin görünüşüde çok önemli.

bu arada arkadaşım o bisiklet kiliti çok sıradan öyle bir bisikleti o kilitle koruyamazsın. benim bisikletimde aynı bilit vardı koca demir makasıyla kırdılar kilidi 10 saniyede. motorsikletlerde olan kilitler şart biraz ağır olsada. hırsızlığa karşı tedbirli davranmak lazım.

Burak Özen bunu beğendi.
  15. Burak Özen

Burak Özen Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:

öncelikle bisiklette sadece maşayı ve aynakolu deişsem bile "en az 500 gr" hafifleyecektir. ki 1.750 gr lık bir maşa düşünüyorum. eğer sırf onu bulabilrsem bile, iyi bir aynakolla 1 kilo kadar inecektir. diğerlerini saymadım bile. onun için karbona felan hiç gerek yok.en son olarak lastikleri düşünüyordum çünkü fazla ağır değiller ve alırsam da furious fred düşünürüm ki fiyattan dolayı da şu an durumumum yok.

16. Burak Özen

Burak Özen Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    genel olarak bisikletin renk uyumunu herkes beğendi; en azından bana karşı dürüst olarak bunu söyleyebilenler oldu. sonuçta bu renkler, tasarım "Scott" tarafından uygun görülmüş ve beğenilerek görüşümüze sunulmuş renkler.ben çok seviyorum tasarımını ve sanmıyorum ki dünya bisiklet devlerinin dizayncıları bu tasarımı sıradan olarak ve beğenmeden bu kadroya, hatta ve hatta üst modeller olan Scale RC ve Scale 35 e de uygulansınlar.yorumunuza saygım var çünkü sizle renkleri de zevkleri de tartışmam saçma olacaktır.ne dersem, sizin göz zevkinize yön veremem.ama sadece bu bisikletin rengine ve tasarımının güzelliğine o kadar güveniyorum ki sizin gibi yorum yapanlar olduğunda içime hiç kurt düşmüyo.

bende çok kilit kestim ve bisiklet konusunda da yeni değilim. oturduğum ve yaşadığım, yani bisikleti muhafaza ettiğim yerde kilide gerek bile yok.sadece dün cıkarken biraz açıldım ve cafe de felan oturursam hemen önüne felan bağlarım diye yanımda dolaştırdım.dolayısıyla no problem:)
    Tşk eleştirileriniz için.

17. tuncdemir

tuncdemir Üye

Seviye:
    Bisiklet oldukça güzel, hayırlı olsun Burak :) Bence Maşa'yı da yaz sonuna kadar değiştirme; hem bu maşa hakkında tecrübe edinmiş olursun hem de zaten 2nci el fiyatından zarar edeceğin için zararını biraz kullanarak telafi etmiş olursun :).

Renklerini farklı gözükmesindeki sebep kapalı ortamda çekildiğinden ve uzman fotografçı ve donanımıyla çekilmediğindendir... Ne de olsa bir tarafta koskoca Scott'un katalog fotografçısı ve stüdyosu vs. ve diğer tarafta hobi kullanıcısı ve salonu :)...

Canlı görürseniz sizde beğenirsiniz büyük ihtimalle... :)

Burak Özen bunu beğendi.
  18. evoluzi0ne

evoluzi0ne Üye

Seviye:
    abi alıcam bende furious fredlerle avidleri bi aksilik olmazsa.Kafama koydum yani

Burak Özen bunu beğendi.
  19. Anıl MÜLK

Anıl MÜLK Aktif Üye

Seviye:
    hayırlı olsun güle güle kullanın,bol bol pedallayın .... :)

Burak Özen bunu beğendi.
  20. Akif Y.

Akif Y. Aktif Üye

Seviye:
    bisiklet güzel olmuş hayirlı olsun

Burak Özen bunu beğendi.