Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2008 sedona tanıtım

Konu, 'Sedona' kısmında cakhiy tarafından paylaşıldı.

1. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    2008 sedona tanıtımları 5 ocakta yapılıcak.nerede ne zman .istanbuldaysa katılmak istiyorum ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim ve bisikletlerinizde 2007 veya 2008 ürünler mi kullandınız yoksa 2006-2005 parçlar da var mı? teşekkürler şimdiden.

2. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkdaşlar ne ürün kullanıldığını tabiki yetkili kişiler haricinde kimse bilemez:D ama nerede ve saat kaçta olucağını biliyormunuz yada internete mi verilcek yoksa aslı bisiklet te filan mı olcak?yok mu yav bişe bilen:D

3. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    5 Ocak'taki tanıtım sadece bayilere. Dolayısı ile herkes davetli değil. Ancak 6 Ocaktan itibaren resimler internetten yayınlanmış olacak. Ve 7 Ocaktan itibaren demo modeller Sirkeci'deki showroomda görülebilir.

Ben de tam şununla uğraşıyordum.

4. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    sağol gürol abi tamda ndn istediğimi anlamışsın:Dteşekkürler

5. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    bnmde en çok merak ettiğim modeli sürüyorsun videoda Gürol abi :) sırf o bisikleti görmek için bayramda istanbula gitmekten ve corratec c-two almaktan vazgeçtim(başka sebepleride var ama neyse :D) :Dbakalım eğer istediğim gibi birşeyse alabilirim x11 den

6. gabalı

gabalı Bisikletkolik

Adı:
    ertuğrul
    Seviye:
    Tutmasaydım düşüyordun Gürol abi:D :D

7. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Vallahi öyle. Kısa film çekeceez diye merdiven boşluğuna iniyordum. Bu arada diğer çekimlerden kamera arkası yapsak çıkar.

Bir de şöyle bir hinlik yaptım.

cakhiy bunu beğendi.
  8. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    O Jump dan ben de alacağım bir tane ... Sanırım ilk spesifik model olacak bir Türk firmasının...

9. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    gürol abi x11 de kullanığınız maşa Suntour Duro DJ ya. o maşa travel ayarı ayarlanabilen bir maşamı ben internet araştırdığımı göre travel 80 or 100 or 130 yazıyordu belki bu bulunan modelleridir(yani hepsinden ayrı maşa vardır) yada onlar bir maşada ayarlanıyor.sanmıştım. bölemi doğrusunu açıklıyabilirmsin gürol abi?

10. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    x11 gerçekten güzel görünüyor özellikle corratectede ilgimi çeken bir yer bu kadrodada var arka çeki borularının dikdörtgen olması çok güzel fakat rotorlar çok ufak görünüyor.kaçlık acaba !!!

pisikletci1 bunu beğendi.
  11. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Bizim kullandığımız 130

cakhiy bunu beğendi.
  12. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Standart ön 180, arka 160 olacak. Resimdeki 160-160.

13. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Hakan, vallahi benim de canım çekiyor. Jump olarak benim de bildiğim kadarıyla ilk. Umarım tek kalmaz. Bu tarzın Türkiye'de ilerleyeceğine inanıyorum. Bu sene tek model başladık. İnşallah tek model başladığımıza pişman oluruz, seneye 2-3 modele çıkarız.

14. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Sormadan söyleyeyim, tek kadro edinebileceksiniz. Zaten bu tarz biraz daha custom'a yatkın. Özellikle alt borunun yanlarını boş bıraktık. İstenirse kendi stickerlarınız yapıştırılabilir. Alt borunun altında büyük bir Sedona yazıyor, yandan görünmüyor. Harici furş, daha sağlam bir kadro-maşa bağlantısı sağlıyor. Sadece disk. Arka borular dörtgen.

Unutmadan resimdeki sele temsili. Siparişlerimiz henüz ulaşmadı, Velo'nun BMX selelerinden biri olacak.

15. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    Gürol abi dj için 130 luk maşa fazla olmamış mı ?

cakhiy bunu beğendi.
  16. koraymalkoc

koraymalkoc Bisikletkolik

Seviye:
    Abi normallerde 100mm deilmi dj ve street maşaları.Sizinki hafiften fr ye kaçmış.:)Marzocchi dj'ler bile 100mm.

Sinto bunu beğendi.
  17. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    örneğin gt de 1.fotodaki dj modelinde suntour duro dj d 100mm kullanmış. 2. fotodaki modelde ise 80mm duro dj d kullanmış banada dj için fazla geldi 130mm maşa. dünyaca ünlü maşa üreticelerileri djde 100 m kullanıyor street-park da 80 mm .freeride ise 120 ile 150 arası dh da ise 150 ile + diye biliyorum.

Sinto bunu beğendi.
  18. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Tamam canım, siz 100mm takarsınız. ;)

130'luk ile resim çektik. Kadro 130'luğa kadar alabiliyor. 100'lük ile de gayet güzel geometrisi var. 80'lik biraz düşük kalacaktır. Tabi böyle tercih eden de olur. Demek istediğim 100'lük ayarlasaydık 130'lukta fazla hantal bir bisiklet olacaktı.

19. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Bugün için haklısın. Dağ bisikletinin geçmişine bakınca ilerde DJ'lerin 130'luk olacağını tahmin etmek zor değil. XC'ye başladığımda amortisör denen şey yoktu. Rijit bindik yıllarca. Sonra 63mm çıktı. 80 çıktığında gereksiz demiştik, 63 yeter. Sonra 100 çıktı. Bugün bir çok XC bisiklet 100'lük ile geliyor. Ve yadırgamıyoruz. Hatta 2008 Sedonalarda 781 ve 761 100'lük maşa ile gelecek. Takip edenler bilirler; Fox 2008 modellerinde 120'lük F32 çıkarttı. Yani 120Lük XC maşası.

DH'de de benzer ilerleme var. John Tomac'ın DH koştuğu bisikleti bilenler bilir. Sonra 100'lük maşalar geldi. Şimdi senin de belirttiğin gibi 150+ olmazsa FR diyoruz.

Belki biraz erken davrandık ama yakın bir gelecekte 130'luk DJ için standart olacak.

20. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Valla Gürol abi tebrik ediyorum seni gerçekten... Bisikletler çok düşünülerek hazırlandığı belli... Şu toplantı olayını merak ediyorum yeni bebekleri valla ...

Dj olayına gelince Street ve DJ de artık 100-140 arası değişken travelli maşalarda kullanıyorlar kullanım alanını arttırmak için o yüzden yadırgamamak lazım...

Ayrıca Türkiyede bu işe gönül verenlerin sayısı oldukça artmaya başladı ve malzeme sıkıntısı var ve bu tarz modellerde sınırlı geliyor bu yüzden bence çok büyük bir atılım yapmışsınız... Bizde All Mountain ve FR modelimiz var de bende düşüp bayalayım sevincimden yerli üretim böyle bisikletler görebileceğim için...

Şu sticker için boşluk bırakma customa yatkınlık düşünceside çok güzel fikir bu konuda ayrıca tebrik ediyorum seni yada ekibinizi...

dodo ve cakhiy bunu beğendi.