Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2008 sedona x11

Konu, 'Street & DJ' kısmında tugayabicim tarafından paylaşıldı.

1. tugayabicim

tugayabicim Forum Demirbaşı

Seviye:
    x11 sedonanın ilk dj bısıkletı hakkındakı goruslerınızı yazabılırmısınız fiatı 390$ civarıymıs fiatıda bana uygun geldı goruslerınızı ogrenmek ıstıorm mart ayında satılmaya baslancakmıs alma ıhtımalım var

resimlere burdan bakabılırsınız:

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?p=267831

2. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    tugay ne ettin sen 390$ değil 840 $.yanlız kadro fiyatımı 390$ . mart sonun alıcağım bisiklet büyük ihtimalle x11 olcak ama yanlız kadromı.yoksa komple alcam diye düşünüyorum. ben bisikleti aslı bisiklette yakından gördüm gerçekten güzel pedallar jantlar kadro maşa vb.gerçekten hoş geometrisi güzel. sadece tek eksiği hidrolik freni yok. ben kompşle alırsam tabiki hidrolikli alcam:D

tugayabicim bunu beğendi.
  3. tugayabicim

Seviye:
    pardon arkadaslar bı yanlıs anlasılma olmus fiatı yanlıs gormusum ozur dılerım yınede goruslerınızı ogrenmek ıstıorm cakhiy eger kadro 390$ falnsa fazla yanı tahmınıme gore 300$ flndır.ozaman ben sadece kadrosunu alıcam:D

4. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    bende kadrosunu merak ediyorum

5. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    Fren kolunu Avid FR5 yapmışken bari frenleri de BB7 olaydı yanlış mıyım :)

6. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    evet üstündeki frenler kötü. ancak hidrolik disc veya kaliteli mekanik(hidrolik yapcaklardı) yapmamalarının sebebi fiyatının 1000$ üstüne çıkmasıymış.ama ben gittiğim gün baya konuştum shimanonun hidrolik disc serisi gelcekmiş ve pek pahalı değilmiş.

7. tugayabicim

Seviye:
    her seyı guzelde gıdon ve bogaz guzel deıl bıde masa kaclık acaba?

8. mecaoz

mecaoz Forum Demirbaşı

Seviye:
    sr suntour masanın bu modelde bi 100mm lik bide 130 mm lik modeli var tahminim 100mm lik kullanmıslardır

kadro yapısında goruntu olarak hosuma gitmeyen tek yanı arka ucgendeki baglantı demirleri hiç estetik degil yani balkon korkulugu gibi duruyo:mad:

9. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    130 luk kullandılar

10. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    gidon ise :
    yani bu set kullanılmış ancak x11 + olarak harici neco furş kullanıldı
    evet fiyatları uygun parçalar. ama her uygun parça uyduruk olcak diye bir şey yok:D evet bencede daha ii olabilirdi ancak bunuda unutmamk lazım sedonaları aslı bisiklet yapıyor ve aslı bisiklet çoğunlukla amoeba parçları kullanıyor(çünkü türkiyede aslı bisiklet amoebayı ithalat eden firma) örneğin x11deki gergi resimlede hussafelt ancak amoeba gergi olcak.benim görüşümdür ki daha uyguna daha kaliteli parçlarlı bisikletler elde etmekiçin amoeba kullanılıyor ve bunuda unutmamak lazım gidon ve gidon boğazı değişebilcek şeylerdir:D teşekkürler

tugayabicim bunu beğendi.
  11. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yeterince sağlam olması için kalın profil ve ona göre şekil oluyor haliyle

12. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    sedonadan ne beklenirki. amoeba da zaten fazla iyi bişey değil. firen desen firen değil kadro kalitesi bilinmiyo amoeba parçalar var. doğan görünümlü şahin misali görünüşe aldanmayın...

tektekerali bunu beğendi.
  13. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    O zaman o fiyata daha iyi parçalarla, daha iyi olduğunu düşündüğün bir bisikleti Türkiyeye getir sat ve para kazanmayı başarda görelim bakalım daha iyisini yapabilecekmisin...

Amoeba oldukça kaliteli kadolar üreten bir firma... Şimdiye kadarçooooook çok nadir kırılan Hussar DJ kadro gödrüm oda sürekli beton zeminde atlamaktan oluyorki her kadroda olması mümkün...

