Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2008 sedona 761

Konu, 'Sedona' kısmında sener35 tarafından paylaşıldı.

1. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    2008 sedona 761 de ne gibi değişiklikler var.eğer bizimle paylaşırsanız sevinirim.bir tanıtım fotosunda deore fren vites kollarının eski modeldeki gibi dual kontrol olmadığını gördüm.acaba dükkanınıza gelecek bisikletler de de dual kontrol olmayacak mı?

2. Berkay Benli

Berkay Benli Kıdemli Üye

Seviye:
    Şener Bey,

Sedona SD-761'de komponent olarak tek değişiklik var. O da Dual-Control Deore vites fren kolu yerine, Rapidfire Plus sistemine sahip olan Deore vites kolu kullanılmış.

Nedir bu Rapidfire Plus?

Rapidfire Plus Shimano tarafından geçtiğimiz senelerde piyasaya sürülen daha kolay vites aktarımı için geliştirilmiş bir sistemdir. Rapidfire Plus kollarda zinciri ufak dişlilere almak için isterseniz işaret parmağınızla vites kolunu çekebilir veya baş parmağınızla kolu itebilirsiniz. Bu da size kendi rahat ettiğiniz sistemle vites geçirme rahatlığı sağlar.

SD-761'de bir başka değişiklik amortisör olarak SR-Suntour AXON yerine SR-Suntour XCR kullanılmış olması. Aslında bu bir değişiklik sayılmaz. Çünkü yeni Axon gerçekten geçen seneye göre sınıf atlamış. Bu tabi ki performansına ve fiyatlarına da yansımış. Aslı Bisiklet de bu seneki modelde eski Axon yerine çıkarılmış olan XCR modelini kullanmış.

Başka da bir değişiklik yok SD-761'de. Gene güzel bir bisiklet bekliyor bizi.

Unutmadan söyleyeyim. SD-761'in jantları beyaz olacak. Resimlerdeki gibi siyah değil.

İyi akşamlar...

3. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    cantlar beyaz olacak derken cant çemberi mi yoksa telleri mi (veya her ikisini mi) kastediyorsunuz.siyah opsiyonel olarak sunulmayacak mı?(siyah tercihim de)ayrıca781 ile 761 i karıştırmıyorsunuz demi?

Berkay Benli bunu beğendi.
  4. Berkay Benli

Berkay Benli Kıdemli Üye

Seviye:
    Sadece jant çemberleri beyaz olacak. Büyük ihtimal siyah jant çemberi de opsiyonel olarak sunulacak.

Hayır SD-781 ile karıştırmıyorum.

İyi akşamlar...

sener35 bunu beğendi.
  5. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    2008 Suntour XCR maşalar geldi mi mağazanıza bilmiyorum.bu 2008 model maşanın fiyatı ne kadar olacak?bir de ağırlığından bahsederseniz sevinirim.aklımda düşündüğüm iki biskilet modeli var.2008 model 761 veya 751v fren.751'deki xcm nin yerine xcr yi taksak nasıl olur?ne kadar fark eder?

6. Berkay Benli

Berkay Benli Kıdemli Üye

Seviye:
    2008 SR-Suntour maşalar henüz gelmedi. XCR RL maşanın fiyatı 110 USD olacak. Ağırlığı konusunda ise herhangi bir bilgim yok. Suntour kendi internet sitesinde ağırlığını vermemiş. En doğrusu ürün gelince mağazada tartmak.

SD-751'deki XCM Lock-Out'lu maşa yerine XCR maşa takarsanız 50 USD bir fark ödemeniz gerekir.

İyi akşamlar...

7. cakhiy

cakhiy Forum Demirbaşı

Seviye:
    duro d hakkınada da fiyat olarak nasıl bşr opsiyonu var. bir de yağlı dimi o maşa?(duro d)

8. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    büyük bir ihtimalle 751 alacam.çünkü 761 benim bütçeyi aşacak gibi görünüyor.bir iki modifiye ile 751 de iyi bir bisiklet olur diye düşünüyorum.bu arada 2008 sedonalar mart sonunda mı gelecekti?

9. Berkay Benli

Berkay Benli Kıdemli Üye

Seviye:
    Sr-Suntour Duro Dj D maşanın fiyatı 145 USD'dir. Duro DJ D'nin sistemi yağ ve yaydan oluşmaktadır.

İyi akşamlar...

10. Berkay Benli

Berkay Benli Kıdemli Üye

Seviye:
    Büyük ihtimalle mart sonunda gelecek. Ancak daha erken gelme ihtimali de var.

