Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İptal Edildi 2009 Giant STP Mavic DEEMAX jantlar RockShox PIKE masa

Konu, 'İkinci El Freeride/Street/DH Bisikleti - Yedek Prç' kısmında Önder Tarım tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    2009 un sonlarinda aldigim single speed STP mi satiyorum, fazla binmedim, aldiktan 1 ay sonra capraz baglarimi kayak yaparken kirdim 3 ay sonra ameliyat oldum, 8 ay sonra oraya buraya gitmek icin surmeye basladim. ayni zamanda specialized P3 um oldugu icin cok fazla kullanmadim bu bisikleti. bisiklet suanda kanada da, tabiki bende oyleyim, ameliyattan 8 ay sonra 3 ay kadar sadece kaldirima cikicak kadar bunny ile 3 ay kullandim ondan sonra turkiyeye donup alti ay kadar kaldim, gelelide 6 ay oldu yani toplamda bisiklet 2-3 ay street yapildi 3-4 ay kadarda duz yolda suruldu. yipranmis hic biseyi yok. sadece on frene basinca diskten asiri miktarda ses geliyo, temizledim ama yinede geliyo WD40 la cozulucek bi durum buyuk ihtimalle, olmadi yedi pad gerektirebilir. bisikleti aldigimda single speed i ama ustundeki butun parcalari degistirdim, lastik ve aynakol haric hepsini, aldigim butun parcalar sifirdi sadece frenleri hic kullanilmamis bir bisikletten sokup taktim onun icin seri disidirlar.

ozellikler,
    frenler seri disi arka xt ye benziyor onde normal hidroliklere baska bisikletten sifir alip takmistim,

aynakol truvativ husseflet, her hussefelt te oldugu gibi boyasinda cikmalar var. dislisi 38 lik, gergi ise en ust model truvatuv, 3 vidali!

pedal, YSIXTY isimli bi marka, hic duymamistim onceden ama inanilmaz derecede yuksek performansi olan bi pedal suana kadar hic bir sorun yasamadim ne donmesinde nede ayakkabinin ustunden kaymasinda

masa 2009 model rockshox pike 454, turkiyede ki modellerin hepsi 426 olmasi lazim, 454 le arasindaki farkda 454 altli ustlu havali, yani sol tarafin hem ustude hemde altinda sibop var, biri sertliig digeride cikis direncini ayarliyo, ama rebound gibi degil, ayni zamanda 110-140 uturn u bulunmakta istediginiz traveld e kullana bilirsiniz, eger alt tarafa ustten fazla hava basarsaniz masa 110 un altina inmekte buda masayi kisa kullanmayi sevenler icin birebir. sag altta da rebound bulunmakta. kanada daki sifir fiyati 750 dolar!

jantlar, Mavic Deemax tir, dunya uzerinde suana kadar uretilmis en saglam jantlardan biridir, yani ilk 3e cok rahat girer, dunya DH sampiyonasi izlediyseniz yarismacilarin %40 inda bu jant tan vardi!. fiyatida bi hayli yuksek oldugundan fazla kullanani yoktur. kanadada sifiri 900 dolar civari. arkada 4 onde 2 adet rulman bulunmakta, gobek yapisi diger gobeklerden tamamen farklidir. arka gobek tamamen hic bi alet gereksinimi duymadan paramparca edilip sokulebiliyor. yanliz soyle birsey var, eger janti kadroya takarken vidalarini fazla sikarsaniz kaset donerken zorlaniyor biraz, nedenini hic bilmiyorum hep boyleydi, p3 umde de deemax jantlar var, onlari ikinci el almistim o janttada ayni sorun var fazla sikinca kaset zor donuyor ama surusu etkiliycek bisey degil takibi. on jant aldigim gunden beri ip gibi, arkada cok az bi yamukluk var ve kucuk bi yerinde darbe, oda gecen hafta dizimden dolayi dustugumde kaldirima cok sert vurdugumdan olmustu, lastigin havasi azdi. ama hic bir sekilde surusu etkiliycek bi durumu yok, turkiyedeki en iyi bisikletci bile cok rahat 4-5 sene kullanir bu jantlari her gun bindigi taktirde!!

gidon, specialized p3 umden cikan specialized gidon dur, acilari tamamen street icin yapildigindan inanilmaz rahat bi gidondur, su ana kadar tam hatirlamiyorum ama 4-5 tane farkli markanin 7-8 tane farkli gidonunu uzun sure kullandim, ama iclerinden en cok sevdigim gidon buydu, elimde iki tane oldugu icin birini buna digerini p3 ume taktim. gidonun uzerinde alyanli elcikler bulunmaktadir, cok rahattirlar ve cokta fazla asinmis degiller, boyun ise transition, cnc uretim inanilmaz derecede saglam bi boyundur.

