2008 yılı içinde yapmayı planladığınız uzun turlar?

sbs

Üye
Tepki
123
Şimdiden aklımızdan geçen, 2008 yılı için yapmayı planladığımız uzun turları paylaşıp fikir alışverişinde bulunabiliriz. Planladığımız turları daha önce yapan arkadaşların deneyimlerinden yararlanmak kolaylık sağlayacaktır. Yolların benzer istikametlere denk gelmesi durumunda yol arkadaşlıkları da düşünülebilir.

Scudo

rojava

Daimi Üye
Tepki
103
şu anda bisikletim yok ama kışa doğru kron xc 1000 alıp sıkıca hazırlandıktan sonra 2008 yazında mersin-antalya yapmayı düşünüyorum. eğer kendimi hazır hissetmezsem anamura kadar otobüle gidip ordan devam ederim. ayrıca yol arkadaşı da aranmaktadır :) daha önce bu yolu bisikletle gitmiş arkadaşlar da tecrübelerini ve oluşabilecek aksaklıkları paylaşırlarsa sevinirim.
görüşmek üzere

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Haziran ayında Avrupa turu yapacam 1-2 aylık trenle.

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
2007/2008 Daha kesinlesmedi ama
Iran-Pakistan (tren) - Hindistan - Benglades - Burma - Tayland
dusunuyorum

ilteber

Üye
Tepki
66
inş. 2008 yaz mevsiminde Atina yolculuğumuz olacak...

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Önce Çeşme ve Marmaris; ardından da İrlanda Dublin'e gitmeyi planlıyorum gelecek sene.

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Her zamanki gibi
İzmir-Çeşme-İzmir (günübirlik)
İzmir-Manisa-İzmir (günübirlik)
İstanbul-İzmir (mümkünse günübirlik :) )
İzmir-Kuşadası-İzmir (günübirlik)

İzmir-Antalya, İstanbul-Kastamonu olabilir ve nette arkadaşlardan gelecek haberlere göre aklıma gelmeyen ama bana uyan herhangi bir yere otobüssüz sadece bisikletle turlar :)

camouflage

Üye
Tepki
108
Karadeniz turu yapmayı isterim. Yanlız bir ayrıntıyı eklemek durumundayım. Kıyının kuzey tarafından :)
Edirne, Bulgaristan, Romanya, Ukrayna, Gürcistan rotalı. Tabiiki uzun yollar tren ve uçakla ülke ve şehir içleri bisikletle.

Pelin

Forum Demirbaşı
Tepki
461
Bisiklet
Felt
Ben bu sene çok istememe rağmen bazı aksiliklerden dolayı yapamadığım İstanbul-Rize arası 1235 km mesafe olan bisiklet turunu gerçekleştirmek istiyorum.

Tepki
38
valla marmaristen benimle gelmek isteyen olursa hafta sonları fethiye, köyceğiz ya da gidebildiğimiz yere kadar gidebilirim.çok açım bisiklet sürmeye.olmazsa tek başıma çıkacağım.gelmek isteyen olursa cinosantancero@hotmail.com

dorukkotan

Üye
Tepki
28
@pelin90

:eek: Maaşallah! Yorum bile yapamıyorum :) Ben o yolu araba ile bile gitmeye üşeniyorum :cool:

• Beğen
Tepkiler: Pelin

cemsevin

Üye
Tepki
41
Merzifona geldigimiz zaman şehiri gezdirecek kişi varmı. Cevap bekliyorum.
cemsevin @gmail 05376940777

dapoet

Daimi Üye
Tepki
112
bende kısmetse 2008 yazı.kendi memleketim olan Gaziantep-kahramanmaraş yapmayı düşünüyorum

saygılar.

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
2008 yılı yaz ayında kesin olmamakla birlikte Van Gölü (Van-Gevaş-Tatvan-Bitlis-Ahlat-Adilcevaz-Erciş-Muradiye-Van)etrafını dolaşmayı planlıyorum. Katılıma açık olacak bu tur öncesinde mutlaka tüm forumun haberi olacaktır.

Sevgiler...

GokhanAK

Daimi Üye
Tepki
294
Bisiklet
Peugeot
2008 baharında akdenize paralel toroslar üzerinde sahile inmeden bir tur,
2008 yazında Gürcistan
programları çıkarılmış zamanının gelmesi bekleniyor .

eteker

Üye
Tepki
53
@rojava

Sevgili arkadaşım biz 2 arkadaş bu sene haziranın 22 sinde Mersinden yola çıkarak Antalya2ya gittik. Şunu belirtmeliyimki taşucundan sonra devemlı rampalarla boğuşmak zorundasın. Ayrıca Anamur-Gazipaşa arasını otobüsle geçmeni şiddetle tavsiye ederim. Çünkü 4 kere tırmanıp deniz seviyesine inmek zorundasın ve yol çok kötü. Dar ve araçlar dönüşlerde ters yönden gitmek zorunda kalıyorlar. Ayrıca yeterli konaklama yeri yok. Beslenmeni sağlayacak yer bulmakta da zorlanabilirsin. 2-3 günde o bölgeden anca çıkarsın. Bu mesafe yaklaşık 80 km civarında. Burayı otobüsle geçip Gazipaşa, Belek gibi yerlerde denize pedal basarak bu 80 km yi kapatırsın. Gazipaşadan sonrası ise kebap. Önce Mersinden başlamanı tavsiye ederim. Turun sonlarında hem az yorulursun hemde bol bol deniz yaparsın. Zevkli kısmı sona bırak. Birde bizim yaptığmız hatayı yapma ya Mayıs ayında yada Eylülden sonra çık. Öğlen güneşi mahvediyor insanı. Bilmiyorumsana yardımcı olabildim mi? Her şey gönlünce olsun. Ergün TEKER

@sbs

Sevgili dostum biz bu sene Almanya'da bir organizasyon yapmayı düşünüyoruz. Gerçekleştirme aşamasında destek ve katılımınızdan zevk duyarız. Saygılarımla.Ergün TEKER

sbs

Üye
Tepki
123
@etker

Başlığı açmaktaki amacım buydu, organizasyonunuz hakkında ayrıntılı bilgileri gönderirseniz, bende buradan gideceğiniz yerler hakkında bilgiler edinir sizlerle paylaşırım. Sadece Bisikletforum´u değil, almanların forumlarına da göz atıyorum, oralarda bulacağım ve sizi ilgilendirecek, yol durumu, konaklama, iklim veya sosyal etkinlikler konusunda bilgileri sizlere iletirim.

saygılar, selamlar
selahattin
sbasaran@gmail.com

• Beğen
Tepkiler: eteker