İyi akşamlar...

sener35 bunu beğendi.
  11. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bende 761 almayi düşünüyorum hele fiyati uygun olursa 850yi geçmezse kesin alacağim.ama eskileri dual controldu ve havası yetiyordu ama şimdi rapidfire olmuş.Rapidfire üstten çekip ve alltan ittirilen sistem dimi?

sener35 bunu beğendi.
  12. Berkay Benli

Berkay Benli Kıdemli Üye

Seviye:
    2008 SD-761'in satış fiyatı 865 USD olacak. Rapidfire Plus ile ilgili açıklamamı buraya tıklayarak görebilirsiniz.

İyi akşamlar....

13. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    aynen be de senin gibi düşünüyordum fakat peşin dahi alsan bu fiyat 850 yi rahatlıkla geçer diye düşünüyorum.

14. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    2008 sedona 751 v nin acera arka göbekleri acaba 9'lu sisteme uygun mudur?Bu bisiklete deore ruble(9'lu),arka aktarıcı ve zincir almayı düşünüyorum.yavaş yavaş deore ye yükselticem.bir de deore de ince hg zincir kullanıldığı için aynakolu da değiştirmem gerekir mi?yani acera aynakolla deore ince hg zincir birbirine uyar mı uymaz mı?

15. Berkay Benli

Berkay Benli Kıdemli Üye

Seviye:
    SD-751'in arka Acera göbekleri 9'lu sisteme uygundur. HG-53 zincir kullanmanız için aynakolunuzda herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yok.

İyi akşamlar....

16. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Zaten peşin düşünüyordum fakat eskisine göre çok pahalı olacak.olmassa kendim toplayacağım.Hazır almak yerine ozaman yaklaşık 850 felan oluyodu.ama rapidfire yerine dual olucak gene.

17. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    690 USD den 865 USD'ye ilginç; axon dr-l ile yeni xcr aynı desek, donanım da
    dual control'dan rapidfire'a düşürülmüş...2008 sedonalarda fiyat neden bu kadar
    artmış merak ediyorum.

sener35 bunu beğendi.
  18. Berkay Benli

Berkay Benli Kıdemli Üye

Seviye:
    Öncelikle Dual-Control'den Rapidfire'a düşürüldü mü yükseltildi mi tartışılır. Büyük firmaların neredeyse tamamı bu sene fabrika çıkışı Dual-Control olan ürünler sunmadılar. Bu bana kalırsa bir arz-talep meselesi.

Fiyat yükselmesi konusuna gelince bu artış sadece Aslı Bisiklet'in ve bizlerin yaptığı bir artış değil. Bu sene Avrupa Birliği standartları çerçevesinde geliştirilen kalite uygulaması sonucunda Çin malı uygun fiyatlı bisikletler de bile kalitesi belli bir düzeyin üzerinde yani Shimano gibi komponentler kullanılacak. Bu da Shimano'ya olan talebi çok fazla arttırdı. Tabi ki bu talep fiyatlara da yansıdı.

Ayrıca geçtiğimiz sene Sedona'lar geldiğinde dolar kuru 1.45 YTL civarındaydı. Şu anda ise 1.20 YTL. Yani çarptığımız zaman YTL bazında aynı fiyata geliyor.

İyi akşamlar...

19. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    2006 modelin fiyatını hatırlarsanız şu yorumu yapmak daha uygun. 2007'deki fiyattı özel bir fiyat ve 2006'dan daha ucuzdu. 2008'de ise fiyat normal aralığına geri döndü.

Piyasada hala 2007 model var ve aynı fiyattan alınabilir. Dileyen tercih edebilir.

Ayrıca 2008'leri isteyen dual kontrol ile alabilir. Tüm bayiler bu tip çözümler sunmaktalar.

20. sener35

sener35 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    alıcının kendine göre satıcının da kendine göre haklı olduğu yerler var.fakat 2006 model 761 de havalı maşa vardı.2007 de bu modeli d-rl ye düşürdükleri için fiyat farkı da doğal olarak düştü.2008 de ise aynı ekipmanın(maşa ve vites fren kollarını saymazsak) bu kadar fark getirmesi alıcının gözünde büyüdü.lütfen alıcıları da biraz olsun anlamanızı istiyoruz.ayrıca berkay'ın dolar kuru açıklamalarına da katılıyorum...

cruphasulie ve Berkay Benli bunu beğendi.