vites. shimano saint arka aktarici bulunmakta, shimanonun suana kadar urettigi en saglam arka aktaricidir. ama aktarici ters yaylidir. hic bisey degistirmiyo sadece kol ters calisiyo o kadar, bisiklet 9 vitestir, kasetin modelini bilmiyorum ama oda shimano,

lastikler kenda dir, stp le gonderilen street lastikleridir, lastikler cok iyi yol tutmakta ve neredeyse hic asinmamislar. lastikleri gorunce bisikleti ne kadar kullandigimi goruceksiniz.

kadro 2009 model giant stp dir, street uzerine kadro ureten en koklu firmalardan biridir, turkiyede brass lar satiliyo ucuz olmasindan dolayi ama brass la stp nin arasinda ucurum kadar fark var diyebilirim. kadro nun uzerinde bir cok cizik mevcut ama bu cizikler bisey carpmis boyasini birakmis cizikler, benzin ne biliyim gaz gibi seylerle temizlenirse gecicektir, o ciziklerde kanadadaki odamin cok kucuk olmasindan dolayi, iki tane bisiklet te odanin icinde sureki gecerken elimin kolumun carpmasindan falan bisikletlerin yerlerini degistirirken ciziklet oluyodu, ama dedigim gibi iyi bi maddeyle temizlenirse piril piril olur, burda benzinlikcilerden benzin almaya izin vermiyolar, o tur temizleyicilerde asiri derecede pahali oldugu icin temizlemiyorum. kadronun ustunde gelen single speed tensiyoneride bisikletle birlikte verilicektir, egerki single speed yapmak isterseniz.

Uploaded with ImageShack.us

bisiklet kasimin 17 sinde Izmirde olucak, gelip gormek isteyenler gorebilir, diger illere kargo ile gonderebilirim, ptt kargo benden, digerleri karsi taraf odemeli. MNG ile anlasma var normalin yari fiyatina gelicektir buyuk ihtimalle.

bisikleti parca parca satmayi dusunmuyorum, eger kadroya jantlara ve masaya alici cikarsa
    masa 800 lira
    kadro 800 lira
    jantlar 800lira olarak fiyatlandiricaktir, odedigim fiyatlar ise masa 750 dolar jnatlar 700 dolar. (not kanada dolari son iki yildir 1,65 altina hic dusmedi ve jantlari aldigimda 1,80 di)

shimano saint arka aktarici ve vites kolu jantla birlikte gonderilicektir, yani fiyata aktaricida dahil, birlikte satmamin nedeni ise bu aktarici mavic deemax icin taraslanmis, yani bu jant nereye aktaricida odaya, aktarici direk milin ustune monte edilmekte single speed kullanicaksaniz eger aktarici feda edip parcalamiz ve mili tutan parcasini oraya takmaniz gerekicek, veya tornacida oraya bi parcada uydurabilirsiniz. kadronun ustunde kulak vardir ama aktarici mile baglidir, bu sistemi bende jantlari alana kadar hic gormemistim, hatta sevinmistim jant alana saint aktarici hediye diye :D

komple fiyat ise 2300 liradir. pazarlik dusunmuyorum cunku yaklasik 2300 dolar masraf yapip bu hala getirdim, ve bacagimdan dolayi kullanamiyorum ama birazcik pazarlik payi birakiyorum.

bisikleti satma amacim kullanmadigimdandir, zaten iki tane ayni tur bisikletim var ikiside ayni ozellikte ama p3 u ilk aldigim ve onu daha cok sevdigim icin stp yi satiyorum :D zaten bacagimdan sorunlarim var 360 dahi atamiyorum o yuzden yuksekten drop ta yapamiyorum bide p3 ude istedigim duzeye getirdim 6-7 yil parca degistirmeden kullanirim, zaten surekli duz binicem bi nevi ara sira bunny hop. eger capraz baglarimi kopartmayip ameliyat olmsaydim iki bisikletide satmazdim kullanirdim.

not turkcemin son aylarda cok kotulesmesinden dolayi bazi yerlerde anlamsiz seyler yazmis olabilirim onun kusura bakmayin.

2. Berk Çakır

Berk Çakır Yeni Üye

Seviye:
    Gerçekten çok güzel bir bisiklet.

3. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    ilan gunceldir.
    fiyatin yuksek olmasini pek kafaniza takmayin, bin liralik bir bisiklet alip 1 yil icerisinde bin liradan fazla masraf yapip adam etmektense boyle bi secim daha mantikli olur, cunku bu bisikletin jantlarindan ve masasindan ve hatta 2009 model stp turkiyede yok 2005 ten 1 2006 dan da 1 tane olmasi lazim, yani ucuz bisiklet alip daha cok para harcayip bundan daha iyisini elde edemezsiniz, su an icin turkiyedeki en iyi street bisikletlerinden birinin bu oldugunu soyleyebilirim yani ilk 3 e cok rahat girer.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.