Freni, vitesi beğenmiyosanda sadece kaadro alır toplarsın kendi istediğin gibi... Zaten bu amaçla üretilmiş ülkemizde tek satılan başka kadrolar çok fazla değil... En kötü onlardan topla... Malzemenin kalitesi kullananlara verilen hizmet ve sağlamlık olarak oldukça yeterli seviyede...

Raven_35, cannn3715, d.berkay ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  14. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    benim şuandaki kullandığım kadrom x11 den çok daha sağlam bi street dj kadrosu. şuanada kadar kıran benim bildiğim 1 kişi var. firenleri ve diğer aksamlarıda ondan çok daha iyi. amoeba kaliteli kadrolar üretebilir. bundan şüphem yok ama street için dj için kaliteli yeterli kalmıyor. gözlerimin önünde kırılan 1den fazla sedona var. kadroların kaliteli değil mükemmel olması lazım. ve benim voltagem de mükemmel bir kadro durki timodan başka kıran yok ve x11 ilk olduğu için bence fazla iyi bi kadro değil.

tektekerali ve artofriding bunu beğendi.
  15. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    ve voltageyle 2 metreden çok betona atladım. çok hırpaladım kırılsın 2008 kadro versinler diye ama kadroya hiç bir şey olmadı altımda hussar dj olsa belkide 2. kırıyor olurdum.

16. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    şimdi sedonanın bu ilk dj kadrosu bundan önceki bütün kdarolar xc kadrosuydu ve kırılması en sonunda gerçekleşecek şeylerdi. evet voltage kadrolar çok güzel ve kendini kanıtlamaış kadrolar ancak o kadarda bağnaz düşünmemek gerekir. ndni seninkinden kötü diye onun iyiliğini-kötülüğünü doğru değerlendiemezsin. ve ben voltage kullandım x11 inceledim evet ikiside güzel voltage daha iyi ama kullanmadığın bir bisikleti bu kdar kötüliyemezsin.

d.berkay bunu beğendi.
  17. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    kullananlar kullansın sonra gelsin hussar dj hakkındaki yorumlar belli
    hareket yapılmıyo açıları kötğ bi kadro felan diyolar
    sakın almayın diyolar buda onun gibi bişey olucak. görünen köy klavuz istemez

18. Berkay Benli

Berkay Benli Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu kadar da art niyetli olunmaz. Daha piyasaya çıkmamış bir kadroyu eleştiriyorsun. Aslı Bisiklet dünyada nadir bulunan parçalarla maliyeti 3000 USD'yi bulacak bir bisiklet de hazırlayabilirdi. Piyasaya ilk defa bir Türk markasının bu tarz ürünü giriyor. Mantık çerçevesinde düşünüp eleştirmek lazım.

19. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    tamam da amoeba hussar dj yi aslı bisiklet üretmedeki. amoebayı türkiyede aslı bisiklet ithal ediyor. bnece martı bekleyin ondan sonra yorum yapın.

20. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bikere Hussar adı üstünde Dirt Jump kadrosu rampa için yani şehirde hareket yapmak için değil... Street ile DJ arasındaki fark çok bilinmediği için hareket yapmak için alınıyor sora hareket yapamayınca kötü bu kadro deniyor :) DJ kadrolar genelde Dirt rampalarında kullanılı (toprak zeminde) zıplayıp havada aksyon yapmak için tasarlanır, Rampaya rahat konmak içinde açıları inişl bisikletlerine FR bisikletlerine daha yakındır...

Ayrıca Amoeba ayrı sedonanın kadroları ayrı Ayrıca Sedonayı Axman yapıyoki kadro konusunda oldukça tecrübeli ve kalitesi belli bir firma... Voltage da çok çok iyi bir kadro Zaten kötüleyen yok ama Cannondale Chase, Scott Voltage, Giant STP özellikle Street için yani şehir içinde aksyonu kolaylaştıracak açılarda tasarlanıp üretilmişlerdir... Sürekli Beton ve asfalt zeminde kullanılacakları için dayanıklılıklarıd buna göre farklıdır... Sedona X11'de street için tasarlanmış bir kadro ve Amoeba hussar DJ den oldukça farklı açılara sahip...

Hussar hakkındaki yorumlarımı direk kendim kullandığım için yapıyorum... İşte bisikletimin kendiside bu linkten bakabilirsin... oldukça zorladım özellikle arazide 130luk maşayla inişlerde kullandım ve emin ol Street de veremediği performansı arazide inişte oldukça fazlasıyla verebiliyor bu tarza daha yakın olduğu için...

Killer Drop Off Jr.

Raven_35, Onur Kula, d.berkay ve 3 kişi daha bunu beğendi.